פורום תוכיפדיה
לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר (/showthread.php?tid=4375)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - צבי דגן - 10-21-2023

אופירה אסייג דורשת מקרעי להתפטר: "הראשון שצריך לעוף הביתה"!
לאחר ששלמה קרעי התנצל על שאמר: "על מה ניקח אחריות?", מי שלא ממש התרשמה מדבריו היא מגישת קשת 12 אופירה אסייג שכתבה: "מנותק, אתה הראשון שצריך לעוף הביתה!!!!
מתנצל? אלפים נרצחו, נשים נאנסו, מאות נחטפו, נקברו, תעוף מאתנו !

[Image: rhzWC13.jpg]

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - רוני - 10-21-2023

(10-21-2023, 03:52 PM)רוני כתב: צבי, אתה באמת לא מסכים שגברים בדרך כלל מתאימים יותר ללוחמה מאשר נשים??
אין ענין לעודד כניסה של נשים ליחידות קרביות צריך להכיר בעובדה שיש דברים שגברים עושים טוב יותר מנשים (ע''פ רוב)
ויש דברים שנשים עושות טוב יותר מגברים (ע''פ רוב)

כמובן מיותר לציין שאין לזה שום קשר לזה שאני מעריך מאוד את החיילת שהרגה מחבלים...
 וגם אם היא לא הייתה הורגת מחבלים הייתי מעריך אותה...

(10-21-2023, 03:52 PM)רוני כתב:
(10-21-2023, 03:52 PM)רוני כתב: צבי, אתה באמת לא מסכים שגברים בדרך כלל מתאימים יותר ללוחמה מאשר נשים??
אין ענין לעודד כניסה של נשים ליחידות קרביות צריך להכיר בעובדה שיש דברים שגברים עושים טוב יותר מנשים (ע''פ רוב)

כמובן מיותר לציין שאין לזה שום קשר לזה שאני מעריך מאוד את החיילת שהרגה מחבלים...
כבר ראיתי מימי גברים רבים שלא התאימו לתפקידם.
מי, שלאחר בדיקה ואבחון, מתאים לתפקיד הוא יעשה אותו על הצד הטוב ביותר ללא קשר להשתייכותו המגדרית.
אפילו ישנם תפקידים שהנשים עושות אותם טוב יותר מהגברים בגלל תכונות אופי שיש להן באופן מובהק יותר, כמו: רגישות בין-אישית ויכולת אמפתית גבוהה, התבוננות הוליסטית על מערכת קשרים, העניין המיוחד ברווחת הזולת, הנכונות לסייע ללא תנאי, נעימות, חמימות ועדינות.
כמו כן כושר ניתוח ניואנסי (הקפדה ושימת לב על דקויות, רמזים עדינים גם בין השורות), יכולות מילוליות, תקשורתיות, שפתיות, מוטוריות וקורדינאציות גבוהות.
לכן, בהחלט צריך לעודד ולאפשר לנשים להשתלב בכל חילות הצבא, הן תבאנה תועלת רבה, תחסונה בכ"א גברי ותעלנה את רמת החיילים.

(10-21-2023, 04:33 PM)צבי דגן כתב:

כבר ראיתי מימי גברים רבים שלא התאימו לתפקידם.מי, שלאחר בדיקה ואבחון, מתאים לתפקיד הוא יעשה אותו על הצד הטוב ביותר ללא קשר להשתייכותו המגדרית.אפילו ישנם תפקידים שהנשים עושות אותם טוב יותר מהגברים בגלל תכונות אופי שיש להן באופן מובהק יותר, כמו: רגישות בין-אישית ויכולת אמפתית גבוהה, התבוננות הוליסטית על מערכת קשרים, העניין המיוחד ברווחת הזולת, הנכונות לסייע ללא תנאי, נעימות, חמימות ועדינות. כמו כן כושר ניתוח ניואנסי (הקפדה ושימת לב על דקויות, רמזים עדינים גם בין השורות), יכולות מילוליות, תקשורתיות, שפתיות, מוטוריות וקורדינאציות גבוהות.לכן, בהחלט צריך לעודד ולאפשר לנשים להשתלב בכל חילות הצבא, הן תבאנה תועלת רבה, תחסונה בכ"א גברי ותעלנה את רמת החיילים. 
צבי אני מסכים איתך, אבל מה שאני אומר זה שלא צריך לעודד גיוס נשים לשירות קרבי.

(10-20-2023, 08:57 AM)צבי דגן כתב: נכון שיש חרדים שמתנדבים לעזור (המצפון נוקף אותם) לא הבנתי? מה אתה בא להגיד בזה שהמניע שלהם הוא מצפון? זה חיסרון?אבל הנציגים שלהם - במפלגות השונות מנסים לחוקק את "חוק ההשתמטות" מצה"ל. הראתי לך כיצד החרדים מסייעים ללא קשר לגיוס לצה''ל אז מה הטענה הזו קשורה פה? אז בא לא ניתמם - הבודדים שאתה מצביע עליהם לא מלמדים על הכלל ועל האידאולוגיה של החרדים, שלא להתגייס. דבר ראשון רוב החילוניים לא מתגייסים משום שיש להם אידיאולוגיה , ודבר שני אין לחרדים שום אידיאולוגיה שאומרת ש ''לא להתגייס'' ולכן המון חרדים מתנדבים ועוזרים למדינה בכל מיני דרכים (הדוגמא שנתתי לארגון זק''א היא דוגמא אחת מתוך רבות...) וזה ממש לא חלק זניח כמו שאתה מתאר את זה... הסיבה שהחרדים לא מתגייסים לצה''ל הם ממש לא משום שהם נגד צה''ל אלא מסיבות תורניות... ואל תספר לי על "ביטול תורה" זהו שקר ותירוץ לא קביל, שהרי גם החילונים יכולים להשתמש בתירוץ הזה.הם ממש מאיימים על ראש הממשלה שאם "חוק ההשתמטות" לא יתקבל הם יפרשו מהממשלה וכך יפילו אותה.
זהו איום סחטני שעובד על ביבי והרי ידוע לכל שביבי הוא סחיט. 
לא רק ביבי אלא המון ראשי ממשלה שיאיימו עליהם בהפלת הממשלה ייענו לדרישות (כמובן שלא בכל מחיר) ... וגם הם לא הנבחרי ציבור היחידים ש ''סוחטים'' כדי לקבל את מבוקשיהם, חלק מהתפקיד של נבחרי הציבור הוא לממש הבטחות לבוחריהם והם צרכים להשתדל לעשות את זה בכל מיני דרכים... אבל בכל מקרה אני לא רוצה להתעסק בפוליטיקאים כי הדרך שבה הם עושים דברים לא תמיד מייצג את הציבור שלהם... לתרום כסף ולממן ציוד, זה אומנם טוב ויפה, אבל, בטל בשישים לעומת להיכנס תחת האלונקה, להיות בחזית ולסכן את החיים.
הם מוכנים לפנות כוח אדם לדברים אחרים (כלשונך), אבל חו"ח שיסכנו את חייהם למען המדינה הציונית. 
הדוגמא שנתתי לך של ארגון זק''א ודאי שהם מסכנים את חייהם! הם נכנסים לתוך זירות של אסונות  ומוציאים את הקרבנות ובימים האחרונים הם מסתובבים בעוטף ומחפשים גופות, והם עשו את זה גם כשהשטח לא טוהר ממחבלים...  אם כך מדוע הם לא מתגייסים לצה''ל?? ודאי שהסיבה היא לא משום שאינם רוצים לסכן את חייהם... בנוסף יש המון חיילים שנמצאים בתפקידים שלא מסכנים את חייהם אז אם כבר חוסר שוויון זה מתחיל הרבה לפני... כמובן שצריך לכבד את אלה שמתנדבים ובאותה העת - לגנות את המשתמטים ובמיוחד - את הפוליטיקאים שמנסים להעביר את חוק ההשתמטות מצה"ל.
אם החרדים היו מתגייסים כמו החילונים, סביר להניח שלא היינו צריכים שיתנדבו אלא - היו עושים את העבודה במסגרת שירות החובה. 
לא הבנתי, אז מה שמפריע לך זה שהם לא חייבים לתרום למדינה?? אפילו שבפועל הם כן תורמים למדינה?? (לפי הפוסט שהעלית נראה שאתה טוען שהחרדים לא תורמים והדרוזים כן...) ואם כבר מדברים אז האם מפריע לך שהערבים חיים פה בלי לתרום למדינה? כי לא ראיתי שכתבת משהו בנוגע לזה...
אז  
רוניאל תסתנוור מההתנדבות הזמנית הזו שהיא מוגבלת בזמן.  ההתנדבות הזו אינה מוגבלת בזמן, הם מתנדבים של השנה ולא רק בגלל המלחמה...

(10-21-2023, 04:39 PM)רוני כתב:
(10-21-2023, 03:52 PM)רוני כתב: צבי אני מסכים איתך, אבל מה שאני אומר זה שלא צריך לעודד גיוס נשים לשירות קרבי.
אם הנשים מתאימות ומועילות, חוסכות בכ"א ומביאות ערך מוסף לצה"ל, למה שלא לעודד את הנשים להתגייס לשירות קרבי ו/או כל שירות אחר?

(10-20-2023, 08:57 AM)צבי דגן כתב: נכון שיש חרדים שמתנדבים לעזור (המצפון נוקף אותם)
לא הבנתי? מה אתה בא להגיד בזה שהמניע שלהם הוא מצפון? זה חיסרון?
בד"כ זה לא חיסרון, בתנאי שמתנדבים במשך כל השנה, אבל אם ההתנדבות היא רק במלחמות הרי שהמעשה מעורר שאלות ומצריך בדיקות כדי לוודא את הסיבה האמתית.

אבל הנציגים שלהם - במפלגות השונות מנסים לחוקק את "חוק ההשתמטות" מצה"ל. 
הראיתי לך כיצד החרדים מסייעים ללא קשר לגיוס לצה''ל אז מה הטענה הזו קשורה פה?
הבעיה כאן היא שהאידאולוגיה של החברה החרדית ובמיוחד של המנהגים (מסיבות פוליטיות, שליטה על האוכלוסייה ואיסוף כוחות לקראת הבחירות) היא שלא להתגייס לצבא של הציונים.
לא פעם שמעתי אותם אומרים: "לא נתגייס בשום אופן" ו"לא מתייצבים בלשכת הגיוס ולא מתחיילים לצבא השמד".

אז בא לא ניתמם - הבודדים שאתה מצביע עליהם לא מלמדים על הכלל ועל האידאולוגיה של החרדים, שלא להתגייס. 
דבר ראשון רוב החילוניים לא מתגייסים משום שיש להם אידיאולוגיה,
זה לא נכון: לפי פרסום מבקר המדינה על שיעור הגיוס לצה"ל נקבע ששיעור האי־גיוס במחזור 2021 (המועמדים לגיוס, בניכוי המגזר הערבי) עמד על 31% בקרב גברים ו־45% אצל הנשים - עלייה של 3.5% בקרב גברים ושל 2.5% בקרב נשים בהשוואה לשנת 2016.

ודבר שני אין לחרדים שום אידיאולוגיה שאומרת ש ''לא להתגייס'' ולכן המון חרדים מתנדבים ועוזרים למדינה בכל מיני דרכים (הדוגמא שנתתי לארגון זק''א היא דוגמא אחת מתוך רבות...) וזה ממש לא חלק זניח כמו שאתה מתאר את זה... הסיבה שהחרדים לא מתגייסים לצה''ל הם ממש לא משום שהם נגד צה''ל אלא מסיבות תורניות... 
שום אתה טועה ואולי - שוגה. רק חלק קטן מאוד באמת לא מתגייס בגלל "תורתו אומנותו" (שגם זה לא מוצדק בעליל), רובם מתנגדים כדי שלא להתגייס לצבא השמד.אין שום סיבה שבעולם שרק החילונים ימסרו את נפשם בקרב ויתאמנו אימונים קשים ואילו החרדים ימסרו נפשם בעולמה של תורה. אין כאן שוויון בנשיאת הנטל.

ואל תספר לי על "ביטול תורה" זהו שקר ותירוץ לא קביל, שהרי גם החילונים יכולים להשתמש בתירוץ הזה. הם ממש מאיימים על ראש הממשלה שאם "חוק ההשתמטות" לא יתקבל הם יפרשו מהממשלה וכך יפילו אותה.
זהו איום סחטני שעובד על ביבי והרי ידוע לכל שביבי הוא סחיט. 

לא רק ביבי אלא המון ראשי ממשלה שיאיימו עליהם בהפלת הממשלה ייענו לדרישות (כמובן שלא בכל מחיר) ... וגם הם לא נבחרי ציבור היחידים ש ''סוחטים'' כדי לקבל את מבוקשיהם, חלק מהתפקיד של נבחרי הציבור הוא לממש הבטחות לבוחריהם והם צרכים להשתדל לעשות את זה בכל מיני דרכים... אבל בכל מקרה אני לא רוצה להתעסק בפוליטיקאים כי הדרך שבה הם עושים דברים לא תמיד מייצג את הציבור שלהם... 
אתה צודק שהבעיה היא לא רק בסוחט אלא גם בנסחט.

לתרום כסף ולממן ציוד, זה אומנם טוב ויפה, אבל, בטל בשישים לעומת להיכנס תחת האלונקה, להיות בחזית ולסכן את החיים.
הם מוכנים לפנות כוח אדם לדברים אחרים (כלשונך), אבל חו"ח שיסכנו את חייהם למען המדינה הציונית. 

הדוגמא שנתתי לך של ארגון זק''א ודאי שהם מסכנים את חייהם! הם נכנסים לתוך זירות של אסונות  ומוציאים את הקרבנות ובימים האחרונים הם מסתובבים בעוטף ומחפשים גופות, והם עשו את זה גם כשהשטח לא טוהר ממחבלים... 
יש בזה משהו מן האמת ובכל זאת זה לא אותו הדבר והם מעטים.
עדיין לשרת 2.5-3.0 שנים בשרות סדיר ואח"כ ללכת למילואים כ-25-30 יום בשנה זה הרבה יותר מהשירות בזק"א.

אם כך מדוע הם לא מתגייסים לצה''ל?? ודאי שהסיבה היא לא משום שאינם רוצים לסכן את חייהם... בנוסף יש המון חיילים שנמצאים בתפקידים שלא מסכנים את חייהם אז אם כבר חוסר שוויון זה מתחיל הרבה לפני... 
זה נכון, אבל לפי השיבוץ של צה"ל וזה כל ההבדל במקרה הזה.
אין לי בעיה שכל החרדים יתגייסו וצה"ל יבחר מהם את אנשי זק"א, המשגיחים, הרבנים ואנשי דת אחרים.
אבל כפי שזה נעשה היום - מדובר בשחיתות.

כמובן שצריך לכבד את אלה שמתנדבים ובאותה העת - לגנות את המשתמטים ובמיוחד - את הפוליטיקאים שמנסים להעביר את חוק ההשתמטות מצה"ל.
אם החרדים היו מתגייסים כמו החילונים, סביר להניח שלא היינו צריכים שיתנדבו אלא - היו עושים את העבודה במסגרת שירות החובה. 
לא הבנתי, אז מה שמפריע לך זה שהם לא חייבים לתרום למדינה??
מה שמפריע לי הוא שרובם משתמטים.
אם כולם היות מתנדבים (כמו הטייסים או השייטת או הצנחנים ועוד) לא הייתי מעז להתלונן.

אפילו שבפועל הם כן תורמים למדינה?? (לפי הפוסט שהעלית נראה שאתה טוען שהחרדים לא תורמים והדרוזים כן...) ואם כבר מדברים אז האם מפריע לך שהערבים חיים פה בלי לתרום למדינה? כי לא ראיתי שכתבת משהו בנוגע לזה...
[b]כשכל הערבים יהיו כמו עם ישראל או כמו הדרוזים או הבדווים ונוכל לסמוך אליהם, נוכל לדבר אחרת.
בינתיים זה לא המצב ולכם אני משחרר את חלקם מהשירות הצבאי.
האם גם על החרדים אי אפשר לסמוך? 
[/b]
חייכן

אז רוניאל תסתנוור מההתנדבות הזמנית הזו שהיא מוגבלת בזמן.  
ההתנדבות הזו אינה מוגבלת בזמן, הם מתנדבים של השנה ולא רק בגלל המלחמה...
שוב אתה טועה, למרות שזק"א משרתים כל השנה הרי שכל הבודדים האחרים - רק בימי מלחמה וחירום.

(10-21-2023, 07:22 PM)צבי דגן כתב:
(10-21-2023, 03:52 PM)רוני כתב: צבי אני מסכים איתך, אבל מה שאני אומר זה שלא צריך לעודד גיוס נשים לשירות קרבי.
אם הנשים מתאימות ומועילות, חוסכות בכ"א ומביאות ערך מוסף לצה"ל, למה שלא לעודד את הנשים להתגייס לשירות קרבי ו/או כל שירות אחר?אני מסכים שצריך באופן כללי לעודד כל אחד ללכת ליחידה שהוא מתאים לה ולמקום שהוא הכי יועיל שם, אבל אני מתכוון שאני נגד התופעה של לעודד דווקא נשים ללכת ליחידות קרביות (גם במחיר של הקלות בתנאי הקבלה)
צריך לעודד באופן כולל את כולם ולא את הנשים יותר מהגברים...

(10-21-2023, 08:06 PM)צבי דגן כתב:
(10-20-2023, 08:57 AM)צבי דגן כתב: בד"כ זה לא חיסרון, בתנאי שמתנדבים במשך כל השנה, אבל אם ההתנדבות היא רק במלחמות הרי שהמעשה מעורר שאלות ומצריך בדיקות כדי לוודא את הסיבה האמתיתיש הרבה ארגונים חרדים שפועלים כל השנה ולא רק בזמן מלחמה (ומן הסתם אתה יודע שזה לא רק זק''א), נכון שיש גם כאלה שמתנדבים רק בזמן המלחמה  אבל שים לב לפוסט שהעלית שבו כתוב שכפרי הדרוזים כמעט ריקים ו''איפה אחינו החרדים'', לדעתי לא במקרה העלית את הפוסט דווקא עכשיו ומן הסתם הכוונה לכך שהדרוזים גויסו למלחמה והחרדים לא. הבעיה כאן היא שהאידאולוגיה של החברה החרדית ובמיוחד של המנהגים (מסיבות פוליטיות, שליטה על האוכלוסייה ואיסוף כוחות לקראת הבחירות) היא שלא להתגייס לצבא של הציונים. רוב המנהיגים החרדים אינם נגד ציונות (ואפילו הם בעצמם ציונים חוץ ממיעוט קיצוני שאינו מייצג את הרוב...)לא פעם שמעתי אותם אומרים: "לא נתגייס בשום אופן" ו"לא מתייצבים בלשכת הגיוס ולא מתחיילים לצבא השמד". את מי שמעת אומר את זה?? כי לא ניראלי שמדובר במייצגי הרוב החרדי...זה לא נכון: לפי פרסום מבקר המדינה על שיעור הגיוס לצה"ל נקבע ששיעור האי־גיוס במחזור 2021 (המועמדים לגיוס, בניכוי המגזר הערבי) עמד על 31% בקרב גברים ו־45% אצל הנשים - עלייה של 3.5% בקרב גברים ושל 2.5% בקרב נשים בהשוואה לשנת 2016. לא הבנתי איך הפרכת את דבריי, בסה''כ טענתי שגם לצעירים החילוניים אין אידיאולוגיה שבגללה הם מתגייסים (לרובם).
שוב אתה טועה ואולי - שוגה. רק חלק קטן מאוד באמת לא מתגייס בגלל "תורתו אומנותו" (שגם זה לא מוצדק בעליל) מדוע לא מוצדק? , רובם מתנגדים כדי שלא להתגייס 
לצבא השמד. זה פשוט לא נכון, איך אתה יודע שרובם ככה?? אני כל הזמן נמצא בתוך החברה החרדית ובדרך כלל אני שומע יותר את הטיעונים של ''תורתו אומנותו'' ולא של ''אסור להתגייס לצבא השמד'' (חוץ ממיעוט קטן)  אין שום סיבה שבעולם שרק החילונים ימסרו את נפשם בקרב ויתאמנו אימונים קשים ואילו החרדים ימסרו נפשם בעולמה של תורה. אין כאן שוויון
 בנשיאת הנטל. ואל תספר לי על "ביטול תורה" זהו שקר ותירוץ לא קביל, שהרי גם החילונים יכולים להשתמש בתירוץ הזה.תאמין לי שכל החרדים ישמחו לשמוע שחילוני מחליט ללמוד תורה! יגידו שהוא מוזמן בכיף ושלא יתנדב לשום מקום. אתה צודק שהבעיה היא לא רק בסוחט אלא גם בנסחט. אני מבין שיש לך מישהו חסין ולא ניתן לסחיטה שאותו אתה רוצה להציע במקום ביבי?? יש בזה משהו מן האמת ובכל זאת זה לא אותו הדבר למה לא? והם מעטים. זק''א הם לא הארגון היחיד, זו רק דוגמא... עדיין לשרת 2.5-3.0 שנים בשרות סדיר ואח"כ ללכת למילואים כ-25-30 יום בשנה זה הרבה יותר מהשירות בזק"א.צבי, לא טענתי שזק''א משרתים כמו חיילים או יותר מחיילים אבל כשאתה שואל ''איפה אחינו החרדים'' משמע כאילו לא רואים אותם בשטח... כאילו שהם מתחבאים ולא נושאים כלל בנטל, וככה מציגים זאת בתקשורת הרבה פעמים.  עכשיו מה שאני בא להראות לך זה לא שהחרדים משרתים בדיוק כמו החילוניים אבל תראה איך זה מוצג בתקשורת לעומת המציאות האמיתית שבה החרדים כן נושאים בנטל ומתגייסים למען המדינה ולמען עם ישראל, הבדל שמיים וארץ מהצורה שבה זה מוצג בתקשורת...זה נכון, אבל לפי השיבוץ של צה"ל וזה כל ההבדל במקרה הזה.
אין לי בעיה שכל החרדים יתגייסו וצה"ל יבחר מהם את אנשי זק"א, המשגיחים, הרבנים ואנשי דת אחרים. 

אבל כפי שזה נעשה היום - מדובר בשחיתות. נשמע לי שהבעיה שלך היא שהחרדים לא חייבים  וזה מפריע לך למרות שבפועל הם כן עושים מה שצריך... תסכים איתי הבעיה הזו היא כבר הרבה יותר קטנה... 
מה שמפריע ליהוא שרובם משתמטים. מה זאת אומרת רובם משתמטים? מצה''ל? אפילו המתנדבים למען המדינה? ואם לצורך הענין אני חרדי ומתכוון להתגייס לצה''ל אז עדיין יש איתי בעיה כי אני לא חייב?אם כולם היות מתנדבים (כמו הטייסים או השייטת או הצנחנים ועוד) לא הייתי מעז להתלונן. מה הכוונה כמו הטייסים וכו'? שיתנדבו דווקא לתפקידים כאלה??? [b]כשכל הערבים יהיו כמו עם ישראל או כמו הדרוזים או הבדווים ונוכל לסמוך אליהם, נוכל לדבר אחרת.
בינתיים זה לא המצב ולכם אני משחרר את חלקם מהשירות הצבאי.
האם גם על החרדים אי אפשר לסמוך? 
[/b]
חייכן  נכון, אולי אי אפשר לסמוך על כל הערבים בשירות צבאי אבל האם אין דרכים אחרות שיישאו בנטל ויהיו חלק?? אפשר לשים אותם בשירות לאומי למשל? (לא בכל סוג של שירות אבל יש המון) או למצוא להם מסלולים שיתאימו להם מבחינת המדינה??שוב אתה טועה, למרות שזק"א משרתים כל השנה הרי שכל הבודדים האחרים - רק בימי מלחמה וחירום. הרבה ארגונים חרדים או מתנדבים חרדים פעילים כל השנה וזק''א הוא רק אחד מהאירגונים.
מה עם ''
יד שרה''? ''איחוד הצלה''? ''ידידים''? הארגונים הללו חוסכים למדינה המון כסף וכוח אדם ויש עוד ארגונים...

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - צבי דגן - 10-22-2023

אשמח לדעת, מהן מסיבות שלדעתך לא צריך לעודד נשים להתגייס?
  1. בעניין גיוס נשים, אני לא רואה הבדל בין המגדרים ואין שום הקלות.
  2. גם אם אסכים איתך, שיש הרבה ארגונים חרדים שפועלים כל השנה ולא רק בזמן מלחמה, בכל זאת, עד שלא אראה את החרדים מגיעים ללשכת הגיוס כמו כולם ייקחו רובה ויסתערו על האויב, זה לא יישב בעיניי לשירות צבאי ממשי.
  3. תתאר לך שגם מי שלומד באוניברסיטה היה משתמט מצה"ל בעטנות דומות לחרדים?
  4. רוב המנהיגים החרדים (גם הציונים) מעדיפים שלא תהיה חובת גיוס מטעמים פוליטיים ושליטה על הקהילה.
  5. את המושגים השקריים "תורתו אומנותו", או "לא מתחיילים לצבא השמד", לא אני המצאתי.
  6. ציטוט: תאמין לי שכל החרדים ישמחו לשמוע שחילוני מחליט ללמוד תורה!" אין בזה כל תועלת.
    גם אני אשמח אם החרדים יילמדו את לימודי הליבה, ילמדו מקצוע ולא יהיו עניים מרודים במשך כל חייהם ויזדקקו לטובות של הגבירים הפוליטיקאים.
  7. ישנם הרבה והיו לנו כבר מנהיגים שלא נסחטו. מנהיג שיש לו כתבי אישום, מועד להיות סחיט.
  8. ציטוט: "נשמע לי שהבעיה שלך היא שהחרדים לא חייבים" - נכון!
    למה שלא יהיה שוויון? למה שלחילוני תהיה חובת גיוס ואילו החרדי ייהנה מפטור?
    הרי כולנו יודעים שהסיבה כביכול "תורתו אומנותו", הוא רק תירוץ כדי להתחמק מהשירות, עובדה היא שבברוקלין, אומנם לא מתגייסים, אבל כולם עובדים למחייתם ולא תלויים בפוליטיקאים.
  9. אין לי בעיה עם המתנדבים ו/או המתגייסים (אני מקווה שתהיה בניהם), יש לי בעיה עם המשתמטים במיוחד מהסיבה "תורתו אומנותו".
  10. כשאמרתי שאין לי בעיה "אם כולם היות מתנדבים", לא התכוונתי לתפקידים מסוימים אלא הדגש הוא על "כולם" ולא רק על בודדים או קבוצות קטנות.
    הייתי רוצה לראות את כל אוכלוסיית החרדים מתגייסים.
  11. בעניין ה"בשירות לאומי" לערבים, אני מסכים איתך אבל, בוא נתחיל קודם בעמינו שמחויבים מצפונית והיסטורית.
  12. כל הארגונים שהזכרת כמו:  זק''א, יד שרה, איחוד הצלה, ידידים, אינם שירות בגיוס חובה. ולכן אין להשוות אותם לשירות הצבאי.

[Image: FsL4AWQ.jpg]

מה עשו החיילות בזמן האחרון?
  • לוחמי גדוד לביאי הבקעה החליפו את מגלן ודובדבן ברגע האחרון בפעילות במחנה הפליטים עקבת ג'בר, שם נהרגו 5 מחבלים. הלוחמים, רבים מהן נשים, הסתערו על האויב לאחר שפתחו מולן באש במפתיע. קליע אחד פגע במ"פ, שניצל בנס.
  • רב"ט ל', שהדפה את המחבל שניסה לדקור אותה ואת המפקד שלה, סיפרה על התקרית • " בשביל זה התכוננו לאורך כל ההכשרה שלנו ובשביל זה אנחנו מוכנים"
    [Image: wAp6iKe.jpg]
  • כוח קומנדו פעל, לוחמות חיסלו חמושים: 5 מחבלים נהרגו במבצע חריג ביריחו.
    [Image: vvavjiZ.jpg]
  • סא"ל ה' מנהלת מהבור את הכוחות בשטח.
    [Image: hSIyOwL.jpg]
  • סמלת אביב חיסלה מהסנפיר מחבלים ששחו לחוף.
    [Image: NOqBU1O.jpg]
  • סגן אריאל עדכנה את היישובים מהחמ"ל, כשהמחבלים מנסים לפרוץ את הדלת.
    [Image: 1RDDOUq.jpg]
  • תנייה התצפיתנית הזעיקה סיוע אווירי, כשהיא מגוננת על פקודותיה.
    [Image: CtczXaw.jpg]
  • סרן מירי, מ"פ בחטיבת החילוץ: "הצלחנו להוציא מהקיבוץ 160 תושבים שפשוט חיכו שיצילו אותם''.
    [Image: 8yKbyCQ.jpg]
  • נועה והפרמדיקים הנוספים בצוות ומפקדם סא"ל דניאל: "למחרת בבוקר הגענו לכניסה לבארי, שהיו בו עדיין אירועי ירי ומחבלים. העמדנו שם כמעט עשר עמדות של אלונקה ומטפל בכיר. התעסקנו בעיקר בעצירת דימומים, בדימומים פנימיים. טיפלנו בלוחמים, כי הם היו היחידים שנשארו ביישוב וניסו לנטרל את המחבלים שהסתובבו שם. טיפלנו כשאנחנו מוגנים עם נשק, שכפ"ץ, קסדה".
    [Image: LbBiTrf.jpg]
  • מפקח שרון כהן: ''עד עכשיו לא עיכלתי''. בסביבות 7:30 בבוקר הגיעו הדיווחים על חדירות מחבלים, ואז הקפיצו אותנו מירושלים. היינו הכוח הפעיל המידי בשטח. 
    [Image: L9YpTuw.jpg]
חרבות ברזל, המלחמה הראשונה שבה נשים הן חלק בלתי נפרד מהחזית - קטעה את הוויכוח על שילוב לוחמות בצבא. 
הוכח מעל לכל ספק שהן ראויות.