פורום תוכיפדיה
חוג חיות- מה כדאי? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: חוג חיות- מה כדאי? (/showthread.php?tid=4006)

חוג חיות- מה כדאי? - בח"מ - 06-12-2023

אנו מעונינים לפתוח חוג חיות בביתינו
היינו רוצים לגדל כמה חיות מחמד עבור זה
כמו ארנב/ אוגר/ תוכי וכד'
אילו בעח יכולים לחיות ביחד?
נשמח לדעת מה ההבדל בין ארנב רגיל וננסי?
האם ידוע לכם על מקומות שניתן להשכיר בעח?
היכן ניתן למצוא מידע על מכרסמים?
נשמח לכל רעיון/ הצעה ועזרה.
תודה!
טוב שיש את מי לשאול- ולקבל תשובות  מגלגל עיניים

RE: חוג חיות- מה כדאי? - רוני - 06-13-2023

(06-12-2023, 10:22 PM)בח"מ כתב: אנו מעונינים לפתוח חוג חיות בבתינו  מה הכוונה חוג חיות? למי החוג ומה יעשו בו?
היינו רוצים לגדל כמה חיות מחמד עבור זה
כמו ארנב/ אוגר/ תוכי וכד'
אילו בעח יכולים לחיות ביחד?  יש הרבה בע"ח שיכולים לחיות ביחד באילו בע"ח אתם מעונינים?
נשמח לדעת מה ההבדל בין ארנב רגיל וננסי? ניראלי שההבדל היחיד הוא שהננסי קטן יותר... אבל אף פעם לא גידלתי ננסי.
האם ידוע לכם על מקומות שניתן להשכיר בע"ח? לא ידוע לי, אבל גם אם יש מקום כזה לא כדאי לכם להשכיר בע"ח...
היכן ניתן למצוא מידע על מכרסמים? 
תוכלו פשוט לשאול על מה שתרצו לדעת כאן באתר ולקבל תשובות.
נשמח לכל רעיון/ הצעה ועזרה.
תודה!
טוב שיש את מי לשאול- ולקבל תשובות  מגלגל עיניים

RE: חוג חיות- מה כדאי? - צבי דגן - 06-13-2023

תבדוק כאן: פינת חי שיקומית פותחת שעריה לבעלי חיים

RE: חוג חיות- מה כדאי? - פינקים - 10-04-2023

לגבי ההשכרהמאיזה אזור אתה בארץ

ארנב לבד, אוגר לבד, ותוכי לבד אלא אם כן זה ווליר

ארנב רגיל נראה כמו חתול וננסי קטן פי שניים
ישעוד סןגים כמו שמוט אוזניים ראש אריה ועוד מוטציות

RE: חוג חיות- מה כדאי? - מרדכי2626 - 10-04-2023

לגבי שילוב ביחד, ארנב ושרקן יכולים לדוגמא להסתדר יחד (אני ניסיתי)
לדעתי הכי כדאי אוגר, הטיפול בו הכי קל, הוא עולה מאוד זול, והוא קטן ולא מלכלך. אפשר גם ללטף אותו
רק צריך לבחור כמה פרטים מאותו מין ומאותו כלוב בחנות (אחרת הם עלולים להמליט או לנשוך אחד את השני)

דבר נוסף: שים   לֵב  מהיכן אתה קונה ארנב ננסי, מהנדירות שלו ישנם הרבה שמוכרים גור של ארנב ואומרים שהוא ננסי

RE: חוג חיות- מה כדאי? - מרדכי2626 - 10-05-2023

ארנב ננסי הוא טוב אבל הוא די גדול (עד קילו וחצי) ומלכלך הרבה (פחות מארנב רגיל אבל עדיין הרבה) והצרכים שלו מפיצים ריח ממש לא טוב (מניסיון)
לדעתי אם אתם רוצים לפתוח את החוג בבית אז לא כדאי לכם ארנב גם לא ננסי (במיוחד שהוא לעיתים נדירות עלול לנשוך) ארנב גם צריך לאכול חציר וקשה להשיג באזור עירוני
אם אתם רוצים משהו בינוני בגודל שאפשר גם ללטף אז הכי טוב שרקן, אבל אם אתם מעדיפים משהו שהוא קל לגידול יותר אז עדיף אוגר, שהצרכים שלו לא מריחים בכלל והוא קטן ולא דורש הרבה אוכל, אבל הוא מתחמק מהידיים ואם תופסים אותו בכלוב הוא עלול לנשוך (טריטוריאלי) כל זה מניסיון עם כל בעלי החיים האלו
אם אתם רוצים בע"ח חכם אז אפשר חולדה או צ'ינצ'ילה שהם די חכמות, אבל צ'ינצ'ילה עולה הרבה וחולדה עלולה לטרוף בע"חים קטנים
אפשר גם גרביל או עכבר, אבל הגועל שיש מהם מונע מהרבה אנשים להכניס אותם הביתה, הגרביל גם דומה לסנאי במקצת.
אפשר גם שוגרים (סנאי מעופף) אבל הם עולים הרבה 
אפשרי גם חמוס, שהוא ממש דומה לחתול או כלב (אם אתם נמנעים מלגדל אותם) הבעיה היא שהוא מהסמוריים (טורף שדומה לכלב) ועלול לטרוף לכם בע"חים אחרים
ויש גם את השאלה אם אפשרי לגדל את כל החיות האלו כמה פרטים בכלוב אחד
כל המכרסמים מתרבים בקלות רבה (פועל יוצא מזה שהם בתחתית שרשרת המזון וחייבים לשמור על המין שיתקיים) ככה שאם תביאו זכר ונקבה כמעט בטוח שימליטו אצלכם
אם אתם לא רוצים שיתרבו אז כדאי כמה פרטים מאותו מין ומאותו כלוב בחנות ומומלץ גם - מאותו שגר (המלטה) (שלא יתקפו אחד את השני)
ארנב זה בע"ח רגוע (כל הסוגים) ובד"כ אפשרי לשים כמה פרטים מאותו כלוב (מובן שמומלץ נקבות ולא זכרים)
שרקן (אם אני לא טועה - גידלתי רק פרט אחד ממנו לתקופה ארוכה) גם אפשרי לשלב יחד
אוגר - אוגר סורי עדיף לגדל אחד בנפרד או אולי זוג (זכר ונקבה) כי הוא מאוד טריטוריאלי (ככה גם לעניין הגרביל) אוגר סיבירי הוא יותר נוח ואפשר לגדל כמה בכלוב אחד - אבל רק בתנאי שיהיו מאותו כלוב בחנות, אם אתם רוצים לשלב מכלוב אחר אז הכי מומלץ זכר בוגר ונקבה צעירה (ניסיתי את זה) אם זה לא יהיה ככה אז עלולות להיות נשיכות, ולא כל כך משנה אם זה זכרים או נקבות.
אם אתם כן רוצים שיתרבו אבל אתם נגעלים מהגורים - שרקן יכול להיות טוב כי הוא ממליט את הגורים שלו עם פרווה אם אני לא טועה (בניגוד לשאר שהגורים שלהם עירומים עיוורים וחסרי ישע)
באוגר (ואם אני לא טועה - גם בגרביל עכבר וחולדה) יש גם את הבעיה שהאב עלול לטרוף את הגורים, אז צריך להפריד אותו מהנקבה לפני ההמלטה
לגבי שילוב עם תוכים - אני חושב שאפשרי לשלב ארנבות ושרקנים עם תוכים קטנים (כמו תוכונים), במיוחד אם אתם לא מתכננים להרבות אותם, אם אתם שמים כלוב גדול עם ענפים גבוהים אז התוכים יחיו שם ולא יתקפו את הארנבים - הם גדולים מדי והארנבים לא יתקפו את התוכים כי הם בד"כ רגועים, במיוחד לא בזמני רבייה
לגבי אוגרים (או כל הבע"חים בגודל הזה) לדעתי לא כדאי כי הם עלולים לטרוף תוכי חולה או גוזל שנפל למטה וגם התוכים עלולים לתקוף אותם
ולגבי תוכים מומלצים לחוג שלכם - אין לי כ"כ הבנה בתוכים אז נחכה לעוד תשובות
מקווה שעזרתי
בהצלחה