פורום תוכיפדיה
תעופה חופשית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תעופה חופשית (/showthread.php?tid=4366)

עמודים: 1 2 3

תעופה חופשית - יוסף !!! - 10-01-2023

שלי התחיל שאני זורק אותו במקום סגור אז אני זורק והוא עושה סיבוב וחוזר אלי
זה במקום סגור וקטן ושאין כמעט דברים לנחות אליו [בנין] אני לא יודע מה יהיה אם זה יהיה במקום יותר גדול אם יותר דברים שמסקרנים אותו?

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 10-01-2023

לזרוק את התוכי בכוח זו טעות מבחינת האילוף (ולדעתי זה גם גובל בהתעללות), צריך לתת לו לעוף מעצמו מכיון שכשאתה זורק אותו הוא יכול לאבד אמון בך וביציבות של היד שלך וככה הוא לא ירצה לנחות עליך אף פעם. (זה לא בהכרח אבל יכול לקרות)

בכל מקרה הקוקטייל שלי כרגע מגיע אלי כשאני קורא לו אפילו שיש לו עוד מקומות לנחות עליהם (ואני לא מעיף אותו בכוח).
מחכה כבר שיהיה מוכן לצאת החוצה  חיוך גדול

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 10-01-2023

רוני צודק, אסור להכריח את התוכי לעשות דברים כנגד רצונו, צריך לשכנע אותו לעשות מרצונו.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - יוסף !!! - 10-01-2023

למה הוא כן ממשיך לעוף אלי מעוד מקומות.
ודווקא אני גם חושב כך רק פשוט כל הסרטונים שאנשים מאמנים לפרי פלייט אם זורקים את התוכי אז חשבתי שככה אמורים לעשות כדי שהתוכי יעוף יעשה סיבוב וינחת אלי.
רוני הגרינציק שלך מאומן גם לעשות סיבוב ולחזור? או רק לעוף אליך?

אשמח לראות את הסרטונים האלה (לפחות את חלקם).

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - יוסף !!! - 10-01-2023

ואגב לפעמיים הוא כאילו נבהל ממשהו עף ונוחת באיזה מקום תוך כדי שהוא צועק ואני מנסה לחפש ממה הוא נבהל אכל היה שקט ורגוע במקום סגור בלי חלונות ורעשים ואני לא מבין.
והוא עף אלי טוב אחרי אימון מנמוך לגבוה
ומגובה אני לא מצליח שיעוף אלי רק אם יש לו מלא מרחק רק אז הוא עף אלי
ומגובה אם מרחק קטן [אני מתכוון 3 מטר והוא בגובה 2 מטר ] הוא עדיין לא עף אלי איך אני יאמן אותו לזה?

https://drive.google.com/file/d/1SMv3_vb_BeNC7ZqktIJerWUAC0CNdM0F/view?usp=sharing
בסוף זורק אותו בכוח.

ויש גם איזה סיני אחד שהוא קונה גוזלים ומצלם איך הוא עושה אותם לפרי פליט.

אני רואה בסרטון שברוב הפעמים זה לא כפי שאמרת.
מה שהוא עושה בעצם זה "מניף" את התוכי או נושא ומניע אותו, "משחרר" את התוכי ולא "זורק".
ובמקרים שממש "זורקים" את התוכי, זה לא בסדר.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 10-01-2023

יש כאלה שמעודדים תעופה ע"י הזזה קלה של היד (אבל בצורה כזו שאם התוכי ממש לא רוצה לעוף אז הוא יוכל להישאר על היד)
אבל לפי הניסיון שלי גם זה לא טוב, הדבר הכי טוב הוא פשוט להמתין בסבלנות ולא לנסות לעודד תעופה בכוח  בכלל אלא רק ע"י צופרים וחיזוקים חיוביים (יש לי ניסיון בזה גם מהתוכי שלי וגם מעוד אנשים שליוויתי בהצלחה בתהליכי האילוף עד שהגיעו לפריפלייט)
הניסיון שלי מראה לי שתוכים שהעיפו אותם בכוח או ע"י חיזוק שלילי הרבה פעמים העדיפו לנוח על ענף גבוהה במקרה  שרצו מנוחה משום שידעו שאם יחזרו אל הבעלים אז הוא יעיף אותם שוב בכוח ולא יתן להם לנוח (התוכים לא תמיד במצב רוח לתעופה, גם הם לפעמים רוצים לנוח או שסתם לא מתחשק להם לעוף עכשיו...)

בקיצור, לדעתי הדרך הכי טובה היא פשוט לתת לתוכי לעוף מעצמו רק מתי שמתחשק לו.

(כן אפשרי לעודד תעופה ע"י הנחת התוכי במקום מסויים ואז ללכת משם ולקרוא לו אליך, משום שבמקרה זה אתה לא מפעיל על התוכי לחץ פיזי כדי שיעוף)

(10-01-2023, 10:06 PM)יוסף !!! כתב: למה הוא כן ממשיך לעוף אלי מעוד מקומות. 
כפי שאמרתי, זה לא 100% שהתוכי יאבד את האמון שלו בך, אבל בהחלט יש סיכוי סביר שזה יקרה בעתיד אם תמשיך להעיף אותו בכוח.
ודווקא אני גם חושב כך רק פשוט כל הסרטונים שאנשים מאמנים לפרי פלייט אם זורקים את התוכי אז חשבתי שככה אמורים לעשות כדי שהתוכי יעוף יעשה סיבוב וינחת אלי. 
לא כל מי שמעלה סרטונים צריך ללמוד ממנו, מי מבטיח לך שהאיש שמעלה סרטונים אינו עושה טעויות??
רוני הגרינציק שלך מאומן גם לעשות סיבוב ולחזור? או רק לעוף אליך? 
גם וגם.  (לא לימדתי אותו לעוף ממני בפקודה ולכן הוא עושה את הסיבוב רק מתי שמתחשק לו ולא ע"פ פקודה, אבל לבוא אלי ממקום אחר זה ע"פ פקודה.)

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - יוסף !!! - 10-02-2023

אני לא מעיף בכוח אני שם אותו על היד שהוא לא יכול לאחוז חזק וקצת מסובב והוא עף וחוזר.
אבל אני לא יעשה את זה עוד.
רוני איפה הוא עף אצלך אתה לא מפחד שיעוף ויעבד או יאכל עצים שאסור או מפני חתולים ועורבים?

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 10-02-2023

(10-02-2023, 08:00 AM)יוסף !!! כתב: אני לא מעיף בכוח אני שם אותו על היד שהוא לא יכול לאחוז חזק וקצת מסובב והוא עף וחוזר.
אבל אני לא יעשה את זה עוד. 
סבבה, אני מאמין שכשתפסיק לעשות את זה אתה תראה שהתוכי יותר שמח ויותר נהנה באימון.
רוני איפה הוא עף אצלך?  
אני בדרך כל משחרר אותו בחצר שלי כמה שעות ביום, וגם הולך איתו לשטחים פתוחים מידי פעם. 
אתה לא מפחד שיעוף ויאבד או יאכל עצים שאסור או מפני חתולים ועורבים?
אני לא מפחד שהוא יאבד כי הכרתי לו את האזור בצורה טובה מאוד וגם אם הוא יאבד איתי קשר עין והוא לא מוצא אותי אז הוא יודע לחזור הביתה לבד, (קרה בעבר שהוא התרחק ממני מידי ולא הצליח למצוא אותי אז הוא חזר הביתה לאחר כמה דק'.)
לגבי טורפים ועצים: תמיד יש סיכון מסוים (אבל הסיכון קטן מאוד ושווה מאשר שהתוכי יהיה סגור כל היום בכלוב או בבית) אז אני פשוט משתדל להתרחק מדברים שמסכנים את התוכי, משתדל לוודא שאין חתולים ועורבים באזור ושאין עצים רעילים.
האמת שהיו כמה פעמים בעבר שעורבים ניסו לתפוס אותו וגם חתולים (אפילו פעם אחת רדפו אחריו 2 עורבים ביחד)
אבל תמיד הוא הצליח להתחמק מהם, לכן חשוב מאוד לאמן את התוכי היטב שיידע לתמרן ולעוף בצורה טובה מאוד ולהתחמק מטורפים.