פורום תוכיפדיה
עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים (/showthread.php?tid=1218)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-09-2019

ראיתי בעבר שיש מצלמה מיוחדת שמתחברת לתיבת קינון ורואים דרך הפלאפון, אחפש לשלוח קישור.
אבל אני לא בטוח שזה הכי כדאי אולי זה מפריע לתוכים

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-09-2019

[Image: 6P8IaNw.jpg]
חשבתי משהו כזה.. זה שם מוכר הבנתי מישהו יודע ומכיר מניסיון אישי או מסיפורים?

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-09-2019

אני מעולם לא התנסתי במדגרות

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-10-2019

https://www.biditech.co.il/product-page/rcom-pro-20
קראתי כל מה שרשום על המדגרה הזאת.. זה נשמע כמו המרצדס של המדרגות בסכום לא גבוה .. השאלה אם באמת יש את כל המאפיינים הללו המדגרה?

אני לא מתכוונת להוציא את הביצים כרגע.. אבל לעתיד אם יהיה איזה בעיה טוב שחוץ מאומנת יהיה גם מדגרה .. הרי אנחנו מנסים לתת תנאים טובים אבל יש מצב פתאום התוכים לא דוגרים או בעיות אחרות.. אולי שווה שיהיה אחת למקרה ביטחון וצריך אחת שתעשה עבודה מדוייקת עם לחות וטמפ מדוייקים .. זאת ששמתי פה עם מאפיינים טובים במחיר לא רע לכמות ביצים נורמאלית אבל אף אחד לא יודע עליה משהו מכאן?

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-10-2019

אני לא מבין בזה אבל תרשמי את השם של האומנת ביוטיוב ותראי אם יש סרטונים עליה ואם מגדלים משתמשים בה

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-10-2019

• אם היו נמלים, נשאל השאלה, למה הן היו?
    נמלים לא מגיעות ככה סתם ללא סיבה, נמלים נמשכות ומגיעות רק למקום שיש בו מזון עבורם או עבור הרימות שלהן, גם אם מדובר בפירור לחם או פרי או כל מזון אחר.
    לנמלים יש חוש ריח מצוין, המחושים אוספים כל הזמן חלקיקי ריח מהאוויר, ועל ידי הזזת המחושים, לכל הכיוונים, הנמלה מגלה את הכיוון שממנו מגיע הריח.
    ברגע שנמלה בודדת הגיע אל תיבת הקינון שלך, היא לוקחת חלקיק קטן מהמזון שמצאה, וחוזרת אל הקן. 
    בדרכה לקן היא מפרישה פרומונים, וכך משאירה מעין "סימני דרך" לכל הנמלים שיבואו אחריה.
    ישנם סוגים שונים של נמלים שיש להן אמצעי ניווט נוספים.
  • הגוזל שניסית להאכיל היה חלש כבר בהתחלה, לא אכל כמו שצריך, לא העלה במשקל ולכן לא שרד.
    נשאלת השאלה למה הוא בקע כשהוא כל כך חלש?
    יכולות להיות סיבות רבות, שלא כדאי לפרטן כאן.
    אם התנאים של ההורים יהיו אופטימליים, מיטביים, צריך להניח שהגוזלים יהיו מספיק חזקים עם הבקיעה.
  • לכן, אני חושב אחרת מבעלך.
    אם התנאים יהיו זהים, גם אם תוציאי את הגוזל מהקן, עלול להתרחש תהליך דומה והגוזל ימות ולא משנה אם ההורים יאכילו אותו או שאת תאכילי אותו.
    הרבה פעמים קורים מקרים כאלה ולאחר טיפול מתאים ושיפור התנאים של ההורים, ישנה הטלה מוצלחת.
    אם המקרה יחזור על עצמו שוב ושוב, אוכל להסכים עם בעלך.
  • בעניין האומנת של חברת rcom, אני יודע שזו חברה אמינה בכל מה שקשור למדגרות לדוגרי קרקע או לעופות, שלווים וזוחלים שלא רגישים לשינויים גדולים במידות החום.
    לא ידוע לי מה המצב לגבי ההדגרה של ביצי תוכים במדגרות האלה.
    אם זיכרוני לא מתעני, הרי שבחי-בר בכרמל, מדגירים את ביצי הדורסים (נשר, עיט, רחם ועוד) במדגרות של חברת rcom.
    עיט ניצי

[Image: N4ZaQJN.jpg]

במדגרה שאת מראה של חברת בידיטק לא ראיתי שם איזכור לגבי הדגרת ביצי תוכים.
תבררי אצלם ב"צור קשר" או בטלפון: 077-4561005 או במייל: service@biditech.co.il, מהי מידת הדיוק של הבקר.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-10-2019

אני יבדוק זאת.
ראיתי באיזה פורום אחר שכן דיברו על המדגרה לגידול גוזלי ג'אקו ואחד מהם שיש ברשותו את המדגרה טען שהיא מצוינת אבל שוב אתה צודק עדיף לברר.
ביצים של נשרים לא דומים באחוזי לחות כמו תוכים בינונים?
יש שם מד לחות איכותי חשבתי שזה מספיק טוב אם החברה אמינה ולא סתם עלי אקספרס חיקוי.
לגבי הנמלים, רשמתי נמלים כי זאת המילה היחידה שיכולתי לתאר הקרובה הכי לסוג חרק הזה.
לא היה אוכל בתיבת הקינון, אלו חרקים קטנטנים שהיו מטפסים על הביצה לא נמלה!! אבל לא טפיל.
ראיתי את הנמלים הלו בקינים של ציפורים על חלונות חושבת שהם נוצרים מהלשלשת של התוכים?
חיפשתי את השם של החרק הזה אך ללא הצלחה.
אולי אתם צודקים, בגלל שמת לי גוזל ואז עוד חד באומנת התחלתי להילחץ אבל עדיף לתת צ’אנס נוסף להורים אולי להאכיל את השבוע וחצי ואז להוציא.
אתם אומרים לא להפריע להם ואין לי בעיה.
אלא לא אצטרך עם בקיעה לבדוק את הגוזל אם הזפק בכלל מלא לפעמים?
אתם חושבים שאם אגע בו האם תתקוף אותו? כמובן עם כפפות אבל גם כן תוהה אם לבדוק אותו יום יום במשל השבועיים?
להשאיר ולא להסתכל כלל? מרוב שאני כל כל רוצה ״להציל ״ את הגוזלים אני אולי נוקטת בשיטות לא נכונות.
לגבי הג'אקואים אני סומכת על האם היא הראתה שהיא ממש אחראית כל היום בתא כל הזמן דגרה והייתה ממש הרבה בפנים.
הסווירות שונות ממש אז אולי I’m going to play it by ear .. שהכוונה שנחצה גשר גשר שנגיע אליו.
בתקווה להצלחה בגוזלים.
מחזיקה ידיים ואברר על המדגרה הזאת, בטלפון שנתת, בתקווה שלא יאמרו דברים רק בשביל מכירה,
אסתכל גם ביוטיוב .

כדאי לך לדבר אישית עם האדם שבקעו לו גוזלי ג'אקו במדגרה הזו.
עניין הלחות לביצי הדורסים אומנם זהה לאלה של התוכים, זה פחות קריטי, יותר חשובה הטמפרטורה ועוד יותר - הרגישות לשינויים בטמפרטורה.
אני לא יודע אם הרגישות של ביצי הדורסים זהה לרגישות של התוכים שהם מאוד רגישים.
לכן, חשובה הרזולוציה של בקר הטמפרטורות.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-10-2019

גלי, האם החרק היה דומה לתמונות האלה?
קרדיות מים
[Image: jwOzIqr.jpg]
טרמיטים
[Image: wzdjUAf.jpg]
קרדית אדומה בעופות.
[Image: Sx5wSJI.jpg]
קרדית רגילה של בעלי חיים
[Image: SGUPkOX.jpg]