פורום תוכיפדיה
עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים (/showthread.php?tid=1218)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-09-2019

שלום שוב,
אני מעוניינת לקנות מדגרה לתוכים.
רקע מהעבר
לאחר הרבה מחשבות הגענו למסקנה שאנו כמגדלי תוכים כבר שנה ובעלי תוכים כבר 8 שנים החלטנו שאולי מדגרה מקצועית זה דבר חובה ברביית התוכים שלנו.
אמנם יש לנו שני זוגות אך הם כבר התרבו כמה פעמים והיו ביצים שלא דגרו עליהם מספיק, היו גוזלים מתים בתוך הביצה שלמות ועוד בעיות כאלה ואחרות.
רציתי לשמוע ממגדלים מנוסים וכאלה שיש להם הרבה הבנה בנושא בנוגע לרכישת מדגרה איכותית כמובן עדיף בארץ (יש מדגרות שנקראות rcom שאמנם אפשר לקנות באיבי בסביבות 1500 - ₪5000 אבל האם הן מדייקות?)
אשמח לשמוע על מדגרות אמינות לתוכים ולא עופות דוגרי קרקע, כמובן מהארץ

כמו כן מה המינוסים והפלוסים לגבי הדגרה במכונה או השארה בתיבת הקינון?
שמתי לב, כשהוצאתי את הביצים מהסבב הראשון כי הגוזל מת והביצים השניות לא היו מופרות, הם עשו עוד סבב שבועיים אחרי עם שתי ביצים פוריות ודאיות נכון להיום שבוע אחרי בקיעה.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - צבי דגן - 07-09-2019

הנושא הועבר לתת הפורום המתאים.

אומר לך מהי דעתי בנושא הזה.
מתי יש צורך להשתמש במדגרה?
  1. כאשר את מתפרנסת ממכירת גוזלים ואת מעוניינת לגדל גוזלים רבים ככל האפשר בזמן קצר.
  2. כְּשֶׁהָאֵם הביולוגית מטילה ביצים מופרות ולא דוגרת עליהן.
  3. כאשר קונים ביצים מופרות ממקורות אחרים.
החיסרון בהדגרת ביצים במדגרה הוא, שאת צריכה להאכיל גוזלים מגיל מאוד צעיר שזו מיומנות קשה יותר למי שלא מנוסה.
חיסרון נוסף הוא שהגוזל לא מקבל את הנוגדנים מהמזון שֶׁהָאֵם הביולוגית מאכילה אותו ואז הוא יותר רגיש למחלות.

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-09-2019

נקודות חשובות אכן צודק.
אבל מה עושים שמתוך 6 ביצים 2 היו לא פוריות והשאר מתו בביצה מתו באומנת (כזכור לך הג'אקו הקטן) ומתו בתיבת הקינון (הגוזל סווירה יחיד שיצא מת לאחר 3-4 ימים)?
אני קניתי את הזוגות למכירה בעתיד של הגוזלים כמובן.
חלק אני רוצה להשאיר לגידול ביתי אבל במקור זה לגדל ולמכור גוזלים בריאים.
כידוע יש להם עונות מסוימות אולי פעם או פעמים השנה אם בכלל.
חשבתי שאם תהיה מדגרה מקצועית אוכל להציל ביצים שלא דגרו עליהם נכון או מחוסר ניסיון.
אלו לא תוכים קטנים שאני תכננתי להרבות רק בשביל בכייף למרות שזאת חוויה בשבילי כל הגידול שלהם וזה ממש ממלא וכייף.
אבל במחשבה הייתה להשקיע כמות כסף גדול יחסית (שני הזוגות עלו לי כ- ₪15,000) למטרת רבייה.
עשיתי ככל יכולתי לספק להם תנאים טובים בבניה של כלובים גדולים יחסית ולא משהו קטן רק למסחר.
אני מבלה למשל עם הג'אקואים הרבה זמן יחסית כי הם לא תוקפים מדברים המון אוכלים מהיד וכו׳ רק רציתי לשאול אם מדגרה תעשה עבודה טובה יותר אולי מההורים ותיתן לי אולי לזכות גוזלים יותר כי אולי יעשו עוד סבב כמו שקרה פה.
הפחד שלי זה חוסר דגירה נכון או תמותת גוזלים גדולה יוצר שהם עם ההורים.
לגבי הקושי של האכלה של גוזלים, כפי שציינתי בעבר האכלתי ארה בלו אנד גולד ג'אקו אקלקטיסים דררות מגיל חודש ומעלה.
פרסונטה, לעומת זאת, גידלתי כשבוע אחרי בקיעה שני אחים והצלחתי לא רע גם בלי אומנת.
היה קיץ אמנם ושמתי להם כרית חימום משום מה שניהם גדלו יפה והפכו להאכלת יד מחוברתים מושלמים, (בחוץ איתי בלי לברוח ממני ללא גזירת כנפיים).
אבל בגלל הגוזל של הג'אקו נכנסתי לפלונטר וחוסר ביטחון מדוע זה קרה לו? 
אני משכנעת עצמי שהוא היה חולה כי אכן היו בעיות אבל אני נקרעת בין האפשרות להשאיר גוזלים אצל הורים שכבר מת להם גוזל לבין אצלי שמת לי אחד.
הגעתי למסקנה שעדיף אחרי כמה ימים להוציא וקלחת סיכון באומנת תוך כדי שמירה על כל התנאים וכל האינפו' שהעברתם לי בנושא הקודם.
מאמינה שאם הגוזל בריא לא תהיה לי בעיה בהאכלה כי יש לי ידע לגבי הנושא עצמו.

• לגבי הביצים שאינן פוריות, המדגרה לא תעזור.
  • לא כדאי להאכיל גוזלים צעירים בני יום שבקעו במדגרה.
  • כל הגוזלים שאת מציינת שהאכלת היו לפחות בגיל שבוע וזה בסדר.
    לדעתי, זהו הגיל המינימלי שבו אפשר להאכיל ידנית.
  • עדיף לאפשר להורים לדגור ולגדל את הגוזל לפחות במשך עשרה ימים ורק אז, להוציא להאכלה ידנית.
  • את לא יודעת מהי הסיבה שהגוזלים מתו בתוך הביצה או מיד לאחר הבקיעה (עלולות להיות סיבות רבות מאוד).
  • תנקי היטב את תיבות הקינון.
    שימי ריפוד שתקני בחנויות לחיות מחמד (אסור להשתמש בנסורת מנגריות, הן חשודות כמורעלות).

מסתבר שנושא האשכול הזה לא עוסק במכירה/קנייה ולכן הוחזר לתת הפורום המקורי.

הינה מדגרה זולה, אני לא בטוח לגבי האיכות שלה.
תקליקי על התמונה.
[Image: GHMB3im.jpg]

אישית, אני אוהב יותר את המדגרות מהסוג הזה:
תקליקי על התמונה
[Image: tmtmQSp.jpg]

עייני באשכול דומה: אומנות ומדגרות של eggi

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - yinon236 - 07-09-2019

בואו נקווה שהביצים של הארה יבקעו אם כן זה אומר כנראה שפעם קודמת לא בקעו כי היו את הטפילים

RE: עזרה בחיפוש מדגרה מקצועית לתוכים בינונים/גדולים - גלי - 07-09-2019

המילה טפילים בסוף לא הייתה הנכונה, כי שה לא היה טפיל אבל צודק היו נמלים קטנטנות שהציקו לי בעין מאוד.
אין לי דרך לדעת מה קרה לגוזל.
לא שלחתי לבדיקה אבל ניתן היה לראות גם זפק ריק אז גם חוסר אכילה נכון הייתה אולי הבעיה.
חלק ממני רוצה להשאיר אצל התוכים לשבועיים מלאים, אבל מקנן בי הפחד שמא הם ימותו וזה גורם לי לחשוב הרבה מה לעשות יש משני הצדדים שלילי.
אצלי לפחות אדאג שאכילה בזמן ונכונה אבל יש את הדברים האחרים שאצל האמא יהיו טובים יותר.
חשבתי להתקין מצלמה בפנים לראות בלי להפריע אבל לעשות חור עם מקדחה יהיה לא חכם כרגע.
אני אחכה שיבקעו, אנסה שוב עוד פעם אולי לקחת צ’אנס.
בעלי אומר שלא כדאי כי זה לא חכם לעשות אותה טעות הרי הוא מת בתיבת קינון.
הפעם יש יותר מביצה אחת מופרית אז כולי תקווה קודם שיבקעו הביצים עוד כמה שבועות ומשם נחליט מה הצעד הטוב ביותר ומתי להוציא.
אני מפחדת לגעת לה בגוזלים אם יבקעו כל יום לראות אם היא מאכילה.
לא יודעת איך היא תגיב לכך הם קריזיונרים שני אלה לא פשוט חחח.
בינתיים החלטתי לא להדגיר, לא מפריעה להם כמעט בכלל וכמו שאמרתם נתאזר בסבלנות.
רציתי לדעת אם rcom הם מדגרות שאפשר לסמוך עליהם מבחינת לחות וכו׳ יש להם מחיר לא זול אבל גם לא 5000 כמו אלו שצבי הציע ושוב יש לי שני זוגות לא 10 אין צורך במדגרה גדולה.