פורום תוכיפדיה
האכלת יד בפסח - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: האכלת יד בפסח (/showthread.php?tid=3857)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: האכלת יד בפסח - רוני - 03-17-2023

האם ניתן לתת לגוזלים אנשור פלוס בימי הפסח במקום הדייסה?

RE: האכלת יד בפסח - צבי דגן - 03-17-2023

אנשור אינו מזון שמיועד לתוכים.
אנשור יכול לשמש כחיזוק כפי שנאמר בקישור הנ"ל.
מזון נוזלי שיכול לשמש כהשלמת תזונה או - הזנה מלאה עבור כל אורגניזים חי (כולל האדם) שסובלים מירידה במשקל או מתת תזונה.
אני לא בטוח שהוא יכול להיות במקום הדייסה.
תשווה את הרכיבים שיש  באנשור עם אלה שיש בדייסה.

RE: האכלת יד בפסח - רוני - 03-18-2023

לפי מה שכתוב- ציטוט: "או - הזנה מלאה עבור כל אורגניזים חי"
לכאורה משמע שזה בסדר, לא?

RE: האכלת יד בפסח - צבי דגן - 03-18-2023

אני ממליץ להאכיל באנשור רק במקרים קיצוניים של חוסר תיאבון, ירידה במשקל או בעיות עיכול וכאשר נזקקים להשלמת התפריט התזונתי
וגם במקרים של החלמה ממחלה ממושכת, ניתוח, או כשהתוכי "זקן" מידי ולא מצליח לקבל אנרגיה מהמזון שהוא אוכל.
האנשור פלוס מספק את הוויטמינים, הברזל, החלבון והמינרלים הנדרשים כדי להתקיים אבל לא כדי לגדול ולהתפתח.
הוא יכול להיות מזון זמני למשך זמן קצר.
וגבי שבוע שלם של פסח, לא בדקתי את הנושא ואתה יכול לנסות על תוכים בוגרים. לא הייתי מנסה על גוזלים.

אם אני לוקח גוזל גדול שהוא ממש לקראת גמילה זה יהיה בסדר לתת לו את זה אם לא ייגמל לפני פסח?

יכול להיות שמישהו יביא לי השבוע קוקטייל האכלת יד בגיל לקראת גמילה ואני רק חושש שלא אצליח לגמול אותו לפני פסח.

אין לי ניסיון עם אנשור.
ואם כבר אתה רוצה לנסות, תעשה את זה עם "אנשור פלוס".

סבבה, אנשור פלוס זה יותר ויטמינים מאנשור רגיל?

בכל אופן אני מקווה שהתוכי ייגמל לפני פסח.

אני מחזיק לך אצבעות.
[Image: fWUz5eT.gif]

תודה, על איזה מזון כדאי לגמול את התוכי? אם אני גומל אותו על כופתיות מסוג מסויים הוא יסכים לאכול כל סוג כופתיות (במידה ויהיה זמן שלא אצליח לקנות את הכופתיות שהוא רגיל)?

RE: האכלת יד בפסח - צבי דגן - 03-19-2023

ראשית, אתה צריך להרגיל את התוכי לכל מגוון המזונות מה שנקרא "תזונה מגוונת ומאוזנת": 
  • כופתיות - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום, (תבחר בכופתיות שזמינות לך קרוב לביתך).
  • תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי.
  • תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות.
    שכוללים: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים
  • ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות). מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
  • ירקות מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשרייה.
  • מעט פרות.
  • אבן גיר או סבידה