פורום תוכיפדיה
מצאתי את התוכי שלי מסוג ג'רדין/יוגב יוגי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: סיפורי תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- אשכול: מצאתי את התוכי שלי מסוג ג'רדין/יוגב יוגי (/showthread.php?tid=115)

מצאתי את התוכי שלי מסוג ג'רדין/יוגב יוגי - יוגב_יוגי - 02-27-2018

איך מצאתי את התוכי שלי מסוג ג'רדין, שלפתע פרש כנפיו ועף / יוגב_יוגי
[Image: n7NVtba.jpg]
תודה גדולה לכל אלה שהיו אופטימיים וזה עודד אותי.
היום בבוקר אחרי לילה ללא שינה  יצאתי לרחוב, וחיפשתי אותו שוב, צעקתי את שמו וגם תליתי מודעות בכל מקום אפשרי ברדיוס של 1.5 ק"מ מההבית שלי.
הגעתי לבית ספר הקרוב ושאלתי את השומר אם אפשר להכנס למזכירות.
הוא הלך לשאול וחזר אחרי הרבה זמן אמר שאי אפשר אבל לקח את המודעה.
תליתי לכל מקרה מול השער כשהילדים יוצאים שיראו אותה, תליתי בקניון השכונתי בכל נקודה שבה נראה לי שהיא מרכזית והרבה עוברים.
מסתבר ששתי המודעות שתליתי ביום שבת ירדו אז היום ממש "פיצצתי" את האיזור במודעות בלי חשבון.
נסעתי לסידורים. בדרך עברתי בחנויות של בעלי חיים והם הסכימו בשמחה לתלות מודעות בחנות שלהם.
תליתי גם במתחם תחנות הדלק  שאליו מגיעים כולם...
בצהריים כשאני מעביר מוצרים בסופר מתקשר אלי בחור ומספר לי שהתוכי אצלו מיום שישי.
לא מיהרתי לשמוח כי לא הייתי בטוח כל עוד לא ראיתי אותו בעיניים.
כשהוא סיים את העבודה הוא התקשר אלי, מסתבר שהוא גר לא רחוק.
הלכתי אליו הביתה ומצאתי את קוקו בריא ושלם אצלו.
הם שמרו עליו מיום שישי.
הוא מצא אותו מתהלך בסופת השלג, שהייתה בראשל"צ, על הריצפה ולקח אותו למרות שהתוכי פחד.
הבחור עוד לא היה בטוח אם אני הוא הבעלים האמיתי (כשהוא שאל אותי בטלפון על פרט מזהה - התאריך על הטבעת וכמובן שידעתי וכמובן שזה יכול להיות רק ג'רדין אחד שנעלם עכשיו באיזור זה - אין הרבה תוכים כאלה, מאד מאד נדיר).
כשקוקו ראה אותי הוא ישר אמר: "קוקו" ונתן לי יד לבקשתי, דבר שאישר לבחור שאני הוא הבעלים  ולא סתם, יש לנו באמת קשר מיוחד.
מסתבר שהשומר בבית הספר הכיר אותו וסיפר לו שאני מחפש את התוכי.
נתתי לו את הפרס הכספי למרות שהוא לא ממש רצה, הגיע לו!
לא האמנתי אבל התוכי אצלי עכשיו, בריא ושלם.
סיפורי הבריחה של התוכים והעידוד בפורום ממש עזרו לי, ומסתבר שזה ממש לא חסר סיכוי למצוא אותו, אם מוותרים מהר אז הסטיסטיקה היא שבאמת אין סיכוי.
הייתי בטוח שהוא נמצא על איזה ענף או באיזה פינה חשוכה שקט בחצר הבית שמעליה ראיתי אותו מתעופף לאחרונה.
הייתי  בטוח  שהוא נמצא בחצר הבאה שלכיוונה הוא התעופף.  
אבל קראתי לו כל כך הרבה פעמים מאז יום שישי האחרון והסתכלתי על כל עץ אפשרי באיזור שחשבתי שכנראה שהוא או התעופף ממש רחוק ולכן אני צריך להרחיב את רדיוס החיפושים או שקרה לו משהו.
היה לי מוזר שהוא לא עונה לי כי אם הוא היה באיזור הוא מזמן היה עונה לי אחרי כל הקריאות.
הייתה לי תחושה כבר מיום שישי שהוא לא באיזור אבל הלכתי לפי "המקום האחרון שהעין שלי ראתה אותו" ולכן שם כל הזמן חזרתי וחיפשתי.
המציאות הפתיעה, הבחור שמצא אותו גר בבניין שממוקם בזוית 90 מעלות, ימינה או מערבה מהכיוון שאליו ראיתי אותו עף כמו חץ שלוח,  מרחק בלוק ממני.
ייתכן שהוא נחת בכמה תחנות עד שהגיע לאיזור הלא צפוי ההוא, וייתכן שהוא עשה פניה חדה ועף עד שהגיע לשם.
זה היה ממש רחוק.
אני עוד צריך לשאול את הבחור, איפה בדיוק הוא מצא אותו, אם זה היה ליד הבית שלו או במקום אחר.
בכל אופן, שוב תודה ענקית לאוהבי התוכים שעודדו אותי ולכל מספרי הסיפורים.
שמח להוסיף סיפור לאוסף ומקווה שהסיפור יעזור לאחרים בשעת הצורך.
מספר לקחים, ודברים שלמדתי מהמקרה:

1. אם יש יום שלג קר , לא לשים את התוכי על השלג בשביל תמונה. היה לו קר ברגליים ולכן הוא עף.
  2. אם הוא כבר עף עדיף לעקוב אחריו עם העין עד הסוף כדי להבין איפה או הוא נוחת או "לאן מועדות פניו".
  3. אני מיהרתי לרוץ לרחוב כדי להגיע לשם ולכן לא ידעתי איפה הוא. יתכן שאם הייתי ישר מטפס על החומה כדי לעקוב אחריו ורק אחר כך רץ אולי היה יותר יעיל.
    כמובן שכל מקרה לגופו ולפעמים התוכי פשוט עף מהר ורחוק ואין מה לעשות אלא רק לקוות לטוב.
    ובקצרה: לעקוב אחריו עם העיניים כמה שיותר לפני שמתחילים לרוץ אחריו.

4. אם התוכי עף לכיוון מסויים, זה לא אומר שהוא ימשיך לשם.
  5. אולי הוא יעשה פניה או לא יודע... עובדה שאצלי הוא נמצא דווקא בכיוון שהכי לא חשבתי שהוא יהיה.
  6. פרסום מודעות עוזרות.
  7. לכתוב מודעות ברורות בכתב גדול וקריא עם התמונה שלו.
  8. לדבר עם אנשים ולברר בבתי הספר בעיר.
    אצלי במקרה השומר הכיר את הבחור, אבל ללכת למקומות מרכזיים, מתנ"סים, קניון, מרכזים מסחריים, מכולות. בסוף נתקלים במישהו או שמישהו שראה את המודעה.

9. על פי עצה של אחת המוכרות בחנויות בעלי החיים לעשות שיתוף (share) לסיפור בפייסבוק, זה היה הצעד הבא שחשבתי לעשות ביחד עם פניה לוטרינרים, אבל למזלי הבחור התקשר לפני.
  10. לקרוא סיפורי בריחה של תוכים, במיוחד כאלה שהתוכים חזרו אליהם, זה מאד מעודד.
    דווקא בגלל שהפעם התוכי ברח לי ניסיתי ללמד אותו "הגנה עצמית" שבמידה והוא כבר ברח אז שידע לעוף אם חתול מתקרב או סכנה.
    התוכי שלי שיפר לאחרונה את התעופה שלו בבית וכניראה זו הסיבה שגם ברח כל כך "טוב".
    מצד שני, תוכי שיודע לעוף גם יכול לברוח במידה וחתול רוצה לטרוף אותו. אם הוא בכלל לא יודע לעוף אבל יכול להתרומם מעבר לחומה של השכנים או לעוף מבית על קומות אז הדבר יכול לפעול לרעתו. אם זו קומה גבוהה או יכול לקבל פגיעה בגלל שהוא יותר צונח מאשר עף ויודע לנחות כראוי. אם הוא עף מעבר לחומה ולא יודע לעוף הוא מהווה טרף כל לחתול זריז שיינצל את תעופתו החלקית.

11. אם רוצים ללמד את התוכי "פרי פלייט" אז צריך להשקיע זמן וללמד אותו.
    בכל מקרה לשמור היטב על התוכי במיוחד כאשר נוצות התעופה שלו לא גזורות היטב.
    עכשיו אני שוקל לקצץ לו שוב לצערי, למרות שאני לא ממש אוהב לעשות את זה.
    לקצץ זה הפיתרון הקל.
    ללמד אותו פריפלייט ולחזור אליך זה הפיתרון הטוב לשני הצדדים. אבל הוא גם יותר קשה והבנתי גם שאין בארץ הרבה כאלה שיודעים ללמד תוכים (אשמח לקבל מידע על כך).
    לשמוח על כל יום עם התוכי שהוא אצלך ולהעריך אותו, זו חיה מדהימה וצריך לשמור עליה כמו על בנאדם.
    זה יכול להיות מאד מאד כואב נפשית כשהוא ברח.
    רק כשזה קורה מבינים ולכן עדיף שזה לא יקרה, היה לי גם מזל.

שוב תודה לפורום "תוכיפדיה", ומקווה שהסיפור עזר/עניין והפקת הלקחים שלי עוזרת ותורמת לקהילת התוכים ו"מחפשי התוכים".