פורום תוכיפדיה
ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: ביצה חדשה אצל הארה סווארה (/showthread.php?tid=1214)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 07-07-2019

למדגרה ששלחת קישור יש 95% של בקיעה, אבל לזאת שיש לך 98% אחוזי בקיעה. גם אם אני לא טועה למדגרה שלך יש אזעקה ולמדגרה שלך יש 175 הזמנות שזה לא מעט (לא ראיתי כמה הזמנות יש בקישור הראשון) אני לא מבין כל כך במדגרות, נחכה לתשובתו של צבי.
אגב, לא ראיתי באומנת שיש לך שכתוב כמה מים לשים. קיבלת פתק עם הוראות?

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-07-2019

התכוונת לא ראית באומנת שיש לי? או שהתכוונת במדגרה שיש לי? כי יש לי גם אומנת וגם מדגרה.. הקישור ששלחתי לך היה למדגרה שיש לי ואכן יש לה התראה אם הטמפ יורדת מתחת למה שכיוונתי אבל זה לטמפרטורה רק.. לגבי המים שצריך לשים יש לי הוראות אומרים כמה לשים מים למשל טור אחד או שתיים או למלא את כל השבילים אבל מתייחסים לטבלה של אפרוחים .. זה מראה תמונות של תוכים אבל איך אפשר בלי מד לחות? בחדשה אם ראית את הסרטון יש מד לחות ומד טמפ׳ אבל לא יכולה להסתמך על סטייה של 0.1 אחוז סטייה אין מצב שהסינים הללו מתחייבים לי חחח.. אבל היא עולה בסביבות 500₪ ואני תוהה אם אני משקיעה כספים כאלה אולי יש בארץ משהו יותר אמין? בינתיים לא מצאתי נמשיל לחפש.. הסווירה דוגרת בינתיים על הביצים לסרוגין .. נמשיך להתפלל בכלל שהם מופרות חחחח

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 07-07-2019

התכוונתי למדגרה, אחפש בארץ גם

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 07-07-2019

לעניין המדגרה, אני ממליץ לקנות בארץ, גם אם המחיר כפול.
הסיבה היא פשוטה, לא הצלחתי להבין אם המדגרות הנ"ל מיועדות לאפרוחים (דוגרי קרקע, כמו שלווים, תרנגולות וכדומה).
או שהן מיועדות לגוזלים (כמו תוכים, ציפורי שיר וציפורים אחרות).
ההבדלים הם גדולים, מדגרות לאפרוחים, יכולות להיות מפחות מדויקות במידת הטמפרטורה מאשר מדגרות לגוזלים.
במידת הלחות הדיוק פחות חשוב.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-24-2019

חברה .. כפי שאתם זוכרים יש 3 ביצים אצל הארות.
תאריך בקיעה של הראשונה 28/6
השנייה 4/7
שלישיית 6/7.
כפי שייעצתם עזבתי אותם ללא הרבה הפרעות עד עכשיו ובאמת הם דוגרים רוב הזמן.
הבנתי שביצה של סווירה בוקעת בין 24-26 ימים זאת אומרת שאחת מהן אמורה לביקוע ממש בימים האלו.
שלושתם פוריות כי בדקתי אותם בעבר.
מנסה להשפריץ עליהם קצת מים בזנב שתהיה לחות טובה לבקיעה גם ככה בחוץ חום מפחיד איך הם בכלל שורדים בתוך תיבת קינון התוכים למרות שהוא מוצל.
האם זה הזמן באמת של ביצים לבקוע?
רק לדעת אם אני בכיוון או שלא כלום יבקעו ואני מחכה לשווא.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 07-24-2019

נמתין בסבלנות עד הבקיעה.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 07-24-2019

(07-24-2019, 01:30 PM)גלי כתב: חברה .. כפי שאתם זוכרים יש 3 ביצים אצל הארות.
תאריך בקיעה של הראשונה הכוונה תאריך הטלה?
28/6
השנייה 4/7
שלישיית 6/7.
הבנתי שביצה של סווירה בוקעת בין 24-26 ימים זאת אומרת שאחת מהן אמורה לביקוע ממש בימים האלו.
מנסה להשפריץ עליהם קצת מים בזנב שתהיה לחות טובה לבקיעה גם ככה בחוץ חום מפחיד איך הם בכלל שורדים בתוך תיבת קינון התוכים למרות שהוא מוצל.
אני מניח תאריך הטלה, תבדקי מחר ותעדכני. מה שלא הבנתי, הגוזל שעכשיו ברשותך הוא לא מהזוג הזה?

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-24-2019

הגוזל שאצלי ברור שלא .. בעלי קנה לי אותו מתנה ליום ההולדת כי הוא ראה שבאמת הצטערתי שהגוזל השני מת.. מצא אותו בן שבועיים אצל חבר כך שחסכתי את הזמן לחכות חחח.. נמתין בסבלנות ונראה ... יש הרגשה טובה כמובן שאחרי מה שעברתי גם עם הגוזל עכשיו שלי וגם עם זה שמת (וגם עם זה שמת מהקרדיות.. כמה מתים ואו) הבנתי כמה עדיף להשאיר אצל ההורים לפחות שבועיים כי זה לא כך כל פשוט לגדל גוזלים מגיל יום תראו כמה לא פשוט עם אחת בן שבועיים וחצי

(07-24-2019, 03:51 PM)yinon236 כתב:
(07-24-2019, 01:30 PM)גלי כתב: חברה .. כפי שאתם זוכרים יש 3 ביצים אצל הארות.
תאריך בקיעה של הראשונה הכוונה תאריך הטלה?
28/6
השנייה 4/7
שלישיית 6/7.
אני מניח תאריך הטלה, תבדקי מחר ותעדכני. מה שלא הבנתי, הגוזל שעכשיו ברשותך הוא לא מהזוג הזה?

כן הכוונה תאריך הטלה איזה מצחיקה אני

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 07-24-2019

מזל טוב  חיוך גדול
בכל מקרה תעדכני

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-31-2019

אז הפלא ופלא ובחסדי השם יתברך הסבב הזה יצא מוצלח.
3 ביצים פוריות ו-3 בקיעות. שניים ב- 28-7 יחד ואחד היום.

https://youtu.be/vl26IS-R_0U
כמובן שלא נפריע אבל שמתם לב, אין להם הרבה נסורת היכן שהם שוכבים. הנקבה במיוחד הזיזה כי הייתה שכבה אחידה, והיה מתחת כמובן אקריטין אם כי מעט לפני חודש שמנו.
לא רואה חרקים נראים לעין התוכים צווחים וזזים הרבה מה שלא היה בגוזל הראשון המסכן שמת.
האם זה בסדר לשים להם כל יום מגוון פירות ירקות: יום השרייה עם מזון ביצים יום פירות יום ירקות סנפרוסט (השקית עם 4-5 סוגי ירקות) עם מזון ביצים, יום סוגי פלפלים בצבעים מסוימים ואז חוזר חלילה?
קערה כופתיות תמיד, פעם ביום או יומיים חצי קערה תערובת איכותית ומים החלפה כל יום.
האם אני מגזימה, וצריך לתת פחות ואני מגזימה?
כי יש להם עכשיו 3 גוזלים תובעניים ואני רוצה שכולם יאכלו והתוכים יהיו בריאים עם כל האכלות.
אשמח לדעת אם אני עובדת נכון, גם הם לא אוכלים אבן גיר.
לקנות אולי סבידה? או לגרד באוכל קצת?