פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - רוני - 04-17-2022

אני חושב שהוא רואה בך כאילו את בת זוג שלו...

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-17-2022

הי רוני. אוקי. אבל זה עדיין אומר שהוא מרגיש טוב אצלי, נכון? ניכר עליו שהוא שמח, לא?

RE: תוכון - רוני - 04-17-2022

אני חושב שהוא ממש שמח אצלך ומרגיש שמח ובטוח.

RE: תוכון - צבי דגן - 04-17-2022

אני מסכים עם רוני.
זו התמונה הטובה מבין התמונות הנ"ל:
[Image: m9ZHh88.jpg]

RE: תוכון - ALAEV - 04-17-2022

כדי שלא יהיו לכלוכים על הרצפה אני ממליץ מאוד להזמין מאלי אקספרס רשת לכלוב של התוכון שלך בגודל המתאים לכלוב.
לי אישית זה מאוד עזר ומנע את רוב הלכלוך.

ובנוגע לפירורים שנופלים,
מומלץ להיזהר שלא יפלו, ואם נפלו אז לנקות מיד.
וכאשר את אוכלת, שהתוכון לא יהיה בקרבה, ואם הוא כן מגיע אליך בכל זאת, אז תתני לו את האוכל שלו.
בהצלחה!

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-18-2022

הי רוני צבי וכל המומחים,
ראשית אני רוצה להודות לכם על כל העצות, זה באמת עזר לי לגדל את התוכון שלי בצורה הטובה ביותר.
אומרים למ על הסמן שעש לי את ה-feel חיות. האם כדאי לי לקחת את התוכון שלי לווטרינר רק כדי שיוכל להגיד לי מה המשקל של התוכון שלי ובן כמה הוא?
כנראה שהוא אוהב את המילה: קוצ'י קוצ'י קוץ' כי כל פעם כשהוא מדבר הוא אומר אותה.
אני מנסה ללמד אותו להגיד את השם שלו ושם חיבה נוסף. בינתיים זה לא מצליח אך אני לא מתייאשת.
רציתי גם לשאול בעניין המגבת. ראיתי שהבד שהיה לי לא ממש עזר לי לפתור את בעיית הלכלוך ונייר מגבת עוד פחות. לכן חשבתי לשים ממש מגבת כדי למנוע.
גם נראה לי שיהיה לו יותר נעים להיות על משהו רך.
ועוד שאלה: האם תוכונים יכולים לכעוס על הבעלים שלהם ולנשוך אותם גם אם הבעלים לא עשו שום דבר חריג?
כי אתמול הייתי בעבודה וכשחזרתי היה לי תור אצל שיננית ואז קניות. כשחזרתי הביתה התוכון שלי עף אליי. התכרבל לי בשיער ופתאום הוא נתן לי נשיכה חזקה וזאת מבלי שעשיתי איזושהי תנועה לא רצונית. אז חשבתי אולי הוא מביע כעס על זה שכביכול אני לא התייחסתי אליו ואני רוצה לתת לו הרגשה שגם אני עושה דברים אחרים זה לא אומר שאני לא אוהבת אותו או לא מתייחסת אליו.
והכי מדהים זה דווקא כששרתי לו הוא נרגע.
תודה על התשובות וסליחה על האורך

RE: תוכון - רוני - 04-18-2022

(04-18-2022, 01:44 AM)אורלי רבינו כתב: הי רוני צבי וכל המומחים.
ראשית אני רוצה להודות לכם על כל העצות. זה באמת עזר לי לגדל את התוכון שלי בצורה הטובה ביותר.
אומרים למ על הסמן שעש לי את ה-feel לחיות. האם כדאי לי לקחת את התוכון שלי לווטרינר רק כדי שיוכל להגיד לי מה המשקל של התוכון שלי ובן כמה הוא? 
לשקול את התוכי את יכולה בעצמך, ולגבי הגיל של התוכי לדעתי הווטרינר לא יידע להגיד לך יותר ממה שנאמר לך פה בפורום.
כנראה שהוא אוהב את המילה: קוצ'י קוצ'י קוץ' כי כל פעם כשהוא מדבר הוא אומר אותה. אני מנסה ללמד אותו להגיד את השם שלו ושם חיבה נוסף.
בינתיים זה לא מצליח אך אני לא מתייאשת.
רציתי גם לשאול בעניין המגבת. ראיתי שהבד שהיה לי לא ממש עזר לי לפתור את בעיית הלכלוך ונייר מגבת עוד פחות. לכן חשבתי לשים ממש מגבת כדי למנוע.
גם נראה לי שיהיה לו יותר נעים להיות על משהו רך.
ועוד שאלה: האם תוכונים יכולים לכעוס על הבעלים שלהם ולנשוך אותם גם אם הבעלים לא עשו שום דבר חריג? 
יכול להיות מאוד שעשית משהו שעיצבן אותו ואת אפילו לא יודעת מה זה, תוכים יכולים להתעצבן מדברים לא צפויים כגון צבע הבגדים שאת לובשת.
כי אתמול הייתי בעבודה וכשחזרתי היה לי תור אצל שיננית ואז קניות. כשחזרתי הביתה התוכון שלי עף אליי. התכרבל לי בשיער ופתאום הוא נתן לי נשיכה חזקה וזאת מבלי שעשיתי איזושהי תנועה לא רצונית. אז חשבתי אולי הוא מביע כעס על זה שכביכול אני לא התייחסתי אליו ואני רוצה לתת לו הרגשה שגם אני עושה דברים אחרים זה לא אומר שאני לא אוהבת אותו או לא מתייחסת אליו.
והכי מדהים זה דווקא כששרתי לו הוא נרגע.
תודה על התשובות וסליחה על האורך

RE: תוכון - צבי דגן - 04-18-2022

תוכים לא כועסים ככה סתם, כנראה שעשית משהו בלי כוונה ומבלי שהיית מודעת לזה.
תמשיכי לגדל אותו כפי שעשית עד היום.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-18-2022

[Image: fmHUpRw.jpg]
תמונה של המגבת ששמתי. רציתי לקנות לו אפרסמון אבל לא מצאתי. קולורבי ושסק, מותר לתת לו. תוכים לא כועסים ככה סתם, כנראה שעשית משהו בלי כוונה ומבלי שהיית מודעת לזה.
תמשיכי לגדל אותו כפי שעשית עד היום.. בעניין הזה. אני אמשיך. כנראה שבאמת עשיתי משהו במקום לדעת. התוכון שלי אוהב אותי והוא מראה לי את זה.מאתם מסכימים איתי?

RE: תוכון - רוני - 04-18-2022

אני מסכים.