פורום תוכיפדיה
התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש (/showthread.php?tid=1121)

עמודים: 1 2 3 4 5

התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - galnakash96 - 01-01-1970

אני חייב את עזרתכם במשהו (כמובן שלא כתחליף לווטרינר ואני הולך לווטרינר היום אבל כן הייתי רוצה לשמוע את דעתכם).
יום חמישי שבוע שעבר התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש (לא הייתי שזה קרה),
משם התחילו לו כל מיני טיקים ותגובות לא רצוניות, כשראיתי שזה לא חולף, התקשרתי ישר לווטרינר ונסענו אליו (אפי וגשל) הגענו לשם והוא הסביר שהתוכי כנראה סובל מבצקות בראש והוא ישר הזריק לו מנה של סטרואידים ואינפוזיה ל-24 שעות.
לפי מה שהווטרינר שידר הבנתי שזה הסוף ולקחתי את זה ממש קשה.
הטיקים שלו המשיכו כל חמישי בלילה אבל  הפסיקו בשישי בבוקר.
בשישי הוא היה ממש על הפנים (לא אוכל לא שותה כלום) ולא ידענו מה לעשות, גם הייתה לו צואה שחורה.
חששתי מאוד מדימום פנימי, אבל גם הייתה אפשרות שזה נגרם מחוסר תזונה אז העדפתי להתרכז בזה.
בשישי בצהריים נתנו לו קצת מים עם כפית והתחלתי בחיפושים אחר נורה כדי שיהיה לו לפחות חם.
דודה של חברה שלי מכירה ווטרינר בשם תומר (אליו אנחנו לוקחים את התוכי היום) הוא אמר לתת לו אנטיביוטיקה "צפורל" ולהתחיל להאכיל בגרבר, התחלנו בשישי בלילה, בשבת בבוקר וצהריים ובמוצ"ש הוא כבר התחיל לאכול לבד.
הייתי בקשר עם אפי וגשל - הוא יותר המליץ להביא אנטיביוטיקה "אוגמנטין" (לטיפול בזיהום כי לדעתו התוכי סובל מטראומה).
הווטרינר השני תומר המליץ להמשיך עם צפורל והיום הוא יראה את התוכי וידע לתת טיפול מתאים יותר.
(הפסקתי עם הצפורל כבר אתמול בלילה כדי שנוכל לתת לו אנטיביוטיקה חדשה כבר היום אחרי הבדיקה אם נקבל כזאת).

הוא כבר התחיל לאכול לבד מהאוכל שלו וממש תוקף את אבני הסידן שלו, אבל הוא עדיין חלש ולא כל כך מגיב לי.
אני מנסה לבדוק אם הוא רואה (כי הוא קצת מוזר בקטע הזה) מפחד שמשהו נפגע.
ובנוסף הלשלשת שלו נהייתה ירוקה בהירה/כהה תלוי מה הוא אוכל (אני עדיין מאכיל קצת גרבר) פרט מעודד.

כרגע מה שהוא עושה זה לשבת על רצפת הכלוב, ישן, ומדי פעם אוכל ואז עוצר לנוח שוב ואז אוכל.
לדעתי הוא אוכל רק שאני מתקרב אליו כדי להראות שכביכול הוא בסדר ואז שאני לא מסתכל הוא מפסיק לאכול,
אבל מקודם הוא אכל גם מבלי שאני מסתכל, אז הוא מאוד מבלבל אותי כבר.
רציתי לשמוע את חוות דעתך כי אתה מגדל יותר ותיק ממני ואולי נתקלת בזה בפורום במהלך השנים.

יש לי כמה שאלות אם תוכל לעזור:
  1. הראייה שלו הייתה יכולה להיפגע? הוא נעזר הרבה במקור בשביל להתמצא במרחב וזה קצת מלחיץ אותי שהוא לא רואה או שקרה משהו.
    ניסיתי לבדוק את זה על פי פנס קטן חלש ולהעיר על העין שלו והאישונים מגיבים לפי מה שראיתי
    ושמרימים אותו הוא כן קצת מגיב ומודע אבל עדיין יש בי את החשש.
    (וכן כשהוא רואה אותי מתקרב לכלוב הוא מתחיל לאכול)
  2. הלשלשת שלו נדבקת לפתח ביב (בגלל הנוצות) אני ממש מגרד בעדינות ממנו כדי שיהיה פנוי ולא תהיה חסימה, זה יכול להיגרם בגלל הגרבר אולי?
    זה לא משהו תקין שנדבק ולא יורד אפילו שהוא יושב על רצפת הכלוב.
  3. עדיין יש לו רעידות ונראה שקר לו אז אני משאיר לו תמיד את הנורה עובדת (במרחק של 30 ס"מ) זה בסדר נכון?
  4. מתלבט אם עדיין להמשיך להאכיל אותו, רוצה לקנות דייסה שתתן לו ערכים תזונתיים יותר גבוהים ממה שהאוכל שלו יכול לתת לו.
    מה דעתך?
  5. הוא עדיין חלש ויושב ברצפת הכלוב ולא זז יותר מדי, האם מטראומה יכולים להגיע למצב כזה?
  6. הפסקתי לתת אנטיביוטיקה בגלל שאני רוצה להתחיל היום ישר עם האנטיביוטיקה החדשה שנקבל
    (כרגע הוא לוקח צפורל, אני פותח כדור ומוריד כמה גרגרים ומוהל במים) אנטיביוטיקה יכולה גם להשפיע לרע במצב הזה?
    כעיקרון הוא שרד את המסגרת הקריטית עברו כבר 4 ימים אבל עדיין חלש, ולא כל כך מסתדר בכוחות עצמו,
    אני ממש מקווה שהוא יהיה בסדר ויחזור למצב הקודם שלו במהרה.
תודה לכולם
גל

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - צבי דגן - 04-29-2019

לצערי לא אוכל להיות במקום הווטרינר. (איו לי סמכות כזו).
אני מציע לך להמשיך עם הווטרינר שאיתו היה שיפור במצב, למרות שתוכים נוהגים להעמיד פנים כאילו המצב טוב (מסיבות אבולוציוניות), ואפילו עושה עצמו כאילו שהוא אוכל ובעצם, הוא עדיין חולה.
אני ממליץ לך להעתיק את השאלות שלך אל המרפאה הווטרינרית של תוכיפדיה, ולראות מה שווטרינר שלנו יענה לך (ווטרינר ותיק עם ניסיון רב בטיפול בתוכים).
כמו כן, תציג תמונות של התוכי, כדי להתרשם ממראהו והתנהגותו.

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - galnakash96 - 04-29-2019

לצערי לא אוכל להמשיך עם הוטרינר שהייתי אצלו בגלל עניין כספי..
אבל אני הולך היום לוטרינר, אז נקווה לטוב.
קיבל ב-1 אנטיביוטיקה ומרגיש יותר טוב (הבאתי לו בסוף כי הוטרינר ברמת גן הציע להמשיך),
הוא אוכל עכשיו וניקה את עצמו מקודם והצואה ממש טובה.
כנראה שיתן לנו תרופה יותר מסודרת בשבילו ואקנה לו דייסת מטרנה להאכלה ונראה מה יהיה בהמשך.
תודה על העזרה צבי.

אני מציע בקביל לפנות גם אל הווטרינר שלנו בפורום ונראה מה שהוא אומר בעניין.
לגבי דייסה, אני ממליץ על אנשור פלוס, פעם אחת ביום.
[Image: dHJdtp9.jpg]

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - galnakash96 - 04-29-2019

זו הדייסה שהמליצו לי
[Image: iiy14ZQ.jpg]

אתה מדבר על מטרנה?
זה מזון שמיעד לתינוקות ואני לא ממליץ להשתמש בו לתוכים לאורך זמן הן משום הסוכר שיש בו והן משום שזה לא מזון שמיועד לתוכים.
לעומת זאת הוא עשיר בוויטמינים ומינרלים וחשוב עכשיו לחזק אותו ולכן אפשר להשתמש בו רק למשך זמן קצר.

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - ipalgi - 04-29-2019

חשוב לדעת איזה סוג תוכי ואם הוא במקרה ג׳אקו

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - galnakash96 - 04-30-2019

(04-29-2019, 09:57 PM)ipalgi כתב: חשוב לדעת איזה סוג תוכי ואם הוא במקרה ג׳אקו

היי ד"ר!
התוכי שלי מסוג קוקטייל.
הוא עדיין חלש, אבל משתפר מיום ליום.
אני נותן לו אנטיביוטיקה צפורל (פותח כדור, שופך לכפית כמה גרגרים, מוהל במים ומזריק לתוכי ישר לפה).
אתמול קניתי לו את הדייסה הזאת:
לוקח מים פושרים, 2 כפיות של מטרנת דגנים ומקבל תערובת עיסתית ומזריק לו 1cc (כמובן שפושר).
(חוזר על זה בוקר, צהריים וערב - אוכל ואנטיביוטיקה)
אמשיך להשתמש במטרנה עד שהוא יתחזק לגמרי (הוא אוכל גם את האוכל שלו אבל מעדיף לתת לו מטרנה שיותר תחזק אותו)
קיבלתי הנחיות להמשיך עם האכלה ואנטיביוטיקה 10 ימים.

איך הטיפול נראה לך?
תודה

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - ipalgi - 04-30-2019

לא ענית איזה סוג תוכי

RE: התוכי שלי נפל על הרצפה וקיבל מכה בראש - galnakash96 - 04-30-2019

(04-30-2019, 09:56 AM)ipalgi כתב: לא ענית איזה סוג תוכי

עניתי ד"ר
הסוג הוא קוקטיל
תסתכל שורה ראשונה בהודעה הקודמת

(04-30-2019, 05:50 AM)galnakash96 כתב:
(04-29-2019, 09:57 PM)ipalgi כתב: חשוב לדעת איזה סוג תוכי ואם הוא במקרה ג׳אקו

היי ד"ר!
התוכי שלי מסוג קוקטייל.
הוא עדיין חלש, אבל משתפר מיום ליום.
אני נותן לו אנטיביוטיקה צפורל (פותח כדור, שופך לכפית כמה גרגרים, מוהל במים ומזריק לתוכי ישר לפה).
אתמול קניתי לו את הדייסה הזאת:
לוקח מים פושרים, 2 כפיות של מטרנת דגנים ומקבל תערובת עיסתית ומזריק לו 1cc (כמובן שפושר).
(חוזר על זה בוקר, צהריים וערב - אוכל ואנטיביוטיקה)
אמשיך להשתמש במטרנה עד שהוא יתחזק לגמרי (הוא אוכל גם את האוכל שלו אבל מעדיף לתת לו מטרנה שיותר תחזק אותו)
קיבלתי הנחיות להמשיך עם האכלה ואנטיביוטיקה 10 ימים.

איך הטיפול נראה לך?
תודה