פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 10-18-2022

איך מכינים קולר רפואי?

ואם אתה קצת יותר מוכשר, אפשר לתפור צווארון מבד.

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-18-2022

(10-18-2022, 07:02 PM)אמנונימוס כתב: צבי, מודה לך מאוד על הפירוט המלא והמקיף. חייב להודות ולומר שטעיתי ! טעיתי בכך שלא חקרתי מספיק וקניתי ציפור שאני לא מסוגל ככל הנראה להתמודד איתה מאחר ואין לי מספיק ידע, נסיון וגם זמן שדורש גאקו.
כמו כן, לצערי יש נטיה מטורפת עם שיוווק שקר ומרמה בנושא הגאקו. אנירואה בכל מקום, גאקו, חמוד מתאים לכל ילד וכו וכו.. זה הכי לא תוכי שמתאים לכל ילד וזה לא צעצוע ואפילו לא מתאים לכל אדם בוגר.
אני קורא את כל מה שאתם כותבים כאן, מנסה ליישם מה שביכולות שלי אך מצד שני מתחיל לשקול לחפש לו בית... זה לא דבר אני הייתי רוצה בפרט שהוא נקשר אליי מאוד, הוא אוהב אותי ואני רואה את זה... הוא מזמר ושר לייידי, מנסה להאכיל אותי מהאוכל שלו, אם הוא שוחרר לפני שהגעתי הביתה אז הוא עף אליי עוד לפני שנכנסתי לבית כברר בחדר מדרגות פוגש אותי...
אז כן, דילמה! למסור אותו ומי יכול להבטיח שלא יעשו מכירה עליו?! איך אני יודע שהוא ישרוד את הפרידה?! ובכללי, כואב לי להיפרד כי אני לא בטוח שמציתי את הכל...
סליחה אני "חופר" כאן הרבה אבל נראה שאני מתחיל להיות בדיכאון מהסיפור הזה   עָצוּב 
אמנונימוס אני מאוד מבין אותך, חבל שיש הרבה מגדלים שרק רוצים למכור ומנסים לשכנע גם אנשים שלא מתאים להם גידול תוכי, זה גורם צער גדול לבעלים ובסוף גם לתוכי שנאלץ לחיות בתנאים שלא מתאימים לו, או לעבור מבית לבית, הרי גם התוכי נקשר לבעלים שלו  (במיוחד ג'אקו) וקשה לו לעבור לבעלים אחרים, וזה אף יכול לגרום לו לבעיות התנהגות או בעיות בריאותיות...
בכל מקרה אתה ממש לא חופר, הרי זו מטרת הפורום...
טוב שאתה דואג כך לתוכי שלך ולא מוותר, ואני מבין שגם המחשבה על מסירת התוכי באה נטו ממקום של להיטיב עם התוכי.

אמנונימוס, זה לא התוכי הראשון שלך, נכון? (אם אני זוכר נכון...)

(10-18-2022, 07:02 PM)אמנונימוס כתב: צבי, מודה לך מאוד על הפירוט המלא והמקיף. חייב להודות ולומר שטעיתי! טעיתי בכך שלא חקרתי מספיק וקניתי ציפור שאני לא מסוגל ככל הנראה להתמודד איתה מאחר ואין לי מספיק ידע, ניסיון וגם זמן שדורש ג'אקו.
כמו כן, לצערי יש נטייה מטורפת עם שיווק שקר ומרמה בנושא הג'אקו. אני רואה בכל מקום, ג'אקו, חמוד מתאים לכל ילד וכו וכו.. זה הכי לא תוכי שמתאים לכל ילד וזה לא צעצוע ואפילו לא מתאים לכל אדם בוגר.
אני קורא את כל מה שאתם כותבים כאן, מנסה ליישם מה שביכולות שלי אך מצד שני מתחיל לשקול לחפש לו בית... זה לא דבר שהייתי רוצה בפרט שהוא נקשר אליי מאוד, הוא אוהב אותי ואני רואה את זה... הוא מזמר ושר ליידי, מנסה להאכיל אותי מהאוכל שלו, אם הוא שוחרר לפני שהגעתי הביתה אז הוא עף אליי עוד לפני שנכנסתי לבית כברר בחדר מדרגות פוגש אותי...
אז כן, דילמה! למסור אותו ומי יכול להבטיח שלא יעשו מכירה עליו?!
איך אני יודע שהוא ישרוד את הפרידה?!
ובכללי, כואב לי להיפרד כי אני לא בטוח שמציתי את הכל...
סליחה אני "חופר" כאן הרבה אבל נראה שאני מתחיל להיות בדיכאון מהסיפור הזה 
 עָצוּב
בהחלט אני יכול להבין את התסכול וההתלבטות שלך.
ובכל זאת, אני מציע לך, לפני הכול, לעשות את הנאמר לעיל.
לפחות תוכל להגיד שניסית את הכול.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-18-2022

(10-18-2022, 07:16 PM)רוני כתב:
(10-18-2022, 07:02 PM)אמנונימוס כתב: צבי, מודה לך מאוד על הפירוט המלא והמקיף. חייב להודות ולומר שטעיתי ! טעיתי בכך שלא חקרתי מספיק וקניתי ציפור שאני לא מסוגל ככל הנראה להתמודד איתה מאחר ואין לי מספיק ידע, נסיון וגם זמן שדורש גאקו.
כמו כן, לצערי יש נטיה מטורפת עם שיוווק שקר ומרמה בנושא הגאקו. אנירואה בכל מקום, גאקו, חמוד מתאים לכל ילד וכו וכו.. זה הכי לא תוכי שמתאים לכל ילד וזה לא צעצוע ואפילו לא מתאים לכל אדם בוגר.
אני קורא את כל מה שאתם כותבים כאן, מנסה ליישם מה שביכולות שלי אך מצד שני מתחיל לשקול לחפש לו בית... זה לא דבר אני הייתי רוצה בפרט שהוא נקשר אליי מאוד, הוא אוהב אותי ואני רואה את זה... הוא מזמר ושר לייידי, מנסה להאכיל אותי מהאוכל שלו, אם הוא שוחרר לפני שהגעתי הביתה אז הוא עף אליי עוד לפני שנכנסתי לבית כברר בחדר מדרגות פוגש אותי...
אז כן, דילמה! למסור אותו ומי יכול להבטיח שלא יעשו מכירה עליו?! איך אני יודע שהוא ישרוד את הפרידה?! ובכללי, כואב לי להיפרד כי אני לא בטוח שמציתי את הכל...
סליחה אני "חופר" כאן הרבה אבל נראה שאני מתחיל להיות בדיכאון מהסיפור הזה   עָצוּב 
אמנונימוס אני מאוד מבין אותך, חבל שיש הרבה מגדלים שרק רוצים למכור ומנסים לשכנע גם אנשים שלא מתאים להם גידול תוכי, זה גורם צער גדול לבעלים ובסוף גם לתוכי שנאלץ לחיות בתנאים שלא מתאימים לו, או לעבור מבית לבית, הרי גם התוכי נקשר לבעלים שלו  (במיוחד ג'אקו) וקשה לו לעבור לבעלים אחרים, וזה אף יכול לגרום לו לבעיות התנהגות או בעיות בריאותיות...
בכל מקרה אתה ממש לא חופר, הרי זו מטרת הפורום...
טוב שאתה דואג כך לתוכי שלך ולא מוותר, ואני מבין שגם המחשבה על מסירת התוכי באה נטו ממקום של להיטיב עם התוכי.

אמנונימוס, זה לא התוכי הראשון שלך, נכון? (אם אני זוכר נכון...) 

אתה צודק בהחלט . אנשים חושבים רק על כסף וחבל מאוד שלא טורחים לבדוק האם הקונה מתאים לבע"ח ולהיפך...
לשאלתך, היו לי תוכים... בעיקר קוקטיילים ואחד היה אכלת יד ותוכונים . אבל ! לעניות דעתי, אף תוכי לא מתקרב לגאקו מבחינת הדרישות, היחס והטיפול (או שנפלתי על פרט תלותי ובעייתי מאוד).
אתה יודע.. זה מזכיר לי כאשר התחלתי לראשונה לגדל כלב.. הייתי בטוח שהכלב שלי זו מפלצת ויש לקחת אותה לאילוף ומה לא...עד שקראתי בספר של הלוחש לכלבים (סיזר מילאן) שרשם שלמעשה יש לאלף וללמד את הבעלים ולא את הכלב. יתכן שגם כאן הסיפור דומה אך מורכב יותר

(10-18-2022, 07:19 PM)צבי דגן כתב:
(10-18-2022, 07:02 PM)אמנונימוס כתב: צבי, מודה לך מאוד על הפירוט המלא והמקיף. חייב להודות ולומר שטעיתי! טעיתי בכך שלא חקרתי מספיק וקניתי ציפור שאני לא מסוגל ככל הנראה להתמודד איתה מאחר ואין לי מספיק ידע, ניסיון וגם זמן שדורש ג'אקו.
כמו כן, לצערי יש נטייה מטורפת עם שיווק שקר ומרמה בנושא הג'אקו. אני רואה בכל מקום, ג'אקו, חמוד מתאים לכל ילד וכו וכו.. זה הכי לא תוכי שמתאים לכל ילד וזה לא צעצוע ואפילו לא מתאים לכל אדם בוגר.
אני קורא את כל מה שאתם כותבים כאן, מנסה ליישם מה שביכולות שלי אך מצד שני מתחיל לשקול לחפש לו בית... זה לא דבר שהייתי רוצה בפרט שהוא נקשר אליי מאוד, הוא אוהב אותי ואני רואה את זה... הוא מזמר ושר ליידי, מנסה להאכיל אותי מהאוכל שלו, אם הוא שוחרר לפני שהגעתי הביתה אז הוא עף אליי עוד לפני שנכנסתי לבית כברר בחדר מדרגות פוגש אותי...
אז כן, דילמה! למסור אותו ומי יכול להבטיח שלא יעשו מכירה עליו?!
איך אני יודע שהוא ישרוד את הפרידה?!
ובכללי, כואב לי להיפרד כי אני לא בטוח שמציתי את הכל...
סליחה אני "חופר" כאן הרבה אבל נראה שאני מתחיל להיות בדיכאון מהסיפור הזה 
 עָצוּב
בהחלט אני יכול להבין את התסכול וההתלבטות שלך.
ובכל זאת, אני מציע לך, לפני הכול, לעשות את הנאמר לעיל.
לפחות תוכל להגיד שניסית את הכול. 
תודה צבי! כרגע אני מחכה לתור שלי לוטרינר, אראה לו את הציפור ולך תדע אולי ימצא אצלו איזה טפיל ופתרנו את הבעיה...
הפורום הזה עבורי כמו אור בקצה המנהרה החשוכה שבה אני חש

(10-18-2022, 07:30 PM)אמנונימוס כתב: אתה יודע.. זה מזכיר לי כאשר התחלתי לראשונה לגדל כלב.. הייתי בטוח שהכלב שלי זו מפלצת ויש לקחת אותה לאילוף ומה לא...עד שקראתי בספר של הלוחש לכלבים (סיזר מילאן) שרשם שלמעשה יש לאלף וללמד את הבעלים ולא את הכלב. יתכן שגם כאן הסיפור דומה אך מורכב יותר
אני מזדהה עם סיזר מיליאן

אכן לקוקטיילים ותוכונים יש הרבה פחות דרישות מג'אקו. אם אתה ממש בטוח שאתה לא יכול לספק לתוכי שלך תנאים טובים הייתי ממליץ לך למסור אותו למישהו שאתה מכיר, ויכול לבקר אותו מידי פעם, ולעבור לתוכי שדורש פחות...
אבל רק אחרי שאתה בטוח שאתה לא יכול לגדל את הג'אקו.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-18-2022

רוצה לשתף אתכם ולשמוע את דעתכם בתיאוריה שקראתי בנושא המריטה (באתרים בינ"ל) שאחת הסיבות למריטה היא עור יבש/ גירודים ורגישות בעונת חילופי נוצות ובעיקר עקב חוסר מקלחת וכדומה...
האם יש מקום לתיאוריה הזו? 
כי אני עדיין מנסה ללמד אותו מקלחת כמו ששאולי כאן רשם בפורום ואף צירף סרטון של התוכי שלו מתקלח... הוא פוחד להיכנס למרות שעוה את עצמו מת להתקלח, מפזר כנפיים , מנפח נוצות אבל לא נכנס למיים...
אם יש סיכוי שתיאוריה הזו נכונה ובהינתן עובדה שהוא לא מתקלח לבדו, עולות כאן שתי אפשרויות:
1. להכניס אותו למים בכח (לפחות קצת) רק שירגיש שזה נחמד
2. להשפריץ עליו מים בלכוב דרך שפריצר עדין מאוד (שגם זה כבר קניתי)

בשום אופן, לא להכניס בכוח.
אתה יכול להתיז עליו מים, נראה לי שהוא ייהנה מזה.

(10-18-2022, 08:03 PM)אמנונימוס כתב: רוצה לשתף אתכם ולשמוע את דעתכם בתיאוריה שקראתי בנושא המריטה (באתרים בינ"ל) שאחת הסיבות למריטה היא עור יבש/ גירודים ורגישות בעונת חילופי נוצות ובעיקר עקב חוסר מקלחת וכדומה...
האם יש מקום לתיאוריה הזו? 
כי אני עדיין מנסה ללמד אותו מקלחת כמו ששאולי כאן רשם בפורום ואף צירף סרטון של התוכי שלו מתקלח... הוא פוחד להיכנס למרות שעוה את עצמו מת להתקלח, מפזר כנפיים מה ככוונתך במילים המודגשות? , מנפח נוצות אבל לא נכנס למיים...
אם יש סיכוי שתיאוריה הזו נכונה ובהינתן עובדה שהוא לא מתקלח לבדו, עולות כאן שתי אפשרויות:
1. להכניס אותו למים בכח (לפחות קצת) רק שירגיש שזה נחמד
2. להשפריץ עליו מים בלכוב דרך שפריצר עדין מאוד (שגם זה כבר קניתי)

אם כבר אתה מתכנן לקלח אותו אז בשפריצר עדין ולא ע''י הכנסה למיים בכח.
לגבי נכונותה של התיאוריה הזו, אני לא יודע. יכול להיות...