פורום תוכיפדיה
רצון לבנות גן משחקים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רצון לבנות גן משחקים (/showthread.php?tid=85)

עמודים: 1 2 3 4

RE: רצון לבנות גן משחקים - צבי דגן - 02-21-2018

• כדאי לציין באיזה תוכים מדובר.
  • אם אבדה עניין בבקבוק, תחליף אותו במיכל אחר כמו כוסית של גבינה וכדומה.
  • ניתן לקבע קורות עץ לתיקרה ועליהן לחבר מסילות (בדומה למה שיש עבור וילונות וכדומה) על המסילות לחבר חבלים בעבי שונה וסולמות, בצבעים שונים ובאורכים שונים.
    בקצה העליון של כל חבל לחבר בוטן (או מזון אחר), כך שהתוכי יצטרך לטפס וגם החבל יוכל לנוע לאןרך המסילה.
  • כמו כן, תוכל, בחלק מהחבלים, להתקין מוטות עמידה.
  • לגבי המשקל, לא הבנתי את הבעיה, הרי לא מדובר בציפורים כבדות או בחבלים כבדים מידי.
  • לעניין התיבה, אין צורך להעתיק אותה במדוייק, אתה יכול לבנות תיבה דומה עם הרכב סוגרים לפי ראות עיניך.
  • תתחיל בבניה, תצלם את כל השלבים של מה שאתה עושה, ותפרסם כאן את התמונות.
    כך נוכל להעיר לך ולהאיר את עיניך כדי לשפר וגם להוסיף.
  • מניסיוני בבניית כל מיני דברים (גם כאלה שלא קשורים לתוכים), צריך להתחיל ואז הרעיונות באים תוך כדי התהליך.

RE: רצון לבנות גן משחקים - צבי דגן - 02-21-2018

RE: רצון לבנות גן משחקים - אהבת חיות - 02-22-2018

התוכית היא אפרור אפריקאי (ג'אקו)
אני לא דואג לגבי משקלה של התוכית שיש (או אם יהיו נוספים בעתיד), אני דואג לכמה כוח קורה יכולה להחזיק מבחינת צעצועים עליה.
חלק מהכוונה שיהיה אפשר להזיז ולשנות את הכל בגלל זה כוונתי להסתמך על קורות שיהיו תלויות מהתקרה בחוט לווים שיהיו מספיק חזק שיחזיק אותן, וביחד עם זאת ברגע שהקורות זזות אני מניח שזה יהיה חלק מההנאה.
רציתי לברר אם קורות מעץ אורן הן בסדר גם אם תבחר לנגוס בהן?
צבי אהבתי את הרעיון של המסילות,אתה יודע איפה אפשר להשיג כאלה ומה סדר גודל המחיר?

RE: רצון לבנות גן משחקים - צבי דגן - 02-22-2018

אין לך מה לדאוג בקשר למשקל.
כל קורה סבירה שתקבע אותה בעזרת 3-4 ברגים (תלוי באור הקורה), תחזיק את משקל הצעצועים.
הרי הצעצועים לתוכים לא שוקלים הרבה.
אם תכין מסילות אלומניום על התקרה, תוכל גם להזיז את החבלים לאורך המסילה.
ואם החבלים יתחברו אל המסילה באמצעות גלגליות קטנות, אפילו התוכי יוכי לגרורו את החבלים לאורך המסילה.
אתה צודק שקורות מעץ לא כל כך מתאימות (עץ אורן או כל עץ אחר) משום שהתוכי עלול לכרסם אותם, לכן עדיף להשתמש במסילות כפי שאתה רואה בקישורים הנ"ל.
מסילות כנ"ל תוכל להשיג בחנויות "טמבור", "כלבו לנגר" "שופ לבניין"ואולי גם בהומסנטר" וכדומה
כמו כן, תעיין באינטרנט

RE: רצון לבנות גן משחקים - jhony_bravo - 02-24-2018

ראיתי כמה שעשו פינות משחקים לתוכי מענפים של עצי הדר גדולים שלמעשה עמדו מהרצפה
יש לזה כמה יתרונות ויש לא מעט עצים טבעיים שתוכל להשתמש בהם

RE: רצון לבנות גן משחקים - אהבת חיות - 03-14-2018

מתנצל שאני עונה רק עכשיו.
Jhony_bravo שמעתי מכמה אנשים שאפשר למצוא עצים בצורה כזאת, חוץ מפעם אחת שבמקרה מצאתי ענף אקליפטוס שהורידו וחתכתי אותו והוא אצלי לא מצאתי מעבר וגם הענף הזה הוא לא גזע שאפשר לשים מהרצפה, אשמח לשמוע איפה יש גזעים כאלה כמו שאתה מתאר כי זה יכול לתת הרבה.
צבי, לגבי הרעיונות שלך זה נשמע מעניין אבל אני לא בטוח שאני מבין את כוונתך עד הסוף, אשמח שתחדד את הרעיון כדי שאהיה בטוח שכוונתך מובנת לי.

RE: רצון לבנות גן משחקים - צבי דגן - 03-14-2018

(03-14-2018, 07:53 AM)אהבת חיות כתב: מתנצל שאני עונה רק עכשיו.
צבי, לגבי הרעיונות שלך זה נשמע מעניין אבל אני לא בטוח שאני מבין את כוונתך עד הסוף, אשמח שתחדד את הרעיון כדי שאהיה בטוח שכוונתך מובנת לי.
מה בדיוק לא הבנת?
במה בדיוק אתה לא בטוח?

RE: רצון לבנות גן משחקים - אהבת חיות - 03-14-2018

כוונתי בקורות שהן יהיו המעמד שעליהם יתלו הצעצועים לא נראה לי שתוכי ששוקל 400 גרם יצליח להזיז קורה של 2 מטר,אלא אם התכוונת למשהו אחר ולא הבנתי אותך.

RE: רצון לבנות גן משחקים - צבי דגן - 03-14-2018

האם התכוונת למה שכתבתי לעיל ציטוט: " ניתן לקבע קורות עץ לתיקרה ועליהן לחבר מסילות (מסילות דומות למה שיש עבור וילונות וכדומה).
על המסילות לחבר חבלים בעבי שונה וסולמות, בצבעים שונים ובאורכים שונים שינועו על גלגלות.
בקצה העליון של כל חבל לחבר בוטן (או מזון אחר), כך שהתוכי יצטרך לטפס וגם החבל יוכל לנוע לאןרך המסילה"
מה לא ברור כאן?
התוכי לא מזיז את הקורה או את המסילה, אלה נקבעות בתיקרה. (אתה יכול לקבוע את המסילות גם ללא הקורה).
מה שזזים הם החבלים, לאורך המסילה, שמחוברים בעזרת גלגליות זעירות.

RE: רצון לבנות גן משחקים - yinon236 - 03-14-2018

שלום רב!
הנה דוגמא