פורום תוכיפדיה
"קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית (/showthread.php?tid=1042)

עמודים: 1 2 3

"קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - רחלי כברה - 03-11-2019

היי,
שמחה מאוד לראות שהפורום חזר! חייכן

ראיתי בימים האחרונים שני דברים מוזרים אצל התוכון שלי.
  1. בנוסף לקליפות ("קשקשים") השקופים והלבנים שיש בגלל התחלופת נוצות, ראיתי הפעם גם בצבע שחור מה שלא זכור לי בעבר.
    האם זה תקין?
  2. הלשלשת מימית כמו בתמונה. חשבתי שאולי בגלל שהוא אוכל מלפפון, אבל זה כבר כמה ימים ככה. מה זה יכול להיות? 
    (לפעמים היא גם רגילה, אבל לפעמים ובעיקר ב"ריכוז" אחרי הלילה זה נראה כמו בתמונה)
הוא מתנהג די רגיל, רק ישן טיפה יותר (אולי בגלל העונה?) וגם לדעתי אוכל יותר מהרגיל, כל הזמן צמוד לאוכל.
[Image: YnMnZRO.jpg]

[Image: sOlht3Y.jpg][Image: EtygvLf.jpg]

[Image: YU2IKDh.jpg]

מצטערת על ריבוי ההודעות. הייתה לי בעיה עם התמונות.
ורציתי להוסיף שהוא אוכל בעיקר תערובת זרעים, קצת כופתיות כי הוא לא ממש מתרגל, ולפעמים מלפפון או ירק אחר. אבל בעיקר זרעים

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - צבי דגן - 03-12-2019

1. אשמח לראות תמונה איכותית של הקשקשים השחורים.
  2. אכן, מלפפונים עלולים לגרום להפרשות מימיות.
    מקרם ההפרשות תואם את ממזון שהתוכי אוכל.
  3. אנא, תצייני את התפריט השבועי של התוכון שלך (בנוסף למה שציינת לעיל).
  4. כמו כן, תצייני כמה שעות שינה הוא מקבל ביממה, בתנאי חושך ושקט?

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - yinon236 - 03-12-2019

בנוסף לדברי צבי.
אל תתני ירקות ופירות במשך שבוע ואז לראות אם מצב הלשלשת מסתדר.
על פי התמונה אני רואה שגזרו לו את נוצות התעופה לא בצורה תקינה, ככה אני רואה.

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - רחלי כברה - 03-12-2019

תודה על התשובות.

אז ככה,
ינון - חשבתי שכתבתי אבל רואה שכנראה לא; התמונה ישנה מאוד. הוא היום בן 6 שנים  חיוך גדול פשוט לא הייתה לי תמונה על המחשב כשהעלתי את הפוסט. ובגלל זה אני לא מבינה ושואלת כאן, כי המלפפון היה כבר לפני כמעט שבוע ועדיין אתמול בלילה היה המצב המימי הזה כמו בתמונה  עָצוּב

צבי - 
  1. לא מצליחה לצערי לצלם יותר מקרוב, הפוקוס לא מצליח להתמקד בפלאפון יותר מזה.
    מצרפת תמונות שאולי רואים שם, שצילמתי קודם כדי לשאול אם זה גם תקין כמות כזו של קשקשים? הוא יישב במקום הזה בערך שעה, וכן נופלים קשקשים בתקופה הזו אבל גם לא זכורה לי כמות כזו בבת אחת... ממש מוזר.
    הקשקשים השחורים נראים (לי לפחות בעין) כמו הקשקשים השקופים בצורה ובמרקם, אבל אף פעם לא ראיתי בצבע הזה.
    זה קורה שיש בצבע שהוא לא שקוף/לבן? או שזה חריג?
  2. אמת, אבל כבר עבר שבוע מהמלפפון. לכן לא מבינה מה קורה. ועוד בריכוז מהלילה כמו בתמונה זה נראה מצב ממש מוזר. הייתי לוקחת ישר לוטרינר אבל הוא מתנהג די רגיל, אבל רוצה לראות מה אתם חושבים ואולי עוד אקח אותו. נראה לי מוגזם המימיות הזו, לא?
  3. אז זהו שהשבוע הוא אכל בעיקר תערובת זרעים. פעם אחת השבוע טיפה תפוח, פעם אחת טיפה גמבה ופעם אחת השבוע ביצה קשה. אבל 97% השבוע היה הזרעים. לפני חודש בערך הייתי נותנת לו כופתיות רטובות (ואז הלשלשת הייתה שונה ויותר רכה אבל בכלל לא מימית כמו בימים האחרונים). ובכל אופן כרגע הפסקתי לתת כבר מלפני  כמעט שלושה שבועות כי הוא עבר לכלוב חדש ואיכשהו פתאום אכל פה ושם את הכופתיות שבכלוב שלא רטובות אז הפסקתי בתקווה שיאכל אותן רגיל (זה בקושי קורה, והשבוע לא קרה בכלל לדוגמה). אז בימים האחרונים ואף יותר, כמעט שרק זרעים.
  4. הוא לרוב ישן מספיק, 10-12 שעות בחושך ובשקט. 
    אני לא סגורה על זה אבל לי נראה שהוא יחסית צמוד לאוכל ואוכל יותר מהרגיל, זה יכול לעזור להבין מה קורה?

ותמונה עדכנית על הדרך
תודה רבה.
[Image: zlITmzM.jpg]
[Image: nexSiNJ.jpg]
[Image: md5MeVB.jpg]

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - צבי דגן - 03-13-2019

תוחלת החיים של התוכון היא בין 5 ל-10 שנים, יתכן שחלק מהבעיות נובעות מגילו המופלג של התוכי.
  1. בעניין הקשקשים, למרות שחסר לי מידע נראה לי שאין מקום לדאגה.
  2. לשלשת של ציפורים מטבעה שחלקה היא מימית וחלק אחר - מוצק יותר.
    לציפורים יש ביב (קלואקה) - ומשם מופרשת הצואה וגם השתן. 
    בימים הקרובים אל תיתני מזונות שמכילים מים (פרות וירקות, השרייה ונבטים), אלא רק זרעים יבשים, ביצה קשה, סידן וכופתיות.
    ובעוד יומיים/שלושה תדווחי על מצב ההפרשות.
  3. במשך הימים האלה, אל תיתני תפוח וגם לא גמבה ותצפי בהפרשות.
    כמו כן, תרחיקי את המים מיתר המזונות, ובמיוחד מהכופתיות שימי בצד הרחוק של הכלוב ומעט גבוה במטרה שהתוכי לא יוכל להטיב את הכופתיות.
  4. תוכי צריך לישון 12-14 שעות ביממה בתנאי חושך ושקט.
    זה אומר שעם שקיעת השמש ורדת החשיכה הוא צריך להימצא בחדר ללא טלוויזיה, ללא תאורה וללא בני אדם שמדברים.
    (כיסוי הכלוב לא חוסם את האור ובטח שלא מונע מהקולות לחדור אל התוכי)
    לפי הצילום, נראה לי שהוא עוצם את עיניו וישן, סימן שהוא עייף ולא ישן טוב בלילה.
    האם אני צודק?
בסה"כ אני רואה תוכון זכר יפה שנושא גנים של תוכון אנגלי.
מומלץ לצרף לו בת זוג עם גנים דומים, במטרה שיתרבו.

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - רחלי כברה - 03-13-2019

תודה צבי!

אתן לו לאכול בשלושה ימים הקרובים רק מה שכתבת ואעדכן.

לגבי הגיל, יש משהו שאפשר לעשות כדי להקל עליו או לחזק אותו? חוץ מתזונה נכונה, מים טריים ושינה טובה?

ולגבי השינה, אני משתדלת שהוא ישן מספיק בתנאים טובים ולרוב זה כך, אבל כן הוא מנמנם לפעמים בעיקר במקומות שהוא אוהב להיות בבית. זה בעייתי? קראתי שתוכים גם אוהבים לנמנם במהלך היום...

ומקווה ש הקשקשים השחורים לא בעייתיים. יצא לך להיתקל בזה פעם?

שוב תודה??

אוי שכחתי משהו.
לגבי הסבידה,
פעם הוא היה אוכל ממנה/מאבן גיר, ולפני כמה זמן היא נפלה והכנסתי לו סבידה חדשה לפני כמעט שבועיים. אבל הוא בכלל לא נוגע בה... למה ומה אפשר לעשות?

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - צבי דגן - 03-13-2019

(03-13-2019, 10:52 PM)רחלי כברה כתב: תודה צבי!
  • לגבי הגיל, יש משהו שאפשר לעשות כדי להקל עליו או לחזק אותו? חוץ מתזונה נכונה, מים טריים ושינה טובה?
    חשובה מאוד השינה, לא פחות מאשר התזונה.
  • ולגבי השינה, אני משתדלת שהוא ישן מספיק בתנאים טובים ולרוב זה כך, אבל כן הוא מנמנם לפעמים בעיקר במקומות שהוא אוהב להיות בבית.
    זה בעייתי?
    בהחלט - בעייתי
    קראתי שתוכים גם אוהבים לנמנם במהלך היום.
    מי שכתב את זה שגה, טעה והטעה.
  • ומקווה ש הקשקשים השחורים לא בעייתיים. יצא לך להיתקל בזה פעם?
    קשה לי להתייחס לשאתך זו משום שלא ראיתי את הקשקשים ולפחות - תמונת תקריב ברורה.
    אבל, לפי התיאור שלך, נראה לי שאין מקום לדאגה.

שוב תודה??

אוי שכחתי משהו.
לגבי הסבידה,
פעם הוא היה אוכל ממנה/מאבן גיר, ולפני כמה זמן היא נפלה והכנסתי לו סבידה חדשה לפני כמעט שבועיים.
אבל הוא בכלל לא נוגע בה... למה ומה אפשר לעשות?

אם הוא ירגיש צורך הוא יכרסם גם מהסבידה.
תמיד עדיף לתת סבידה משום שמלבד הסידן, הוא מכין מינרלים נוספים.

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - רחלי כברה - 03-14-2019

אוקיי תודה רבה.
אשתדל מאוד שהוא ישן תמיד 12 שעות לפחות בחושך ובשקט (זה בדכ קורה אבל ננסה שיהיה ב100%).
אעדכן לגבי הלשלשת.
ונראה שלא הובנתי נכון - כרגע אין לו אבן גיר בכלוב. רק סבידה, והוא לא מתקרב אליה...

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - צבי דגן - 03-14-2019

(03-14-2019, 02:25 PM)רחלי כברה כתב: ונראה שלא הובנתי נכון - כרגע אין לו אבן גיר בכלוב. רק סבידה, והוא לא מתקרב אליה.
הבנתי נכון.
ואמרתי לך, כשהתוכי ירגיש צורך הוא יאכל מהסבידה.

RE: "קשקשים" שחורים ולשלשת מימית - yinon236 - 03-14-2019

אם תתני לו מקלחת זה יעזור לענייני הקשקשים.
לשים מים בכלי רדוד כגון צלחת פלסטיק פשוטה יהיה טוב. והתוכי פשוט יגיע אם ירצה.

ניתן גם לתת ביצה קשה כולל קליפה לגבי הסידן אבל כמו שצבי כתב אם התוכי ירצה הוא יאכל מהסבידה

אלו כופתיות את נותנת לו? של איזו חברה?