פורום תוכיפדיה
אומנות ומדגרות של eggi - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: אומנות ומדגרות של eggi (/showthread.php?tid=520)

עמודים: 1 2 3

RE: אומנות ומדגרות של eggi - צבי דגן - 08-08-2018

(08-08-2018, 08:57 PM)אהבת חיות כתב: Eggi טוענים שהבקר שלהם הוא 0.1
זה בקר שמתאים למדגרה, לאומנת אפשר לשים בקר פחות רגיש.
והקופסא לא סופגת נוזלים להבדיל מעץ סנדוויץ' שכנראה כן יספוג.
לעומת זאת, הקופסה שלא סופגת נוזלים היא גם קופסה שלא "נושמת".
בלב שקט, אתה יכול לקנות קופסה מעץ סנדוויץ, בין כך, כשהגוזל ממש קטן, שמים קופסה מפלסיק וכשהוא גדול יותר שמים מצע אחר.
בכל מקרה זה לא ממש חשוב ואם ההבדל במחיר גדול, תקנה את העץ.

אם אני יודע שב-2400 ₪ אני מקבל משהו באמת איכותי מבחינת כל האבזור אז אולי זה שווה, אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להבין.
ברור שבעבור איכות טובה יותר משלמים מחיר גבוה יותר.
השאלה היא האם באמת אתה צריך את האומנת האיכותית יותר, הרי אתה לא מתכוון לגדל עשרות גוזלים?
מה שבאמת חשוב הוא שהאומנת תתפקד נכון בעיקר מבחינת בקרת הטמפרטורה ובקרת הלחות.

RE: אומנות ומדגרות של eggi - צבי דגן - 08-08-2018

בבית התוכים, תמצא אומנת לא פחות איכותית ב-2,200 ₪ ואם תתמקח אתם אני מניח שתוכל לקבל אותה גם ב-2000 ₪.
לחלופין, אתה יכול לקנות קיט ב- 699.00 ₪, ראה כאן: קיט לאומנת
שכולל: גוף חימום 2, פלטה 1, מאוורר, מפסק , בקר, וגם אחוריות לשנה. 
את הארז תצטרך לבנות בעצמך ואולי יש להם למכור לך בנפרד.
תוכן לפנות אליהם גם כאן: תוכים מ"בית התוכים"
תוכל להשוות את המחירים גם אצל שאול וקנין כאן: בחנות של שאול וקנין

RE: אומנות ומדגרות של eggi - אהבת חיות - 08-09-2018

(08-08-2018, 10:18 PM)צבי דגן כתב:
(08-08-2018, 08:57 PM)אהבת חיות כתב: Eggi
אם אני יודע שב-2400 ₪ אני מקבל משהו באמת איכותי מבחינת כל האבזור אז אולי זה שווה, אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להבין.
ברור שבעבור איכות טובה יותר משלמים מחיר גבוה יותר.
השאלה היא האם באמת אתה צריך את האומנת האיכותית יותר, הרי אתה לא מתכוון לגדל עשרות גוזלים?
מה שבאמת חשוב הוא שהאומנת תתפקד נכון בעיקר מבחינת בקרת הטמפרטורה ובקרת הלחות.
השאלה שלי אם האומנת במחיר כזה זה אומר שהיא בהכרח באיכות גבוהה ותחזיק מעמד במשך שנים,אם כן אולי שווה להשקיע כשאתה יודע שיש לך ראש שקט בלי תקלות ובלי קניה מחודשת כל שנה.
כמו שכתבתי אני מנסה להבין את איכות מוצרי החברה הזאת.
ינון כתב משהו שאשמח לשמוע את תגובתך לגביו
האם אפשר לשים במדגרה ביצים של תוכים ולהצליח לגדל אותם ברמה גבוהה,או שזה מועד לכישלון?

RE: אומנות ומדגרות של eggi - צבי דגן - 08-09-2018

בד"כ זה אומר שהוא איכותי, אבל תמיד צריך לבדוק את כל האביזרים.
גם משך זמן האחריות, אמור לרמוז לך על איכות המוצר (למרות שבד"כ נותנים רק שנה אחת).
אם אתה קונה מדגרה (ולא אומנת - יש הבדל ברמת הבקרים) תוכל להדגיר בה ביצים ולגדל את הגוזלים.
יש רק שתי בעיות:
  1. אתה צריך להתחיל להאכיל את הגוזל כבר ביום הראשון לבקיעתו, כשהוא מאוד קטן ואם אין לך ניסיון, זו בעיה.
  2. עדיף להתחיל להאכיל בגיל שבוע/שרה ימים גם משום שהגוזל גדול יותר וקל יותר להאכיל וגם משום שההאכלות הראשונות נעשות ע"י ההורים והגוזלים מקבלים את ה"חיסונים" מההורים (בדומה לתינוקות של בני אדם שיונקים מהאמא)

(08-09-2018, 06:38 AM)צבי דגן כתב: בד"כ זה אומר שהוא איכותי, אבל תמיד צריך לבדוק את כל האביזרים.
יכול להיות שאתם יותר מנוסים אבל לי לא ממש ברור איך אני בודק את דיוק האביזרים או איכותם חוץ מבלית ברירה לסמוך על מה שנאמר וזה לא תמיד מוכיח שזה נכון.
גם משך זמן האחריות, אמור לרמוז לך על איכות המוצר (למרות שבד"כ נותנים רק שנה אחת).
עפ"י הבדיקות שעשיתי לא ראיתי מקום שמכר אומנת שיש לה אחריות יותר משנה
אם אתה קונה מדגרה (ולא אומנת - יש הבדל ברמת הבקרים) תוכל להדגיר בה ביצים ולגדל את הגוזלים.
יש רק שתי בעיות:
  1. אתה צריך להתחיל להאכיל את הגוזל כבר ביום הראשון לבקיעתו, כשהוא מאוד קטן ואם אין לך ניסיון, זו בעיה.
    נכון שאני חסר ניסיון אז כרגע אני לא מתכונן להאכיל מהיום הראשון אבל לא עדיף שתהיה את האפשרות אם ארצה בעתיד להשתמש באפשרות כזאת??
  2. עדיף להתחיל להאכיל בגיל שבוע/שרה ימים גם משום שהגוזל גדול יותר וקל יותר להאכיל וגם משום שההאכלות הראשונות נעשות ע"י ההורים והגוזלים מקבלים את ה"חיסונים" מההורים (בדומה לתינוקות של בני אדם שיונקים מהאמא)
    אם ההאכלה של ההורים תשפר את המערכת החיסונית של הגוזל ברור שאעדיף לעשות כן.

אני קורא את מה שאתם כותבים וזה מאוד כללי, בטח כשאין אפשרות אמתית להגיע למקום ולבדוק את המכשיר, ואני לא בטוח שאפשר לבדוק את דיוק הרכיבים בצורה טובה לא במצב מעבדתי.

דיוק האבזור נעשה ע"י עיון במפרט הטכני שרשום עליו או - על דפי ההסבר/האחריות.
או בודקים באינטרנט, למשל כאן: איביי או כאן: בקר למדגרה
  1. ציטוט: "נכון שאני חסר ניסיון אז כרגע אני לא מתכונן להאכיל מהיום הראשון אבל לא עדיף שתהיה את האפשרות אם ארצה בעתיד להשתמש באפשרות כזאת?"
    זה נכון מאוד, לכן תקנה מדגרה אבל תשתמש בה בתור אומנת ותתחיל להאכיל גוזלים בני שבוע ורק לאחר שתרכוש ניסיון, תוכל להדגיר ביצים ולהאכיל גוזלים בני יומם.
  2. ציטוט: "אני קורא את מה שאתם כותבים וזה מאוד כללי, בטח כשאין אפשרות אמתית להגיע למקום ולבדוק את המכשיר, ואני לא בטוח שאפשר לבדוק את דיוק הרכיבים בצורה טובה לא במצב מעבדתי".
    למה אין לך אפשרות לבדוק את המנכשיר?
    הרי יש לך אינטרנט וגם אתה יכול ללכת לחנות לצלם את הרכיבים ולאחר מכן - לבדוק אותם.
    ברוב המקרים המוכר יוכל לתת לך את המידע הזה.
    אין צורך במעבדה, על כל מכשיר חשמלי, במיוחד על מכשירי מדידיה, יש מדבקה של היצרן שבה מפורטים כל הנתונים שדרושים לך.

RE: אומנות ומדגרות של eggi - yinon236 - 08-09-2018

(08-09-2018, 07:57 AM)אהבת חיות כתב:
(08-09-2018, 06:38 AM)צבי דגן כתב: בד"כ זה אומר שהוא איכותי, אבל תמיד צריך לבדוק את כל האביזרים.
יכול להיות שאתם יותר מנוסים אבל לי לא ממש ברור איך אני בודק את דיוק האביזרים או איכותם חוץ מבלית ברירה לסמוך על מה שנאמר וזה לא תמיד מוכיח שזה נכון.
עפ"י הבדיקות שעשיתי לא ראיתי מקום שמכר אומנת שיש לה אחריות יותר משנה
יש רק שתי בעיות:
    נכון שאני חסר ניסיון אז כרגע אני לא מתכונן להאכיל מהיום הראשון אבל לא עדיף שתהיה את האפשרות אם ארצה בעתיד להשתמש באפשרות כזאת?? לא משנה כי גם אם תוציא מגיל יום רמת החברות שלך ושל התוכי תהיה אותה רמה
    אם ההאכלה של ההורים תשפר את המערכת החיסונית של הגוזל ברור שאעדיף לעשות כן.

אני קורא את מה שאתם כותבים וזה מאוד כללי, בטח כשאין אפשרות אמתית להגיע למקום ולבדוק את המכשיר, ואני לא בטוח שאפשר לבדוק את דיוק הרכיבים בצורה טובה לא במצב מעבדתי.

ציטוט: "לבדוק את כל האביזרים".
כבר ציינתי לעיל: יש אינטרנט וגם אפשר ללכת לחנות לצלם את הרכיבים ולאחר מכן - לבדוק אותם ברשת.
על כל מכשיר חשמלי, במיוחד על מכשירי מדידיה, יש מדבקה של היצרן שבה מפורטים כל הנתונים שדרושים לך.

אני חושב שהשרשור הזה פיספס את מטרתו.
ניסיתי להבין בהקשר לחברה שציינתי כי אין לי דרך בפועל להגיע אליה, ומבחינת המפרט הטכני הדרך היחידה שלי היא באתר שהפנו אותי אליו או לקרוא אחרי שאקנה ומן הסתם אחרי זה יהיה קצת מאוחר מדיי.
אם יש הבדל משמעותי בין האומנת של בית התוכים לדוגמא אני מוכן להשקיע את התוסף אבל אם אין הבדל משמעותי אני לא חושב שזה שווה את המחיר.

RE: אומנות ומדגרות של eggi - yinon236 - 08-09-2018

אם אתה מעוניין רק באומנת ולא במדגרה, כלוב בית חולים וכו...
תקנה אומנת של בית התוכים, היא מצוינת!!