פורום תוכיפדיה
ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: ביצה חדשה אצל הארה סווארה (/showthread.php?tid=1214)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 08-21-2019

מה יש מצב שיעשו עוד סבב? אבל בטבע שה לא עובד כך נכון? הייתי בטוחה שזה זמן מסויים וזהו אבל אתם יודעים יותר טוב

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 08-21-2019

אם תהיה תיבה הם ינסו, אבל אחרי 2 סבבים הם עייפים ומותשים וכנראה הביצים לא יהיו פוריות וגם יכולות להיות בעיות כמו ביצה כלואה ועוד...

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 08-21-2019

בטבע יש מספר גורמים עיקריים שגורמים לתוכים להתרבות:
  1. משך שעות האור.
  2. התזונה, שזה תלוי גם בסעיף הקודם (יותר אור - יותר אוכלים).
  3. הימצאות המזון בטבע בעונת הרבייה.
  4. כמובן שגם הגיל והחיזור.
בשבי יש להם את התנאים האלה במשך רוב ימות השנה, ולכן הם עשויים להתרבות במשך רוב ימות השנה.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל הזה לשני הכיוונים.
יש שמתרבים רק בעונת האביב, יש שעושים 3-4 מחזרי קינון ויש שמסוגלים להתרבות ללא הפסקה בתנאי שיקבלו את התנאים הנכונים.
במקרים כאלה הזוג עלול להיות מותש אפילו עד מוות.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 08-22-2019

(08-21-2019, 07:58 PM)צבי דגן כתב: בטבע יש מספר גורמים עיקריים שגורמים לתוכים להתרבות:
  1. משך שעות האור.
  2. התזונה, שזה תלוי גם בסעיף הקודם (יותר אור - יותר אוכלים).
  3. הימצאות המזון בטבע בעונת הרבייה.
  4. כמובן שגם הגיל והחיזור.
בשבי יש להם את התנאים האלה במשך רוב ימות השנה, ולכן הם עשויים להתרבות במשך רוב ימות השנה.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל הזה לשני הכיוונים.
יש שמתרבים רק בעונת האביב, יש שעושים 3-4 מחזרי קינון ויש שמסוגלים להתרבות ללא הפסקה בתנאי שיקבלו את התנאים הנכונים.
במקרים כאלה הזוג עלול להיות מותש אפילו עד מוות. 
תמיד תהיתי בנושא הזה.. תודה על החידוד.. נעשה הפסקה...

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 08-25-2019

גלי מה מצבם של הגוזלים?

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 08-26-2019

ביקר טוב ותודה על ההתעניינות,
שלושת הגוזלים מחזיקים מעמד יפה, הם אמנם מתרוקנים כל 5 שעות לפעמים טיפה יותר.
הם גדלים יפה ואיתם אין לי הקאות בכלל, הם גם אוכלים בתאווה כמו שצריך, הלוואי שכך היה לי עם סימבה אבל אני אפרט עליו באשכול השני.
האם זה נורמלי ששני גוזלים בקעו באותו יום (אבל הוטלו כמה ימים הפרש) ויש אחד גדול ואחד קטן יותר?
גם מעניין שהבכור בוא נגיד מתנהג כמו סימבה בהתנהגות כזה מאופק עדין רגוע בעוד שהשניים האחרים, שהם קטנים יותר, הם יותר אקטיביים ויותר מתעניינים.
אולי משהו שקשור לסוג של התוכי הזה?
[Image: jDmUxbg.jpg][Image: pVyHnZe.jpg]

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 08-26-2019

אכן, כפי שציינת, הם נראים טוב.
אם יש הבדל בגדלים שלהם, זה אומר שהם לא בקעו באותו היום, יתכן שלא שמת לב לבקיעה הראשונה.
שני הקטנים יותר, הם יותר אקטיביים ויותר מתעניינים, מפני שהם צריכים לאכול יותר כדי להדביק את אחיהם הגדול.
הרי בסופו של דבר שלושתם צריכים להתבגר ולהגיע למשקל דומה (אם כי, לא תמיד משקל זהה).
כדאי לשקול אותם יום יום ולחשב את קצב הגדילה והעליה במשקל.
מעניין להשוות בניהם וגם - בניהם לבין סימבה.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 09-09-2019

שלום שוב,
עדכון לגבי הגוזלים:
שלושתם גדלים ובואו שנאמר שזה לא כל כך פשוט לגדל שלושה כמו שחשבתי בקלות.
יש את הקטן ושניים יותר בוגרים, הם כבר לא מתאימים לקופסאות שאני שמה שם והם יוצאים החוצה לאומנת, אחד מסכן שפך את המים של קופסת הלחות וישן במים, אין מצב שאפשר להשאיר אותם ככה.
ניסיתי לשים מגבת באומנת וחוץ מהלכלוך שנדבק להם ברגלים ובזנב של הלשלשת זה לא פתרון שהוא טוב להם.
אין לי קופסה שנכנסת מספיק גדולה וגבוהה להכניס את שלושתם כי דלת הזזה לא גדולה הם ממש גדלו ואני ממש מפחדת שבפעם הבאה שישפכו את המים לא אהיה שם בזמן לנקות.
אפשר בבקשה איזו עציה, מה לעשות?
אציין שזה שלושה גוזלים שמלכלכים עם הרבה לשלשת. יש לי תאורת חום מיוחדת 50 וואט חשבתי לקנות קופסה גדולה לשים נסורת למטה ובצד אחד לשים את המנורה מעל שתחמם וכך יהיה להם אופציה להחליט מה רוצים חום או קרירות.
הם ישנים יחד צמודים אבל האם זה בסדר להוציא מהאומנת בשלב הזה?
האמת שעם תוכים אחרים כן הוצאתי לקופסה מרופדת מחוממת אבל אשמח לדעתכם.
הם בני חודש וחצי ואחד בן חודש ושבוע.
אגב אולי במקום נסורת שזה מוצר מלכלך ומריח אחרי הלשלשת אקנה את גלילי העץ האלו כמו ששמים לארנבים?
או יש לכם איזה רעיון יותר טוב?
ניסיתי למצוא דרך להגביה את הרשת שהם עומדים עליה עם ברזל מתחת שהלשלשת תיפול למטה בלי לגעת בהם אבל אין לי רעיון הגבהה לאומנת.
[Image: tZdgdCp.jpg]

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 09-09-2019

יש לי שתי פתרונות אפשריים:
  1. למכור שני גוזלים להמשך האכלה.
    ראי כאן: חיפוש גוזל קוקטיל - נכון שהוא מחפש גוזל של קוקטיל, אבל אם תציעי לו במחיר מוזל, יתכן שיסכים לקבל.
  2. לקנות או לבנות אומנת נוספת.
    הפתרון שלך - להוציא אותם לקופסה, פחות טוב בגלל שלא תוכלי לדאוג ללחות מתאימה.
לעניין הלכלוך, שימי רשת חזקה ממתכת תקפלי אותה בצורת תיבה ללא תחתית, במידות המדויקות של הקופסה, כך שתיכנס קצת בכוח.
כך תוכלי להגביה ולהפריד את הגוזלים מהתחתית.
אני לא בטוח ש"גלילי העץ כמו ששמים לארנבים", יפתור לך את בעיית הריח.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 09-09-2019

את יכולה לקחת אקווריום מפלסטיק גדול, או קופסא של כתר ולחבר מעל מנורה קרמית שלא מפיצה אור ולשים בקר טמפרטורה