פורום תוכיפדיה
מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? (/showthread.php?tid=4721)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - רענן - 08-26-2024

(08-26-2024, 04:18 PM)צבי דגן כתב: ממתין לשיתוף בקוצר רוח.

עוד לא שאלתי כשאני יהיה יותר פנוי...

RE: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - רענן - 09-25-2024

אני רוצה לתת לך את המייל שלו שיהיה יותר קל אבל השאלה היא אם זה כדי להבין או להתנגח?

RE: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - צבי דגן - 09-26-2024

אני לא מבין את המושג "להתנגח", אולי התכוונת לבירור הסוגיה ואולי למונח "לישנא אחרינא"?
האם כל חכמי התלמוד התנגחו אלה באלה?
הרי כל התלמוד מבוסס על ויכוחים בין התנאים (שלפני כתיבת התלמוד ומדבריהם כתב רבי יהודה הנשיא את המשניות) לבין האמוראים (החכמים שאחרי המשנה עד חתימת הגמרא) ובניהם לבין עצמם.
בכל מקרה, אשמח שאתה תביא את הדברים של הרבנים המבינים בזה כמו הרב יוני לביא, שהרי, כך אני מניח, גם אותך זה מעסיק או לפחות - מעניין.

RE: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - רענן - 09-28-2024

(09-26-2024, 07:54 PM)צבי דגן כתב: אני לא מבין את המושג "להתנגח", אולי התכוונת לבירור הסוגיה ואולי למונח "לישנא אחרינא"?
האם כל חכמי התלמוד התנגחו אלה באלה?
הרי כל התלמוד מבוסס על ויכוחים בין התנאים (שלפני כתיבת התלמוד ומדבריהם כתב רבי יהודה הנשיא את המשניות) לבין האמוראים (החכמים שאחרי המשנה עד חתימת הגמרא) ובניהם לבין עצמם.
בכל מקרה, אשמח שאתה תביא את הדברים של הרבנים המבינים בזה כמו הרב יוני לביא, שהרי, כך אני מניח, גם אותך זה מעסיק או לפחות - מעניין.
הכוונה היא אם אתה רוצה באמת להבין או רק לנסות לתקוע האמת שהנושא הזה לא ממש מעניין אותי אם כי כן קצת אבל אני בטוח לא ידע לענות לך כמוהו yonilavi10@gmail.com אתה מוזמן לכתוב לו במייל ולשתף את התוצאות

RE: מה דעתכם על התוכן של הסרטון הזה? - צבי דגן - 09-28-2024

(09-28-2024, 09:05 PM)רענן כתב: הכוונה היא אם אתה רוצה באמת להבין או רק לנסות לתקוע האמת שהנושא הזה לא ממש מעניין אותי אם כי כן קצת אבל אני בטוח לא ידע לענות לך כמוהו yonilavi10@gmail.com אתה מוזמן לכתוב לו במייל ולשתף את התוצאות
למה אתה לא שואל את השאלה הזו את כל חכמי התלמוד?
כי שציינתי לעיל, אשמח שאתה תביא את הדברים של הרבנים המבינים בזה כמו הרב יוני לביא.
תכתוב לו מייל, ותעדכן אותי.

ולמה את מתעקש על זה? - משום שכבר הייתי "בסרט" הזה ולא וציפיותיי לא באו על סיפוקן.
שום הסבר לא יוכל להצדיק את העניין שאין חובה להחזיר לגוי את הכסף המיותר ואילו אם זה היה יהודי, כן חייב להחזיר.
תאר לעצמך שזה היה הפוך: אילו הגויים היו אומרים שאין חובה להחזיר ליהודי, הרי שהיינו אומרים שמדובר באנטישמיות.

(09-28-2024, 09:30 PM)צבי דגן כתב:
(09-28-2024, 09:05 PM)רענן כתב: הכוונה היא אם אתה רוצה באמת להבין או רק לנסות לתקוע האמת שהנושא הזה לא ממש מעניין אותי אם כי כן קצת אבל אני בטוח לא ידע לענות לך כמוהו yonilavi10@gmail.com אתה מוזמן לכתוב לו במייל ולשתף את התוצאות
למה אתה לא שואל את השאלה הזו את כל חכמי התלמוד?
כי שציינתי לעיל, אשמח שאתה תביא את הדברים של הרבנים המבינים בזה כמו הרב יוני לביא.
תכתוב לו מייל, ותעדכן אותי.
ולמה את מתעקש על זה? - משום שכבר הייתי "בסרט" הזה ולא וציפיותיי לא באו על סיפוקן.
שום הסבר לא יוכל להצדיק את העניין שאין חובה להחזיר לגוי את הכסף המיותר ואילו אם זה היה יהודי, כן חייב להחזיר.
תאר לעצמך שזה היה הפוך: אילו הגויים היו אומרים שאין חובה להחזיר ליהודי, הרי שהיינו אומרים שמדובר באנטישמיות.

פשוט יהיה לי יותר קשה להציג את הטענות שלך אבל סבבה מה אתה רוצה שאני יכתוב לו בהתחלה?

אין לי ספק שכאן מדובר בגזענות ובשנאת הזר.

(09-28-2024, 09:37 PM)רענן כתב: פשוט יהיה לי יותר קשה להציג את הטענות שלך אבל סבבה מה אתה רוצה שאני יכתוב לו בהתחלה?
  • תראה לו את הסרטון.
  • תשאל אותו איך היה מגיב אילו הדברים היו נאמרים להפך? - אילו הגויים היו אומרים שאין חובה להחזיר ליהודי, הרי שהיינו אומרים שמדובר באנטישמיות.
  • תציג לו את הבעיה הגזענית.
  • תשאל אותו למה המסורת היהודית היא גזענית.

(09-28-2024, 09:38 PM)צבי דגן כתב: אין לי ספק שכאן מדובר בגזענות ובשנאת הזר.
לא הבנתי מה זה קשור

(09-28-2024, 09:42 PM)צבי דגן כתב:
(09-28-2024, 09:37 PM)רענן כתב: פשוט יהיה לי יותר קשה להציג את הטענות שלך אבל סבבה מה אתה רוצה שאני יכתוב לו בהתחלה?
  • תראה לו את הסרטון.
  • תשאל אותו איך היה מגיב אילו הדברים היו נאמרים להפך? - אילו הגויים היו אומרים שאין חובה להחזיר ליהודי, הרי שהיינו אומרים שמדובר באנטישמיות.
  • תציג לו את הבעיה הגזענית.
  • תשאל אותו למה המסורת היהודית היא גזענית.

סבבה אבל כנראה הוא לא יענה היום

(09-28-2024, 10:06 PM)רענן כתב:
(09-28-2024, 09:38 PM)צבי דגן כתב: אין לי ספק שכאן מדובר בגזענות ובשנאת הזר.
לא הבנתי מה זה קשור
לא הבנת שמדובר בגזענות?
איך תקרא לזה שמבחינים בין היהודי לבין הגוי בעניין ה"גזל", אם מדובר ביהודי - זה נחשב לגזל אבל כאשר מדובר בגוי זה לא גזל ולא חייבים לו את הכסף?
שהרי מהי גזענות? זו עמדה של האדם לפיה מתקיים קשר בין מוצאו, צבע עורו וכדומה לבין היחס אליו.
זו תפיסה שעל פיה קיימת עליונות הגזע היהודי על פני הגזעים האחרים.

סבבה אבל כנראה הוא לא יענה היום
לא בוער לנו כלום ובעיקר שיענה תשובה שכלתנית, שמתיישבת עם ההיגיון האוניברסלי הבריא.