פורום תוכיפדיה
אני רוצה לשחק ולאלף את התוכי החדש שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אני רוצה לשחק ולאלף את התוכי החדש שלי (/showthread.php?tid=541)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: אני רוצה לשחק ולאלף את התוכי החדש שלי - yinon236 - 08-16-2018

בנוגע לתוכון, הוא לא מחוברת ברמה גבוהה לפי מה שאני מבין.
כמו כל התוכונים (כנראה) התוכי לא קיבל אוכל דייסה במזרק כשהוא היה גוזל.
כשהוא נגמל מההורים גזרו לו את נוצות התעופה, הרגילו אותו מעט על הידיים. ומכרו אותו, ככה רוב המגדלים עושים כי התוכון זול ולא משתלם להם מבחינת רווח להאכיל בדייסה (לצערי).
4 ימים, זה מעט, זה מקום חדש והוא צריך להסתגל למקום החדש ולרכוש את אמונך.
אני הייתי מחכה עוד שבוע, שיכיר את המקום, תוציא אותו מהכלוב, ותנסה לתת לו אוכל על כף היד. כרצונו, אם ירצה יאכל אם לא תנסה למחרת.
אחרי שבוע אם זה לא יעזור, הייתי מציע להוציא לו את האוכל מהכלוב בלילה ולמחרת בבוקר לנסות להציע לו אוכל על כף היד בלבד.
אם לא ירצה תנסה בצהריים בסביבות 12.
אם לו ירצה אז תחזיר את האוכל לכלוב.
סביר להניח שהוא ירצה לאכול.
בנוגע לתוכי כולם פעלתניים לרוב, אם אתה מחפש תוכי ברמה יותר גבוהה אתה יכול ללכת על סנגל, משפחת הקוניורים (הייתי ממליץ על קוניור גרין צ'יק)
בנוגע לג'אקו והאקלקטוס, לא היה ידוע לי שהתוחלת חיים שונה, בתזונה בריאה ומאוזנת אני חושב שהתוחלת חיים שלהם דומה.
ההבדל בצבע כמובן, ולג'אקו יכולת הדיבור יותר גבוהה.
ג'אקו זה הסוג מספר 1 מבחינת דיבור מבין כל התוכים.
חשוב להדגיש שתלוי על איזה ג'אקו אתה קונה זה עניין של מזל, יהיו ג'אקויים שידברו וגם יהיו כאלה שלא אבל מבחינת הסוג הזה רובם ידברו.

RE: אני רוצה לשחק ולאלף את התוכי החדש שלי - צבי דגן - 08-16-2018

רפאל, מה שקרה לך, קורה לחובבים רבים אחרים שמתייעצים לאחר הקנייה ולא - לפניה.
אותו הדבר עלות להיות גם לגבי ג'אקו או אקלקטוס.
אם לא יהיו מחוברתים, הם יתנהגו בדיוק כמו התוכון הנוכחי שלך.
צריך לבדוק היטב לפני הקניה שלא יעבדו עליך.
וראשית הכל, אל תקנה תוכי שגזרו לו את נוצות התעופה, כי אצל תוכי כזה לא תוכל לדעת אם הוא רגיל לבני אדם ואם הוא מחוברת ובאיזו רמה.
אז, לפני שאתה הולך לקנות, תברר כאן איך לבדוק את התוכי ועל מה אתה צריך לשים לב יותר ועל מה - פחות.

צבי אתה צודק אבל לצערי כמעט כל מקום שמוכר תוכים מוכר גזור נוצות תעופה לֹא הֶחלֵטִי

(08-16-2018, 11:45 AM)yinon236 כתב: צבי אתה צודק אבל לצערי כמעט כל מקום שמוכר תוכים מוכר גזור נוצות תעופה לֹא הֶחלֵטִי
אני לא חושב כך.
אם תקנה בבית גידול רציני, זה לא יהיה כך.
מלמד זאת, תמיד אתה יכול לבקש שלא יגזרו לו את נוצות התעופה ואפילו להוסיף הסבר: "כי אני רוצה לבדוק את מידת החברות שלו" או "כי אני רוצה לבדוק אם הוא רגיל לבני אדם". 
אם המוכר יסכים ללא בעיות - זה סימן טוב.
אם המוכר לא יסכים או שינסה לשכנע אותך או ינסה להפחיד אותך שהתוכי עלול לברוח, תדע לחשוד שהתוכי לא מחוברת וגזירת הנוצות נעשתה כד להטעות את הקונה.
יש מספיק בתי גידול שיבינו את הבקשה שלך, יסכימו ויבחרו עבורך תוכי מחוברת ברמה סבירה.

צודק קריצה

RE: אני רוצה לשחק ולאלף את התוכי החדש שלי - רפאל - 08-16-2018

אז מה שאתה אומר בעצם זה שאם קונים תוכי האכלת יד זה אבוד החברות? או שיהיה יותר קשה

יש לכם עצה למקום זול ובטוח לקניית תוכי?

לא כל כך הבנתי מה שאמרת.
האכלת יד הכוונה תוכי מחוברת.
שמעתי על דברים טובים על "תוכים בעמק" וגם "בית התוכים"
תנסה גם "קן לתוכי"
וגם "ציפורי ציפורי" וגם תבדוק "חוות התוכים של יגור" מקווה שהשמות שכתבתי נכונים.
זה מה שאני מכיר.
תבדוק גם מגדלי תוכים שיש להם חוות דיעות טובות.

(08-16-2018, 11:57 AM)רפאל כתב: אז מה שאתה אומר בעצם זה שאם קונים תוכי האכלת יד זה אבוד החברות? או שיהיה יותר קשה - ממש לא!
אין קשר בין אופן ההאכלה לבין רמת החברות של התוכי.
מה שנכון הוא שתוכי שהואכל ידנית קל יותר לחברת מאשר תוכי שהואכל ע"י הוריו הטבעיים.
בפועל, צריכים להתקיים שני התנאים: האכלה ידנית וגם לחברת אותו.

יש לכם עצה למקום זול ובטוח לקניית תוכי?
אל תחפש "מקום זול", כי המקומות הזולים במקרים רבים חשודים שלא השקיעו מספיק בתוכי.

מי שמשקיע מזמנו להאכיל את התוכי ידנית וגם משקיע זמן כדי לחברת אותו, לא יכול למכור בזול, הוא צריך לקבל תמורה בעד ההשקעה שלו.

יש מקומות רבים, תעיין כאן: בתי עסק
אני מכיר את בית התוכים, אתה יכול להגיד להם שהגעת דרך "תוכיפדיה" ותקבל יחס מיוחד.
אם תהיה שם, צור איתי קשר, ואני אדבר איתם.

(08-16-2018, 12:06 PM)yinon236 כתב: לא כל כך הבנתי מה שאמרת.
לא תמיד "האכלת יד" הוא גם "תוכי מחוברת".
הסבר: אפשר להאכיל גוזלים ע"י בני אדם ולהחזיר אותם לאומנת.
אם תעשה כך כל הזמן עד הגמילה, התוכי הזה, אומנם יהיה רגיל לאדם שמאכיל אותו (החתמה) אבל לא בהכרח יהיה מחוברת ברמה מספיקה.
כדי שיהיה מחוברת על המגדל, לשחק איתו, ללטף אותו בכל מיני מקומות בגוף (בעורף, בגב, מתחת לכנפיים ועוד), להרגיל אותו לבני אדם (ולא רק למאכיל בלבד).

בנוסף למה שצבי אמר הוא צודק, צריך גם להאכיל וגם להחזיק ביד וללטף.
בנוגע לזה תוכי שהואכל על ידי ההורים שלו, לא רק שיהיה קשה לחברת אותו, גם לא ממש יהיה אפשר להגיע לרמה ממש כמו של תוכי שהואכל ידנית.
בנוגע למחירים לדוגמא, התוכים אצל שאול "תוכים בעמק" המחירים זולים יחסית לשאר המתחרים אבל עדיין התוכים ברמה גבוהה מאוד.
אבל אני יודע שהכוונה שלך כמובן לתוכי שממש זול ובנוסף ממש לא מומלץ לקנות מחנויות, אי אפשר לדעת מאיפה הם הביאו את התוכים והמחירים ממש יקרים.

(08-16-2018, 12:16 PM)צבי דגן כתב:
(08-16-2018, 12:06 PM)yinon236 כתב: לא כל כך הבנתי מה שאמרת.
לא תמיד "האכלת יד" הוא גם "תוכי מחוברת".
הסבר: אפשר להאכיל גוזלים ע"י בני אדם ולהחזיר אותם לאומנת.
אם תעשה כך כל הזמן עד הגמילה, התוכי הזה, אומנם יהיה רגיל לאדם שמאכיל אותו (החתמה) אבל לא בהכרח יהיה מחוברת ברמה מספיקה.
כדי שיהיה מחוברת על המגדל, לשחק איתו, ללטף אותו בכל מיני מקומות בגוף (בעורף, בגב, מתחת לכנפיים ועוד), להרגיל אותו לבני אדם (ולא רק למאכיל בלבד).

צודק במאה אחז