פורום תוכיפדיה
חיפוש גוזל קוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: חיפוש גוזל קוקטיל (/showthread.php?tid=1316)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-28-2020

לא אמרתי שהוא נתן לאחרים לדגור זה הפך אותן לפוריות,אמרתי שזו הייתה תשובה לנטישה של ההורים.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - yinon236 - 01-28-2020

(01-28-2020, 07:41 AM)אהבת חיות כתב: לפי מה שהבנתי הביצים היו פוריות כי נתן לזוג אחר לדגור עליהן ויצאו גוזלים. הבנתי, פשוט כתבת את זה כאן

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-28-2020

כפי שציינתי לעיל, לחלק מהמוטנטים קיימת בעיה של פוריות.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-28-2020

השאלה איך אפשר לדעת, כדי שלא אקנה 2 זוגות פראיים עקרים.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-28-2020

אין אפשרות לדעת מראש.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-29-2020

זאת אומרת הדרך היחידה לדעת זה רק אם הטילו בעבר או שגם זה לא ערבון?

והאם באופן כרוני התוכית מטילה ביצים ולא מוכנה לדגור עליהם יש דרך לעשות עם זה משהו?

האם יש משהו לעשות עם הטלות לא מופרות באופן כרוני?

אני שואל את השאלות האלה, למרות שאני רוצה להאמין שלא יקרו, כדי למזער סיכונים במידת האפשר כולל לשקול אולי להביא אחרים עם פחות סיכון.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-29-2020

(01-29-2020, 08:40 AM)אהבת חיות כתב: זאת אומרת הדרך היחידה לדעת זה רק אם הטילו בעבר או שגם זה לא ערבון?
בדיוק כך, יהיה לך רמז קרוב ביותר לוודאות.
והאם באופן כרוני התוכית מטילה ביצים ולא מוכנה לדגור עליהם יש דרך לעשות עם זה משהו?
נקבה שמטילה ולא דוגרת, היא תופעה נדירה ואם היא קיימת אז, בד"כ בנקבות צעירות רק במחזור הרבייה הראשון.
אם זה קורה בכל התטולות (מקרה מאוד נדיר), כנראה שאין הרבה מה לעשות.

בהטלות שאינן מופרות,כנראה שזה באשמת הזכר (מבוגר מידי, עקר וכדומה).
אני שואל את השאלות האלה, למרות שאני רוצה להאמין שלא יקרו, כדי למזער סיכונים במידת האפשר כולל לשקול אולי להביא אחרים עם פחות סיכון.
ככל שהזוג יהיה קרוב יותר למצבו בטבע כך יהיו לך סיכויים גדולים יותר לקבל גוזלים.

בנוסף להנ"ל, כאשר מנסים להרבות זוג קוקטייל לוטינו, אלבינו או וייטפייס קיים סיכוי גדול יותר שהם בעצם גם אחים או קרובי משפחה משום שמגדלים אותם בכלובים גדולים ולא דואגים להכניס "דם חדש".
בעיה נוספת שקשורה לגן הלוטינו, היא הקרחת התורשתית - כאשר לשני הזוויגים יש קרחת, עדיף שלא להרבות אותם משום שאקיים סיכוי גבוה לקרחות כרוניות.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-29-2020

(01-29-2020, 11:32 AM)צבי דגן כתב:
(01-29-2020, 08:40 AM)אהבת חיות כתב: זאת אומרת הדרך היחידה לדעת זה רק אם הטילו בעבר או שגם זה לא ערבון?
בדיוק כך, יהיה לך רמז קרוב ביותר לוודאות.
נקבה שמטילה ולא דוגרת, היא תופעה נדירה ואם היא קיימת אז, בד"כ בנקבות צעירות רק במחזור הרבייה הראשון.
אם זה קורה בכל התטולות (מקרה מאוד נדיר), כנראה שאין הרבה מה לעשות.

בהטלות שאינן מופרות,כנראה שזה באשמת הזכר (מבוגר מידי, עקר וכדומה).
ככל שהזוג יהיה קרוב יותר למצבו בטבע כך יהיו לך סיכויים גדולים יותר לקבל גוזלים.
קרוב לטבע זה להיות בתוך ווליר ואצלי הם יהיו בתוך בית ולצערי בתוך כלובים (הלוואי ויכולתי לבנות ווליר בתוך הבית).

(01-29-2020, 11:45 AM)צבי דגן כתב: בנוסף להנ"ל, כאשר מנסים להרבות זוג קוקטייל לוטינו, אלבינו או וייטפייס קיים סיכוי גדול יותר שהם בעצם גם אחים או קרובי משפחה משום שמגדלים אותם בכלובים גדולים ולא דואגים להכניס "דם חדש".
אני רוצה לקוות שהמגדל מודע לעניין, ומאוד רוצה לקוות שאם אשאל יענו לי בכנות, זה בהחלט שיקול מבחינתי לא לקחת כזה זוג.

לא לזה התכוונתי כשאמרתי "קרוב לטבע".
אלא - קרבה אבולוציונית.
כמו כן, שים לב לתוספת בתגובה #298