פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-18-2022

הי צבי, רוני וכל המומחים. אני שמחה לבשר שהעיצה שנתתם לי בנוגע לאוכל. באמת עובדת. היום כשאכלתי את הפת שחרית. שמתי את האוכל שלו לידי והוא באמת אכל את האוכל שלו ולא התקרב לאוכל שלי. אז תודה.
מה לגבי הקןלרבי והשסק. מותר?

עוד שאלה. ראיתי שהתוכון שלי לפעמים מחכך את הראש שלו על העמוד שלו. האם זה נורמלי? הייתי מצלמת לכם ברגע האמת, אבל זה לא מצליח ולא תמיד הוא עושה את זה

RE: תוכון - צבי דגן - 04-18-2022

מותר לתת קולרבי ושסק.
ל גבי חיכוך הראש, תבדקים האם יש לו משהו שם.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-18-2022

הי צבי וכל המומחים. אני מלטפת לו את הראש ואני לא יוצאת משהו חריג. הוא גם לא כל הזמן עושה את זה. למעשה לעיתים רחוקות מאוד פתאום הוא מחכך אבל הוא כמעט ולא עושה את זה

RE: תוכון - ALAEV - 04-18-2022

אולי הוא מחכך את המקור ולא את הראש אם כך אכן הדבר אז זה בסדר גמור.
תשימי לב מה הוא עושה במדויק.

RE: תוכון - רוני - 04-19-2022

לפעמים כשהם רוצים ליטוף ולא מלטפים אותם אז הם מתחכחים בדברים כדי להרגיש כמו ליטוף.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-19-2022

הי צבי וכל המומחים. האמת שאני תמיד מלטפת אותו ועכשיו כשאני חושבת על זה אז הוא באמת מחכך את המקור וזה רק נראה כאילו הוא מחכך את הראש

עוד שאלה לי: הרבה פעמים כשאני רוצה לעשות משהו אז התוכון שלי כאילו נותן לי רמזים אם לעשות את הדבר או לא. כלומר. אני שומעת אותו לפעמים משמיע קולות . האם יכול להיות שתוכונים מרגישים דברים מסוימים. הרבה פעמים כשהייתי עייפה, הוא נצמד אליי וכאילו לא נתן לי לעשות את מה שרציתי.
זה מסובך אני יודעת אבל תנסו בכל זאת לענות לי

RE: תוכון - צבי דגן - 04-19-2022

אני יודע שאצל כלבים זה כך, אולי - גם אצל התוכים.
נעשו מחקרים ביחס לכלבים, לא ידוע לי על מחקרים דומים אצל התוכים מלבד התוכי של איירין פפרברג בשם "אלכס".
  • קיימות עדויות מדעיות שמאשרות את יכולתו של הכלב לחוש רגשות.
    נערכו ניסויים שמראים שיש חלק במוח של כלב, כמו המוח האנושי, שיכול לפענח רגשות באמצעות צליל קולות.
    הם מגיבים הן לצלילים מהמינים שלהם והן מבעליהם.
  • כלבים יכולים לחוש את מה שאנחנו מרגישים
    היכולת של כלבים לתקשר עם בני אדם אינה דומה לשאר המינים בממלכת החיות. הם יכולים לחוש את רגשותינו, לקרוא את הבעות הפנים שלנו, ואף לעקוב אחר מחוות שלנו. נראה שהם מחזיקים במיומנות מיוחדת לדעת בדיוק מה שאנחנו מרגישים.
  • כלבים יכולים לחוש כשאנחנו עצובים
    מחקרים קודמים הראו שכאשר בני אדם בוכים, גם כלביהם חשים מצוקה. כעת, המחקר החדש מגלה שכלבים לא רק חשים מצוקה כאשר הם רואים שבעליהם עצובים, אלא גם ינסו לעשות משהו כדי לעזור.
  • כלבים יכולים לחוש אהבה כלפי בעליהם
    כלבים באמת אוהבים בני אדם והמדע הוכיח את זה. המחקר מצא עוד כי ריח בעליהם ריגש את הכלבים יותר מכל גירוי אחר. 

• כלבים נעשים עצובים כשהבעלים צועק עליהם
    מכיוון שכלבים מסוגלים לרגש בסיסי, כאשר אתה צועק עליהם, סביר שזה יגרום להם להיות עצובים. זה יכול גם לגרום להם לפחד או להתבלבל. כלבים מבינים פקודות קצרות ותמציתיות, לא צעקות זועמות. צעקות על הכלב שלך יכולות להשפיע עליו יותר מהזמן שאתה צועק עליו ולגרום לבעיות התנהגות.

• כלבים יכולים לדעת אם אתה לא אוהב אותם
    מחקרים שנעשו לאחרונה מצאו שהם יכולים להבחין בין פרצופים שמחים וכועסים, ואפילו להפגין קנאה. כעת נראה שהם יכולים לחוש כאשר אדם אינו אמין. ברגע שכלב החליט שאדם אינו אמין, הוא מפסיק לעקוב אחר הרמזים שהוא נותן.
  • כלבים יכולים לחוש מוות
    לכלבים יש חוש ריח ואנרגיה מוגברים, שמאפשרים להם לקבל סיפור שלם בריח בלבד ולפרש רגשות אנושיים לפני שבני אדם עושים זאת. מלבד אלה, הם יכולים לזהות גם מחלות אנושיות ומוות.
  • כלבים דואגים לבעליהם
    במשך זמן רב טענו ציניקנים שכלבים לא ממש אוהבים את בעליהם. האמת היא שהם טוענים, שכלבים פשוט מיומנים לתמרן בני אדם - מקור המזון העיקרי שלהם. במילים אחרות, כלבים מרגישים אהבה לבני האדם גם כאשר אין להם שום קשר לזמן הארוחה.
  • איך כלבים רואים אותנו?
    הם טובים יותר כשהם רואים פנים שלמות. כלבים (בדומה לבני אדם) טובים במידע על תצורת העיניים, האף והפה. אם מראים לכלבים רק את העיניים, האף או הפה, הם ידעו עלינו פחות מאשר אם יבחינו בכל הפנים.

• איך אתה יכול לדעת אם הכלב שלך אוהב אותך?
    שים לב להתנהגויות האלה של הכלב שלך שמראות לך סימפטיה, חיבה ואהבה: לקוק ;  מתכרבל ונשען ; ישן במיטה שלך או בחדר השינה שלך ; נשאר קרוב לריח שלך ; עוקב אחריך או בודק אותך ;  יוצר איתך קשר עין ; מרים אליך את הגבות שלו ; מטה את הראש.
  • כלבים בוחרים אדם אהוב
    כלבים בוחרים לעתים קרובות אדם אהוב שתואם את רמת האנרגיה והאישיות שלהם. בנוסף, כמה גזעי כלבים נוטים יותר להתחבר לאדם בודד, מה שמגדיל את הסיכוי שהאדם המועדף עליהם יהיה האדם היחיד שלהם. גזע שנוטה להתחבר חזק לאדם אחד כולל את הבסנג'י (Basenji).

• הכלבים מרגישים אהבה כשאתה מנשק אותם
    כאשר אתה מנשק את כלבך, אתה עשוי להבחין בסימנים שמעידים על כך שהם יודעים שהנשיקה היא מחווה של חיבה. כגורים, זה לפחות מורגש שהם יזהו, למרות שהם ירגישו שאתה עושה את זה. עם זאת, ככל שהם מתבגרים הם מקשרים את הנשיקות והחיבוקים לכך שאתה שמח איתם.

;  

midogguide
האם אפשר להניח שגם אצל התוכים יש תכונות דומות?
מי שרוצה יכול להאמין בזה.

בי וכל המומחים. האמת שאני תמיד מלטפת אותו ועכשיו כשאני חושבת על זה אז הוא באמת מחכך את המקור וזה רק נראה כאילו הוא מחכך את הראש. אם ככה, זה בסדר?

RE: תוכון - צבי דגן - 04-19-2022

אורלי רבינואין לך מה להגיד על התוכן בתגובה #69?