פורום תוכיפדיה
מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות (/showthread.php?tid=1038)

מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - thenewclassic - 03-09-2019

שלום לכולם 
יש לי כבר תוכי קוקטיל מזה 6 שנים (מאז שהייתי בן 14) 
ועם עד כמה שאני אוהב אותו , גדלתי . 
ובזמן האחרון הוא פשוט מייאש אותי 
מאז ומתמיד היה לו אופי בעייתי הוא מחובר אלי ברמה אובססיבית כזאת שאם אני הולך לשירותים לעשות פיפי אז הוא צורח עד שאני חוזר לחדר 
עכשיו זה חמוד ... אבל זה גם מציק 
אני כבר בן 20 ... עובד ... לומד ... מתאמן ... במערכת יחסים ולא נמצא הרבה זמן בבית 
משהו שהתוכי שלי מתקשה לקבל כי כל זה התחיל רק לפני כמה חודשים  
לפני זה הוא לא היה רגיל לזה שאני עוזב לכל כך הרבה 
והוא לא מפסיק לצרוח כשאני נמצא וגם כשאני לא נמצא בבית זה מחרפן ברמה שלפעמים פשוט בא לי לבעוט לו בכלוב ואני באמת עוצר את עצמי לפעמים מלא לעשות את זה ... חוץ מזה שאני פחות בבית לא חל שום שינוי מבחינת זמני האכלה וכמות הפעמים שאני מוציא אותו מהכלוב 
אז כן ברור לי שהוא רוצה יחס , אבל אין לי את היכולת לתת לו יחס כפול ממה שכבר נתתי לו בעבר במיוחד עכשיו שאני מתמקד בחיים האישיים שלי
בעיה נוספת שיש לי איתו זה כשהוא צורח אז הוא בסטרס נוראי כזה של להסתובב סביב עצמו בתוך הכלוב ולקפוץ ולעוף בפנים 
והדבר היחידי שגורם לזה להפסיק זה שהוא רואה שאני בחוסר תזוזה 
עכשיו לפני שאתם אומרים לי לכסות לו את הכלוב ... הכלוב שלו כבר מכוסה ... מספיק שהוא שומע שאני בתזוזה ולא שוכב על המיטה הוא כבר מתחיל עם זה
אני באמת מתחרפןן ברמות הזויות האפשרות היחידה שיש לי למעט שקט זה לשחרר אותו אבל זה דורש השגחה ויש לי דברים לעשות שאני מגיע הביתה

מה לעשות ?? 
אני באמת מבולבל ומיואש 
האם כדאי לי להביא תוכי נוסף ? או שזאת תהיה טעות ? 
אולי פשוט לתת אותו לאח שלי הקטן ? אפילו שהתוכי שלי לא מחובר אליו ... זה לפחות באותו בית ויהיה לו נוכחות של אדם יותר זמן מאשר עכשיו

תודה רבה מראש לכל המתייחסים כל עצה תתקבל בברכה 

RE: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - צבי דגן - 03-09-2019

• נראה לי שהכלוב שלו קטן מידי.
    כלוב גדול מאוד (ענק), או שחרור התוכי בחדר לתעופה חופשית, עשוי לשפר את העניין ופחות להיות לחוץ.
  • גם צירוף של בן/בת זוג יפר באופן משמעותי את הלחץ שכן יהיה לו ,חבר" תחליף במקומך.
  • כיסוי הכלוב, עלול רק להחמיר את המצב ולגרום לו לחוסרים תזונתיים, משום שבחשכה התוכי לא אוכל.
  • פתרון נוסף הוא למסור אותו למשפחה אחרת שתוכל להקדיש לו את מלוא תשומת הלב.
  • לחלופין, אתה יכול למסור אותו לאחיך, בתנאי שתלמד אותו איך לטפל ותרגיל אותם זה לזה. 
  • אגב, תוחלת החיים של הקוקטיל הוא 7-10 שנים ובתנאי שהתוכי מקבל את כל צרכיו וחי באיכות חיים טובה = כלוב גדול מספיק ותזונה מאוזנת. 
שיהיה בהצלחה
כמו כן, אשמח לקבל עדכונים.

RE: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - thenewclassic - 03-09-2019

הכלוב שלי גדול מאוד בלהתחשב בזה שהוא בתוך החדר שינה שלי
אורך 60 אורך 45 גובה 45 
אם אביא בן/בת זוג יכול להיות שאוכל לשים אותו בסלון או משהו ואז יהיה אפשר גם לחשוב על כלוב חדש 
הייתי שמח להמלצה לאיזה סוג כדאי להביא (לא בא לי עוד קוקטייל ) אז חשוב שהם יסתדרו
וגם בית גידול מומלץ באזור חיפה 
מכיוון שהיו לו המון חוויות רעות עם בתי גידול 
אני באמת רוצה משהו איכותי שמתחייבים לגבי הבריאות של החיות שלהם

RE: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - צבי דגן - 03-09-2019

• כלוב מתאים צריך להיות מספיק ארוך, כך שהתוכי יוכל לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל, תוך כדי 3-4 תנועות בכנפיים.
    הכלוב שלך יכול לשמש את התוכי לשינה ולמזון ואילו ביתר הזמן - לשהות על סטנד עם יכול תעופה בחדר.
  • תוכל לצרף בן/בת זוג מאותו הסוג בלבד (קוקטיל) ובאתו הגיל (פחות או יותר) וזאת כדי שהם יתרבו.
  • לעומת זאת, תוכי מסוג שונה יהווה בעיה משום שתצטרף להרגיל אותם אחד לשני - משימה לא פשוטה במיוחד כשאין לך זמן פנוי.
  • לעניין סוגי תוכים, שונים מקוקטיל, תוכל לעיין בלקסיקון שלנו (בלחיצה על התמונות תקבל את כל המידע).
  • בעניין בתי עסק ראה כאן: חנויות /// חוות ומגדלים פרטיים

RE: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - yinon236 - 03-09-2019

לדעתי הפיתרון יהיה להביא בן/בת זוג אבל קח בחשבון שהיחסים שלכם כבר לא יהיו טובים

RE: מיואש כבר מהתוכי שלי ולא יודע מה לעשות - צבי דגן - 03-31-2019

אפשר לקבל עדכונים?
  • כלוב?
  • בן/בת זוג?
  • שעות שינה?
  • אחר?