פורום תוכיפדיה
מישהו מזהה איזה גוזל זה? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מישהו מזהה איזה גוזל זה? (/showthread.php?tid=477)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - jhony_bravo - 07-29-2018

קינג פארוט הוא תוכי ארוך יחסית ו-A10/11 לא ממש יתאימו לו עדיף A19 או גדול יותר כמו A50

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - yinon236 - 07-29-2018

(07-29-2018, 06:00 AM)jhony_bravo כתב: קינג פארוט הוא תוכי ארוך יחסית ו-A10/11 לא ממש יתאימו לו עדיף A19 או גדול יותר כמו A50

כמו שצבי אמר, לקנות את הכלוב הגדול ביותר שאפשר בהתאם למקום, מחיר.

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - צבי דגן - 07-29-2018

כן, בדיוק כך.
ואם הכלוב עומד במרפסת, פרגולה או בחצר, עדיף לבנות בעצמך מלוחות רשת.
גם זול יותר ובעיקר מתאים יותר לצורכי התוכי.
החיסרון שלו שהוא פחות יפה ולא כל משפחת תסכים שהוא יימצא בבית.

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - גלי - 07-29-2018

זאת לא הבעיה לבנות בחוץ.
אני לא מעדיפה שהתוכי כל הזמן יהיה בחוץ.
מעדיפה להפוך אותו למחוברת ברמה טובה.
אם יהיה כלוב בסלון והוא יהיה תמיד פתוח אשים לו גזעי עץ וכודומה, כל הוא יהיה תמיד בחברת אנשים ולא במזגי אוויר קרים או חמים מדיי.
מאמינה שאוכל להסתדר עם a19 לא יותר, למרות ששוב הוא יהיה כלוב רק בזמן שינה ומזמן שלא נהיה בבית, מקווה לטוב.
הוא תוכי יחסית שקט קצת מדאיג יחסית לתוכים אחרים שגידלתי הוא ישן הרבה שמצב שכיבה כפי שהראיתי התחיל לנשנש כופתיות ותפוח אבל שוב עד שלא אבדוק כלמידיה לפחות לשלול את הדבר שבעבר הרג לי תוכי לא אשקוט.
אולי כי הוא הוא חודש ושבוע ואני מצפה ממנו כבר לעמוד על מקלות ולהשתולל בינתיים הוא ערני משחק אבל לא ממש השובבות שוב אין לי מושג בקינג פארוט ואין הרבה אינפו עליהם בארץ הוא לא תוכי מוכר כמו ארה אלקלקטוס וכדומה רק מסרטונים ואנשים בחו"ל אני שומעת שהוא דווקא תוכי מעולה . אבל מחכים לראות שיגיע לגיל עצמאי לבדוק את הכוח וההתנהגות

[Image: 9isgxLV.jpg][Image: 77w7xt2.jpg]
[Image: DsNahqp.jpg]

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - צבי דגן - 07-29-2018

בעניין החברות (לא אומרים: "מעדיפה להפוך אותו להאכלת יד, ברמה טובה) את צודקת, עדיף לגדל אותו בבית.
ההפרשות תקינות.

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - גלי - 08-01-2018

עדכון קצר על הגוזל וברשותכם כמה שאלות:
  1. הגוזל עדין אוכל 3 פעמים ביום אם כי הוא ירד בחשק אכילת הדייסה בשבוע האחרון. כאילו לא בא לא אחרי 2 מזרקים קטנים מה שהיה אוכל 4-5 הוא מתחיל כזה לרוץ לשחק ולצפצף כאילו לא רוצה מעין נושך את המזרק ובורח, האוכל חם על 40 מעלות ללא שינוי.
  2. מה שכן התחלתי להשאיר כופתיות בקערה ולפי מה שנראה הוא מנשנש אם כי תמיד רואה שיותר משחק אתם בפה לא רואה ממש אוכל אחד אחרי השני.
  3. נוגס בתפוח ואוכל טוב יש מצב הוא כבר רוצה להיגמל?
  4. שאלה אחרת ויותר מדאיגה היא הרגל שלו.
    הוא צריך להיות מספיק יציב וחזק לעמוד על מקלות גבוהים ולטפס?
    כי תמיד יש לו רגל שהיא לא ממש חזקה הוא מקפל אבל הוא נתפס על האצבע עם שתי רגליים, נעמד על מקל גם הרבה זמן אבל לא ממש מטפס ולא משתולל רץ או משתובב כל הזמן.
    יותר ישן בשכיבה עדיין ואת הרגל מכופף.
    השאלה שלי, הרגל לא שבורה הוא לא צועק כשאני מזיזה אותה אבל אחת נראית חלשה והשנייה מתפקדת כפול.
  5. האם לדחוף אותו להיות על מקלות משויפים הרבה?
  6. האם לתת לו להתאמץ?
  7. להיות בחוץ בשמש?
  8. או לתת לו לבד לנסות להתגבר אולי זה יעבור?
  9. אולי זה לא בעיה? למרות שזה מוזר הוא כבר נראה בוגר למעט התפתחות נוצות באזורים מסוימים.

[Image: 6tEARW5.jpg][Image: LBKIvmE.jpg]
אגב הוא הולך יחסית אבל כמו שיכור רץ גם אבל לא ממש מאוזן.
וגם כשהוא עומד החלק של האצבעות טיפה מתרומם למעלה ברגל החלשה.

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - yinon236 - 08-01-2018

בנוגע לרגל, בהחלט צריך לראות וטרינר.

על פי מה שאת מדברת התוכי בשלבי גמילה.
אסור שמש ישירה.
התוכי יפה מאוד

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - צבי דגן - 08-01-2018

אכן, באופן כללי הוא נראה טוב.
  1. זה הזמן להתחיל להציע לו מגוון גדול של מזונות מוצקים, כמו: כופתיות, תערובת זרעים מושרים, כחמישית ביצה קשה כולל הקליפה מפוררת, מזון ביצים, ירקות, ופרות כולם קצוצים לחתיכות קטנות כדי שיוכל להכניס לפה.
    לאחר שתראי שהוא ממש אוכל (ולא רק "משחק" עם האוכל), יהיה אפשר להתחיל בתהליך הגמילה (בבוא העת, תבקשי הדרכה).
  2. התאור שלך הוא התנהגות נורמלית עד שהגוזל ילמד גם לאכול.
  3. זו רק התחלת התהליך, בהמשך הוא יתחיל לאכול ממש.
  4. לגבי הרגל, את צריכה לקחת אותו לווטרינר שיש לו ניסיון עם תוכים ולהתייעץ איתו.
    תוכים (וגם יתר הציפורים) בריאים, לא ישנים השכיבה, צריך לטפל ברגל הזו.
  5. אין צורך להכריח אותו, תסלקי את מוט השיוף, בגיל הזה אין בו צורך.
    תתקיני מוט אחר, ענף טבעי מעץ שאינו רעיל, הרבע התחתון של הכלוב, כדי שיהיה לו נוח לעלות עליו וכשאת רואת שבמשך מספר ימים הוא עולה עליו בלי בעיות, תגביהי אותו מעט.
  6. מה הכוונה "להתאמץ", הרי כל פעולה ברגליים הוא עבורו מאמץ (גם כאן, צריך להתייעץ עם וטרינר שרואה את התוכי).
  7. כדאי לשים אותו מעט בשמש למשך 5-10 דקות, 3-4 פעמים ביום, אבל לא בשמש ישירה.
  8. לפי התיאורים שלך, לא נראה לי שהרגל תסתדר מעצמה, היא אומנם תשתפר אבל לא תהיה כמו הרגל הבריאה.
    ייתכן שווטרינר עם ניסיון יוכל לעזור בעניין, הן במתן תרופות לחיזוק העצמות ואם יש בעיה חריפה יותר, יתכן שיהיה צורך בניתוח.
  9.  זו כן בעיה, וכשיתחיל לאכול מזון מוצק תצרכי לתת לו הרבה ירקות וזרעים מושים וגם זרעים מונבטים.
  10. ציטוט: "אגב הוא הולך יחסית אבל כמו שיכור רץ גם אבל לא ממש מאוזן. וגם כשהוא עומד החלק של האצבעות טיפה מתרומם למעלה ברגל החלשה". הכל נובע מהעובדה שיש לו רגל מאוד חלשה.
    קחי אותו לווטרינר מהר ככל האפשר.
    ככל שהגוזל מתבגר, יהיה קשה יותר לטפל בבעיה.

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - גלי - 08-01-2018

הבנתי אז ווטרינר .. אוקיי, הייתי בכמה ווטרינרים בעבר שלא ממש היו רק של תוכים.. כאילו לבעיה כזאת אני משערת שצריך אחד שיוכל לפתור או למצוא את הבעיה..יש למישהו פה באיזור הצפון חיפה אפילו זכרון אם צריך רופא שהוא מבין בתוכים בלבד לבדיקה מקיפה של התוכי? חבל לבזבז זמן על ווטרינר שלא יהיה מנוסה בבעלי כנף

RE: מישהו מזהה איזה גוזל זה? - yinon236 - 08-01-2018

בבקשה: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים