פורום תוכיפדיה
קוקטייל שלא עף - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: קוקטייל שלא עף (/showthread.php?tid=3932)

קוקטייל שלא עף - Joyjoy - 04-19-2023

היי, אפתח בכך שאני מתייחסת לקוקטייל שלי בלשון נקבה, אך פיזית היא זכר (התרגלנו לקרוא לה בלשון נקבה לפני שידענו שהיא זכר….)

ג׳וי, בת 10 בקרוב, לא עפה כבר תקופה ארוכה מאוד. לא גזרנו לה את הכנפיים ב3 או 4 השנים האחרונות, היא כן חיונית ביחס לאופי שלה, שום דבר לא שונה מהתקופה בה היא כן עפה. אבל היא פשוט לא עפה, לפעמים היא קופצת וקצת דואה, אבל לא יכולה לעוף, וגם לא מנסה יותר מדי. כשהיא מתניידת היא או הולכת/מטפסת, או מבקשת שנעביר אותה ממקום למקום במידה וזה גבוה.

בנוסף, עם ובלי קשר לתעופה, כשהיא הייתה צעירה, בת כשנה או שנתיים, היא נהגה להיות שמחה ולשיר בקולי קולות ואף להגיד מילים שונות. הייתה תקופה שחשבתי שהיא אולי חולה, לקחתי אותה לוטרינרית שאמרה לתת לה אנטיביוטיקה, וממש מאז, כבר כ8 שנים שהיא לא שרה או חוזרת אחרי שמות וקולות כמו שנהגה. היא כן שורקת וכן שרה מדי פעם, אבל זה לא דומה לאיך שהייתה בזמנו.

מבחינת השנים אין קשר בין הדברים, היא עפה שנים רבות גם לאחר שהפסיקה לשיר. אך היה חשוב לי לציין את זה, כי הדעיכה מבחינת האופי החלה עוד אז (לפחות בהיגיון שלי בהסתכלות על השנים). האם יכול להיות שהאנטיביוטיקה היא הסיבה המקורית לנושא השירה? (כהערת ביניים נוספת- אני כלל לא חושבת שבאמת הייתה חולה אז, אלא שאני פשוט פחדתי עליה מאוד ושמתי לב לכל ניואנס קטן והגדרתי אותו כבעיה).

אחזור לשאלתי המקורית - האם יש מה לעשות בנוגע לתעופה? האם יש וטרינר מומלץ שיכול לבדוק אותה ולייעץ? האם יכולה להיות סיבה שונה כמו מחלה? האם יש דברים שאפשר לעשות איתה בכדי לגרום לה להיות שמחה יותר? מעבר ללבלות איתה, לשרוק לה, לקנות לה משחקים וכדומה.

תודה רבה מראש וסליחה על ההודעה הארוכה!!!

RE: קוקטייל שלא עף - רוני - 04-19-2023

(04-19-2023, 08:59 PM)Joyjoy כתב: היי, אפתח בכך שאני מתייחסת לקוקטייל שלי בלשון נקבה, אך פיזית היא זכר (התרגלנו לקרוא לה בלשון נקבה לפני שידענו שהיא זכר….)

ג׳וי, בת 10 בקרוב, לא עפה כבר תקופה ארוכה מאוד. לא גזרנו לה את הכנפיים ב3 או 4 השנים האחרונות, היא כן חיונית ביחס לאופי שלה, שום דבר לא שונה מהתקופה בה היא כן עפה. אבל היא פשוט לא עפה, לפעמים היא קופצת וקצת דואה, אבל לא יכולה לעוף, וגם לא מנסה יותר מדי. כשהיא מתניידת היא או הולכת/מטפסת, או מבקשת שנעביר אותה ממקום למקום במידה וזה גבוה.

בנוסף, עם ובלי קשר לתעופה, כשהיא הייתה צעירה, בת כשנה או שנתיים, היא נהגה להיות שמחה ולשיר בקולי קולות ואף להגיד מילים שונות. הייתה תקופה שחשבתי שהיא אולי חולה, לקחתי אותה לוטרינרית שאמרה לתת לה אנטיביוטיקה, וממש מאז, כבר כ8 שנים שהיא לא שרה או חוזרת אחרי שמות וקולות כמו שנהגה. היא כן שורקת וכן שרה מדי פעם, אבל זה לא דומה לאיך שהייתה בזמנו.

מבחינת השנים אין קשר בין הדברים, היא עפה שנים רבות גם לאחר שהפסיקה לשיר. אך היה חשוב לי לציין את זה, כי הדעיכה מבחינת האופי החלה עוד אז (לפחות בהיגיון שלי בהסתכלות על השנים). האם יכול להיות שהאנטיביוטיקה היא הסיבה המקורית לנושא השירה? נשמע לי מוזר...  לא ניראלי שהאנטיביוטיקה גרמה לתוכי להפסיק לשיר, יכול להיות שהתוכי עבר טראומה ולכן שינה את התנהגותו? (יכול להיות שהייתה לו טראומה מהווטרינר?) וגם יכול להיות שההתנהגות הזו נגרמת מזיקנה (10 שנים זה גיל מכובד לקוקטייל) (כהערת ביניים נוספת- אני כלל לא חושבת שבאמת הייתה חולה אז, אלא שאני פשוט פחדתי עליה מאוד ושמתי לב לכל ניואנס קטן והגדרתי אותו כבעיה).

אחזור לשאלתי המקורית - האם יש מה לעשות בנוגע לתעופה? האם יש וטרינר מומלץ שיכול לבדוק אותה ולייעץ? האם יכולה להיות סיבה שונה כמו מחלה? האם יש דברים שאפשר לעשות איתה בכדי לגרום לה להיות שמחה יותר? מעבר ללבלות איתה, לשרוק לה, לקנות לה משחקים וכדומה.
צריך ללכת לווטרינר שמתמחה בתוכים כדי שיבדוק אותה (באיזה אזור אתם רוצים את הווטרינר) יכול להיות שהיא קיבלה מכה ולכן לא עפה? או שאולי התנוונו לה השרירים בגלל שגזרתם לה את נוצות התעופה והיא לא השתמשה בכנפיים זמן רב... (במקרה של ניוון שרירים צריך להתחיל לאמן לה את השרירים ולהניע אותם כדי שיחזרו לעצמם)
בכל מקרה כנראה שהענין אינו נובע ממחלה ויראלית או גנטית ...

בגדול אני ממליץ שתהיו איתה הרבה (אם היא אוהבת את זה) 
תשאירו לה את הכלוב פתוח רוב היום לפחות, כדי שתוכל להסתובב בבית בכיף, ותדאגו לה לתזונה מאוזנת 

תודה רבה מראש וסליחה על ההודעה הארוכה!!!
בשמחה, תמיד!

RE: קוקטייל שלא עף - צבי דגן - 04-20-2023

לקוקטיל יש תוחלת חיים בין 7 ל-10 שנים ובתנאי שהתוכי מקבל את כל צרכיו וחי באיכות חיים טובה = כלוב גדול מספיק ותזונה מאוזנת.
אם הקוקטיל שלך בן עשר, מדובר בתוכי זקן מאוד ויתכן שזו הסיבה לחוסר יכולת התעופה שלו והפסקת השירה.
אם את מחפשת ווטרינר, אני ממליץ על ד"ר אילן פלגי

RE: קוקטייל שלא עף - Joyjoy - 04-20-2023

תודה רבה לכם על המענה!

יש לכם המלצה לוטרינרים טובים באזור השרון או מרכז?

שוב תודה והערכה רבה

RE: קוקטייל שלא עף - צבי דגן - 04-20-2023

תלחצי על הקישור הזה: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים