פורום תוכיפדיה
האכלת יד וחיברות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: האכלת יד וחיברות (/showthread.php?tid=457)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: האכלת יד וחיברות - צבי דגן - 07-13-2018

• ציטוט: "אם מלמדים אותי לגדל לחברת ולגמול תוכים כנראה שבפעם הבאה אני אמכור ופחות אבוא אליהם".
    יש משהו בדבריך ובכל זאת, יהיו כאלה שיסכימו ללמד  אותך.

• ציטוט: "חשבתי שאם שמים להם את מגוון מאכלים מול העיניים והם רק צריכים לבחור זה משהו שיגרום להם לרצות לנסות מכל מזון"
    זו גם דרך להרגיל את הגוזל למזונות יבשים.
    יתרה מכך, יש גוזלים שמגיעים לגיל המתאים, יתחילו לנקר מסביבם תוך כדי חיפוש אחר מזון יבש ואפילו יסרבו להמשיך לאכול את הדייסה.
    זה מצב אידאלי, במקרים אחרים, התהליך יהיה מורכב יותר.

• ציטוט: "אני מעוניין לדעת אם יש כלובים שיכולים להתאים לתוכים קטנים וגם לתוכים גדולים"
    בד"כ בתקופת הגמילה, הגוזלים עדיין לא עפים ופעילותם מזערית ואז מתאים להם כלוב מינימלי.
    אבל, מהר מאוד הם יתחילו לנפנף בכנפיים כדי לאמן את שרירי התעופה ואז תצטרך להעביר אותם לכלוב גדול.
    הכלוב המינימלי שמתאים לתוכי הוא כלוב שבו התוכי יכול לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל תוך כדי 2-3 נפנופי כנפיים.
    יש כאלה שיסתפקו בכלוב קטן יותר, אני לא נכלל בניהם.

RE: האכלת יד וחיברות - אהבת חיות - 07-15-2018

(07-13-2018, 08:08 AM)צבי דגן כתב:
  • ציטוט: "חשבתי שאם שמים להם את מגוון מאכלים מול העיניים והם רק צריכים לבחור זה משהו שיגרום להם לרצות לנסות מכל מזון"
    זו גם דרך להרגיל את הגוזל למזונות יבשים.
    יתרה מכך, יש גוזלים שמגיעים לגיל המתאים, יתחילו לנקר מסביבם תוך כדי חיפוש אחר מזון יבש ואפילו יסרבו להמשיך לאכול את הדייסה.
    זה מצב אידאלי, במקרים אחרים, התהליך יהיה מורכב יותר.
    אחד הנושאים שאני מנסה להבין איך לעשות אותם נכון הוא תהליך הגמילה והרגלה למזונות מגוונים ככל האפשר.
    בתור אחד שהתוכית שלו עד היום מסרבת בכל תוקף לירקות ופירות אני מנסה להבין איך לעשות זאת נכון,והאמת שמנסה להבין גם איך לגרום לתוכית הנוכחית שלי להגיע למצב שהיא מוכנה לאכול ירקות ופירות ולא להצטרף לאולימפיאדה לזריקה למרחק ירקות (ענף חדש באולימפיאדה?)

• ציטוט: "אני מעוניין לדעת אם יש כלובים שיכולים להתאים לתוכים קטנים וגם לתוכים גדולים"
    בד"כ בתקופת הגמילה, הגוזלים עדיין לא עפים ופעילותם מזערית ואז מתאים להם כלוב מינימלי.
    אבל, מהר מאוד הם יתחילו לנפנף בכנפיים כדי לאמן את שרירי התעופה ואז תצטרך להעביר אותם לכלוב גדול.
    הכלוב המינימלי שמתאים לתוכי הוא כלוב שבו התוכי יכול לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל תוך כדי 2-3 נפנופי כנפיים.
    יש כאלה שיסתפקו בכלוב קטן יותר, אני לא נכלל בניהם.

אולי אני מקדים את המאוחר אבל כיוון שהחשיבה שלי בעתיד אולי גם לגדל תוכים גדולים כמו ארות אני מנסה להבין את עניין הכלוב ואולי לקנות כלובים שיתאימו לטווח הארוך,האם "כלובי גמילה" כמו בתמונה למעלה או דומים להם לא יוכלו להתאים לגוזלי ארות כשהם עדיין בגמילה? האם צריך לקנות כלובים גדולים כמו לארה בוגרת?

ולגבי נושא אחר אך קשור,אני מנסה להבין מחירים של אומנות ומקומות אמינים של אומנות מדוייקות ואיכותיות מבחינת הרחיבים שלהם.
אלה שבדקתי הם בהפרשי מחירים קיצוניים אחד מהשני,אני אשמח אם תוכלו לעשות לי סדר לגבי אומנות.
איזה גדלים יש (אני חשבתי שגודל שיכול להכניס לתוכו 3 גוזלי ארות כשהם צריכים עדיין את האומנת זה הגודל הנכון והמתאים,האם אני צודק בחשיבתי?) איך אני בודק את דיוק הרחיבים של הטמפרטורה ומדד הלחות,את איכות הפנים ואיכות הבנייה ומה הם המכירים הסבירים לאומנות באיכויות גבוהות (אני מחפש אומנת שלא אצטרך לקנות חדשה אחרי זמן קצר,אלא אחת שתחזיק הרבה זמן).

RE: האכלת יד וחיברות - צבי דגן - 07-15-2018

• אתה מדבר על שני מקרים שונים במהותם:
    לגבי התוכי הבוגר שלך, תפתח אשכול חדש.
  • לעניין הגמילה על מזונות שונים ומגוונים, העניין פחות מורכב שכן יש גיל, בתקופת הגמילה, שבו באופן טבעי, הגוזל מחפש כל מיני מזונות ומנסה אותם, במיוחד הוא מחקה את ההורים שלו.
    האבולוציה "למדה" את בעלי החיים לאכול מזונות שכבר נוסו ע"י אחרים כדי למנוע אכילת מזונות רעילים.
    כך תוכל לחקות את הטבע ולהראות לגוזל המתבגר שאתה אוכל את המזונות האלה והוא ינסה לחקות אותך.
  • לעניין הכלובים, אם אין לך בעיה תקציבית, אתה יכול לקנות כלוב גמילה שיתאים גם לארות (ברור שהוא קצת גדול יותר), בכלוב הזה תוכל לגמול גם תוכים קטנים יותר.
    אם אתה מוגבל בתקציב, תקנה רק כלוב גדול לגידול התוכי גם לאחר הגמילה.
    הכל תלוי בעומק הכיס.
  • אומנת מסוגים שונים, היא בד"כ הגודל אחיד.
    תראה לי תמונה של אומנת או תשים כאן קישור ואומר לך אם היא טובה.
  • הינה תמונות של אומנות טובות
    [Image: joIMuml.jpg][Image: 5CId0a3.jpg][Image: vFUYiXg.jpg]

אם המחירים גבוהים מידי עבורך, תוכל להוזיל אותם אם תקנה את החלקים בנפרד ותבנה את האומנת בעצמך.
זה לא מסובך מידי כמון לבנות מדגרה.

RE: האכלת יד וחיברות - אהבת חיות - 07-15-2018

(07-15-2018, 06:39 AM)צבי דגן כתב:
  • אתה מדבר על שני מקרים שונים במהותם:
    לגבי התוכי הבוגר שלך, תפתח אשכול חדש.
  • לעניין הגמילה על מזונות שונים ומגוונים, העניין פחות מורכב שכן יש גיל, בתקופת הגמילה, שבו באופן טבעי, הגוזל מחפש כל מיני מזונות ומנסה אותם, במיוחד הוא מחקה את ההורים שלו.
    האבולוציה "למדה" את בעלי החיים לאכול מזונות שכבר נוסו ע"י אחרים כדי למנוע אכילת מזונות רעילים.
    כך תוכל לחקות את הטבע ולהראות לגוזל המתבגר שאתה אוכל את המזונות האלה והוא ינסה לחקות אותך.
  • לעניין הכלובים, אם אין לך בעיה תקציבית, אתה יכול לקנות כלוב גמילה שיתאים גם לארות (ברור שהוא קצת גדול יותר), בכלוב הזה תוכל לגמול גם תוכים קטנים יותר.
    אם אתה מוגבל בתקציב, תקנה רק כלוב גדול לגידול התוכי גם לאחר הגמילה.
    הכל תלוי בעומק הכיס.
    אני מנסה להבין,מה ההבדל בין הכלובים המופרדים "כלובי גמילה" (כמו שיש בתמונה למעלה) לבין כלוב רגיל,האם יש נוחות יותר גדולה ל"כלובי הגמילה"?
    האם יש "כלובי גמילה" בגדלים שונים יותר לצורך העניין אם באמת ארצה להתמודד עם ארות?

• אומנת מסוגים שונים, היא בד"כ הגודל אחיד.
    תראה לי תמונה של אומנת או תשים כאן קישור ואומר לך אם היא טובה.
  • הינה תמונות של אומנות טובות
    [Image: joIMuml.jpg][Image: 5CId0a3.jpg][Image: vFUYiXg.jpg]
על כאלה אומנות חשבתי,אבל אני מניח שיש כאלה שהן לא תמיד איכותיות,ודיוק החיישנים לא תמיד ברמה גבוהה,איך אפשר לדעת?
מה סידרי גודל המחירים? (ניסיתי לברר באינטרנט ופחות הצלחתי למצוא מחירים)
לפי התמונות שהראת זה לא נראה שהם באותו גודל.
אני פחות יודע לבנות ומעדיף למצוא אחד באיכות גבוהה.

• הכלוב שלמעלה, מיועד ליותר מאשר גוזל אחד.
  • הכלוב הזה יכול לשמש לך לכל תוכי קטן, בינוני או גדול (בודד).
    [Image: sIiHnfR.jpg]
  • אני פחות מתמצא במחירים שכן אין לא ראיתי מחירונים.
    תבדוק באיביי, בד"כ שם זול יותר, כולל המשלוח.
    לגבי האיכות, נכון שחשוב שגוף החימום ובמיוחד התרמוסטט יהיו איכותיים, אבל הדיוק של התרמוסטט חשוב יותר במדגרה מאשר באומנת.
  • לפני שאתה קונה, תראה את התמונה + קישור אל המוצר, אני אבדוק עבורך את הנתונים ואת האיכות.

RE: האכלת יד וחיברות - jhony_bravo - 07-16-2018

1. החשיבה שלך מוטעית כי מדובר בתחביב בשביל 99% מהאנשים ולא בעסק שממנו הם מתפרנסים.
    ואל תשכח שגם יש תחלופה בתחביב יש כאלו שעוזבים ויש כאלו שנכנסים לתחביב.
  2. כדי לגמול תוכי צריך לראות שהאוכל הוא אוכל אם אתה שם לו ירקות ופירות שהוא לא מכיר בקערה אז הוא לא יאכל.
    תיקח כמה מהקערה ותאכל מולו/או שתעשה כאילו אתה אוכל.
  3. יש כלובי גמילה שיתאימו לתוכים קטנים ובינוניים אבל אין כאלו שיתאימו לקטנים ולגדולים.
    כלובי גמילה אמורים להיות עם מס' קעריות ועם מוטות נמוכים כדי שהגוזל יוכל לעלות ולרדת בקלות.
    בדוגמה שהבאתי יש 4 תאים לגוזלים ממינים בקיעות שונים.
  4. אומנות מגיעות בלא מעט גדלים שונים ולא כל אומנת יש בה חלקים ברמה גבוהה.

RE: האכלת יד וחיברות - אהבת חיות - 07-16-2018

ארז וצבי אני קורא את התגובות שלכם ואני חייב להודות שאני מבולבל.
עם כל הרצון והאהבה שלי ללמוד לחברת ולגמול (והרצון והאהבה מאוד גדולים) אני עוד לא התחלתי ללמוד אפילו מהתוכי הראשון שאחזיק ואעשה את זאת בידיי שלי.
לגבי אנשים שילמדו אני באופן אישי מכיר רק עסקים, ולמיטב ידעתי רוב האנשים מכירים בעיקר עסקים גדולים או חנויות.
אני מניח שזה תלוי ברצון טוב של אדם, וגם אם הוא עסק אני רוצה לקוות שאם האהבה שלו לעוף המקסים הזה גוברת על שיקול הממון הוא יעדיף ללמד מאשר שמישהו יעשה טעויות שיגרמו לנזקים לתוכי.
לגבי ציוד אני מנסה להבין מה מהציוד שציינתם חשוב גם אם זו פעם ראשונה.
אולי אני מגזים ומנסה להבין את כל התורה על רגל אחת אבל אני מנסה לאסוף כמה שיותר מידע ואולי מידע לתווך הרחוק יותר למקרה שאחליט באמת לגדל תוכים גדולים כמו ארות.
אני מבקש מכם לעשות לי סדר בכל מה שכתבתם כיוון שהכל כרגע נראה לי מאוד מבולגן ולא ברור.
נתחיל בהתחלה, האם בתור התחלה (הכוונה כשאגמול את התוכי הראשון שלי), אני באמת צריך כלובי גמילה?
האם אני מחוייב לקנות אומנת (אני לא אדם שטוב בבנייה, ואני סומך על משהו מוכן ובנוי היטב ובאיכות גבוהה) לתוכי הראשון לפני שאני בכלל יודע מה זה אומר לחברת תוכי?
וגמילה אני מניח שאצליח להבין איך לעשות אותה רק כשאגיע אליה והסבר תיאורטי לא יעזור עד שאעשה זאת הלכה למעשה.
ועוד שאלה, שאני מניח שלא רלוונטית כרגע אבל מסקרנת אותי, לגבי טבעת על הרגל, לדעתי כדאי שתהיה על התוכי אחת סגורה גם אם אתה לא בית עסק ולו כדי שיהיה כתוב מספר סידורי או תאריך הבקיעה, היכן קונים טבעות כאלה והאם צריך ללכת למישהו שיחרוט על הטבעת או שיש מכשיר לחריטה לבד?

RE: האכלת יד וחיברות - צבי דגן - 07-16-2018

1. עליך להבין שאין רק דרך אחת לגדל תוכים ולכן אתה צריך לבחור את הדרך שנראית לך מבין כל העצות שניתנות כאן.
  2. אם תבחר בדרך ותתחיל בתהליך הגידול, האכלת-יד או חיברות, אנחנו נלווה אותך ונשתדל לפתור את הבעיות שתתעוררנה.
  3. לעניין הציוד הנדרש, יש בפורום מאמרים אחדים שדנים בכך, למשל כאן: האכלת גוזלים באופן ידני, גמילה ותחילת תהליך החברות.
  4. כלוב גמילה אינו הכרחי, אבל מאוד נוח שיהיה.
    אם יש לך בעיה תקציבית או אם אתה לא חושב לגמול גוזלים נוספים, אתה יכול להסתדר גם ללא הכלוב הזה.
  5. אומנת היא חובה להאכלה ידנית (לא לחברות), במיוחד כשמדובר בגוזלים מאוד צעירים (ללא ניצוי) כדי לשמור על טמפרטורה ולחות מתאימים.
    גוזל שקר לו, עלול שלא לעכל את הדייסה ולא להוריד אותה מהזפק אל הקיבה, מה שיגרום לבעיות קשות.
  6. לעניין הטבעת הסגורה, אתה צודק, ניתן לקנות אותה בחוות גידול / חנויות שונים, למשל כאן: 
    * בית התוכים
    * שאול וקנין

7. עיין גם כאן:  בתי עסק - חנויות
    וגם כאן: בתי עסק - חוות ומגדלים פרטיים

RE: האכלת יד וחיברות - jhony_bravo - 07-17-2018

1. כלוב גמילה תהיה חייב לרכוש כל תוכי שתאכיל יהיה חייב לעבור גמילה
    כלוב גמילה לא חייב להיות גדול במיוחד ולא חייב להיות שונה או יקר במיוחד אלא בסה"כ כלוב עם פתח גדול, מוט עמידה קרוב לרצפה וכלי אוכל
  2. לפני שתאכיל עדיף ותגמול עדיף לגדל תוכי מחוברת ולהתנסות איתו
    לאחר מכן כמו שהצעתי לך כבר ללכת לחפש גוזל מנוצה של קוקטיל (ועדיף יותר מאחד) בקיץ לא תצטרך להם אומנת
  3.  טבעות אתה יכול לרכוש בארץ או להזמין מחברות בחו"ל שיחרטו את כל מה שאתה רוצה על הטבעת