פורום תוכיפדיה
ביצים של ארה סווירה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: ביצים של ארה סווירה (/showthread.php?tid=1195)

עמודים: 1 2

ביצים של ארה סווירה - גלי - 06-12-2019

שלום .. היום לאחר חודש לערך בקע לי גוזל ארה סווירה חמוד אחד שאני מחכה לו כבר לא מעט זמן.. באשכול אחר שפתחתי לפני כמה שבועות הסברתי לגבי הנסורת שיש בה מעין טפילים קטנים כאלה לפעמים על הביצים וחיכיתי לגוזל סווירה המון זמן לדעתי הוא היחיד שיבקע מבין 3 ביצים כיוון שהסתכלתי לפני מספר ימים ואחד ריק ללא כלום והשני נראה החלמון עם נקודה קטנה אך לא התפתח הגוזל.. שאלה חשובה מקווה לעשות את הצעד הכי נכון.. האם להשאיר את הגוזל לכמה שבועות שיאכילו אותו אבל האם יש סיכון שהטפילים הללו יכולים להרוג את הגוזל? לא שמתי אבקה מיוחדת לחיסול הטפילים כפי שהציעו באשכול קודם ואני במחשבה שגם בטבע הטפילים הללו נוצרים .. השאלה האם להוציא מגיל יום או לתת להם לחזק אותו שבוע יותר פחות .. השאלה היא לדעת שהטפילים הללו לא יכולים לעשות לו נזק.. מעין ג’וקים ממש ממש ממש קטנים שאגב ראיתי כבר למשל בקינים של ציפורים בעבר.. אין לי אומנת אבל מנסיון בגלל שקיץ ויש לי את הנורה שמחממת שקניתי מיוחד.. חשבתי אם הוא ישרוד בקופסא עם הנורה מעל .. קערת מים ליד ללחות .. יש לי גם כרית חימום כזאת ששמים בתקע והיא מתחממת האם אפשר לשים אותה מלמטה עם נסורת ונייר לחימום או שמספיק נורה מעל? אשמח לתשובות

[Image: pxy1t8v.jpg]

הנה תמונה של הקטנציק..
ראיתי פה איך להכין אומנת , יש לי את כל הדברים שצריך, למעט רשת שצריך לשים למעלה מישהו יודע למה זה אמור להיות?
יש לי גם מד לחות שאוכל לשים.
קערת מים קטנה בצד תספיק?
כל זה כמובן אם יוצע לי להוציא את הגוזל

RE: ביצים של ארה סווירה - צבי דגן - 06-12-2019

מזל"ט.
לגבי מה שיש לך בתיבת וקינון, אני לא יודע אם הם טפילים או רק חרקים שלא מזיקים.
אם עד עכשיו לא קרה כלום, כנראה שהם כבר לא יזיקו.
לעניין הגוזל, אני ממליץ לאפשר לאימא הטבעית לגדל את הגוזל הראשון שלה וזאת כדי לאפשר לה את התהליך הזה עד סופו.
אחרת קיים חשש, שהיא לא תדע לעולם לטפל בגוזלים עתידיים.
אם בכל זאת תחליטי להוציא אותו, כדאי להתחיל בהאכלה ידנית בגיל שבוע ואם זו הפעם הראשונה שאת מאכילה, תתחילי בגיל שבועיים.
בכל מקרה, לאחר שהתיבה תהיה ריקה, תוציאי אותה לניקוי וחיטוי יסודי.

גידול גוזל בגיל כל כך צעיר מחייב אומנת, אפילו אם היא בבנייה עצמית.
הגוזל זקוק לטמפרטורה וללחות גבוהים יותר ממה שיש לך בבית.
יותר מכך, עם התבגרות הגוזל, תצטרכי להוריד את הטמפרטורה בהתאם לגילו.
הכרית שיש לך לא תתאים למטרה זו.

הטמפרטורה המומלצת באומנת:
חובה לדאוג ללחות באומנת, זאת ע"י הנחת כלי עם מים בעל שטח פנים רחב כדי לאפשר לכמות מים גדולה, ככל האפשר, להתאדות לתוך חלל האומנת.
ללא לחות הגוזל עלול להתייבש ולמות.  
גיל                          טמפרטורה במעלות צלזיוס
1 עד 7 ימים                       37 מעלות
7 ימים עד 14 ימים              36 מעלות
14 ימים עד 21 ימים            35 מעלות
21 ימים עד 28 ימים            34 מעלות
28 ימים עד 25 ימים           33 מעלות
35 ימים עד 42 ימים           32 מעלות
42 ימים עד 49 ימים           31 מעלות
49 ימים עד 56 ימים           30 מעלות
56 ימים עד 63 ימים           29 מעלות
גוזלים מנוצים                   27 עד 28 מעלות

• קיימת אפשרות להאכיל את הגוזלים ביחד ובמקביל להאכלת ההורים.
    קוראים לזה "האכלה משותפת" (ראי בסרטון המצורף): 

בהזדמנות זו, הינה רשימה של הציוד שתידרש להכין לפני שתתחילי להאכיל את הגוזל?
עליך לדאוג שכל הציוד הנדרש, להאכלת הגוזלים, אכן נמצא ברשותך.
בד"כ מתחילים להכין את הציוד ומתכוננים לזה, מרגע הטלת הביצים ותחילת תהליך הדגירה או כחודש ימים לפני שאת לוקחת את הגוזל.
מהו הציוד הנדרש?
  1. אומנת.
  2. אבקה להכנת דייסה. (קיימים מותגים שונים)
  3. מד טמפרטורה.
  4. נייר סופג.
  5. מזרקים חד פעמיים.
  6. חומרי חיטוי.
  7.  מאזניים.
  8. תה קמומיל.
  9. ניסטטין.
  10. אבקה לעצירת דימומים.

RE: ביצים של ארה סווירה - גלי - 06-12-2019

תודה רבה על האינפו.. קודם עלי לתקן.. זה לא טפילים אלא ג’וקים קטנטנים מעין נמלים ממש קטנטנים .. ונכון עד עכשיו הם ליוו את הביצים עד לבקיעה.. אני פחדתי שאולי הם מוצצי דם וכדומה אבל כמו שאני אומרת טעיתי המילה .. טפיל לא קשור לגוקים הקטנטנים הללו.. בינתיים אני רואה ששניהם בפנים.. הזכר עם הראש בחוץ כמו שומר ראש בהיכון.. אולי שכחתי לציין אלו תוכים פרא ומאוד מאוד תוקפנים .. הם בשונה מהגאקו שלי (שהם האכלת יד לשעבר) באים לתקוף כל רגע נתון שאני מחליפה קערות אוכל ומים.. לא מפחדים ממני בכלל אם אני מכניסה אצבע קרוב לוודאי שיורידו אותה ויש להם את היכולת ..תא ההטלה הוא חיצוני אחרת לא הייתי בכלל מצליחה לבדוק התפתחות .. אני חושבת שאלך על העיצה שלך ואנסה להשאיר את הגוזל אסתכל
פעם ביום לראות שהוא בסדר.. אין לי מצלמה בתוך התא וחבל כי הייתי יכולה לעקוב טוב אבל זה לא פעם ראשונה שהביאו גוזלים הם בני 12 ומעלה .. רק שזאת פעם שנייה שגוזל אחד מ3 ביצים רק מצליח לשרוד מאוד מוזר.. לגבי אבן גיר שממוקמת ישר ביציאה של התא הם לא נגעו בה אף פעם.. הם אוכלים כופתיות שני סוגי קערות עוד קערה של תערובת איכותית פעם ביום ממלאה חצי .. פעמים בשבוע הנבטה עם מזון ביצים מפוזר מעל כי הם לא נוגעים בזה לבד ופעמים בשבוע או שלוש פירות וגם ירקות למשל מיקס של סנפרוסט כרובית ברוקולי גזר ושעועית וכו .. הם לצערי הרב מאז שאין גשם הפסיקו להתקלח ובורחים שאני באה עם זרנוק מים לתוך התא .. הנוצות של הנקבה נראות ממש חסרות חיים לאחרונה אולי מכל היום בתא ? יש משהו שיעזור? הם אוכלים טוב ולשלשת נראית תקינה אבל מה אפשר או צריך לעשות כדי שהנקבה תחזור להיות מטופחת לפני ההטלה?

ממליץ להוריד את תדירות הבדיקות מחשש להפחדת ההורים.
תשאירי את אבן הגיר במקומו (שימי אותו במקום גבוה בכלוב).
כלי, בגודל מתאים,עם מים מים יכול לעזור.
בעניין מראה הנוצות, אין לך הרבה מה לעשות, התוכים יודעים לטפל בעצמם.
בעונת הרבייה ובמשך הדגירה הם עסוקים בטיפול ושמירה על הביצים והגוזלים, ופחות מתפנים לסינוץ הנוצות.

RE: ביצים של ארה סווירה - גלי - 06-12-2019

שרשמת כלי בגודל מתאים עם מים לא הבנתי למה הכוונה? באיזה הקשר התכוונת לזה?

כלי מספיק גדול כדי הארה בגודל שיש לך יוכל להיכנס לתוכו.
המים יהיו בגובה האצבעות - כ-5-6 ס"מ.

RE: ביצים של ארה סווירה - yinon236 - 06-12-2019

לעניין המנורה כל עוד אין לך בקר טמפרטורה זה לא טוב.
אם ההורים האכילו בעבר ויש להם נסיון, תוכלי להוציא את הגוזל להאכלה בגיל שבועיים בתנאי שיש לך אומנת כמו שצריך