פורום תוכיפדיה
מדגרת ביצים לתוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: מדגרת ביצים לתוכים (/showthread.php?tid=1205)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: מדברת ביצים לתוכים - צבי דגן - 06-17-2019

מי אמר שאסור לשים את הגוזל באומנת?
אומנת מיועדת לגידול גוזלים, האומנת היא בעצם אינקובטור שתפקידה להעניק לגוזל סביבת חיים שמתאימה לו.
בעיקר מדובר על טמפרטורה ולחות מתאימה.
בתמונה האומנת נראית די גדולה, תצייני את המידות שלה?
משך הדגירה של ג'אקו הוא 20-30 יום, מכיוון שהביצים לא מוטלות ביום אחד אלא בהפרשי זמן, לכן גם הבקיעה של כל הביצים לא תהיה ביום אחד.
אני לא יודע מה ראית בביצה מול האור, אבל משום מה נראה לי שראית ביצה שהתייבשה.
עייני בקישורים האלה:

RE: מדברת ביצים לתוכים - yinon236 - 06-17-2019

גלי, כששאלת חשבתי שאת מתכוונת למה אסור במדגרה, לא שמתי לב שכתבת אומנת

RE: מדברת ביצים לתוכים - גלי - 06-17-2019

תודה לשניכם.. על העזרה .. היום אני קונה את האומנת .. מידות 50 על 40 לערך כך אמר לי המוכר.. יש לי את הטבלה של הטמפ׳ שצריך לגיל הגוזל... הוא בן שבוע וחצי .. לחכות עוד קצת לשבועיים? כעיקרון האמא עושה עבודה נפלאה רק שלצערי גוזל הסווירה היחיד שבקע לי ושציפיתי לו כל כך הרבה זמן מת לאחר 3-4 יום וזה היה כואב מאוד אין לי מושג למה זה קרה אבל זה לנושא אחר כמובן.. חות מקערת מים וממד לחות שכבר יש לי יש עוד משהו שעלי לשים באומנת? אני מאמינה שאשים אותו בקונטיינר קטן עם נסורת מתחת ? או נייר נספג? הוא עדין לא פתח עיניים ואני בודקת פעמים ביום מהפחד שיקרה מה שקרה לסווירה  עָצוּב

נכון ש-50 על 40 (מהו הגובה?), קצת קטן אבל בהחלט מספיק לפחות לשני גוזלים.
ככל שהגוזל קטן כך קשה יותר להאכיל, מצד שני אם ככל שהוא גדול, הוא מתרגל שההורים מאכילים אותו ותידרש סבלנות עד שילמד לאכול ממזרק או כפית.
לכן אם אין לך ניסיון בהאכלה ידנית, תתחילי בגיל 10 ימים.
באומנת שמים מד-טמפרטורות (מד-חום), קערת מים מכוסה ברשת (למניע טביעה של הגוזל) ורצוי גם מד לחות.
מלבד הנ"ל, תצטרכי כלי פלסטיק קטן מרופד בפתיתי נסורת (קונים בחנויות לחיות מחמד), או ניסורת רגילה (אסור מנגריה) ועליה רשת פלסטיק או מתכת.
כל עוד הוא מאוד קטן, אפשר להסתפק בנייר סופג שעליו מונחת הרשת.
זאת כדי למנוע פיסוק ועיוות הרגליים.

ולאחר שאמרתי כל זאת, מומלץ להשאיר את המחזור הראשון לטיפול ההורים, כדי שילמדו את כל תהליך הרבייה.

זאת לא פעם ראשונה שלהם בגידול גוזלים.. אצלי כן פעם ראשונה.. שאתה אומר לתת להם לסיים תהליך רבייה כמה זמן זה אשמח לדעת? אני רוצה לעשות אותו האכלת יד מחוברת

RE: מדברת ביצים לתוכים - yinon236 - 06-17-2019

לסיים את תהליך הרבייה הכוונה עד שהגוזלים נגמלים, אבל כפי שאמרת ההורים מנוסים אז לא צריך.

תוציאי את הגוזל בגיל שבועיים.

גוזל הארה מת ככול הנראה בגלל הטפילים.

תודה אוציא אותו עוד כמה ימים .. אארגן את האומנת ואכין את כל הרשימה הוצעה פה באתר לגבי האכלת גוזל.. לגבי הגוזל ארה המושלם שמת לי .. לא היו לי טפילים תיקנו אותי פה אלו היו ג’וקים קטנטנים כאלה שנמצאים בנסורת כנראה מהלשלשת שני ההורים ישנים כל לילה .. הכלוב הוא גדול יחסית אבל נמצא במרפסת ללא חול אלא רצפה.. עובר שטיפות יסודיות פעמים בשבוע עם צינור.. הנסורת הייתה 4-5 סמ שזה הבנתי לא טוב הוא היה קבור בפנים לא מצאתי אותו עד שהוצאתי את הנסורת היה קר ולבן .. כל זה התחולל בלילה כי לפני החושך בדקתי היה בסדר.. אין ספור השערות עברו לי בראש והצער היה לא קל.. למדתי שאצל הסווירות אני לא נותת להורים האכלה אלא ישר לאומנת לצערי עלי לחכות לפעם הבאה מי יודע מתי .. סבלנות .. תודה על הטיפים לגוזל החדש.. אעדכן תמונות בעתיד

אם הם התרבו כבר בעבר, זה בסדר.
כאן תראי את כל מה שאת צריכה להכין שיהיה זמין: האכלת גוזלים באופן ידני, גמילה ותחילת תהליך החברות
לאחר שתוציאי את הגוזל, תנקי את תיבת הקינון וגם תעשי לו חיטוי.
אין צורך לשים נסורת ואם שמים אז רק מעט, אסור שהביצים תהיינה קבורות בתוך הנסורת.
אפשר לחטא עם אקריתין 1%

הבנתי.. למרות שאצל הגאקו אין לי את הג’וקים הללו שנמצאו אצל הסווירות .. אצל הגאקו הנסורת הייתה נקיה אם כי עכשיו אני רק מבחינה שעשיתי טעות ששמתי להם שכבות עבות של הנסורת .. האם להוציא את הביצה האחרונה שנמצאית שם ? עבר שבוע וחצי מאז בקיעת גוזל ראשון לאחר כמה ימים הביצה של הגוזל השני נבקעה אם כי היה שם גוזל תקוע מת ממש שלם מוזר למה לא שרד ואם הנקבה חיררה את הביצה או הוא? והביצה השלישית עדין שם .. יש לי מדגרה ישנה אך הלחות נעה בין 60-70% זה לא קבוע .. זאת מדגרה של אפרוחים נראה לי .. ואם כן להיפטר מהביצה וננקה את התיבת קינון ?.. אצלי צאי ההטלה הם חיצונים לא תלויים אלא מוברגים לברזל עם ברגים .. אז הנקיון נעשה ידני ,עם שואב ואז העברת סמרטוט ,ייבוש ואז אני שמה כף אקריטין 1% בכל התא ומעל נסורת.. ומעל עלים של דפנה מקוצצים .. האם אני פועלת נכון?

אפשר לא לשים נסורת? בתא? חשבתי שחובה לרפד תיבת קינון לביצים

• ליתר ביטחון כדאי לחטא גם את התיבות של הג'אקו בתנאי שאין בהן ביצים.
    אפשר להסיר גם את התיבות שיש לך גם אם הן מוברגות (תבקשי עזרה).
    אם את מצליחה לנקות ולחטא בלי להוריד את התיבות - בסדר, רק תקפידי על ניקיון וחיטי יסודי.
  • כפי שציינתי לעיל, אסור להשתמש בנסורת מנגריות, הם חשודים כמורעלים (נוהגים לספוג את העצים ברעל נגד חרקים שמזיקים לעץ.
    לכן יש לקנות נסורת דחוסה מחנות לחיות מחמד.
    או פתיתי נסורת.
  • אפשר גם לא לשים נסורת בכלל, אבל בתנאי שיש בתיבות הקינון גומה קטנה או שקע קטן, כדי שהביצים לא תתגלגלנה לצדדים.
  • אין לי מושג למה הגוזל לא שרד, יכולות להיות סיבות רבות לכך.
    אל תתעסקי בחיפוש הסיבות, מה שחשוב עכשיו הוא לנקות ולחטא את תיבות הקינון ולשים מעט נסורת או מעט פתיתי ניסורת.
    אפשר לחטא עם אקריתין 1%
  • מדגרה ישנה צריך לבדוק אם הביצים בוקעות, אפשר לערוך ניסוי עם 2-3 ביצים.
    תבדקי מהו הדיוק של בקרת הטמפרטורה.