פורום תוכיפדיה
האם לרכוש תוכית נוספת? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם לרכוש תוכית נוספת? (/showthread.php?tid=4524)

עמודים: 1 2

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - BeerS - 02-20-2024

התוכית שלי כרסמה את המטבח ונכנסה לתוך המגירות ועשתה מלא בלגן, אז קניתי תיבת קינון לקוניורים ושמתי אותו במטבח עם צעצועים ואוכל בפנים, ועכשיו היא נכנסת לתוכו ומכרסמת אותו. האם זה בסדר שקניתי לה תיבת קינון או שזה יגרום לה להיות תוקפנית ולרצות להטיל ביצים?

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - רוני - 02-22-2024

זה טוב שקנית לה תיבת קינון כי אם לא היית קונה כנראה שממילא היא הייתה מטילה בתוך המגירות...
אם היא מטילה תן לה לדגור במשך תקופה עד שהיא תתייאש או עד שתראה שהיא דוגרת יותר מידי זמן ותעיף לה את הביצים (שכמובן הם לא פוריות כי אין זכר)...
אגב הבאת כבר תוכית נוספת?

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - BeerS - 02-23-2024

(02-22-2024, 09:37 PM)רוני כתב: זה טוב שקנית לה תיבת קינון כי אם לא היית קונה כנראה שממילא היא הייתה מטילה בתוך המגירות...
אם היא מטילה תן לה לדגור במשך תקופה עד שהיא תתייאש או עד שתראה שהיא דוגרת יותר מידי זמן ותעיף לה את הביצים (שכמובן הם לא פוריות כי אין זכר)...
אגב הבאת כבר תוכית נוספת?
אני לא חושב שהיא רוצה להטיל ביצים, היא פשוט אוהבת להיכנס לתוך המגירות ולכרסם אותם ואת מה שבתוכם.

עכשיו היא הפסיקה לכרסם את המטבח והיא מכרסמת את התיבת קינון. אני רוצה להכין לה סטנד מעץ ולשים עליו את התיבת קינון כדי שתהיה עליו ותפסיק לטייל על הארונות מטבח.

הזמנתי בסוף ג'אקו זכר שבעוד כמה שבועות יהיה גמול ואני אקח אותו הביתה.

אם אני אקנה כלוב A10 ואתלה על הסורגים מבחוץ 12-15 ענפים. ואתלה 4 מקלות מטאטא על הסורגים ואגביה אותו לגובה 2.3 מטר, ואקשור חבלים בין ארבעת מקלות המטאטא. ועל גג הכלוב אני אניח את התיבת קינון. האם זה יכול להוות תחליף טוב לסטנד מעץ? לפי החישוב שלי זה יעלה בסביבות 1300 שקל, בעוד שעל סטנד מעץ בגובה 2 מטר רוצים 2500 שקל. כך שב-2600 שקל אני יכול להכין שני סטנדים כאלה עבור שני התוכים שלי.

כמובן שסטנד מעץ יותר יפה, אבל הפיכת כלוב לסטנד זה יותר זול וגם יותר פרקטי, כי ניתן לשנות את העיצוב שלו בקלות.

מה אתם אומרים?

[Image: KPkbzZM.jpeg]

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - רוני - 02-23-2024

(02-23-2024, 08:50 AM)BeerS כתב: אני לא חושב שהיא רוצה להטיל ביצים, היא פשוט אוהבת להיכנס לתוך המגירות ולכרסם אותם ואת מה שבתוכם.אם היא עושה את זה תמיד אז יכול להיות שבאמת זה סתם, רק קח בחשבון שאחרי שתביא תוכי חדש זה יכול לגרום לתוכים שלך להטיל מהר מאוד, (לפעמים אפילו פחות משבוע) זה לא אומר שהביצים יהיו מופרות על ההתחלה אבל עצם זה שיש איתה תוכי אחר זה גורם לה להורמונים... (גם אם תביא נקבה נוספת עדיין זה עשוי לקרות ולאו דווקא בגלל שאתה מביא זכר.)
עכשיו היא הפסיקה לכרסם את המטבח והיא מכרסמת את תיבת הקינון.
אני רוצה להכין לה סטנד מעץ ולשים עליו את תיבת הקינון כדי שתהיה עליו ותפסיק לטייל על הארונות מטבח.
סבבה.
אל תסגור עם המוכר באופן סופי עד שאתה לא רואה את התוכי ובודק אותו היטב!! תבדוק את אמינות המוכר, תשתדל להיות עם התוכי בערך שעה לפני שאתה לוקח אותו הביתה, תוודא שהוא מתנהג כרגיל מגיב לסביבה לא ישנוני וגם לא פראי ותוודא שהוא מוכן לתת לך לגעת בו (עדיף בכל הגוף של התוכי) ולא רק למוכר ושהוא מתלהב לצאת מהכלוב ולא חושש, תבדוק שהוא נושם רגוע ואינו פותח מקור כדי לנשום (אם הזנב זז בצורה בולטת בגלל הנשימה זה סימן לא טוב).
כמובן שהכי עדיף לקנות תוכי עם טבעת סגורה ותעודת בריאות ובדיקת מין, כמובן לא כדאי לקנות תוכי גזור נוצות תעופה ותוודא שהוא אכן יודע לעוף בצורה נורמאלית. 

אם אני אקנה כלוב A10 ואתלה על הסורגים מבחוץ 12-15 ענפים. ואתלה 4 מקלות מטאטא על הסורגים ואגביה אותו לגובה 2.3 מטר, ואקשור חבלים בין ארבעת מקלות המטאטא. ועל גג הכלוב אני אניח את תיבת הקינון. האם זה יכול להוות תחליף טוב לסטנד מעץ?
לפי החישוב שלי זה יעלה בסביבות 1300 שקל, בעוד שעל סטנד מעץ בגובה 2 מטר רוצים 2500 שקל.
כך שב-2600 שקל אני יכול להכין שני סטנדים כאלה עבור שני התוכים שלי.
כמובן שסטנד מעץ יותר יפה, אבל הפיכת כלוב לסטנד זה יותר זול וגם יותר פרקטי, כי ניתן לשנות את העיצוב שלו בקלות.
מה אתם אומרים?
נשמע לי רעיון טוב עם הסטנד.אתה משאיר אותם בבית משוחררים כל היום, נכון?

עיין גם במאמרים האלה שיכולים לעזור לך.
  1. קניית תוכים בצורה נכונה
  2. ההכנות שיש לעשות לפני קניית תוכי
  3. לפני שקונים תוכי - הנחיות והצעות למתחיל ולמתקדם
  4. הנחיות כלליות לבעלי תוכים
  5. חושבים לקנות תוכי?
  6. אחזקה ותחזוקת התוכי
  7. עשרת הדברות למגדלי תוכים
  8. קניתי תוכי חדש - מה עושים?
  9. על מה לשים לב בקניית תוכי חדש?

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - צבי דגן - 02-23-2024

מסכים עם רוני.
בעד הוזלת המחיר עד כמה שאפשר.

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - BeerS - 02-25-2024

(02-23-2024, 10:22 AM)רוני כתב:
(02-23-2024, 08:50 AM)BeerS כתב: אני לא חושב שהיא רוצה להטיל ביצים, היא פשוט אוהבת להיכנס לתוך המגירות ולכרסם אותם ואת מה שבתוכם.
אם היא עושה את זה תמיד אז יכול להיות שבאמת זה סתם, רק קח בחשבון שאחרי שתביא תוכי חדש זה יכול לגרום לתוכים שלך להטיל מהר מאוד, (לפעמים אפילו פחות משבוע) זה לא אומר שהביצים יהיו מופרות על ההתחלה אבל עצם זה שיש איתה תוכי אחר זה גורם לה להורמונים... (גם אם תביא נקבה נוספת עדיין זה עשוי לקרות ולאו דווקא בגלל שאתה מביא זכר.)
עכשיו היא הפסיקה לכרסם את המטבח והיא מכרסמת את תיבת הקינון.
אני רוצה להכין לה סטנד מעץ ולשים עליו את תיבת הקינון כדי שתהיה עליו ותפסיק לטייל על הארונות מטבח.
סבבה.
אל תסגור עם המוכר באופן סופי עד שאתה לא רואה את התוכי ובודק אותו היטב!! תבדוק את אמינות המוכר, תשתדל להיות עם התוכי בערך שעה לפני שאתה לוקח אותו הביתה, תוודא שהוא מתנהג כרגיל מגיב לסביבה לא ישנוני וגם לא פראי ותוודא שהוא מוכן לתת לך לגעת בו (עדיף בכל הגוף של התוכי) ולא רק למוכר ושהוא מתלהב לצאת מהכלוב ולא חושש, תבדוק שהוא נושם רגוע ואינו פותח מקור כדי לנשום (אם הזנב זז בצורה בולטת בגלל הנשימה זה סימן לא טוב).
כמובן שהכי עדיף לקנות תוכי עם טבעת סגורה ותעודת בריאות ובדיקת מין, כמובן לא כדאי לקנות תוכי גזור נוצות תעופה ותוודא שהוא אכן יודע לעוף בצורה נורמאלית. 

אם אני אקנה כלוב A10 ואתלה על הסורגים מבחוץ 12-15 ענפים. ואתלה 4 מקלות מטאטא על הסורגים ואגביה אותו לגובה 2.3 מטר, ואקשור חבלים בין ארבעת מקלות המטאטא. ועל גג הכלוב אני אניח את תיבת הקינון. האם זה יכול להוות תחליף טוב לסטנד מעץ?
לפי החישוב שלי זה יעלה בסביבות 1300 שקל, בעוד שעל סטנד מעץ בגובה 2 מטר רוצים 2500 שקל.
כך שב-2600 שקל אני יכול להכין שני סטנדים כאלה עבור שני התוכים שלי.
מה אתם אומרים?
נשמע לי רעיון טוב עם הסטנד.אתה משאיר אותם בבית משוחררים כל היום, נכון?

עיין גם במאמרים האלה שיכולים לעזור לך.
  1. קניית תוכים בצורה נכונה
  2. ההכנות שיש לעשות לפני קניית תוכי
  3. לפני שקונים תוכי - הנחיות והצעות למתחיל ולמתקדם
  4. הנחיות כלליות לבעלי תוכים
  5. חושבים לקנות תוכי?
  6. אחזקה ותחזוקת התוכי
  7. עשרת הדברות למגדלי תוכים
  8. קניתי תוכי חדש - מה עושים?
  9. על מה לשים לב בקניית תוכי חדש?

תודה רוני על התשובה המפורטת.
התוכית לא משוחררת בבית ללא השגחה, בגלל שהיא מכרסמת את הבית. אבל יש לה מתחם קטן במרפסת באורך 2.4 מטר ששם היא נמצאת כשהיא לבד בבית. ועכשיו בדיוק רכשתי לה כלוב לגינה באורך 2.2 מטר ורוחב 1.6 מטר, כדי שתוכל להיות בחוץ בשמש בכלוב גדול יחסית.

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - BeerS - 02-29-2024

יש ברשותי צבע למתכת של חברת rust oleum האם הוא בטוח לצביעת כלוב של תוכים?

קישור לצבע:
https://www.dvakim.com/product/ספריי-צבע-מרוקע/

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - צבי דגן - 02-29-2024

זה מוצר חדש שלא מוכר לי.
תברר אצל היצרן או - היבואן.

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - BeerS - 02-29-2024

(02-29-2024, 11:14 AM)צבי דגן כתב: זה מוצר חדש שלא מוכר לי.
תברר אצל היצרן או - היבואן.

ספריי המרייט של יעקובי בטוח לתוכים?

RE: האם לרכוש תוכית נוספת? - צבי דגן - 02-29-2024

"המרייט" - מעולה.
גם "המרטון" - טוב.