פורום תוכיפדיה
ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: ביצה חדשה אצל הארה סווארה (/showthread.php?tid=1214)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-01-2019

שלום לכלום. 
שאלה מהירה, יש לי ביצה חדשה אצל הארה סווארה (ארה ערמונית),  זה נורמלי?
והאם יש מצב שיש עוד סבב או סתם לא פוריה?
מאוד מפתיע.

RE: יש לי ביצה חדשה אצל הסווירות - yinon236 - 07-01-2019

בגלל שיש תא בכלוב זה נורמלי, יכולה להיות תחילת סבב חדש

RE: יש לי ביצה חדשה אצל הסווירות - צבי דגן - 07-01-2019

• אם יש בכלוב זכר, סביר להניח שהביצה פוריה.
  • כיוון שפיצלתי לך את האשכול הקודם אנא, תפרטי כאן בקצרה, את ההיסטוריה של זוג הארות האלה.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - גלי - 07-02-2019

תודה צבי .. זה זוג מחובר בן 12 שנים לערך.
הם אצלי מעל חצי שנה בכלוב של 2*3 עם רצפת בטון במקום שקט יחסית.
הכלוב למעשה מחובר עם עוד כלוב (יש מחיצה ביניהם) לעוד זוג מתוק של ג'אקו האכלת יד לשעבר (הזוג הג'אקו נותן לגעת לפעמים מאוד אקטיביים בני 5 עם טבעות כל התוכים).
כרגע ביצה אחת. (המדגרה מעלי אקספרס צריכה להגיע לי כל יום).
הסווירות שלי פרא הן ממש תוקפות כשאני באה להחליף מים ואוכל עפות על הברזלים בתקיפות.
אוכלות לי מהיד אגוז למשל אבל צריך להיזהר על היד אם פתאום מרגישים מאוימים.
תיבת הקינון חיצוני, מזל שניקיתי טוב לפני הסבב ושמתי להם אבקה בתחתית אחרי הניקיון.
אישית אני לא סומכת כל כך עליהם בקינון והאכלה כפי שאתם זוכרים הם היו כל הזמן יוצאים מהתא לתקוף בעוד שהג'אקואית מעולם לא עניין אותה אם הייתי נכנסת גם לכלוב שלהם לנקות.
השאלה האם לתת להם לדגור אחרי שאמתין שבוע לראות אם תיהיה עוד ביצים והמכונה בטח תגיע? או שאכניס למדגרה?
אני כל כל מחכה לגוזל מהסווירות.
קניתי אותם כך לדעתי הם התוכים הכי קרובים לארה בלו אנד גולד אבל קטנים יותר שזה מה שאני מעדיפה לעצמי.
בל נשכח שסווירות לא מביאים את כל הביצים פוריות (בדומה לג'אקו שכן שלושת הביצים היו מופרות)
אוכלים כופתיות p15 ,תערובת איכותית - פעם ביום שני חופנים, פירות כל יומיים מעט, וירקות של סנפרוסט כמה סוגים הקפוא אני נותנת להם כל יומיים בתוספת מזון ביצים יבש מעל והנבטה יום כן יום לא.

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - yinon236 - 07-02-2019

איזו אבקה שמת בתא? בגלל שלא הגיעה המדגרה אני הייתי נותן להם לדגור כבר לבד.
סבידה/ אבן גיר יש להם?

שמתי אבקת אקריטין 1% בתחתית הכלוב (כף אחת מפוזר).
מעל שמתי ממש לא הרבה נסורת כסמ׳ וחצי בקושי, (סבב שהיה עכשיו כשהגוזל מת לא הצלחתי למצוא אותו כי שמתי 3-4 סמ׳ נסורת מה שהבנתי שלא כדאי) והסיבה ששמתי אקריטין כי בסבב שהיה, היו הרבה נמלים לבנות קטנטנות כאלה על הביצים והגוזל.
התא היה חייב ניקוי טוב ואבקה ייעצו לי מגדלים וותיקים לשים אחרי כל סבב עם הניקיון שאעשה.
יצוין שהסבב שהיה עכשיו הוא הראשון ב- 7-8 חודשים שיש לי את התוכים.
לא ניקיתי להם את תיבת הקינון כי לא היו ביצים אבל שניהם כל לילה נכנסים לתא לישון יחד.
אני משערת שהלשלשת הם עושים בתא? כי אין לי דשא או חול על הריצפה אלא בטון.
הם במרפסת בקומה תחתונה של הבית ואני עוברת פעמים בשבוע שם עם מים לניקיון יש לי גם ניקוז מים.
התוכים הללו מאוד מלכלכים בלשלשת גם הג'אקואים רק שלכלוב של הסווירות אני לא ממש מעיזה להיכנס הם לא מפחדים ישר באים לתקוף את המטאטא שלי חח.
מעדיפה לעשות ניקיון עם זרנוק.
מה שמעניין שהם תוכים מאוד שקטים יחסית לא שומעים צרחות כמעט בכלל אולי פעם אחת ביום.
לפני כמה ימים הם החלו לצרוח אז בדקתי אתמול ראיתי ביצה.
לגבי סבידה נתתי להם זה לעולם לא מחזיק הם רק מפרקים את זה יש להם אבן גיר ליד המקל של התיבת קינון אם כי מעולם לא נגעו באבני גיר.
יש איזה עיצה לשכנע אותם ללעוס את זה?
אמר לי איזה מגדל אם את נותנת את כל האוכל שציינת וכופתיות טובות הם לא צריכים אבן גיר.
תוכים שאוכלים תערובת זקוקים לזה יותר האם זה נכון?

[Image: mDjjXHV.jpg][Image: d3rbi6c.jpg]
הנה שניהם מגיעים לומר שלום

שמתי אותם במקום שקט, שאין בו הרבה תנועה כיסיתי עם סנטף חצי מלמעלה וחצי שיהיה להם שמש.
החלום שלי לבנות להם כלוב תעופה גדול עם הג'אקואים אבל הבנתי שזה לא רעיון טוב לשים תוכים יחד בגלל זה פיצלתי כלוב ענק אחד של 5 מטר לשנים נתתי לסווירות טיפה יותר מהג'אקואים כי הסווירות עפות יחסית הרבה לעומת הג'אקואים.
הם לפעמים נפגשים בקיר המחבר ולא משנה איך אסגור אותו עם עיצים וסנטף הם עדין מוצאים דרך לראות אחד את השני מאיזה חריץ שיעשו.

את חייבת סידן למרות התזונה שאת נותנת להם (המגדל שאמר לך טועה) את יכולה לקנות תוסף סידן נוזלי עבור תוכים או לחילופין לחמם במיקרוגל 4-5 דקות קליפות של ביצים קשות, להכניס לשקית ולפורר (אפשר עם פטיש שניצלים) ואז לתת את הפירורי ביצים על התערובת השרייה. או לחילופין אפשר גם לפורר סבידה זה יותר קל כי את לא תצטרכי לחמם במיקרוגל.

בנוסף הייתי ממליץ לך להוסיף להם מולטי ויטמין נוזלי שיבטיח יותר את הסבב ובפרט שהם חלשים מהסבב הקודם. התוכים נראים מדהים.

קלציו + תוסף סידן

פרטי ויט לרבייה

ויטמינו + מולטי ויטמין

אומני ויט ורסלה לאגה

מולטי- ויטמין "טורלינגס" למים

"קלצילוקס" תוסף סידן למים

ויטמין E+ סליניום לפוריות

אפשר את השם של המולטי ויטמין?
קניתי אבקה של מולטי ויטמין אני נותנת להם במים.
רשום לתוכים מבוגרים, גוזלים ותוכים ברבייה אצלם עוד מעט.

שמתי לך כמה קישורים, תלחצי עליהם.
תצלמי לנו, כל עוד זה של חברה מוכרת אז מומלץ

RE: ביצה חדשה אצל הארה סווארה - צבי דגן - 07-02-2019

יש לך ארות נהדרות, נראות מצוין.
לגבי התזונה, מי שאמר לך טועה, למרות שתאורטית זה נכון.
ועם זאת, תמיד כדאי לתת להם את התפריט המאוזן, שכולל ירקות מסוגים שונים.
אם הם אוכלים את כל הירקות אין צורך בתוספת ויטמינים.
את האבקה כדאי לפזר על האוכל (ולא במים).