פורום תוכיפדיה
שוק הציפורים בכפר קאסם - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: שוק הציפורים בכפר קאסם (/showthread.php?tid=1266)

עמודים: 1 2 3

שוק הציפורים בכפר קאסם - Kachlon Dor - 08-09-2019

אהלן חברה ושבת שלום,
שאלה קטנה בנוגע לשוק הציפורים בכפר קאסם.
חשבתי שמחר לקפוץ לעשות שם סיבוב ולראות מה הולך שם מבחינת כלובים מזון משחקים וכדומה, כמובן שאין לי כוונה לקנות שם שום תוכי.
אשמח לדעת פרטים מבחינת שעות פעילות מיקום מדויק וכדומה.
דור

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - צבי דגן - 08-09-2019

סגור במשך כל השבוע מלבד - שבת. 
פתוח ביום שבת: 7:00–16:00

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - jhony_bravo - 08-09-2019

דור אני אמליץ לך מה שהמלצתי לכל חברי הפורום - אל תגיע לשם בכלל! חלק מהציוד מזויף וחלק מהאוכל לא בתוקף מעבר לעובדה שהתוכים שנמכרים שם רובם חולים או נשאים של מחלות וחלקם גנובים.
חלק מהמחלות עוברות באבק ואם תהיה שם תצטרך לחטא את עצמך כאילו יצאת ממעבדה של חומ"ס (חומרים מסוכנים).
אולם הסיבה הכי חשובה לא להגיע לשם היא שבעצם ההגעה שלך לשם ורכישה של ציוד אתה מעודד את ההתעללות בבעלי חיים שמתחוללת שם. לדעתי הדרך היחידה לעצור את זה תהיה בחרם על השוק הזה שמהווה חממה למחלות ורמאויות ומקום שמהווה מרכז להתעללות בבעלי חיים.
אני בספק אם חסכון של כמה עשרות שקלים (שרובו או כולו ייבלע על ידי ההוצאה על הדלק) יהיה שווה את הסיכון.

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - יובל אגמי - 08-09-2019

אחי גם משחקים וכלובים בדרך כלל לא מומלץ לקנות שם משום שאחר כך תצטרך לחטא אותם וגם לא בטוח שהם מקוריים לרוב הם זיופים שמקבלים חלודה וכדומה.

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - אדיר_10 - 08-09-2019

כעיקרון השוק פתוח משעה 7:00 עד 14:00 אז כולם מתפנים משם.אם אתה רוצה את הדברים הטובים לך כמה שיותר מוקדם ככה ב- 7:00 או ב- 7:30יש לך שם שאתה נכנס שתי אפשרויות:
  • לחנות את המכונית בחינם בחנייה שכדי למצוא תצטרך להסתובב שעה עם האוטו.
  • או לשלם בחניה שם 10 ₪ ואין בעיה.
כעיקרון זה לא רק שוק של תוכים וציוד לתוכים אלא גם בעלי חיים אחרים, בגדים, מזרקות, נרגילות ועוד.כפר קאסם נמצא באזור ראש העין,  אם יש לך GPS תגדיר שם שוק כפר קאסם יביא אותך.וממממ זהוציוד וכאלה שווה לקנות שם.

ארז לדעתי אין כל בעיה לקנות שם ציוד אם מחטאים אותו טוב ויודעים להבחין בין כלוב מקורי ללא מקוריחוץ מזה הוא מעביר ככה את השבת.

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - jhony_bravo - 08-09-2019

אדיר, לא מדובר רק על המחלות למרות שגם חיטוי טוב הוא לא מושלם במאת האחוזים ולכן לרכישה במקום כזה יש סיכונים.העיקר הוא לא לתמוך באנשים שמתעללים בחיות ומוכרים חיות חולות נשאיות או גנובות וסוחרים בציוד שחלקו מזויף פגום או גנוב.שיהיה ברור אני לא אומר שכל מי שמוכר שם הוא בהכרח מתעלל או מוכר חיות גנובות או חולות או שכל הציוד שם סוג ת'.אני אומר שבכדי למנוע את ההתעללות ואת המסחר הבעייתי שהולך שם אסור לתמוך במקום הזה ולהגיע לשם ולרכוש דברים אפילו לא ציוד.לא משנה כמה הציוד שם זול החיסכון של כמה עשרות שקלים לא שווה את זה מעבר לעובדה שלרוב על דלק אנשים יוציאו יותר מאשר חסכו על הכלוב.מדובר בעניין עקרוני ומוסרי.
עצם ההגעה ל"שוק" הזה היא לא מוסרית כי היא תומכת בצורה ישירה או עקיפה בלא מעט בעיות וצריך להבין שכסף לא יכול לרכוש הכל בטח ובטח שלא מוסר הגינות והומניות מינימלית.

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - avioo360 - 08-09-2019

אני אישית ממליץ לא לקנות אבל עם אתה עם אוטו פרטי כדי לך מאוד להיזהר אני מכיר הרבה אנשים שפירקו להם חלקים מהאוטו[Image: smiley-frown.gif]

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - Kachlon Dor - 08-09-2019

מקבל את טענותיכם ומבין מאיפה זה נובע.
תודה
דור

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - תמר ענטר - 08-09-2019

דור, אני מצטרפת למחאות המוצדקות של ארז ואחרים.לדעתי נסיעה למקום, אף אם לא רוכשים כלום, זה לתת יד ותוקף למעשים אכזריים כלפי בעלי החיים.כמו כן בגלל המחירים הזולים, אנשים רוכשים בעלי חיים ומזון מקולקל שכמובן משלמים עליהם ביוקר לאחר מכן.אדיר יש דרכים רבות לטייל וליהנות ולא צריך לנסוע לשם דווקא.

RE: שוק הציפורים בכפר קאסם - יובל-reikoren - 08-09-2019

אתם צודקים, עדיף ללכת לגן חיות הרבה יותר יפה שם וגם אפשר לראות תוכים מאושרים ולא כאלה שסגורים 24/7 בכלוב שיותר קטן מהם.