פורום תוכיפדיה
רביית קוקטיילים. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: רביית קוקטיילים. (/showthread.php?tid=3287)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: רביית קוקטיילים. - רוני - 11-04-2022

התחילו הבקיעות. אני מתלבט האם כדאי להעביר את הגוזל הקטן ביותר (או את שני הקטנים מתוך 4) להורים מאמצים כדי שאחיו לא ירמסו אותו או ימנעו ממנו לקבל מזון...

RE: רביית קוקטיילים. - רוני - 11-04-2022

שמתי לב שאצל קוקטיילים הגוזלים יוצאים חלקם עם עיניים אדומות וחלקם עם עיניים כחולות. (אני מדבר על השלב שהגוזל עדיין עם עיניים עצומות...)
ואחרי שהם פותחים את העיניים אז רואים שאצל כולם העיניים שחורות (למעט אלבינו שהעיניים שלהם אדומות...)
האם יש משמעות לצבע העיניים של הגוזלים הקטנים?? ממה נובע השינוי בין הצבעים? (אציין שאצל זוג קוקטיילים אחד באותה הטלה יכולים לצאת גוזלים שצבע עיניהם אינו זהה (אזכיר שאני מדבר על השלב שבו עיני הגוזל עצומות...)

לדוגמא כרגע אצלי יצאו שני גוזלים, אחד עם עיניים כחולות ואחד עם עיניים אדומות, ויש עוד שני ביצים שאמורות לבקוע בקרוב...

RE: רביית קוקטיילים. - צבי דגן - 11-04-2022

(11-04-2022, 10:16 AM)רוני כתב: התחילו הבקיעות. אני מתלבט האם כדאי להעביר את הגוזל הקטן ביותר (או את שני הקטנים מתוך 4) להורים מאמצים כדי שאחיו לא ירמסו אותו או ימנעו ממנו לקבל מזון...
אתה בטוח שהמאמצים אכן יאמצו אותם?

RE: רביית קוקטיילים. - צבי דגן - 11-04-2022

לגבי צבע העיניים, תציין מהו צבע ההורים ומהו צבע העיניים שלהם.

RE: רביית קוקטיילים. - רוני - 11-05-2022

(11-04-2022, 05:56 PM)צבי דגן כתב:
(11-04-2022, 10:16 AM)רוני כתב: התחילו הבקיעות. אני מתלבט האם כדאי להעביר את הגוזל הקטן ביותר (או את שני הקטנים מתוך 4) להורים מאמצים כדי שאחיו לא ירמסו אותו או ימנעו ממנו לקבל מזון...
אתה בטוח שהמאמצים אכן יאמצו אותם? 
אין סיבה שלא... (ייצא לי כבר לעשות דברים כאלה בעבר...) כמובן שאני אוודא שהם באמת מטפלים בהם...

(11-04-2022, 05:59 PM)צבי דגן כתב: לגבי צבע העיניים, תציין מהו בצע ההורים ומהו צבע העיניים שלהם.

צבע האמא הוא פנינה וצבע האבא הוא לבן לגמרי (ושני ההורים עם עיניים שחורות)

צבי, התופעה שציינתי לגבי צבע עיני הגוזלים היא תופעה שנתקלתי בה כמה פעמים ובסוף כשהגוזלים גדלו אז הצבע השתנה ונהיה אחיד אצל כולם. אבל אני לא מתכוון לצבע העין עצמה אלא לצבע האפעף (כשהעיניים עדיין עצומות), שאצל חלק מהגוזלים הוא אדום ואצל חלקם הוא כחול.

RE: רביית קוקטיילים. - צבי דגן - 11-05-2022

האם להורים המאמצים יש גוזלים או ביצים?

יש להורים המאמצים ביצים לא מופרות (כנראה בגלל שהזכר צעיר מאוד)

טוב, אז תנסה לתת להם לאימוץ ותדווח על התוצאות.

אני מתלבט האם לתת להם את הגוזל הקטן ביותר (מתוך שלושה גוזלים) ועוד ביצה אחת שאמורה לבקוע מחר או אולי לתת להם רק את הביצה ככה שהיא תבקע אצלם...
ואת שלושת הגוזלים שכבר בקעו להשאיר אצל ההורים הביולוגים...

תתחיל עם הביצה משום שיש לה סיכוי גבוה יותר להתקבל ע"י ההורים מאמצים.
וגם, תזכיר לי למה בכלל אתה רוצה לתת לאימוץ.