פורום תוכיפדיה
מדגרת ביצים לתוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: מדגרת ביצים לתוכים (/showthread.php?tid=1205)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: מדגרת ביצים לתוכים - גלי - 06-18-2019

אשמח גם לכיתה איך לכסות את קערת המים? למרות שהגוזל בקונטיינר נפרד קטן לא יכול לצאת עדין מסוכן?

RE: מדגרת ביצים לתוכים - צבי דגן - 06-18-2019

• איפה מצאת את הטקסט הזה?
  • בעקרון אני מסכים שאפשר לחסוך בכסף, אבל לא מסכים שהיא עדיפה על הקנויה.
    אם בונים לבד אז לפחות לקנות בקר טמפרטורה.
  • מד החום והלחות שבתמונה, אכן מספקים את הצרכים שלנו.
    בעניין הלחות, אם קערית המי הזו נותנת ערכים טובים - זה בסדר.
  • איזה ריח יש?
    אומנת שהייתה בשימוש צריך לנקות ולחטא.
  • לא הבנתי את המשפט הזה: "יש הרי מאוחר מיבנה שנדלק ונכבה לקבוע טמפרטורה זה בסגר קצת ריח כזה מכאני נכוון?"
  • באומנת צריך להתקין לפחות מאוורר אחד ורצוי - שניים.
    המאווררים הם קטנים כמו המאווררים שיש במחשבים.

כשהגוזל מאוד קטן ולא יכול לצאת מהקופסה שלו, כמובן שאין טעם לכסות את קערית המים.
אבל, מהר מאוד הוא גדל ויכול ללכת בתוך האומנת ואז צריך לכסות את קערית המים ברשת חזקה.

RE: מדגרת ביצים לתוכים - גלי - 06-18-2019

[Image: M0QUfs1.jpg]
צילמתי את החלק העליון של פנים האומנת.
האמת לא ידעתי שהיא נבנתה על ידי מישהו משום מה המוכר לא טרח לומר לי זאת כשהגעתי אליו אבל אכן היא בנויה טוב.
יש בקר טמפרטורה שנדלק ונכבה כשצריך עם איזה מנוע שם כפי שצילמתי.
האומנת הייתה בשימוש פעם אחת בלבד היא חדשה נקייה ללא לכלוך רק לאחר שהפעלתי אותה רבע שעה ופתחתי את הדלת היה מעין ריח קל כזה של המנוע .
הרי היא סגורה כדי שישמר החום אז אולי הריח של המנוע/פרופלור זה דבר נורמטיבי?
פעם ראשונה עם אומנת אצלי.
אשנה טמפרטורה למה שאמרת .
לא יודעת מאיפה מצאתי את המאמר הזה אבל מאמינה שאתם פה יודעים הרבה יותר טוב.
ותודה

המאוורר בסדר גמור.
שימי לב שיהיה פתח (מצופה ברשת), שדרכו יצא האוויר שנדחף ע"י המאוורר.

למרות שהוא עוסק במדגרה (ולא באומנת) כדאי לך לעיין במאמר הזה (מאמר חדש): תהליך הדגירה במדגרה

RE: מדגרת ביצים לתוכים - גלי - 06-19-2019

״שימי לב שיהיה פתח (מצופה ברשת), שדרכו יצא האוויר שנדחף ע"י המאוורר.״- למה הכוונה? אין בדפנות החיצוניות של האומנת איזה משהו פתוח שיצא האוויר בחוץ.. כל דפנות העץ החיצוניות למעט שני דלתות הזזה אטום ואני מרגישה אוורור בתוך האומנת ובגלל זה שאלתי .. עכשיו הדלתות סגורות ויש מעין רוח שיוצאת שם בחלק העליון מלווה בחום .. אז ככה זה צריך להיות? שהחום עם האיוורור ממלא את החלל הפנימי עם דלתות סגורות ? והקערה ללחות ? אמנם הדלתות לא סגורות הרמטי אבל אני לא רואה מקומות עם אוורור

לא רוצה לשים את הגוזל עד שאדע בוודאות שהאומנת תעשה את העבודה נכון.. לא מסוגלת לחשוב שלא הייתי מוכנה נכון.. יש את החלק העליון כפי שצילמתי וזהו .. כל השאר סגור ויש דלתות הזזה .. האם סגירת הדלתות של האומנת הזאת עם גוזל בפנים ללא פתחי אוורור זה נורמאלי? אין לי ידע על זה בכלל!! יש לה בקר ואני רואה שהחום נשמר בפנים כח המנוע עובד ואז מגיע לטמפ רצוייה מפסיק ואז שוב פועל לשימור .. אני בתכנון להוציא את הגוזל היום מחכה רק לאישור שלכם פה שהאומנת אכן בנוייה כהלכה

RE: מדגרת ביצים לתוכים - צבי דגן - 06-19-2019

ציטוט:אין בדפנות החיצוניות של האומנת איזה משהו פתוח שיצא האוויר בחוץ - אז איך מאווררים את האומנת?
אם יש מאוורר והוא מספיק טוב, זה בסדר.

ויש מעין רווח שיוצאת שם בחלק העליון מלווה בחום - לא ברור לי איפה הרווח, אם הוא מספיק לאוורור - זה בסדר.
לא מסוגלת לחשוב שלא הייתי מוכנה נכון. - צודקת
את יכולה להעביר את הגוזל אל האומנת.
כשתוציאי אותו להאכלה תשאירי את האומנת פתוחה ואת המאוורר פועל כדי שיכנס אוויר חדש לחלל.

RE: מדגרת ביצים לתוכים - גלי - 06-19-2019

מצוין זה מה שאעשה .. חיפשתי סרטון של אומנת שאראה אם שלי כזאת כמו הקנויות ושה מה שהמוכר שלח לי:
״שלום שלך, האומנת מקצועית פשוט במקום לקנות אותה מוכנה קניתי את הציוד לאומנת וזה מגיע עם תוכנית לבניית התיבה שזה נעשה אצל נגר שאת קונה מוכן פשוט מוסיפים מדבקות״

RE: מדגרת ביצים לתוכים - צבי דגן - 06-19-2019

האומנת טובה, למרות שאני מעדיף אותה עם 3-4 חורים קטנים כדי שיכנס אוויר נקי במחוץ.
בחלק מהאומנות הקנויות יש חורים כאלה ובחלקם האחר - אין חורים.
בשני המקרים האומנת טובה ועושה את העבודה.

הבנתי שהפעלת את האומנת ריקה ללא הגוזל, אילו ערכים קבלת?
מהי הטמפרטורה?
מהי הלוחות?