פורום תוכיפדיה
מדגרת ביצים לתוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: מדגרת ביצים לתוכים (/showthread.php?tid=1205)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: מדגרת ביצים לתוכים - גלי - 06-23-2019

לדעתי החום באומנת זה לא הנושא אפילו אם יש פחות מעלה או שתיים או יותר אני לא חושבת שזה מה שגורם לגוזל לריקון זפק איטי.
למשל לאחר שאני נותנת לו קמומיל רבע מזרק טמפ׳ 40 מעלות לאחר שעה הוא מתרוקן טוב.
יכול להיות כפי שאמרתם חימום הדייסה רק עם מד חום והסמכת הדייסה.
אעדכן בהמשך
טבלת מעקה, עליה משקל מול שעות - קצה הגדילה
[Image: B2iSyWO.jpg]

RE: מדגרת ביצים לתוכים - צבי דגן - 06-23-2019

הטבלה לא כל כך מובנת לי.
כמה גרם הוא עולה ביום?
גוזל נורמלי אמור לעלות במשקל בין 10%-20% ממשקל גופו בכל יום.
כאמור לעיל את השקילה יש לבצע פעם אחת כל יום לפני האכלה הראשונה של הבוקר כדי לשמור על אחידות המדידה.
אם הגוזל לא עולה במשקל או יורד במשקל זה מצביע על האכלה לא נכונה או על בעיה רפואית שדורשת התייעצות עם וטרינר (למעט גוזל בשלב הגמילה שבו המשקל מתייצב ואף יורד מעט בשלב הגמילה מהדייסה ומעבר לאוכל מוצק).אם הגוזל לא מעלה במשקל ייתכן שזה נגרם מהסיבות הבאות:
  1. יחס המוצקים בדייסה לא תואם לגיל הגוזל ויש לבצע התאמות:
    דייסה דלילה מדיי שאינה מתאימה לגיל הגוזל תגרום לתת תזונה ולריקון איטי של הזפק ודייסה סמיכה מדיי תגרום להתייבשות הגוזל ולספיגה של הנוזלים מהזפק ותשאיר גוש קשה שלא יתעכל.
    לכן את צריכה להקפיד על אחוזי המוצקים בדייסה בהתאם לגיל הגוזל כמה שניתן.
  2. כמות האכלות היומית לא מספיקה, יש לבדוק אם הזפק מתרוקן הרבה לפני זמן האכלה הבא, אם כן יש להעלות את תדירות האכלות בהאכלה אחת עד שתי האכלות נוספות ביום.
  3. בעיה התפתחותית או בעיה רפואית, במידה והאכלות תקינות ועדיין הגוזל לא עולה או יורד במשקל יש להתייעץ עם וטרינר.

הטבלה מראה את השעה של האוכל שקילה לפני אכילה ואחרי.
הגוזל אוכל 3-4 פעמים ביום בגלל שהזפק שלו לא מתרוקן מהר.
אם זה ימשיך אני מאמינה שיש לו בעיה בעיכול ואלך לווטרינר.
היום, כשלקחתי אותו הזפק תמיד היה איטי.
ננסה עוד קצת ונראה אבל הוא כן עולה רק שביום עולה גרם או שתיים.

• שוקלים רק פעם אחת ביום - בבוקר לפני הארוחה.
    השקילה צריכה להיעשות עם מאזניים דיגיטליות בדיוק של 1+ גרם לפחות
  • בכמה הוא עולה באחוזים?

מדאיג אותי עניין הנשימות, האם כשהוא בחוץ ואת מאכילה אותו הוא בקושי נושם כמו שרואים אותו באומנת?

לפני כל האכלה ביום אני שוקלת ומיד אחרי גם.. אתה אומר אני צריכה בבוקר פעם ובערב פעם רק? חשבתי כל ארוחה לשקול .. יש לי משקל טוב היא מראה משקל אמיתי ... לגבי הנשימות טיפה יותר טוב אבל לדעתי זה מהחום באומנת

RE: מדגרת ביצים לתוכים - yinon236 - 06-23-2019

אני רואה את ההודעה של צבי והוא כתב לשקול רק פעם אחת בבוקר.
אני גם חושב שזה מהחום של האומנת או שאין מספיק איוורור

• צריך לשקול רק פעם אחת ביום - לפני ארוחת הבוקר וזאת משום שאנחנו רוצים לדעת את הקצב היומי של העליה במשקל.
    מה שקורה במשך היום מפחות העניין אותנו מבחינת המשקל (כן מעניין מבחינות אחרות).
  • תיקון דקדוקי (תחבירי), ציטוט: "יש לי משקל טוב היא מראה המשקל האמיתי" צריך להגיד כך: יש לי מאזניים טובים שמראים את המשקל האמיתי.
  • מאזניים = מכשיר שקילה
    משקל = כובד, מסה, מספר הגרמים.
  • שאלתי אותך מהו המצב הנשימתי כשהגוזל נמצא מחוץ לאומנת? - לא ענית לי.
  • מכיוון שלא ממש הבנתי את הטבלה אני מבקש ממך לחשב מהו אחוז העליה במשקל היומי?
    או לחלופין, תצייני כמה הוא שקל אתמול בבוקר וכמה הוא שקל היום בבוקר.

הבנתי, שקילה בבוקר לפני הארוחה, ואז השוואה של הבקרים הבאים, הבנתי.
לגבי הנשימה קחו בחשבון שאם המד טמפ' של האומנת הוא 38 ואלה אכן הוא יהיה נכון (עדין לא הצלחתי למצוא מד חום ולחות מקצועיים) אז האומנת חמה מדיי לגוזל.
לא לשכוח שיש אוורור של חום מלמעלה יחסית המקום מפזר חום רב.
הורדתי היום ל-36 לראות אם הנשימה תירגע.
מהרגע שהגוזל נלקח לאומנת הוא מתנשף.
לא ממש הצלחתי לבחון אם הוא מתנשף עם האם היא לא נתנה לראות והסיבה שהוצאתי אותו ממנה הייתה כי היא דרכה עליו לא מעט ויום אחד ראיתי אותו ממש כמו מת בנסורת אח"כ התברר שהוא ישן.
הוא עדין שורד אצלי.
אבדוק טבלה כמה עלה ביום משקילת בוקר אחת לאחרת אני נמצאת כל הזמן בבית (אני לא עובדת) ובודקת אותו כל הזמן.
אם אראה שעוד יום יומיים אין שינוי הזפק (לעניות דעתי ממה שראיתי עד כה יש לו האטת זפק רוב הזמן אבל עם רבע מזרק קמומיל זה מרוקן את הזפק אם כי פעמים נתתי לו דייסה לא סמיכה שהיה לו טיפה בועה בגב.
הוא אוכל הוא ערני מתנדנד ואפילו עושה רעש קצת לאחרונה.
אמשיך לעדכן בתקווה שיהיה בסדר.
לגבי צורת הדיבור וההסברים שלי סליחה על החוסר ההבנה לפעמים.
אמנם אנחנו ילידי ישראל אבל עשינו עליה מפלורידה לפני כמה שנים לאחר הרבה שנות גלות ועדין קשה להתבטא צורה מובנת תמיד.
תודה על הסבלנות

RE: מדגרת ביצים לתוכים - yinon236 - 06-24-2019

(06-23-2019, 09:57 PM)גלי כתב: הבנתי, שקילה בבוקר לפני הארוחה, ואז השוואה של הבקרים הבאים, הבנתי.
לגבי הנשימה קחו בחשבון שאם המד טמפ' של האומנת הוא 38 ואלה אכן הוא יהיה נכון (עדין לא הצלחתי למצוא מד חום ולחות מקצועיים) אז האומנת חמה מדיי לגוזל.
לא לשכוח שיש אוורור של חום מלמעלה יחסית המקום מפזר חום רב.
הורדתי היום ל-36 לראות אם הנשימה תירגע.
מהרגע שהגוזל נלקח לאומנת הוא מתנשף.
לא ממש הצלחתי לבחון אם הוא מתנשף עם האם היא לא נתנה לראות והסיבה שהוצאתי אותו ממנה הייתה כי היא דרכה עליו לא מעט ויום אחד ראיתי אותו ממש כמו מת בנסורת אח"כ התברר שהוא ישן.
הוא עדין שורד אצלי.
אבדוק טבלה כמה עלה ביום משקילת בוקר אחת לאחרת אני נמצאת כל הזמן בבית (אני לא עובדת) ובודקת אותו כל הזמן.
אם אראה שעוד יום יומיים אין שינוי הזפק (לעניות דעתי ממה שראיתי עד כה יש לו האטת זפק רוב הזמן אבל עם רבע מזרק קמומיל זה מרוקן את הזפק אם כי פעמים נתתי לו דייסה לא סמיכה שהיה לו טיפה בועה בגב.
הוא אוכל הוא ערני מתנדנד ואפילו עושה רעש קצת לאחרונה.
אמשיך לעדכן בתקווה שיהיה בסדר.
לגבי צורת הדיבור וההסברים שלי סליחה על החוסר ההבנה לפעמים.
אמנם אנחנו ילידי ישראל אבל עשינו עליה מפלורידה לפני כמה שנים לאחר הרבה שנות גלות ועדין קשה להתבטא צורה מובנת תמיד.
תודה על הסבלנות
הכל בסדר, המשך הצלחה  מגניב