פורום תוכיפדיה
פרויקט הקמת נאנו ריף - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+---- פורום: אקווריום מים מלוחים ומים תפלים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=45)
+---- אשכול: פרויקט הקמת נאנו ריף (/showthread.php?tid=1242)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - צבי דגן - 09-07-2019

בהתחשב בזאת שאני לא מכיר את הערכה הזו, בקשתי הסבר לגבי ההבדלים בין שתי התמונות הנ"ל.

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - yinon236 - 09-07-2019

הצבע הכחול בודק פוספאט והסגול ניטראט

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - צבי דגן - 09-07-2019

הבנתי.
אז בשני המקרים אין שינוי גדול.
נשאלת השאלה למה נוהגים להמליץ על החלפת מים בין 10% לבין 25%?
הרי במקרה הטוב מוצאים את הפוספאט והניטראט בהתאם לאחוזים הנ"ל ולעומת זאת רוב הפוספאט והניטראט נשאר באקווריום.

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - yinon236 - 09-07-2019

נכון, ביום שישי קניתי נופוקס שהוא סופח ניטראט ופוספאט של רד סי.
עכשיו אני רוצה לנסות את החברה הזאת.
תמונה מהאינטרנט
[Image: dFZIFCZ.jpg]

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - צבי דגן - 09-08-2019

איך משתמשים בחומרים האלה?
אם ע"י מזיגה לתוך האקווריום, צריך לבדוק מה קורה לחומר לאחר הראקציה/הספיחה עם הניטראט והפוספאט.
יתכן שהחומר ספחת את הניטראט והפוספאט ושוקעה לקרקעית האקווריום, אבל מה קורה לחומר לאחר מכן?
האם יש דרך להיפטר ממנו?

מה שאני רוצה להגיד בעצם הוא שהדרך הטובה ביותר (וגם - הזולה ביותר), הוא להחליף את רוב המים שבאקווריום ולמלא מחדש (במי ברז או במי אוסמוזה הפוכה) בטפטוף, במשך מספר שעות (בהתאם לגודל האקווריום), כדי לאפשר לדגים להתאקלם במים החדשים והנקיים.
יתרון נוסף בהחלפת המים (בלי להשתמש בחומרים כימיים) הוא שאתה מתפטר גם מלכלוכים אחרים.
ראה כאן: מחשבון מים משתנה

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - yinon236 - 09-08-2019

מוזגים ישירות לאקווריום כמות מקסימלית של עד 3 מ"ל ל 100 ליטר.
זה מוריד באופן איטי
פעם זכור לי שקראתי באיזה מקום שאם מתספים אסור להפסיק, לא הבנתי למה.
להחליף החלפות גדולות באקווריום ריף אני לא יכול כי זה יגרום לי לחוסר איזון בשלושת ערכים חשובים: קלציום, מגנזיום ואלקליניטי

(09-08-2019, 07:35 AM)yinon236 כתב: מוזגים ישירות לאקווריום כמות מקסימלית של עד 3 מ"ל ל 100 ליטר.
זה מוריד באופן איטי - ברור, מפני שהראקציות הכימיות דורשות זמן.
פעם זכור לי שקראתי באיזה מקום שאם מתספים אסור להפסיק, לא הבנתי למה. גם אני לא מבין, אולי זה מסיבות כלכליות/מסחריות?
להחליף החלפות גדולות באקווריום ריף אני לא יכול כי זה יגרום לי לחוסר איזון בשלושת ערכים חשובים: קלציום, מגנזיום ואלקליניטי.
אני לא מבין גדול באקווריום ריף. ובכל זאת, אני מאמין שיש דרכים להחליף את המים, אני מציע לך שתבדוק את הנושא.
אולי קיימת אפשרות להוסיף את הקלציום, מגנזיום ואלקליניטי, תוך כדי מילוי המים?

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - yinon236 - 09-08-2019

שקראתי שאסור להפסיק זה לא היה סוחר.

יש תוספים נוזליים של קלציום מגנזיום ואלקליניטי אבל הבעיה שהם נמצאים גם במלח.

בכל אקווריום ריף יש סופחים למינהם לניטראט ופוספאט.

לא ברור לי למה אסור להפסיק, נשמע לי מוזר.
גם אם לא היה זה סוחר שכתב יתכן שמי שכתב יש לו אינטרסים מסחריים - לא יודע, אבל זה מוזר.
בכל מקרה, בגלל שאין לי מספיק ניסיון עם אקווריום ריף, אני מציע שתבדוק את הנושא במקורות נוספים.

RE: פרויקט הקמת נאנו ריף - yinon236 - 09-22-2019

אז הרבה זמן שלא עידכנתי.
לגבי הנופוקס, הוא מהווה מקור פחמן לגדילה של בקטריות
לכן כשמתספים אותו זה מספק להן אוכל כדי שהן יתרבו ויפרקו ניטראט ופוספאט שאם אני אפסיק לתסף לא יהיה מזון לבקטריות האלה
לכן אסור להפסיק לתסף
וברגע שמפסיקים יש הפרת איזון במערכת.

בתאריך ה 13/9/19 קניתי 2 דגים, רויאל גרמה ופליים אנג'ל
[Image: 4ZY0zYM.jpg][Image: Yf03VbK.jpg][Image: ULpD79N.jpg][Image: lgDMyvu.jpg][Image: iJqNlKo.jpg][Image: yFQWxlp.jpg][Image: bpO2sc3.jpg][Image: kSdXE8x.jpg][Image: c3NYkjk.jpg][Image: ELgOj0j.jpg][Image: JysyGJC.jpg][Image: KIC7jA9.jpg][Image: aySZxcu.jpg][Image: jpFq9nc.jpg][Image: UamEQ8N.jpg]

קניתי גם 2 סוגי מזונות יבשים שהדגים אוכלים אותם
[Image: y59qDwA.jpg][Image: N2fzhIA.jpg]

בנוסף ביצעתי היום בדיקת ניטראט והוא אכן ירד, בתמונה לא רואים טוב אבל הוא נראה בסביבות 25
[Image: EvbQIXz.jpg]