פורום תוכיפדיה
כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב (/showthread.php?tid=510)

כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - nghhi1 - 08-02-2018

כשאני שם את הקוואקרית שלי על הכתף היא ישר הולכת לפנים ונושכת לי את הפנים אומנם בעדינות, אבל היא מציקה ומטריפה ואני לא מצליח להחזיק אותה על הכתף יותר מכמה דקות.
היא כל הזמן רוצה לעלות על הכתף שלי ואין בעיה אבל הבעיה זה שהיא לא נעימה ברגע שהיא נמצאת שם ואז אין לי ברירה ואני חייב להחזיר אותה להיות על הכלוב.
איך אני גורם לה להפסיק לנשוך את הפנים?

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - צבי דגן - 08-02-2018

1. מי אמר שתוכי צריך להיות על הכתף?
  2. כמה זמן יש לך את התוכי?
  3. בן כמה הוא?
  4. איך הוא מתנהג במצבים אחרים, כשהוא לא נמצא על הכתף?

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - nghhi1 - 08-02-2018

(08-02-2018, 06:36 PM)צבי דגן כתב:  
  1. מי אמר שתוכי צריך להיות על הכתף?
  2. כמה זמן יש לך את התוכי?
  3. בן כמה הוא?
  4. איך הוא מתנהג במצבים אחרים, כשהוא לא נמצא על הכתף?

1. לפעמים אני שם גם על הברך כשאני יושב אבל אם לא על הכתף איפה אני אשים אותה עלי?
  2. שנתיים.
  3. בת 3.
  4. כשהיא על הברך היא יורדת מהברך ומנסה לנשוך את המכנסיים, נראה שהיא מחפשת מה לנשוך.(משעמם לה)
    אבל כשאני מביא לה צעצוע שאין בתוכו פרס אז היא לא משחקת איתו יותר מכמה דקות.
    רק יש איזה צעצוע שהכנתי לה שבתוכו יש כמה גרעיני חמניה לרוב 3 ואז היא משחקת איתו איזה 20 דקות, חצי שעה.
    אבל אני לא יודע כמה פעמים אפשר לעשות את ביום וגם שלא יצא מזה הטעם אז אני עושה פעם ביום.

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - צבי דגן - 08-02-2018

• אתה יכול להחזיק אותה על האצבע (שודדי הים נהגו להחזיק על הכתף  קריצה).
    שלא תחשוב שאני רוצה להתלוצץ איתך, האמת היא זו: תוכים שליטים (מה שנקרא "אלפא"), נוהגים לתפוס את המקום הגבוה ביותר על העץ, כך הם מפגינים את היותם "אלפא".
    לכן, אתה צריך להראות לו שביחסים בניכם, אתה הוא השליט והתוכי יהיה נחות ממך.
    אי לכך, תשתדל שתמיד תסתכל עליו מלמעלה, תמיד התוכי יהיה נמוך מגובה העיניים שלך.
  • כמו כן, שים לב לעובדה שלעתים התוכים משתמשים במקור (נשיכות קטנות ועדינות), כדי למשש ולחוש את המקום שעליו הם עומדים, במיוחד כאשר המקום הזה אינו יציב.
  • היא מחפשת מה לנשוך לא בגלל שמשעמם לה אלא משום שזהו צורך שלה כדי לחדד את המקור ולחזק את שרירי הלסתות, במטרה להיות ב"כושר" לאכול זרעים, לפצח את הזרעים בעלי הקליפה וכדומה.
  • תציע לה חומרי לעיסה חליפיים שימלאו את המקום של הפנים שלך.

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - nghhi1 - 08-02-2018

(08-02-2018, 07:05 PM)צבי דגן כתב:  
  • אתה יכול להחזיק אותה על האצבע (שודדי הים נהגו להחזיק על הכתף  קריצה).
    שלא תחשוב שאני רוצה להתלוצץ איתך, האמת היא זו: תוכים שליטים (מה שנקרא "אלפא"), נוהגים לתפוס את המקום הגבוה ביותר על העץ, כך הם מפגינים את היותם "אלפא".
    לכן, אתה צריך להראות לו שביחסים בניכם, אתה הוא השליט והתוכי יהיה נחות ממך.
    אי לכך, תשתדל שתמיד תסתכל עליו מלמעלה, תמיד התוכי יהיה נמוך מגובה העיניים שלך.
  • כמו כן, שים לב לעובדה שלעתים התוכים משתמשים במקור (נשיכות קטנות ועדינות), כדי למשש ולחוש את המקום שעליו הם עומדים, במיוחד כאשר המקום הזה אינו יציב.
  • היא מחפשת מה לנשוך לא בגלל שמשעמם לה אלא משום שזהו צורך שלה כדי לחדד את המקור ולחזק את שרירי הלסתות, במטרה להיות ב"כושר" לאכול זרעים, לפצח את הזרעים בעלי הקליפה וכדומה.
  • תציע לה חומרי לעיסה חליפיים שימלאו את המקום של הפנים שלך.

אתה מכיר חומר לעיסה שהם ממש אוהבים?

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - yinon236 - 08-02-2018

אולי תמצא משהוא כאן: ציוד וצעצועים לתוכי מחו"ל

RE: כש-הקוואקר על הכתף הוא נושך בעדינות את הפנים אבל זה כואב - צבי דגן - 08-03-2018

(08-02-2018, 06:22 PM)nghhi1 כתב: כשאני שם את הקוואקרית שלי על הכתף היא ישר הולכת לפנים ונושכת לי את הפנים.
בנוסף לאמור לעיל, ראה גם כאן: נשיכות של תוכים צעירים