פורום תוכיפדיה
תזונה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תזונה (/showthread.php?tid=253)

תזונה - קוקטייל שלג - 03-26-2018

היי יצא לי לקרוא על תוכי דררה בלקסיקון וראיתי שהוא יכול לאכול כול מה שיש במטבח של בני אדם חוץ מאבוקדו שוקולד קפה וקולה וגם ישנו האשכול של מה אסור לתת לתוכים ומופיעים שם עוד מלא דברים רק רציתי לוודא שבאמת מותר לתוכי דררה לאכול הכול חוץ מהדברים שציינתי לעיל

RE: תזונה - צבי דגן - 03-26-2018

שים את הקישורים שבהם ראית את הנ"ל.

עכשיו ראיתי כאן: דררה
אני מסתייג מהאמירה הזו ומעדיף לתת לו תזונה מאוזנת + עשבי בר שאינם רעילים.

נימוקים לדברים שציינתי לעיל.
  1. הדברים שיש במטבח עלולים להכיל תבלינים כולל - מלח בכמות שעלולה להזיק לתוכי.
  2. אם התוכי אוכל באופן שיגרתי וקבוע, מזונות מהמטבח, הוא עלול שלא לאכול את התפריט המאוזן, מה שעלול להזיק לו לטווח הארוך.
  3. במטבח יש הרבה "אוכל זבל" (ג'אנק פוד), שעלול להשפיע לרעה בדומה למזון דומה לבני אדם.
  4. באופן כזה, אתה מאבד את הבקרה על מה שנכנס לגופו של התוכי.
זה לא אומר שמידי פעם אסור לך לתת לו מזון מחוץ לתפריט, אבל שלא יהפוך להרגל קבוע.

RE: תזונה - קוקטייל שלג - 03-27-2018

זה יותר מבחינת אוכל לא מעובד ברור שלא הייתי נותן ציפס או ביסלי ודברים כאלה אבל נגיד חציל למשל ששלחו פה באשכול שאסור לתוכים לאכול דררה יכול לאכול? וגם כול הצמחים שפורסמו באשכול שאסור האם דררה פשוט תוכי יוצא דופן/עמיד יותר מהשאר?

RE: תזונה - yinon236 - 03-27-2018

היי, דררה לא יוצא דופן, כל דבר שאסור לתוכים אסור גם לתוכי דררה.
ובכללי, כל אוכל שהופק עבור בני אדם לא כדאי.

נותנים: כופתיות על בסיס יומי, תערובת השרייה 3 פעמים בשבוע ( יש תערובת מיוחדת). כל יום ירק, ביצה קשה כולל קליפה. ( מומלץ לקחת ביצה עם הקליפה, לחתוך ל4 חתיכות שוות לשים במקרר וכל יום לתת רבע עד שנגמר. ובתחילת שבוע עוד פעם כאילו שיוצא ביצה אחת לשבוע) אבן סידן או סבידה כל הזמן בכלוב, מומלץ לשים ליד האוכל שהרבה תוכים אוהבים לשפשף את המקור אחרי הארוחה. אסור לתת: אבוקדו, שוקולד, עגבנייה, בצל, פטרוזיליה.
פירות פעמיים בשבוע (זן מסוג לורי צריך יותר) לא לתת ענבים באופן קבוע בשביל לא להעמיס על הכליות. שמעתי שתות גם לא כדאי ואסור לתת גרעין של תפוח, אלא תפוח ללא גרעין זה בסדר.
בנוסף, תערובת זרעים לתוכי כ 3 פעמים בשבוע, אפשר להוציא את הכופתיות לשעתיים ולשים במקום את התערובת ואז להחליף.

RE: תזונה - צבי דגן - 03-27-2018

(03-27-2018, 03:42 PM)קוקטייל שלג כתב:  
  • נגיד חציל למשל ששלחו פה באשכול שאסור לתוכים לאכול דררה יכול לאכול? 
    למה לך לתת לתוכי מאכלים שיש בהם ספק?
    האם חסרים לך מאכלים בטוחים?
    אני מכיר משהו שנותן לדררות שלו לאכול פרות של איזדרכת שהם רעילים לאדם ולכל ציפור. אני לא משוכנע שהוא נוהג נכון, גם אם הדררות שלו מתגברות על הרעילות של האזדרכת.
    יש מספיק מאכלים, כולל עשבי בר, שאפשר לתת לתוכי מבלי לחשוש.

• וגם כול הצמחים שפורסמו באשכול שאסור האם דררה פשוט תוכי יוצא דופן/עמיד יותר מהשאר?
    כמו קודם, למה לך להסתכן.
    הדררה היא אומנם יוצאת דופן בטבע משום שאם היא מרגישה שאכלה מזון רעיל, היא יודעת לחפש את המינרלים, שסותרים את הרעלן, ולאכול מהם.
    אני לא מציע לך לנסות את זה על התוכים שלך בשבי.

בגדול, אני מסכים עם yinon236

RE: תזונה - קוקטייל שלג - 03-28-2018

זה פשוט התעניינות פשוט זה כמו שאסור אבוקדו אבל לבני אדם אבוקדו זה בריא וצמחים בכללי בריאים אז חשבתי אולי אם אפשר אז כדאי אבל אני לא יקח את הסיכון

RE: תזונה - צבי דגן - 03-28-2018

יש דברים שאנחנו לא יודעים במאה אחוז ולכן עדיף שלא לנסות.
כפי שציינתי לעיל, אפילו יש הבדל בין התזונה בטבע לבין התזונה בשבי.