פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-16-2022

הי צבי וכל המומחים. המילים בהחלט מתחילות להישמע ברורות יותר. הוא עדיין אומר: קוצ'י קוצ'י קוץ' אבל אני מאמינה שלאט לאט אני אצליח ללמד אותו עוד מילים. אמרתם שככל שיתבגר אז הדיבור ילך וישתפר.
איך אני יכולה לדעת בן כמה הוא?
ועוד דבר היום הזכרתי את השם של הבחור שהביא לי אותו וכנראה שהתוכון שלי כל כך זכר את מה שהוא עשה לו שכשבאתי לתת לו נשיקה, הוא נתן לי נשיכה בשפתיים, שיצאו ממנה כמה טיפות דם. האם זה מראה על משהו?
באם זו יכולה להיות אחת הדרכים שלו להגיד לי: אל תדברי עליו. אני לא רוצה לשמוע עליו?

RE: תוכון - רוני - 04-16-2022

אני לא חושב שהתוכי יודע איך קוראים לבחור שהביא לך אותו, לכן לא ניראלי שיש קשר בין הנשיכה לבין הזכרת שמו של הבחור...
יכול להיות שפשוט היה לתוכי  משהו שעיצבן אותו באותו הרגע. (אולי הצבע של האודם שלך למשל? )
במידה והתוכי נושך אותך פשוט תלכי מהמקום ואל תתיחסי אליו (כשמתייחסים אליו זה גורם לו לנשוך בכל פעם שהוא רוצה תשומת לב...)

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-16-2022

הי צבי וכל המומחים. אני דווקא חושבת שאולי הוא לא זוכר את השם של הבחור אך בהחלט ניכר שהוא לא היה רגוע כל פעם שהבחור היה אצלי. לא היה לי אודם על השפתיים ובאתי בסה"כ לתת לו נשיקה. אחרי כמה דקות הוא כאילו נרגע והמשיך לתת לי את הנשיקות הקטנות שלו

RE: תוכון - ALAEV - 04-16-2022

אז כניראה שכשבאת לתת לו את הנשיקה עשית תנועה מהירה מידי, ואז הוא ניבהל, והאינסטינקט הטבעי שלו זה לנשוך, לכן הוא כניראה נשך אותך.
(יש גם תוכים מאוד מאולפים שלפעמים קורה שנושכים את הבעלים שלהם, זה לא אומר שהם לא אוהבים אותם אלא לפעמים קורים כאלו מצבים.
של לחץ, בהלה, פחד, ואז קורה שנושכים.)

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-17-2022

הי צבי וכל המומחים. אני מסכימה עם alaev. מאוד יכול להיות שעשיתי תנועה מהירה והוא נבהל כי סך הכל לפי הסרטונים אפשר לראות שהתוכון שלי אוהב אותי והוא מרגיש טוב התוכון שלי יודע שאני אוהבת אותו. הרבה פעמים קורה שאני נחה על המיטה והוא בא אליי וכשהוא מתיישב לי על החזה ואני שרה לו הוא עוצם עיניים והרבה פעמים הוא פשוט היה מתכרבל לי בשיער ונרדם. מה שרציתי לשאול: הרפה פעמים נופלות חתיכות של אוכל שלו על הרצפה. ניסיתי לשים נייר מגבת וזה לא ממש עוזר. היה לי גם בד ששמתי אבל גם זה לא עזר. השאלה שלי האם אפשר לשים מגבת על הרצפה של הכלוב ובכך לנסות למנוע את הלכלוך על הרצפה. סך הכל אני רוצה שהתוכון שלי ירגיש חופשי. ואיך אפשר בכל זאת ללמד את התוכון שלי לא לעשות הפתעות עליי או על המיטה. אלא רק על הרצפה של הכלוב? איך אפשר להגיד לו לא בלע שזה יישמע תוקפני או טון מעניש. אני תמיד מדברת אליו בטון רגוע. תודה.

הי צבי וכל המומחים.
מה אפשר לעשות אם התוכון שלי מתעניין בכל דבר שאני אוכלת. לפעמים נופלים פירורים של לחם או עכשיו מצה. והוא מכרסם אותם.
לפעמים הייתי תופסת אותו מתחיל לאכול לחם וישר הייתי מרחיקה אותו.
אני מנסה להעסיק אותו בדברים אחרים אך הוא תמיד הולך לאוכל. מה אפשר לעשות?
גם שמתי לב שלפעמים כשאנחנו נחים הוא מקרב את המקור שלו לשפתיים שלי ועושה את התנועה שבדרך כלל הורים תוכים עושים לגוזלים שלהם. האם זו אחת הדרכים שלו להגיד לי תודה על הטיפול שאני נותנת לו?

מצרפת לכם כמה תמונות של התוכון שלי.
האם הוא נראה בסדר לדעתכם והם אפשר לקבוע פחות או יותר בן כמה הוא?[Image: GhAccod.jpg][Image: XfUrwRe.jpg][Image: q9LH7Bm.jpg][Image: m9ZHh88.jpg]

RE: תוכון - רוני - 04-17-2022

1. ניראלי שאין בעיה לשים מגבת בתחתית הכלוב (למרות של הבנתי איך זה פותר לך את הבעיה) אבל חכי לתשובה של צבי כי אני לא בטוח...
2. אם את רוצה ללמד אותו לעשות צרכים רק בכלוב אז בכל פעם שאת רואה (לפי התנועות גוף שלו) שהוא עומד לעשות צרכים, תקחי אותו מהר אל הכלוב ככה שיעשה בכלוב וכשהוא עושה צרכים בכלוב תצ'פרי אותו.
3. זה נורמאלי שהתוכון שלך מתעניין בכל דבר שאת אוכלת... את יכולה לנסות כמה פתרונות אם את לא רוצה שיאכל מהאוכל שלך:    א' - את יכולה פשוט לא לאכול לידו...
ב'- את יכולה בזמן שאת אוכלת את האוכל שלך לתת לו גם משהו שיאכל, וככה הוא יתעסק באוכל שלו ולא בשלך.
ג'-להשתדל שלא יפלו לך פירורים שהוא יכול להגיע אליהם.

אלה הפתרונות שעלו לי כרגע בראש...
בהצלחה.

הי רוני. לגבי המגבת אני אחכה לתשובה של צבי. לגבי שאר הדברים, אני אנסה. האמת שאני מנסה לא לאכול לידו, אבל הוא קולט. אני בהחלט אנסה לתת לו משהו מהאוכל שלו. לפי התמונות. התוכון שלי נראה בסדר? האם אפשר לקבוע פחות או יותר בן כמה הוא?

RE: תוכון - רוני - 04-17-2022

התוכון נראה לי בסדר, לא ראיתי משהו חריג בתמונות...

לגבי הגיל של התוכי הבחור שהביא לך אותו אמור לדעת, לא? (הרי הוא האכיל אותו ב''האכלת יד''...)

בגדול אני יכול להגיד לך שהוא צעיר (לדעתי פחות מגיל שנה)

הי רוני. כן, אני מסכימה איתך שהוא עדיין צעיר. לפי מה שהבנתי כשהבחור הביא לי אותו. הוא אמר שהוא משהו בין שבועיים לחודש. אבל זה היה לפני 4 חודשים. נראה לי שאולי הוא בן חצי שנה אולי קצת יותר אבל בהחלט פחות משנה. האם זה שהוא מקרב את המקור שלו לשפתיים שלי כאילו הוא מנסה להאכיל אותי זו הדרך שלו להכעד לי: תודה על הטיפול, אמא,?