פורום תוכיפדיה
חיפוש גוזל קוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: חיפוש גוזל קוקטיל (/showthread.php?tid=1316)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-10-2020

[Image: vEWPdQv.jpg]
צריך לדעת את המידות.
ולמרות זאת, נראה לי שהכלוב הזה קטן וגם אין לו פתח לתליית תיבת קינון מבחוץ.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-10-2020

יש לך רעיון איזה מתאים?
מצאתי או את זה או לגדולים,לא מצאתי משהו אחר.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - yinon236 - 01-10-2020

אתה צריך כלוב ארוך יותר

הכלוב הזה יותר טוב, אומנם כתוב שאזל המלאי אבל תתקשר אולי הוא חודש.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-10-2020

תחפש כלוב דומה לכלוב הזה.
תשתדל שאורכו (מימין לשמאל) יהיה גדול ככל האפשר.
ועדיף שיהיה לו פתח, באחד הצדדים עם דלת קטנה כדי לתלות את תיבת הקינון מבחוץ.
[Image: mtCVMD1.jpg]

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-26-2020

[Image: VDBAQkZ.jpg]
אז זה הזוג שהציעו לי ( האפורים שנמצאים על תא ההטלה)
אני לא יודע אם הטילו כבר בעבר או שעדיין לא.
איך הם נראים לכם?
אני באופן אישי אוהב את הלבן עם הפנים הצהובות או אלה עם הפסים על הגוף (כמו אלה שנראים בצד שמאל)
(יכול להיות שאנסה להשיג את שני הזוגות)
סתם לשם הסקרנות אם שמים ביחד כמה זוגות באותו כלוב אין מצב שכל פעם הם יזדווגו עם תוכי אחר, נכון?

מגדל אמר לי (אין לי מושג אם זה נכון) שללוטינו יש בעיה ליצור ביצים מופרות, יש אמת בכך?

האם אפשר "לתקן" תוכי מחוברת לשעבר?
האם יש סיכוי ולו הקטן ביותר לחברת תוכי שיועד מלכתחילה להיות לריבוי ולא הואכל ידנית או חוברת?

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - yinon236 - 01-27-2020

בנוגע לתוכים שנמצאים מעל התיבת קינון, אני רואה שלימני יש בעיית ניצוי אבל הבעיה שהתמונה מרחוק ולא איכותית.

אם שמים כמה זוגות באותו כלוב לעתים רחוקות הדבר הזה עלול לקרות, בגלל זה לא ממש מומלץ לשים כמה זוגות, יכולות להיות מריבות, יש פחות בקרה על כל זוג.

לוטינו נושא את גן האינו, הגן שמקנה את העניים האדומות.
אני לא שמעתי שהגן הזה עושה בעיות ברבייה

גם אם התוכי היה מחוברת לשעבר עדיין יהיה קשה לחברת שוב, זה תלוי בן כמה הוא ולפני כמה זמן הוא נהפך לפרא.

את השאלה האחרונה לא ממש הבנתי
בגדול עם הרבה זמן וסבלנות רבה תמיד אפשר לחברת שוב במיוחד אצל קוקטייל

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-27-2020

(01-27-2020, 07:26 AM)yinon236 כתב: בנוגע לתוכים שנמצאים מעל התיבת קינון, אני רואה שלימני יש בעיית ניצוי אבל הבעיה שהתמונה מרחוק ולא איכותית.
גם לי בעיית הניצוי משכה את העין, אבל כיוון שעוד לא הגעתי לשם כדי לראות זה מה שיש לי.

אם שמים כמה זוגות באותו כלוב לעתים רחוקות הדבר הזה עלול לקרות, בגלל זה לא ממש מומלץ לשים כמה זוגות, יכולות להיות מריבות, יש פחות בקרה על כל זוג.

לוטינו נושא את גן האינו, הגן שמקנה את העניים האדומות.
אני לא שמעתי שהגן הזה עושה בעיות ברבייה

גם אם התוכי היה מחוברת לשעבר עדיין יהיה קשה לחברת שוב, זה תלוי בן כמה הוא ולפני כמה זמן הוא נהפך לפרא.
כיוון שלא מצאתי גוזלים להאכלה החלטתי להתפשר על זוגות פרא, אבל מאוד קשה לי שהם "פרי הרבעה" ולכן מאוד חשוב לי לחברת אותם מחדש, לפי מה שהבנתי הלונטינו האפורים הם בני שנה פלוס מינוס.

את השאלה האחרונה לא ממש הבנתי
בגדול עם הרבה זמן וסבלנות רבה תמיד אפשר לחברת שוב במיוחד אצל קוקטייל
יש תוכים שמייעדים אותם להיות זוגות לרבייה ובגלל זה לא מתאמצים בכלל להאכיל אותם ידנית ואז נותנים להורים להאכיל, השאלה אם אפשר להגיע גם עם תוכים כאלה (כרגע אני מדבר על קוקטילים) לחיברות.
מעולם לא חיברתי תוכי פרא בגלל זה אני מתייעץ לגבי זה.
בעבר בעקבות טעויות שעשיתי התוכית שלי (ג'אקו) הפכה להיות נשכנית וחסרת סבלנות והצלחתי לשנות זאת.
מאוד מסקרן אותי לדעת אם אפשר להגיע לחיברות ולו המינימלי עם תוכי שיד אדם לא נגעה בו מעולם.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - yinon236 - 01-27-2020

אם אתה רוצה לנסות לחברת זוג תוכים אז לא תהיה רבייה
זה סתם יכניס אותם לסטרסים מיותרים
אני יודע שזה קשה עבורך אבל אם אתה רוצה גוזלים אין לך ברירה.

בנוגע למה שאמרת בסוף מדובר בתוכי בתוכי פרא שלא הואכל על ידי יד אדם ויש המון קוקטיילים כאלה
כפי שאמרתי עם הרבה זמן וסבלנות לדעתי זה אפשרי

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 01-27-2020

(01-27-2020, 07:53 AM)yinon236 כתב: אם אתה רוצה לנסות לחברת זוג תוכים אז לא תהיה רבייה
זה סתם יכניס אותם לסטרסים מיותרים
אני יודע שזה קשה עבורך אבל אם אתה רוצה גוזלים אין לך ברירה.
זו אסכולה שאני שומע לא מעט, אני תוהה לגביה מאוד, מסיבה פשוטה, תוכי פרא יפחדו מכל רעש הכי קטן, בטח מבני אדם כי התפיסה שלהם תהיה שאדם פוגע ואז קיים החשש שלא ירצו ליצור דור המשך, לעומת זאת אם עובדים איתם בזהירות (כמו שהצעת לגבי תוכי בודד) ובמשך זמן וסבלנות, יש סיכוי שהם ילמדו לסמוך על הבעלים למרות שהרצון הטיבעי שלהם להתחבר אחד לשניה ולא לבעלים, ואז החשש אמור לרדת ויכול להגיע להאכלה משותפת כמו שראינו בסרטונים בשרשורים אחרים.
שמעתי המון סטיגמות לגבי תוכים ומניסיוני את רובם אפשר לשבור בעזרת מידע וניסיון, וכמו שאמרתי כיוון שאין לי ניסיון בנושא הזה אני מנסה "לשאוב" מידע כמה שיותר.
מאוד חשוב לי לשמוע מאנשים מניסיונם, כאלה שהצליחו לחברת פראיים (גם אם זה תוכי בודד ולא זוג).

בנוגע למה שאמרת בסוף מדובר בתוכי בתוכי פרא שלא הואכל על ידי יד אדם ויש המון קוקטיילים כאלה
כפי שאמרתי עם הרבה זמן וסבלנות לדעתי זה אפשרי

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 01-27-2020

אין לי הרבה מה להוסיף על דבריו של ינון.
רק אדגיש שאני לא מציע לחברת תוכי בוגר שלא הואכל ידנית ולא חוברת מגיל מאוד צעיר.
זה לא בלתי אפשרי לחלוטין, אבל לעולם הוא לא יהיה מחוברת ברמה גבוהה ואני מסופק אם תצליח לחברת אותו אפילו ברמה סבירה.