פורום תוכיפדיה
תרכיז הדס ללא סוכר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תרכיז הדס ללא סוכר (/showthread.php?tid=1386)

תרכיז הדס ללא סוכר - macaw_life - 10-10-2019

מישהו אמר לי שהוא נוהג לתת לתוכים שלו תרכיז הדס ללא סוכר במזרק 0.5cc שמעתם על זה פעם ? מועיל/מזיק?תודה.

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - yinon236 - 10-10-2019

אני לא שמעתי
אבל כן שמעתי דברים טובים על חומץ תפוחים.

חומץ תפוחים, מדובר בחומץ תפוחים אורגני, בריכוז של 5% חומציות.
לוקחים בקבוק שתייה ריק בגודל ליטר. ממלאים במים ושופכים לשם 50 מ"ל חומץ תפוחים.
את הבקבוק סוגרים היטב ושמים במקום מוצל. צריך לתת פעם בשבוע, כל פעם למזוג מהבקבוק למבחנת מי השתייה.
חומץ התפוחים הוא מצוין - עוצר בקטריות לא טובות, ולא עושה כלום לבקטריות הטובות.
החומר חומצתי ומנקה את כל גופו של הציפור. יש בו הרבה ויטמינים B1 B2 B6 B12
מעורר תיאבון.
מפחית שימוש באנטיביוטיקה
שומר על מערכות הביולוגים של הציפור
נוגד רעלנים.
אסור לתת בנוסף חומר פרוביוטי אחר ומולטי ויטמין זה עושה להם ערבוביה ואי סדר בגוף.

מצוין לתת גם למקלחת, זה טוב גם נגד קרדיות (למרות שאני חושב שמדובר בתרופת סבתא ולא משהו מוכח)

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - צבי דגן - 10-10-2019

בשוק קיימים כל מיני "חיזוקים" לתוכים.
אני בדעה, שאם התוכי בריא, הנוצות תקינות והתנהגותו רגילה, אין צורך בתוספים כלשהן.

לגבי חומץ תפוחים טבעי, ישנם דעות שונות העניין.
יש הסבורים שהוא טוב משום שיש לו פעולה אנטי בקטריאלית, אנטי פטרייתית ועוד כפי שציין ינון.
אגב, חומר שמשמיד חיידקים, בקטריות ופטריות למיניהם, משמיד גם את החיידקים הטובים, החומץ לא יודע להבחין בין חיידק טוב לחיידק רע.
גם כאן, אני גורס שאין בכל שום צורך, אלא אם קיימת המלצה של ווטרינר כדי לטפל בבעיות שיש לתוכי.
או במקרים שלא שומרים על ניקיון המים (לחומץ יש תכונה של חיטוי), אפשר להשתמש בחומץ לניקוי הכלוב ביחס של 1:1.
יש מגדלים שנוהגים לתת לגוזלים בהאכלת יד, כדי לחטא את הפה והזפק ואומים שזה שומר על בריאותם וניצוי יפה.
המינון הוא 1/4 כפית לחצי כוס מים עבור גוזלים בהאכלת יד.
יש שמשתמשים בחומץ לתערובת השרייה, לאחר סיום תהליך ההשריה, כדי לשמור עליו מפני התרבות פטריות וחיידקים.
אישית, לא ניסיתי את החומץ, וכנראה שמי שהשתמשו בו בעבר - הפסיקו משום שלא הבחינו ביעילות, עדיף לתת לתוכי תפוח עץ (חי וללא גרעינים) ולא להזדקק לכל מיני מזונות מעובדים שמשווקים ומבטיחים כל מיני "ניסים ונפלאות".
הוויטמינים והמינרלים שיש בחומץ תפוחים, קיימים גם ביתר מזונותיו של התוכי ובתנאי שהוא מקבל "תזונה מאוזנת" מלבד זאת, התוכי לא צריך כלום.
אומם הוא לא מזיק, אבל כנראה שגם לא מועיל.

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - macaw_life - 10-10-2019

(10-10-2019, 09:46 PM)צבי דגן כתב: בשוק קיימים כל מיני "חיזוקים" לתוכים.
אני בדעה, שאם התוכי בריא, הנוצות תקינות והתנהגותו רגילה, אין צורך בתוספים כלשהן.

לגבי חומץ תפוחים טבעי, ישנם דעות שונות העניין.
יש הסבורים שהוא טוב משום שיש לו פעולה אנטי בקטריאלית, אנטי פטרייתית ועוד כפי שציין ינון.
אגב, חומר שמשמיד חיידקים, בקטריות ופטריות למיניהם, משמיד גם את החיידקים הטובים, החומץ לא יודע להבחין בין חיידק טוב לחיידק רע.

גם כאן, אני גורס שאין בכל שום צורך, אלא אם קיימת המלצה של ווטרינר כדי לטפל בבעיות שיש לתוכי.
או במקרים שלא שומרים על ניקיון המים (לחומץ יש תכונה של חיטוי), אפשר להשתמש בחומץ לניקוי הכלוב ביחס של 1:1.
יש מגדלים שנוהגים לתת לגוזלים בהאכלת יד, כדי לחטא את הפה והזפק ואומים שזה שומר על בריאותם וניצוי יפה.
המינון הוא 1/4 כפית לחצי כוס מים עבור גוזלים בהאכלת יד.
יש שמשתמשים בחומץ לתערובת השרייה, לאחר סיום תהליך ההשריה, כדי לשמור עליו מפני התרבות פטריות וחיידקים.
אישית, לא ניסיתי את החומץ, וכנראה שמי שהשתמשו בו בעבר - הפסיקו משום שלא הבחינו ביעילות, עדיף לתת לתוכי תפוח עץ (חי וללא גרעינים) ולא להזדקק לכל מיני מזונות מעובדים שמשווקים ומבטיחים כל מיני "ניסים ונפלאות".
הוויטמינים והמינרלים שיש בחומץ תפוחים, קיימים גם ביתר מזונותיו של התוכי ובתנאי שהוא מקבל "תזונה מאוזנת" מלבד זאת, התוכי לא צריך כלום.
אומם הוא לא מזיק, אבל כנראה שגם לא מועיל. 

אז זהו, זה בדיוק הקטע , הניצוי של התוכי שלי לא 100% כפי שאתה יודע והמגדל הזה טען שההדס הזה עוזר להם עם הניצוי לכן שאלתי פה. כי אף פעם לא שמעתי על זה.

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - צבי דגן - 10-11-2019

אישית אני לא מכיר את התכשיר הספציפי הזה.
אבל, במקום לנסות כל מיני תכשירים, כאשר אתה לא יודע בדיוק את מקור הבעיה וסיבותיו, לא הייתי ממליץ לך לנסות בשיטת ניסוי וטעייה.
דרך טובה יותר (גם היא לא בטוחה במאה אחוס), היא לפנות עם התוכי לווטרינר שיש לו ניסיון קליני עם תוכים, שיבדוק אותו ויציע לך פתרונות.
עיין כאן: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - macaw_life - 10-11-2019

(10-11-2019, 08:44 AM)צבי דגן כתב: אישית אני לא מכיר את התכשיר הספציפי הזה.
אבל, במקום לנסות כל מיני תכשירים, כאשר אתה לא יודע בדיוק את מקור הבעיה וסיבותיו, לא הייתי ממליץ לך לנסות בשיטת ניסוי וטעייה.
דרך טובה יותר (גם היא לא בטוחה במאה אחוס), היא לפנות עם התוכי לווטרינר שיש לו ניסיון קליני עם תוכים, שיבדוק אותו ויציע לך פתרונות.
עיין כאן: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים

הייתי אצל קמינסקי בקרית אונו , הוא לא ראה בעיה מיוחדת או משהו חריג

קמינסקי ידוע כווטרינר מומחה לתוכים ואפשר לסמוך עליו.
לכן, אתה יכול להיות להיות שקט שהתוכי שלך בריא.
ומכאן, שאתה לא זקוק לכל התכשירים האלה.

ואחרי שאמרתי את זה, אתה יכול לנסות ווטרינר נוסף ולהציג בפניו את החששות שלך.
במקביל, אתה יכול לנסות גם חומץ הדרים למשך כשלושה חודשים, לא יקר מידי, בבחינת אם לא יועיל גם לא יזיק.

RE: תרכיז הדס ללא סוכר - macaw_life - 10-11-2019

(10-11-2019, 12:53 PM)צבי דגן כתב: קמינסקי ידוע כווטרינר מומחה לתוכים ואפשר לסמוך עליו.
לכן, אתה יכול להיות להיות שקט שהתוכי שלך בריא.
ומכאן, שאתה לא זקוק לכל התכשירים האלה.

ואחרי שאמרתי את זה, אתה יכול לנסות ווטרינר נוסף ולהציג בפניו את החששות שלך.
במקביל, אתה יכול לנסות גם חומץ הדרים למשך כשלושה חודשים, לא יקר מידי, בבחינת אם לא יועיל גם לא יזיק.
מעולה , אני רגוע יותר חייכן תודה רבה! ואנסה חומץ הדרים

לאחר הטיפול בחומץ, אם תבחין בהטבה, תעדכן.

אתה יכול לנסות גם את זה: פריים- תוסף ויטמינים ופרוביוטיקה