פורום תוכיפדיה
איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים (/showthread.php?tid=209)

עמודים: 1 2

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - אהבת חיות - 03-27-2018

(03-19-2018, 07:55 AM)צבי דגן כתב: ונכון שאצל הג'אקו, זה בולט המיוחד משום שהוא מוצא את מזונו בעיקר על הארץ (בניגוד לתוכים אחרים שניזונים על העצים).
לא ברור לי הקשר בין רמת החיברות לאמירה הזאת

ולגבי מה שכתבתי, כדי להגיע לחיברות אלינו אני רוצה לא לעשות טעויות וכדי להגיע לסיטואציה כזאת,אני צריך ללמוד מניסיון של אנשים שהגיעו לכך (בדגש על ג'אקואים), אנשים ששמעו מאנשים אחרים זה טוב ויפה אבל לא מספיק, כמו שכתבתי אין לי שום כוונה לזלזל או לפגוע באנשים אני פשוט מחפש את הניסיון האישי, אז אם יש למישהו ניסיון אישי או שמישהו מכיר מישהו שיש לו ניסיון אישי והוא יוכל לתת לי אימייל שלו כדי להתכתב עם הבנאדם,אשמח.

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - צבי דגן - 03-27-2018

הקשר הוא זה: תוכים שמוצאים את מזונם על הארץ רגישים יותר וחוששים יותר מטורפים.
לכן הג'אקו יחשוש יותר מבני אדם מאשר תוכים אחרים שעיקר מזונם הוא על העצים..
ולמרות זאת, אם הקשר בין המגדל לבין הג'אקו הוא חזק ובמשך זמן ארוך (שנים), בהחלט יכולה להתקיים האכלה משוטפת.

כמה זמן התוכים האלה נמצאים אצלך?
מהו מידת הקשר שלך איתם?

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - אהבת חיות - 03-27-2018

כרגע יש לי ג'אקואית (לפחות מה שאמרו לי,עוד לא עשיתי בדיקת דם) אחת בת 1.10 אצלי היא 1.6
הקשר ברמה דיי גבוהה,אבל הרצון שלי להביא לה בן זוג וביחד עם זאת שהחיברות איתי לא ייהרס, עד היום כמו שכתבתי כמה פעמים בשרשור הזה לא הצלחתי לשמוע על זוג ג'אקואים מחוברתים גם לבעלים שלהם ממקור ראשון אלא רק מ"שמעתי ש...", אבל ביחד עם זאת לפני שקניתי אותה,שמעתי כל הזמן שזה סוג שמתחבר רק לאדם אחד (צבי מודה לך על כך ששינית לי את הגישה על כך),אז נכון שרוב הפקודות היא תקשיב לי ולא לאנשים אחרים, אבל ביחד עם זאת אני מטייל איתה הרבה והיא עולה עפ"י בקשה שלי על כל אחד, אני מניח שזה אומר משהו על הקשר, לא?

שאלה נוספת שקשורה לעניין
לגבי הדיבור שלה כרגע זה בעיקר צלילים שהיא קולטת פחות דיבור (המילה היחידה שהיא מצליחה לבטא כמו שצריך זה קוקו), השאלה אם יהיה לה בן זוג הם יעדיפו לצייץ ו"לדבר" ביניהם או שברגע ששניהם מחוברתים הם יעדיפו להקשר אלינו ולדבר איתנו לא פחות מביניהם?

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - צבי דגן - 03-27-2018

שנה וחצי הם זמן גבולי כדי להגיד שהקשר מספיק חזק.
מדובר על פרקי זמן של שנים אחדות.
בקיבוץ רמת דוד יש אישה (מבוגרת) בשם אווה, יש לה זוג ג'אקו שמתרבה ונמצאים בקשר טוב עם אווה.
במקרה הזה, הזוג נמצא אצלה לפחות עשר שנים.

בעבר היה לה מקרה שאחד הג'אקו ברח והיא מצאה אותו במקום רחוק מאוד ממקום המגורים שלה (2-3 ק"מ הקיבוץ רמת דוד).

לכן, אני מציע לך, בינתיים לקנות בן/בת זוג ולהרגיל אותם זה לזו, בכלובים נפרדים עם קשר עין בניהם.
במשך שנה/שנתיים תיצור קשר גם עם התוכי החדש ובנוסף תחזק את הקשר עם התוכי הנוכחי.
ולאחר כחצי שנה תכניס אותם יחד לכלוב אחד ללא תיבת קינון.
במשך הזמן הזה תוכל להיווכח בעצמך במידת הקשר שלכם.
בהחלט ייתכן מצב שמידת החברות תפגע מעט.
כמה תיפגע, אף אחד לא יכול לדעת מראש.

לעניין הדיבור, החשש שלך מוצדק.
אם התוכי עדיין לא למד לדבר, הוא לא ילמד כשיהיה לו בן/בת זוג.

(03-27-2018, 09:29 AM)צבי דגן כתב: שנה וחצי הם זמן גבולי כדי להגיד שהקשר מספיק חזק.
מדובר על פרקי זמן של שנים אחדות.
בקיבוץ רמת דוד יש אישה (מבוגרת) בשם אווה, יש לה זוג ג'אקו שמתרבה ונמצאים בקשר טוב עם אווה.
במקרה הזה, הזוג נמצא אצלה לפחות עשר שנים.
בעבר היה לה מקרה שאחד הג'אקו ברח והיא מצאה אותו במקום רחוק מאוד ממקום המגורים שלה (2-3 ק"מ הקיבוץ רמת דוד).

לכן, אני מציע לך, בינתיים לקנות בן/בת זוג ולהרגיל אותם זה לזו, בכלובים נפרדים עם קשר עין בניהם.
במשך שנה/שנתיים תיצור קשר גם עם התוכי החדש ובנוסף תחזק את הקשר עם התוכי הנוכחי.
ולאחר כחצי שנה תכניס אותם יחד לכלוב אחד ללא תיבת קינון.
במשך הזמן הזה תוכל להיווכח בעצמך במידת הקשר שלכם.
בהחלט ייתכן מצב שמידת החברות תפגע מעט.
כמה תיפגע, אף אחד לא יכול לדעת מראש.

כנראה לא הובנתי נכון, גם אם אביא (אני עדיין מתלבט), ברור שלא אשים אותם ישר ביחד, אין ספק שאתן להם זמן הסתגלות, ד"א יש משמעות להפרשי הגיל ביניהם?
לגבי הדיבור יכול להיות שבמקרה שלה יש עיקוב בדיבור או שאם כל מה שהיא עושה כרגע זה קוקו ומיאו (כששואלים אותה איך מיילל חתול) היא כנראה כבר לא תדבר יותר?

• לעניין התוכי הנוסף בזיקה למידת החברות, ברור שזה הימור מסויים וככל שהתוכים שלך יהיו זמן ממושך יותר אצלך וככל שהקשר שלכם יהיה חזק יותר כך הסיכויים להמשך הקשר יהיה גבוה יותר.
    אין ספק שיש כאן הימור מסויים ורק אתה יכול להחליט מה חשוב לך יותר - מידת החברות או הרבייה.
  • בעניין הדיבור, כידוע לך שלא לכל ג'אקו יש את אותו הפוטנציאל לדיבור.
    וגם אם קיים הפוטנציאל, עדיין יש הבדלים באינטנסיביות בעוצמה ובמידת הדיבור.
  • יש גם ג'אקו שלא ידברו בכלל.
  • בנוסף לכל הנ"ל, זה תלוי גם במגדל.
  • לסיכום נושא ה"דיבור": אף פעם אי אפשר לדעת מראש באיזה מידה התוכי שלך ידבר ובאיזה מידה, צרוף תוכי נוסף, ישפי על הדיבור שלו.

• בעניין הגיל של שני בני הזוג, כדאי שהם יהיו בערך זהים ואם יש הבדל אז שהנקבה תהיה בוגרת יותר.
    קח בחשבון שלמרות שנהוג להגיד שגיל הבגרות המינית הוא - שנתיים, הרי שחלק גדול מהם יתחילו להטיל רק בגיל ארבע ואפילו - מאוחר יותר.

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - צבי דגן - 04-04-2018

זו נקבת האקלקטוס שדיברתי עליה לעיל.
אם תקליק על התמונה תקבל מידע נוסף.
[Image: 8AHVk2G.jpg]

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - אהבת חיות - 04-11-2018

צבי,
כל מה שכתבת הוא טוב ויפה, אבל אני מנסה להבין משהו שאולי כתבת ופספסתי אותו. אם אני מביא תוכי ג'אקו (לצורך העניין זכר, בהבנה שהתוכית שלי נקבה, עדיין לא עשיתי בדיקת מין) ולא שם אותם בתור התחלה ביחד, אלא מגדל אותם בנפרד ומגיע למצב ששניהם מחוברתים אל בני המשפחה ברמה גבוהה (לצורך העניין כמה שנים) ורק אז שם אותם ביחד עדיין יכול להיות הרס החיברות?
עצם זה שיש זכר ונקבה באותו איזור גם אם אני לא שם אותם באותו הכלוב הם לא יכולים ל"התאהב" אחד לשניה בכל מקרה?
הפרש של שנתיים פלוס מינוס כשהנקבה מבוגרת יותר זה הפרש סביר, בהבנה שאם אני מביא זכר הוא יהיה גוזל בסיום גמילה כדי שאוכל לחברת אותו אל בני הבית ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות?
ושאלה אחרונה, אם אני מביא זכר ונקבה לצורך העניין אקלקטוסים ושניהם מובאים בגיל של סיום הגמילה (3 חודשים) ואני שם אותם מההתחלה באותו הכלוב (כמובן בלי תיבת קינון) ועובד איתם מההתחלה על חיברות אל בני הבית, האם אפשר להגיע איתם לקשר חזק לבני הבית או שהם יעדיפו להתקרב יותר אחד לשנייה?
עדיף בהתחלה לשים אותם בכלובים נפרדים או שזה לחלוטין בסדר לשים אותם באותו הכלוב?
השאלה האחרונה נשאלת כי טענו בפניי שאם שמים אותם בגיל צעיר ביחד באיזשהו שלב הם משתעממים אחד מהשניה ומתחילים לריב בניהם.

השאלות והתשובות של השרשור הזה חשובות לי כי אני מודה שאין לי ניסיון עם זוגות וחשוב לי מאוד שגם אם אחליט בסופו של דבר ליצור זוגות (אני עדיין מתלבט) החיברות יהיה קודם לכל ולא ייהרס או במקסימום ייהרס במידה מזערית ביותר, וחשוב לי לקבל מניסיונכם כדי לא לעשות טעויות שיכולות להימנע.

RE: איך אפשר לשמור על חיברות עם מגדל כשמדובר בזוג ג'אקואים - צבי דגן - 04-11-2018

(04-11-2018, 03:10 AM)אהבת חיות כתב: צבי,
  • כל מה שכתבת הוא טוב ויפה, אבל אני מנסה להבין משהו שאולי כתבת ופספסתי אותו. אם אני מביא תוכי ג'אקו (לצורך העניין זכר, בהבנה שהתוכית שלי נקבה, עדיין לא עשיתי בדיקת מין) ולא שם אותם בתור התחלה ביחד, אלא מגדל אותם בנפרד ומגיע למצב ששניהם מחוברתים אל בני המשפחה ברמה גבוהה (לצורך העניין כמה שנים) ורק אז שם אותם ביחד עדיין יכול להיות הרס החיברות?
    במצב כזה סביר להניח שמידת החברות לא תפגע באופן משמעותי.
  • עצם זה שיש זכר ונקבה באותו אזור גם אם אני לא שם אותם באותו הכלוב הם לא יכולים ל"התאהב" אחד לשניה בכל מקרה?
    המושג "להתאהב" לא מתאים כאן.
    נכון יותר להשתמש במושגים "קשר זוגי" או "קשר מיני".
    קשר כזה יכול להתפתח כאשר לשני בני הזוג יש קרבה של מגע פיזי.
    "קשר עין", הוא רק התחלה של הקשר ולא ממשי.

• הפרש של שנתיים פלוס מינוס כשהנקבה מבוגרת יותר זה הפרש סביר, בהבנה שאם אני מביא זכר הוא יהיה גוזל בסיום גמילה כדי שאוכל לחברת אותו אל בני הבית ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות?
    ברור שעדיף ששני בני הזוג יהיו בערך באותו הגיל.
    אב, אם חייב שיהיו הבדלים, לפחות שהנקבה תהיה בוגרת יותר.
    בכל מקרה, הבדל של שנים רבות לא מומלץ.

• ושאלה אחרונה, אם אני מביא זכר ונקבה לצורך העניין אקלקטוסים ושניהם מובאים בגיל של סיום הגמילה (3 חודשים) ואני שם אותם מההתחלה באותו הכלוב (כמובן בלי תיבת קינון) ועובד אתם מההתחלה על חיברות אל בני הבית, האם אפשר להגיע אתם לקשר חזק לבני הבית או שהם יעדיפו להתקרב יותר אחד לשנייה?
    תהיה העדפה לקשר הדדי, אבל תוכל להרגיל אותם גם אליך, במצב כזה העבודה תהיה קשה יותר. תצטרך להקדיש לשניהם תקופות זמן ארוכים יותר.
  • עדיף בהתחלה לשים אותם בכלובים נפרדים או שזה לחלוטין בסדר לשים אותם באותו הכלוב?
    באותו הכלוב, אבל שהכלוב יהיה פתוח ברוב עשות היום ולאפשר להם לצאת באופן חופשי.
    בזמן הזה, תצטרך לשחק אתם המון ולהיות במחיצתם.

• השאלה האחרונה נשאלת כי טענו בפניי שאם שמים אותם בגיל צעיר ביחד באיזשהו שלב הם משתעממים אחד מהשנייה ומתחילים לריב בניהם.
    זה לא מוכר לי.
    ריבים יכולים להתפתח בגלל תנאים לא מספיקים בממשק שלהם כמו, גודל הכלוב (לזוג צריך שיהיה כלוב ענק ולפחות באורך של 2 מטר ועדיף - יותר), חוסר מזון, ואפילו תפריט לא מתאים.

• השאלות והתשובות של השרשור הזה חשובות לי כי אני מודה שאין לי ניסיון עם זוגות וחשוב לי מאוד שגם אם אחליט בסופו של דבר ליצור זוגות (אני עדיין מתלבט) החיברות יהיה קודם לכל ולא ייהרס או במקסימום ייהרס במידה מזערית ביותר, וחשוב לי לקבל מניסיונכם כדי לא לעשות טעויות שיכולות להימנע.
    תרשה לי לכפור בגישה שלך כפי שהיא באה לידי ביטוי לעיל.
    אתה צריך להחליט מה חשוב לך יותר, האם הרבייה או תוכי מחוברת וללכת עם מה שחשוב לך יותר.
    אם שני הדברים חשובים לך באותה המידה, אני ממליץ לך להשאיר את התוכי הנוכחי כפי שהוא היום בלי לצרף לו תוכי נוסף.
    במקביל, לקנות זוג תוכים בדוקי זוויג, צעירים, לשכן אותם בכלוב גדול, שיתרגלו זה לזו ויפתחו קשרי זוגיות הדדיים.
    נכון שזה יקר יותר, אבל אז אתה יודע בדיוק מהו התהליך שיקרה.