פורום תוכיפדיה
גרין צ'יק מורט נוצות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גרין צ'יק מורט נוצות (/showthread.php?tid=1215)

עמודים: 1 2

גרין צ'יק מורט נוצות - אלינור - 07-02-2019

שלום צבי
שמי אלינור ואני חדשה בפורום
יש לנו גרין צ'יק כבר מעל חצי שנה. 
הוא אוכל כופתיות, פירות, קצת ירקות (אנין טעם), לפעמים קצת ביצה קשה (שוב, אנין טעם), וקצת זרעונים. 
עיקר האוכל הוא כופתיות ופירות. 
האוכל מוחלף תדיר כל יום (הכופתיות) והפירות/ירקות גם מספר פעמים ביום. 
מים פעם ביום (ואם הוא מתקלח אז כל פעם אחרי מקלחת). 
מבחינת נוכחות בבית - הוא נמצא מחוץ לכלוב (יש לו מתקן האכלה פתוח ובסלון יש כלוב גדול פתוח ורוב היום הוא יכול להסתובב / נמצא על הכתף שלנו או בסביבתנו)

פתאום התחלנו לראות (התחיל אתמול) שהתוכי תולש לעצמו נוצות והן גם נושרות בקצב (ביומיים נשרו 13 נוצות והוא תלש לעצמו 2 נוצות). 
אין קרחות ואין שינוי התנהגותי.
אין שום מה קצב הנשירה הסטנדרטי בתוכים מסוג זה ? 
האם המצב מצריך לפנות לווטרינר ? 
בתודה רבה מראש,
אלינור

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - צבי דגן - 07-02-2019

אם אין קרחות, אפשר להיות אופטימיים אבל, ליתר ביטחון, אני מעוניין לראות תמונה של מקומות המריטה ואם אפשר - גם את הנוצות שהוא כבר מרט.

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - yinon236 - 07-02-2019

בנוסף לתזונה הייתי ממליץ להוסיף תערובת השרייה, יש לו סבידה/אבן גיר? כפי שצבי ציין אם אין קרחויות אז כנראה מדובר בחילוף נוצות.
תמונה תעזור

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - אלינור - 07-03-2019

(07-02-2019, 04:52 PM)צבי דגן כתב: אם אין קרחות, אפשר להיות אופטימיים אבל, ליתר ביטחון, אני מעוניין לראות תמונה של מקומות המריטה ואם אפשר - גם את הנוצות שהוא כבר מרט.

שלום צבי
תודה רבה על התגובה
אני אצלם אותו מחר על הבוקר ואשלח. 
אני לא יודעת מאיפה הוא מורט את הנוצות משום שאין שום סימנים שאני מבחינה בהם אבל אצלם לך גם את התוכי וגם את הנוצות עצמן. 
תודה רבה

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - צבי דגן - 07-03-2019

אם לא קשה לך, תצלמי גם סרטון בזמן שלדעתך הוא מורט.
תעלי את הסרטון ליוטיוב ושימי כאן קישור.

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - אלינור - 07-03-2019

(07-02-2019, 09:04 PM)yinon236 כתב: בנוסף לתזונה הייתי ממליץ להוסיף תערובת השרייה, יש לו סבידה/אבן גיר? כפי שצבי ציין אם אין קרחויות אז כנראה מדובר בחילוף נוצות.
תמונה תעזור

ערב טוב ותודה על התגובה. 
ניסיתי כמה פעמים לקנות תערובת השרייה ולעקוב אחרי ההוראות אבל כל פעם זרקתי בסוף את התערובת. 
השרתי 24 שעות והחלפתי את המים מספר פעמים. תמיד בסוף התערובת הסריחה ולא התנפחה וזרקתי....
לגבי סבידה / אבן גיר - אין לי מושג מה זה.. איפה קונים את זה ? 
תודה רבה על התגובה והעזרה

(07-03-2019, 05:20 PM)צבי דגן כתב: אם לא קשה לך, תצלמי גם סרטון בזמן שלדעתך הוא מורט.

וואו... אני "ירוקה" בכל הנושא הממוחשב... לא ממש יודעת איך מעלים סרטון ליוטיוב אבל אני אבקש מחר עזרה בנושא. 
תודה רבה

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - צבי דגן - 07-03-2019

ההשריה שהכנת הסריחה משום שלזרעים לא היה אוויר.
תמצאי דרך להכניס אוויר למים.
אני מכיר מספר דרכים:
  1. להחליף את המים לעתים קרובות (למשל - כל שעתיים).
  2. להניח את הזרעים על נייר עיתון או מגבת פרוסה על מגש גדול ולדאוג שהמגבת (או הנייר) תהיה רטובה כל הזן.
    השיטה טובה רק לכמות קטנה.
  3. אישית אני משתמש בהחדרת אוויר לתוך המים בעזרת משאבת אוויר של אקווריום שאליו מחוברות 2-3 אבני אוויר.
  4. עייני גם כאן: השרייה והנבטה - הכנה והגשה
סבידה היא שלד גרמי של דיונון, אפשר למצוא אותו על שפת הים או לקנות בחנויות לחיות מחמד.
[Image: vI0xxWc.jpg]
מקווה שתצליחי לצלם ולהדביק כאן את הקישור.

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - yinon236 - 07-04-2019

(07-03-2019, 05:20 PM)אלינור כתב:
(07-02-2019, 09:04 PM)yinon236 כתב: בנוסף לתזונה הייתי ממליץ להוסיף תערובת השרייה, יש לו סבידה/אבן גיר? כפי שצבי ציין אם אין קרחויות אז כנראה מדובר בחילוף נוצות.
תמונה תעזור

ערב טוב ותודה על התגובה. 
ניסיתי כמה פעמים לקנות תערובת השרייה ולעקוב אחרי ההוראות אבל כל פעם זרקתי בסוף את התערובת. 
השרתי 24 שעות והחלפתי את המים מספר פעמים. תמיד בסוף התערובת הסריחה ולא התנפחה וזרקתי....
לגבי סבידה / אבן גיר - אין לי מושג מה זה.. איפה קונים את זה ? 
תודה רבה על התגובה והעזרה

אחרי שהתערובת מוכנה את צריכה לחלק למנות ולהקפיא, אחר כך להפשיר לפני.
אבן גיר- מספקת סידן. סבידה- סידן וגם מינרליים. לכן מומלץ לקנות סבידה.
את יכולה למצוא תמונות מהאינטרנט ויש את זה כמעט בכל חנות חיות

(07-03-2019, 05:20 PM)צבי דגן כתב: אם לא קשה לך, תצלמי גם סרטון בזמן שלדעתך הוא מורט.

וואו... אני "ירוקה" בכל הנושא הממוחשב... לא ממש יודעת איך מעלים סרטון ליוטיוב אבל אני אבקש מחר עזרה בנושא. 
תודה רבה

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - אלינור - 07-04-2019

[Image: 1JWAJMk.jpg][Image: 7rQ9VNy.jpg][Image: NpbrJ2Z.jpg][Image: tGYxVXC.jpg][Image: 5c4mkfE.jpg][Image: l6zDt5A.jpg]

RE: גרין צ'יק מורט נוצות - צבי דגן - 07-04-2019

תמונות נהדרות.
על-פי מה שרואים בתמונות, אין מקום לדאגה.
אומנם הנוצה הבודדת שבתמונה נראית מעט מכורסמת בחלק התחתון של הקולומוס, אבל נראה לי שהכרסום היה לאחר שהנוצה נשרה.
כפי שציינתי לעיל,אשמח לראות גם סרטון.