פורום תוכיפדיה
עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים (/showthread.php?tid=1218)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-12-2019

אם יש תוכי שיש לו קרדיות ולא מטפלים בזה, אז לבסוף הוא ימות..

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-12-2019

מלבד הטעויות שכבר הזכרתי לך לעיל, הטעות הראשונית שלך הייתה שזיהית את הקרדיות האלה "נמלים".
גם עכשיו, יש לי עדיין ספקות שמה שראית הם קרדיות.
אם יש לך אפשרות לצלם צילום מאקרוצילום תקריב של ה"חרק", צילום עם עדשה שמגדילה את האובייקט או לפחות ברזולוציה גבוה כדי שיהיה אפשר לזהות בביטחון מלא.
לחלופין , כדאי לשקול לוותר על המחזור הנוכחי, לטפל ולהשמיד את הקרדיות ורק אז, כאשר את בטוחה שהתוכים נקיים, לאפשר להם מחזור רבייה נוסף.
ולמה אני מציע זאת? - מפני שאם עדיין יש קרדיות (או ביצים של הקרדיות) את עלולה לחוות אכזבה נוספת, כפי שהיה בעבר.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-12-2019

אתה צודק.. לצלם כרגע לא אוכל כי אני לא רואה אותם ואני כל יום פותחת לראות אם מטיילים להם למינהם על הביצה.. עדין לא ראיתי אחד אבל אני בהיכון..לאחר הסבב (רק שיהיה מוצלח הלוואי) נעשה את שלב חיטוי הכלוב התאו והתוכים ..

99% שזה היה הטפיל שהראיתי בסרטוני יוטיוב אין ספק בכלל

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-12-2019

צריך לחפש אותם על התוכי.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-13-2019

אין סיכוי שהקרטין עשה את העבודה גם על הגוף שלהם?
הרי שמתי בתיבת קינון והנקבה והזכר הפכו שם את כל הנסורת סידרו כמו שרוצים זה בטח נכנס להם בנוצות הם מבלים שם לא מעט זמן.
על מנת לבדוק עלי לתפוס אותם ולחפש בין הנוצות? כי לא פשוט.
לא רוצה לעשות להם סטרס הם ממש תוקפנים כל נשיכה מסוכנת.
אולי אחד הספריי

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-13-2019

לא כל כך הבנתי את שאלתך...
אם מסתכלים טוב טוב ניתן לראות את הקרדיות בין הנוצות אבל לא תמיד...
בכל מקרה, אם את מתכוונת להמשיך עם הסבב הנוכחי אז אין טעם לתפוס אותם ולבדוק.

אני מתכוונת שאבקת הקרטין ששמתי בתיבת קינון שמים על עופות בגוף להיפטר מסוגי טפילים.
והתוכים נמצאים בתיבת הקינון הרבה, האבקה מן הסתם נדבקה בנוצותיהם כי ראיתי שהם סידרו את הנסורת אחרת ממה שהשארתי ולפי מה שהבנתי אקריטין יעיל מאוד בהרחקת טיפים כפי שציינתי.
כמובן שהם מאוד קרובים אלי, כשאני מגיעה ואפילו פותחים כנפיים מלאות, סוג של הפחדה ושמירה על טרטוריה.
אני לא רואה דברים שרצים להם בנוצות או במקומות חשופי נוצות, אבל כמו שאתה אומר לאחר הסבב צריך לבדוק אותם?
להחזיק ביד ולפתוח כנפיים? או שפשוט לעשות את הטיפול מונע וזהו?

זה שהאבקה נדבקת לגופם זה לא מספיק.
צריך למרוח להם את האבקה עליהם, בכמות מסוימת ובאיזורים מסוימים. תוכלי לראות עוד כאן
אני הייתי בסיום הסבב כבר עושה את הטיפול מנע מאשר לחפש עליהם את הקרדיות, שימוש באיבומק הכי טוב.

בנוסף הייתי מעביר את התוכים למקום בטוח, מנקה ומחטא את הכל וכן אפשר להשתמש בספריי פלימט לחיטוי הכלוב והכלים בהתאם להוראות היצרן (שכתובים מאחורי התכשיר)

תודה על האינפו של אקריטין.
יש לכל טפיל את אופן השימוש.
מה שלא רשום שם זה האם אני אוכל לשים להם על הכנפיים והבטן מהאבקה (זה אפשרי בלי לתפוס אותם הם באים עד אלי במטרה לתקוף אבל לא רשמו אם יש סכנה שיעוף עליהם באזורים מסוימים כמו פנים?
רשום שזה לא מסוכן לעופות אבל לא צריך להיזהר ליד העיניים או האף והפה?
השתמשתם פה בזה על תוכי לא בתיבת קינון אלא על הגוף?

חייבים למרוח, אם לא זה לא אפקטיבי.
בעניין הסכנה אם זה פוגע בפנים וכו... עדיף לשאול וטרינר אבל אני חושב שלא כי מאבקים בזה גם תאי קינון ולוקחים את העניין הזה בחשבון... בכל מקרה, זה לא כל כך חשוב המידע הזה כי כפי שאמרתי חובה לתפוס ולמרוח.
אז אם כבר תופסים אז עדיף איבומק, הוא גם יותר יעיל נגד הקרדיות וגם זה חומר שחודר למחזור הדם ומשמש לטיפול מנע.

אני מבין את העניין אבל אין ברירה, חייבים להצטייד בשלושה אנשים וכפפות עבות.

ואני מזכיר- אסור לטפל באיבומק כל עוד התוכים באמצע סבב.
אסור לתת לתוכים באמצע סבב כל תרופה/ חומר שחודר לתוך מחזור הדם.
כגון תרופות למינהם וכן גם איבומק ופלימט