פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-20-2022

הי צבי וכל המומחים. אני מסכימה שכלבים אכן יכולים להרגיש ולהביע רגשות כמעט כמונו.
אבל אם אמרתם שתוכונים יכולים להיות תוכונים טיפול וזה בדיוק מה שאני מרגישה עם התוכון שלי .
הרבה פעמים כשהייתי עצובה הוא היה עף אליי ונותן לי את הנשיקות הקטנות שלו עם המקור.
הרבה פעמים הוא היה מתכרבל לי בשיער, כאילו שהוא הרגיש שמשהו לא בסדר אצלי.
כשהייתי בוכה, הוא היה נותן לי נשיקות על העיניים.
אולי יש לי תוכון מיוחד? הוא גם יודע להגיד לי בדיוק מתי הגיע הזמן למזון ביצים.

RE: תוכון - צבי דגן - 04-20-2022

אכן, אולי יש לך תוכון מיוחד. לֹא הֶחלֵטִי

[Image: 9yDPfui.jpg]
הי צבי, לפי התמונה, היית אומר שהכנפיים הגיעו לגודל שכנפיים תעופה אמורים להיות, כי הוא באמת עף גבוה מאוד. וזה מדהים. . אמנם הוא לא תוכון תערוכות, אבל לפי הטיפול שלי בו, הוא כמעט כמו תוכון תערוכות, לא?

(04-20-2022, 11:39 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי, לפי התמונה, היית אומר שהכנפיים הגיעו לגודל שכנפיים תעופה אמורים להיות, כי הוא באמת עף גבוה מאוד. וזה מדהים.
כך זה נראה.
אמנם הוא לא תוכון תערוכות, אבל לפי הטיפול שלי בו, הוא כמעט כמו תוכון תערוכות, לא?
את מטפלת בו יפה.

הי צבי, עוד שאלה: העצה שנתתם לי לגבי האוכל, עובדת. הוא באמת אוכל את האוכל שלו כשאני אוכלת.
השאלה מה אפשר לעשות לגבי השתייה, ברי, אני לא יכולה לשים את הכלי של המים כי הם יישפכו. אך איך בכל זאת אני יכולה למנוע ממנו להגיע לקפה שלי.
הרבה פעמים הוא נעמד על הכוס.
ותודה, כיף לי לשמוע שאני אמא טובה.
עוד דבר, שמתי לב שתמיד כשאני שרה לו, הוא עוצם עיניים.
ודבר אחרון, לפעמים כשהייתי מישרת לו את הכנף הוא היה פותח אותה קצת. מה זה אומר?

לעניין שתיית הקפה, את חייבת למצוא פתרון ודרך שלא להרשות לו להגיע אל הכוס שלך.
אסור לתוכי לשתות קפה.
עצימת עיניים חלקית או מלאה, כשאת מלטפת את התוכי שלך.
עצימת עיניים חלקית יכולה להעיד על כך שהוא מאוד נהנה מהמגע ורוצה שתמשיכי.
מצד שני, זה גם יכול להעיד על כך שהתוכי עייף ועומד להירדם – ואם עיניו נעצמות לחלוטין זה אומר שהוא כבר ישן.
נפנוף כנפיים: אם התוכי שלך מנפנף בכנפיו מבלי שהוא מתעופף, זה עלול להיות סימן להתנהגות תוקפנית ועל כך שהוא רוצה להתרברב בכוחו הפיזי שלו – אז שימי לב לתנועה הזו.
מצד שני, זו גם יכולה להיות סתם תנועת אימון לשרירי התעופה, מעין התמתחות קלה או ניסיון לייצב את עצמו, אז תבחיני גם בשאר תנועותיו כדי להבין את כוונתו.
הורדה וסגירה של הכנפיים: להורדה של הכנפיים והצנחתם כלפי מטה יכולה להיות כל מיני משמעויות, תלוי בהקשר. לפעמים זה פשוט אות לכך שהתוכי עייף, ולעיתים זו פשוט דרך להתייבש אם הכנפיים נרטבו. לפעמים זה יכול להצביע על פגיעה או פציעה כלשהי.
[Image: w9oDIcT.jpg]

הי צבי, מה שהתכוונתי לשאול זה ששמתי לב שכשאני מנשקת אותי בכנף, הוא פותח אותה קצת. הטלפון לפעמים מתקן אותי וכותב מילים שלא התכוונתי להגיד בכלל

RE: תוכון - ALAEV - 04-20-2022

לגבי הקפה, אם את משתמשת בחד פעמי תוכלי לשים מכסה כמו שיש בבתי קפה על הכוס.
או שתוכלי פשוט לשים על כוס הקפה שלך איזו צלחת יחסית שטוחה, או תגזרי דף/קרטון בצורה של הכוס קפה ותניחי עליו.
או שפשוט תרחיקי את הכוס כמה שיותר מהתוכון, כמו עם סיר שמתבשל, הרי לא תקרבי אותו לשם ותרחיקי אותו משם, כך גם לגבי הקפה.

ובנוגע למקור שהתוכןן שלך מחכך בכלוב, הם עושים זאת על מנת לנקות את המקור/כדי לשייף אותו.

(04-20-2022, 06:56 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי, מה שהתכוונתי לשאול זה ששמתי לב שכשאני מנשקת אותי בכנף, הוא פותח אותה קצת. הטלפון לפעמים מתקן אותי וכותב מילים שלא התכוונתי להגיד בכלל

אשמח שתצלמי זאת כדי שנוכל להבין יותר טוב.

ואת יכולה גם לשים לו כלי של מים, פשוט תשימי לו איזה כלי מזכוכית ככה המשקל שלו לא יפיל את הכלי.
בהצלחה!

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-21-2022

הי צבי וכל המומחים. אני בהחלט אקח את כל העיצות שנתתם לי. ולגבי העניים של הנשיקות בכנף. אני אנסה לצלם לכם את זה בזמן אמת, למרות שזה יחסית קשה

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-24-2022

הי צבי וכל המומחים, יש לי כמה שאלות.
בזכותכם אני מצליחה לגדל את התוכון שלי לתפארת אז תודה.
התוכון שלי כבר אומר מילים של ממש. הוא מאוד אוהב אגב, את המילה קוצי קוצ'י קוץ' ולאחרונה שמתי לב שהוא ממש אומר: הי, אוי, ונדמה לי ששמעתי אותו אומר את המילה: מאמי וזה יכול להיות גם mommy. כולם מתאהבים בו. הלוואי והייתי יכולה באמת לצלם לכם את כל הדברים שאנחנו עושים ביחד.
מצרפת לכם תמונה של הכנפיים. גיליתי עוד צבע בכנפיים מה שבאמת הופך אותו לבלומון.
וגם שתי נוצות חדשות שנשרו לו. אחת מהן זי עוד נוצה גזורה שנשרה לו.
מסכן שלי, אני לא רוצה אפילו לחשוב מה המסכן עבר אצל אותו בחור. 500$? ממש. [Image: erL560s.jpg][Image: Xv1t64d.jpg]

אם תגדילו את התמונה, תוכלו לראות צבע שמנת על הכנפיים