פורום תוכיפדיה
עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים (/showthread.php?tid=1218)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-14-2019

אבל הבעיה שלי היא לתפוס את התוכים הללו אפילו עם עוד אנשים.. כשאני מדברת על תוכי פרא אני מתכוונת מהסוג שדופק את הראש בברזלים ולא רואה בעיניים .. אף אדם לא יוכל לתפוס אותם בצורה בטוחה ולא לקבל נשיכות מאוד כואבות מה שגם הסטרס בתפיסת התוכים הללו השם ירחם איזה מסכנים מי רוצה לצער אותם ברמה כזאת.. אם אפשר לרסס פעם בשבוע את התוכים עדיף לי.. גם את הברזלים בכלובים לא בעיה וגם את תאי ההטלה לאחר הסבב שוב לשאוב שוב לנקות ושוב אקריטין .. בינתיים אין שם קרדיות שאני רואה אבל בטוח שלא נגמרה הבעיה כפי שצבי אמר יש מצב עבר לתא של הגאקו .. פתחתי עכשיו ולצערי ראיתי אחד או שניים בודדים מטיילים בצד .. אין עכשיו ביצים אז אני נכנסת לפעולה שם עם שואב(מה שלא עשיתי לגאקו רק לסווירה עשיתי כי לא ראיתי כלום שם אבל זאת הייתה טעות) אני אקנה פלימט היום.. אני יכולה לרסס את הגאקואים לא? היא עדיין לא הטילה ביצים ? עדיף עכשיו ועוד שבוע עוד ספרי ועוד שבוע עוד ספרי אבל אני יכולה להגיע אליהם בקלות בלי לתפוס אותם הם לא יתקפו אלא יברחו.. גם מהם חטפתי ביסים לא פשוטים וגם בעלי חחח אבל אני חייבת להיפטר מהטפילים הללו זה מסוכן גם לבני אדם ברגע שנכנסים לבית

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-14-2019

ציטוט: "אם אפשר לרסס את התוכים פעם בשבוע עדיף לי" כפי שאמרתי, גם בשביל לרסס את התוכים חייבים לתפוס אותם ולרסס באופן נקודתי, אסור לרסס מרחוק באופן כללי, אם יגיע להם בעיניים הם יהיו עיוורים חלילה.
אם יש להם על הגוף זה לא יעזור שתרססי רק את הכלים ואת הכלוב.

אם תצטיידי בשלושה אנשים וכפפות עבות זה לא יעזור? כשקנית את התוכים איך העברת אותם? נחכה לתשובה יצירתית של צבי.

בנוגע לטפילים, הטפילים שבאים לתוכים לא "אוהבים" בני אדם עד כמה שידוע לי...

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-14-2019

נכון

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-14-2019

צבי, לגלי קשה לתפוס את התוכים. ציטוט:"אבל הבעיה שלי היא לתפוס את התוכים הללו אפילו עם עוד אנשים.. כשאני מדברת על תוכי פרא אני מתכוונת מהסוג שדופק את הראש בברזלים ולא רואה בעיניים .. אף אדם לא יוכל לתפוס אותם בצורה בטוחה ולא לקבל נשיכות מאוד כואבות" יש לך פתרון?

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-15-2019

אפשר להשתמש ברשת שמיועדת לציד תוכים.
[Image: h1GUlUJ.jpg]
ואפשר להשתמש גם במגבת ו/או לשלב בניהם.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-15-2019

ככה קנינו אותם עם רשת כזאת אבל המגדל שמכר לי אותם היה לו כלוב 1*1*1 ופה אצלי לתפוס אותם עלי לרוץ אחריהם.
קווה שלא אצטרך לעשות זאת.
אולי אם מישהו ייכנס מבפנים יתפוס על הרשת יחזיק ואני יבוא מחוץ לברזלים וארסס איפה שצריך זה יהיה פחות טראומתי בינתיים נקווה לטוב עם האקריתין.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-15-2019

את יכול לקחת קופסא, להעמיד אותה עם מקל ואת המקל לקשור בחוט.
לשים פיתיון ושהתוכי יכנס למשוך בחוט, המקל יצא ואז התוכי יהיה בתוך הקופסא.
מה דעתך גלי?
מה דעתך צבי?

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-15-2019

לא צריך לרדוף אחרי התוכים, זה מלחיץ אותם באופן קיצוני.
תכניסי את הרשת לכלוב ותמתיני קדה/שתיים עד שהתוכים ירגעו ורק אז, בתנועה זריזה, תתפסי אותם.
צריך לזה קצת ניסיון.

השיטה של ינון, טובה יותר למקומות פתוחים, אני לא בטוח שזה יעיל בתוך כלוב.