פורום תוכיפדיה
האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון (/showthread.php?tid=4264)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-27-2023

יש חשש.
התזונה של הפינקים שונה מעט מהתזונה של התוכים אבל בדגול יש בה את אותם המרכיבים, ההבדל הוא ביחסים בניהם.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-27-2023

הבנתי, אנסה להרגיל אותו לכל המזונות.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-29-2023

שמתי לב שביומיים האחרונים הוא יישן הרבה, יכול להיות שזה בגלל הגיל שלו? 
כשהוא ער הוא מתנהג כרגיל, וגם כשיש איזה רעש אז הוא ישר מתעורר משינה ומתחיל להגיב...

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-29-2023

האם הוא ישן על רצפת הכלב, אן על המוט?
האם הראש מוכנס בין הנוצות?
האם הוא מנפח את הנוצות?

אם כן, יש קצת מקום לדאגה משום שתוכי בריא לא ישן באמצע היום על רצפת הכלוב כשנוצותיו נפוחות!
- תוכי יכול לרדת לרצפת הכלוב אם יש לו "סידורים" - צעצוע, אוכל שנפל לשם, וכדומה, אבל הוא לא יישאר על הרצפה, לזמן ממושך, בלי לזוז.
אם זה מה שהוא עושה - יש מקום לחשש שהתוכי חולה.
(בטבע, אם הוא יורד לקרקע וישן מישהו כבר ידאג להרוג אותו - בני הלהקה שלו או טורף כלשהו) תוכי חולה לא תמיד ירד לרצפת הכלוב, לפעמים הוא יישן על המוט למעלה, אבל בשעות לא מקובלות (כלומר באמצע היום) וכשנוצותיו נפוחות.
- לעומת זאת, לא כל תוכי שישן באמצע היום הוא בהכרח - חולה, יש כאלה שרק תופסים תנומה קלה - בשעות קבועות, וללא נוצות נפוחות, כשהנוצות נפוחות - זה לא סימן טוב.
- כשתוכי חולה, טמפרטורת הגוף שלו יורדת (בניגוד לבני-האדם - אצלנו בדרך כלל הטמפרטורה עולה).
- כשהתוכי חש שטמפרטורת גופו יורדת, הוא מנפח/פותח את נוצות הגוף וכולא ביניהן אוויר. האוויר מבודד את גופו ומונע בריחת חום הגוף אל הסביבה. התוכי נראה אז גדול מהרגיל.

האם אתה מזהה משהו מהדברים שציינתי לעיל?

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-30-2023

(09-29-2023, 04:34 PM)צבי דגן כתב: האם הוא ישן על רצפת הכלב, אן על המוט?
האם הראש מוכנס בין הנוצות? 
האם הוא מנפח את הנוצות? 

אם כן, יש קצת מקום לדאגה משום שתוכי בריא לא ישן באמצע היום על רצפת הכלוב כשנוצותיו נפוחות!
- תוכי יכול לרדת לרצפת הכלוב אם יש לו "סידורים" - צעצוע, אוכל שנפל לשם, וכדומה, אבל הוא לא יישאר על הרצפה, לזמן ממושך, בלי לזוז.
אם זה מה שהוא עושה - יש מקום לחשש שהתוכי חולה. 
(בטבע, אם הוא יורד לקרקע וישן מישהו כבר ידאג להרוג אותו - בני הלהקה שלו או טורף כלשהו) תוכי חולה לא תמיד ירד לרצפת הכלוב, לפעמים הוא יישן על המוט למעלה, אבל בשעות לא מקובלות (כלומר באמצע היום) וכשנוצותיו נפוחות.
- לעומת זאת, לא כל תוכי שישן באמצע היום הוא בהכרח - חולה, יש כאלה שרק תופסים תנומה קלה - בשעות קבועות, וללא נוצות נפוחות, כשהנוצות נפוחות - זה לא סימן טוב.
- כשתוכי חולה, טמפרטורת הגוף שלו יורדת (בניגוד לבני-האדם - אצלנו בדרך כלל הטמפרטורה עולה).
- כשהתוכי חש שטמפרטורת גופו יורדת, הוא מנפח/פותח את נוצות הגוף וכולא ביניהן אוויר. האוויר מבודד את גופו ומונע בריחת חום הגוף אל הסביבה. התוכי נראה אז גדול מהרגיל.

האם אתה מזהה משהו מהדברים שציינתי לעיל?
אז ככה: אתמול התוכי ישן רוב היום לפעמים על הריצפה ולפעמים על המוט, הראש היה מכונס בין הנוצות אבל התוכי לא ניפח את נוצותיו. אני חושב שהוא היה על הריצפה פשוט משום שהוא עדיין פרחון ועוד לא מתנהג כתוכי בוגר (לפעמים הוא על המקל ולפעמים לא)

היום הוא היה ניראה יותר טוב והיה ער רוב היום למעט כמה תנומות קלות.

האם כדאי לתת לו אנשור? (יש לי בבית בקבוקון של אנשור בטעם ווניל אבל אני שומר אותו למקרים דחופים, האם כדאי לבזבז אותו כרגע? או שבינתיים לחכות ולראות האם מצבו ממשיך להשתפר?)

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-30-2023

נותנים אנשור פלוס רק במקרים שהתוכי לא אוכל מספיק או לא אוכל בכלל והתוכי יורד במשקל.
האנשור יכול לחזק את התוכי בזמן שהוא חולה עד למצב שהתרופות משפיעות.
האנשור, עשיר בקלוריות, בוויטמינים, במינרלים וחלבונים.
אסור לתת לתוכי את המזון הזה באופן סדיר במקום המזון הרגיל.
אם אתה חושב שהתוכי חולה מוטב לבקר אצל ווטרינר שיש לו ניסיון עם תוכים.
לשיקולך.

סבבה, בינתיים אמתין ואקווה שהשיפור במצבו ימשיך.

אני לא ממהר לווטרינר משום שלדעתי יכול להיות שהחולשה שלו נובעת מהגמילה (הורדתי לו את ארוחת הצהריים כי ראיתי שהוא מתחיל לאכול מוצק) אם אראה שהוא לא משתפר מחר אז אחזיר את ארוחת הצהריים (אולי במינון נמוך יותר משאר הארוחות) ואם זה לא יעזור אז אקח אותו לווטרינר.

אגב, איך אני יכול לדעת שהתוכי בולע את הכופתיות ולא רק שובר אותן? (כי הוא שובר ויש המון שברים של כופתיות שנזרקים לריצפה)

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-30-2023

אתה לא שוקל אותו בכל יום?
עדיין לא קנית מאזניים?
אם התוכי שובר את הכופתיות, הוא גם יתחיל לאכול אותם.

אני שוקל אותו, הוא לא יורד.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 10-01-2023

משקלו כרגע 67 גרם.