פורום תוכיפדיה
למה התוכים שלי מעלים גרה? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: למה התוכים שלי מעלים גרה? (/showthread.php?tid=4508)

עמודים: 1 2

למה התוכים שלי מעלים גרה? - יובל - 01-28-2024

שניים מהקוקוטיילים שלי מעלים גרה אחרי שהם אוכלים כופתיות, מבלי שיוצא להם אוכל מהפה. כלומר, הם רק עושים את התנועה של העלאת גרה.

ממה זה נגרם והאם זו סיבה לדאגה?

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - מרדכי2626 - 01-28-2024

הקוואקר שלי כבר הרבה זמן גם עושה את זה אחרי אוכל כבד, מנענע את הראש כאילו מקיא, ועד עכשיו הוא נראה בסדר גמור
לא נראה לי שזו בעיה
נחכה לצבי, נראה מה הוא יגיד

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - יובל - 01-28-2024

(01-28-2024, 05:52 PM)מרדכי2626 כתב: הקוואקר שלי כבר הרבה זמן גם עושה את זה אחרי אוכל כבד, מנענע את הראש כאילו מקיא, ועד עכשיו הוא נראה בסדר גמור
לא נראה לי שזו בעיה
נחכה לצבי, נראה מה הוא יגיד

גם שלי, עושים את זה כבר חודשיים.
בהתחלה נורא דאגתי כי הבנתי שזה יכול להיות סימן שיש crop infection חס וחלילה אבל שאלתי והבנתי שזה יכול להיות כי הם אוכלים מהר מידי? לא בטוחה.
לא ראיתי סימנים אחרים חוץ מחזה קצת מנופח, אבל זה היה רק אחרי האוכל אז הבנתי שזה נורמלי.
בגלל שזה שניים זה גם איכשהו פחות מדאיג אותי כי לדעתי יש פחות סיכוי ששניהם יחלו באותו הזמן, אבל מי יודע...
נחכה לתשובה, ובמידת הצורך נלך לוטרינרית.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - צבי דגן - 01-28-2024

(01-28-2024, 05:36 PM)יובל כתב: שניים מהקוקוטיילים שלי מעלים גרה אחרי שהם אוכלים כופתיות, מבלי שיוצא להם אוכל מהפה. כלומר, הם רק עושים את התנועה של העלאת גרה.ממה זה נגרם והאם זו סיבה לדאגה?
אם מדובר בתוכי זכר, זו התנהגות של חיזור.
ההתנהגות הזו יכולה להתרחש גם כאשר אין נקבה בסביבה ואז הוא מתייחס אליך כאילו הייתה נקבה.
לפעמים קורה שהתוכי פולט מזון, מתוך כוונה להאכיל את הנקבה, כמו שמאכילים את הגוזל.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - יובל - 01-29-2024

(01-28-2024, 08:52 PM)צבי דגן כתב:
(01-28-2024, 05:36 PM)יובל כתב: שניים מהקוקוטיילים שלי מעלים גרה אחרי שהם אוכלים כופתיות, מבלי שיוצא להם אוכל מהפה. כלומר, הם רק עושים את התנועה של העלאת גרה.ממה זה נגרם והאם זו סיבה לדאגה?
אם מדובר בתוכי זכר, זו התנהגות של חיזור.
ההתנהגות הזו יכולה להתרחש גם כאשר אין נקבה בסביבה ואז הוא מתייחס אליך כאילו הייתה נקבה.
לפעמים קורה שהתוכי פולט מזון, מתוך כוונה להאכיל את הנקבה, כמו שמאכילים את הגוזל.

היי, תודה רבה על התגובה.
מי שעושים את זה הם תוכית נקבה והבן שלה.
אבל היא כבר לא מאכילה אותה מהפה ממזמן, והם התחילו לעשות זאת רק לפני חודשיים. והם לא פולטים מזון בתהליך.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - צבי דגן - 01-29-2024

אשמח לראות סרטון.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - יובל - 01-29-2024

(01-29-2024, 12:28 PM)צבי דגן כתב: אשמח לראות סרטון.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - צבי דגן - 01-29-2024

הסרטון קצר מידי ואני לא מצליח לראות את מה שאתה מתאר לעיל: "הקוקטייל מעלה גרה אחרי שהוא אוכל כופתיות, מבלי שיוצא להם אוכל מהפה. כלומר, הם רק עושים את התנועה של העלאת גרה".
אני רק רואה מעין תנועות ראש, כאילו לעזור למזון לרדת לוושת.

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - יובל - 01-30-2024

(01-29-2024, 09:05 PM)צבי דגן כתב: הסרטון קצר מידי ואני לא מצליח לראות את מה שאתה מתאר לעיל: "הקוקטייל מעלה גרה אחרי שהוא אוכל כופתיות, מבלי שיוצא להם אוכל מהפה. כלומר, הם רק עושים את התנועה של העלאת גרה".
אני רק רואה מעין תנועות ראש, כאילו לעזור למזון לרדת לוושת.

כן, אלו התנועות שהם עושים.
כנראה שהבנתי שהם מעלים גרה שגויה, כשחיפשתי באינטרנט על סיבת התנועה הזו עם הראש זה מה שמצאתי.
פשוט זה לא משהו שהם עשו כל הזמן, אלא החלו לעשות רק לפני חודשיים בכל פעם אחרי שהם אכלו, לכן דאגתי וחשבתי שמשהו לא בסדר.

אם אתה אומר שזו רק תנועת ראש נורמלית אז זה בסדר, תודה רבה רבה ?

RE: למה התוכים שלי מעלים גרה? - צבי דגן - 01-30-2024

קוקטיילים עשויים לנענע את הראש מסיבות שונות.
אחת מהן היא, מכיוון שלקוטיילים יש חוש שמיעה טוב מאוד, הוא עשוי לנענע את הראש כשהוא הוא שומע קולות בעוצמה גבוהה ולא נעימים.
אם נענוע הראש מופיע בהקשר לאוכל זה אומר שהוא רוצה להגיד "אני לא אוהב" את האוכל הזה.