פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-17-2020

קצת מלחיץ, אני רק רוצה להיות מאושר עם התוכי שלי, וחושדים בתוכי שלי שהוא לא צעיר, חולה, וכו'.
מעציב אותי לשמוע את זה.. לא דמיינתי לעצמי שתוכי חמוד שכזה יגרום לכל כל הרבה דאגות אצלי.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-17-2020

אריק, אנחנו רק רוצים לטובתך.
לא חושדים אלא דווקא מנסים לעשות את הכל כדי שתהיה מאושר.
הרי קנית תוכי ואתה לא יודע בכלל מהו מצבו, אינך יודע אם הוא בריא או חס וחלילה חולה או נשא של מחלות.
לכן, אתה צריך לעשות את כל מה שאתה יכול כדי לחסוך לעצמך עוגמת נפש בעתיד.
התוכי אכן חמוד, ואני רוצה שגם בעתיד יהיה כזה.
אתה לא צריך להתעצב, גם כל תינוק שנולד עובר בדיקות רבות (תשאל את הוריך  ביישן )  לפחות במשך שנתו הראשונה.
מצד שני, אתה יכול גם להתעלם מכל מה שאמרתי ולסמוך רק על המוכר ועל המזל.
ההחלטה היא בידך בלבד, אנחנו כאן כדי לעזור לך וכדי למנוע הפתעות לא רצויות בעתיד.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-17-2020

אני יודע שאתם רוצים לעזור! (ואני באמת מאוד מודה על כך!)
אני פשוט רציתי תוכי, שיהיה לי ולו כיף, ואני יכול להגיד שכואב לי הלב שזה לא כמו שרציתי, אבל נגיד דברים שלא יצאו כמו שרציתי, לדוגמא הגיל של התוכי יותר גדול ממה שחשבתי, לא באמת כל כך מפריע לי, אבל כל עניין המחלות, לא חשבתי שיהיה כל כך קריטי, וזה כן לא נעים לדעת שהתוכי לא בריא.
אנשים מגדלים הרבה שנים תוכים, מבלי שכל המגדלים בדקו מחלות, וממה שידוע לי הכל היה בסדר..לרוב..
שוב, שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא כועס אל אף אחד, פשוט מפחיד אותי להתמודד עם העניין הזה שאולי משהו לא בסדר עם התוכי, ואולי הוא יפגע בעתיד.
כל דבר שקשור אליי בצורה כלשהי לחיים, לא משנה אם זה חיה או חפץ, ונגיד זה נפגע, אני גם נפגע מזה נפשית. ונפגע קשה.
לדוגמא, מאז שציפורי האהבה שלי ברחו, מאוד קשה לי להיזכר בהם. ואם ניקח את זה לדוגמא של חפצים - נניח וקניתי משהו יקר שחלמתי עליו הרבה, והוא נפגע/נשבר/נהרס, יהיה לי מאוד קשה לחשוב עליו, וזה כנראה בגלל שאין לי כסף (בן 16 אחרי הכל) ואני עובד קשה בשביל להשיג דברים שאני אוהב.
קצת סטיתי מהנושא, אבל מצורת חשיבה שלי, זה מאוד מתקשר לתגובה האחרונה שלי, ורציתי להסביר את עצמי.
במילים אחרות, כל דבר שפוגע בדברים ששייכים לי, יוצר אצלי פחד ותחושת אשמה... זאת הסיבה שקשה לי להתמודד עם העובדה שיש מצב שהתוכי שלי חולה במשהו, או שהוא "לא מושלם".
מקווה שתבינו אותי, אני לא כועס על אף אחד מכם, אני רק עצוב שיש סיכוי שמשהו לא בסדר.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-17-2020

אריק, אני בהחלט מבין ללבך, ואפילו - מזדהה איתך.
אבל, צריך גם לקחת בחשבון את הגרוע ביותר, להתכונן אליו ולקוות שיהיה הטוב ביותר, כך נוהג אדם בוגר.
בחיים לא הכל הולך באופן חלק, וכשמדובר בבעלי חיים הדבר מקבל משנה תוקף.
תחשוב לרגע שבעוד מספר שבועות התוכי שלך יחלה (כמובן שאני מאחל לו בריאות), האם לא תצטער שלא טיפלת בו בזמן?
ככל שתפעל מוקדם יותר - תמנע מאכזבות בעתיד.
דע לך שלא פשוט לגלות, ללא בדיקה, אם התוכי חולה או בריא, התוכים מסתירים את דבר היותם חולים בכדי שלא לעקב את הלהקה ולא להחליש אותה.
מה שאתה אומר הוא נכון רק במידה מסוימת, ציטוט: "אנשים מגדלים הרבה שנים תוכים, מבלי שכל המגדלים בדקו מחלות, וממה שידוע לי הכל היה בסדר..לרוב.." וזאת משום שאתה לא ממש יודע מה הם עושים כדי להימנע מהפתעות לא נעימות.
כל מי שקונה תוכי חדש אמור להיות מודע לכך שהוא עלול להיות חולה או לפחות לשאת את מחוללי המחלות.
כל מי שקונה תוכי חדש בודק אותו אצל הווטרינר.
כפי שציינתי לעיל, אתה יכול לסמוך על המזל ולא לעשות דבר או לעשות את כל מה שניתן לעשות כדי להקטין את ההסתברות לאכזבות מיותרות.
תבחר את הדרך שבה אתה רוצה ללכת.
אני מבין שיש לך אילוצים של תקציב, אני מבין את הדילמה שבפניה אתה ניצב ועם זאת אני מרגיש חובה להתריע ולהציג בפניך את כל האפשרויות.
ושוב, לא כדי להפחיד אותך או להרתיע אותך, כדאי שתקרא את המאמרים האלה:

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-18-2020

[Image: tTOPcS9.jpg][Image: g6G72Be.jpg][Image: G0McDAh.jpg]

הוא עומד על הכלוב שלו ואוכל, אבל הוא עוצם את העיניים שלו כאילו הוא רוצה לישון ולא רק כשהוא אוכל.. זה רגיל?
יש מצב שבגלל שהוא חדש בבית?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-18-2020

אכן, בתמונות האלה היא נראית הרבה יותר טוב.
תוכים לא אמורים לישון בשעות היום.
ביום הם צריכים להיות ערניים, לאכול ולהשתעשע.
צריך לאפשר לתוכי לישון בלילה במשך 10-12 שעות וחשוב שזה יהיה בתנאי שקט וחושך.
תוכי שנמצא בבית באור (אפילו אור חלש), יהיה עייף במשך היום ולא יהיה פעיל.
והכי גרוע הוא שבזמן שהתוכי ישן ביום, הוא פחות אוכל ואז עלולים להיות חסרים לו חומרי מזון חיוניים.
אשמח לראות סרטון על ההתנהגות שלה במשך היום לאורך כחצי שעה.
אין צורך לצלם במשך חצי שעה רצופה, אלא בכל מספר דקות לצלם למשך מספר שניות.

אני כל הבוקר דאגתי לתוכי, אמא שלי התקשרה למוכר ודיברה איתו (לא הייתי מסוגל לדבר), המוכר אמר שנביא לו  את התוכי לכמה ימים, הוא יסתכל מה הולך עם התוכי.
אגב, התוכי כן אכל היום, הוא אכל בערך 20 דקות במצטבר, אבל בפעמים שאכל, הוא אכל לאט, בעיקר גרעיני חמניות.
המוכר אומר שאולי קשה לו בלי הדייסה והוא יאכיל אותו ידנית, וירא מה המצב.
לפי מה שהוא אמר, אם משהו לא בסדר עם התוכי, נוכל להחליף לאחר, (כואב לי לחשוב על זה, כי לא נחמד לחשוב על להחליף חיה) ואם לא נרצה תוכי אחר, הוא יחזיר את הכסף.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-18-2020

לפי מה שאתה אומר, נראה שהמוכר הוא אדם הגון ומוכן לבוא לקראתך (זה כבר טוב חייכן ).
זה שתוכי ממעט לאכול בסביבה חדשה, היא התנהגות טבעית ואין צורך להילחץ.
אסור לתת לתוכים לאכול רק חמניות, החמניות צריכות להיות לא יותר מאשר 4%-5% ממשקלם של כל הזרעים שהוא אוכל.
אין טעם להביא את התוכי למוכר לכמה ימים, הוא לא יראה כלום, אלא אם כן, המוכר יערוך לו בדיקת דם כדי לשלול מחלות ו/או נשאות של מחלות.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - macaw_life - 04-18-2020

(04-18-2020, 11:16 AM)eric כתב: אני כל הבוקר דאגתי לתוכי, אמא שלי התקשרה למוכר ודיברה איתו (לא הייתי מסוגל לדבר), המוכר אמר שנביא לו  את התוכי לכמה ימים, הוא יסתכל מה הולך עם התוכי.
אגב, התוכי כן אכל היום, הוא אכל בערך 20 דקות במצטבר, אבל בפעמים שאכל, הוא אכל לאט, בעיקר גרעיני חמניות.
המוכר אומר שאולי קשה לו בלי הדייסה והוא יאכיל אותו ידנית, וירא מה המצב.
לפי מה שהוא אמר, אם משהו לא בסדר עם התוכי, נוכל להחליף לאחר, (כואב לי לחשוב על זה, כי לא נחמד לחשוב על להחליף חיה) ואם לא נרצה תוכי אחר, הוא יחזיר את הכסף.

לדעתי יש לך שלוש אפשרויות ,
א) להחזיר את התוכי ולקחת אחר שנראה יותר טוב או לקבל את הכסף חזרה ולקנות ממישהו אחר.
ב) לערוך בדיקות מקיפות אצל וטרינר מומחה בבעלי כנף ולשלול מחלות אם תמצא מחלה כלשהי שאינה ברת טיפול להחזיר למוכר ולבקש *כסף* חזרה , לקנות ממישהו אחר.
ג) להשאיר את התוכי אצלך ולחיות באי וודאות לגבי מצב בריאותו ולהתנהל כרגיל ואם יהיה שינוי בהתנהגות לבדוק אצל וטרינר ..
אישית היה לי מקרה דומה עם ארה, קניתי גוזל שלא היה נראה ככ טוב משקל נמוך ביחס לסוג , גודל קטן יותר וכו
החלטתי ללכת על אפשרות ב .
בדקתי אותו בדיקות מקיפות
ואצלי זה היה גם יותר חשוב לוודא שהוא בריא מכיוון שהייתה לי עוד תוכית בבית.
הוא נמצא שלילי לכל המחלות שבדקתי אותו לכן השארתי אותו אצלי,
אחרי כ- 7 חודשים שהוא אצלי
הוא עלה למשקל תקין מ-750 ל- 920 גרם+ נראה הרבה יותר טוב
הביטחון העצמי שלו עלה פלאות למרות שעדיין חסרות לו נוצות תעופה מה שגורם לו לחוסר איזון עדיין נשארה לי עוד עבודה איתו ..
אבל כמו שאמרת קשה להחליף חיה אפילו כשהיא רק שבוע אצלך ...
מקווה שבאמת אין לו כלום.
בהצלחה

[Image: QUVXMDL.jpg]

המוכר כתב לי לפני כמה דקות שהתוכי היה רעב ועכשיו הוא יותר אנרגתי, ומרגיש טוב יותר. אני חושב שאני גם אלך על לבצע בדיקה כמה שיותר מוקדם.
אגב, לדעתי העובדה שהלכת גם על אפשרות ב, זה היה מאוד טוב ואפילו חובה, כי לדעתי, עם תוכי גדול כזה (ויקר) חובה לעשות בדיקות, אבל זו רק דעתי. חייכן

בנושא בדיקת הדם- מישהו יכול בבקשה לשלוח לי קישור למילוי טופס/איפה מבקשים קיט לבדיקה ביתית? אני קצת מתקשה בלמצוא את הקישור המדוייק, כי ראיתי איפשהו את המחירים של הקיט לבדיקה/הבדיקה עצמה, ועכשיו אני לא מוצא.