פורום תוכיפדיה
האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון (/showthread.php?tid=4264)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-08-2023

מטפלים בקמומיל רק כאשר יש צורך - בעיה בזפק.
אם הגוזל עולה במשקל כנראה שאין בעיה.
תשקול אותו כל יום לפני ארוחת הבוקר ותשווה שאת משקלו ליום הקודם.
אם המשקל לא עולה בכלל או - יורד, והוא הולך ונחלש, יש לקחת אותו בדחיפות לווטרינר שיש לו ניסיון עם תוכים תוכים כדי שישאב את תוכן הזפק, ויבצע משטח לזיהוי גורם הבעיה ומתן טיפול תרופתי בהתאם לגורם: חיידקי, פטרייתי-קאנדידה, טפלים וכדומה.

תהליך התרוקנות הזפק צריך להיות תהליך קבוע.
לאחר ריקון הזפק אפשר לתת מעט תה קמומיל (כ- 2 מ"ל ) ולהמתין לריקון עצמאי.
אפשר לעשות לו עיסוי קל ובעדינות באזור הזפק, עם האצבע בתנועות סיבוביות, זה יכול להמריץ את פעולת העיכול.
לאחר שהזפק ריק מתחילים להאכיל את הגוזל במזון מעט דליל מהרגיל ובכמות קטנה יחסית לשתי ארוחות.
לאחר שרואים שהאוכל עובר והגוזל עושה את צרכיו מתחילים להחזיר את הסמיכות לסמיכות הרגילה לפי גילו של הגוזל.
בדרך כלל ההוראות שמצוינות על גבי האריזה, של הפורמולה, סמיך מידי ולכן אפשר לדלל אותו קצת יותר כדי שיעבור לגוזל טוב יותר.

(09-08-2023, 04:38 AM)רוני כתב: עדכון: אתמול בלילה דילגתי לקוקטייל על ארוחה של דייסה ונתתי לו מיים עם דבש וקמומיל.
בבוקר הזפק היה מרוקן יפה ונראה שהתרוקן לגמרי (היה ממש קצת שאריות דייסה שניראלי שהיו דבוקות לדופן הזפק זה נורמאלי?)  בשעה 8:00 בבוקר נתתי לו האכלה קטנה של דייסה בערך 5 מל', עכשיו אני מחכה לראות מתי יתרוקן לו.
אם כך, תמשיך לתת לו מים עם דבש וקמומיל, פעם ביום, למשך כשלושה ימים ותראה את הזפק מתחיל להתנהג כרגיל.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-08-2023

אפשר לתת את הדבש והקמומיל מעורבב עם הדייסה?

אפשר, אבל רצוי להפריד מהדייסה.
הרי לכל אחד מהרכיבים האלה יש תפקיד אחר.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-08-2023

סבבה.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 09-11-2023

אוקיי אז בינתיים הקוקטייל גודל יפה, הזפק השתפר אבל אני עדיין אמשיך לתת לו קמומיל פעם ביום ליתר ביטחון ביומיים הקרובים ואח''כ אם הכל יתנהל כשורה אז אפסיק עם הקמומיל.
לגבי התוכון החזרתי אותו להורים שלו כי היה ניראה לי שמצבו לא כלכך טוב אז העדפתי שיקבל האכלות מההורים.
אני שוקל להביא תוכי אחר במקומו, אולי ציפור אהבה.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-11-2023

מהו המינון של הקמומיל שאתה נותן?

ביום הראשון נתתי לו כ3 מל' קמומיל במקום ארוחת צהריים.
אבל אח''כ ראיתי שזה מחליש אותו כשאני נותן לו את זה במקום ארוחה אז ביומיים האחרונים נתתי לו את זה ביחד עם הדייסה כדלהלן:

בסביבות השעה 08:00 ארוחת בוקר כ6-8 מל'   
בסביבות השעה 14:30 ארוחת צהריים כ4-5 מל' ארוחת הצהריים קטנה כדי שיספיק להתרוקן עד הערב, כי לפעמים היה לוקח לו המון זמן להתרוקן (עכשיו כבר יותר טוב אז אני לאט לאט מגדיל לו את ארוחת הצהריים)
ובסביבות השעה 23:00 ארוחת ערב כ 9-10 מל'

(בכל הארוחות ערבבתי את הדייסה עם תה קמומיל במקום עם מיים, והכנתי דייסה דלילה יחסית בגלל שהזפק שלו קצת איטי)

בגדול יש שיפור ניכר בהתרוקנות שלו ואני לאט לאט מעלה לו את המינון בארוחות.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 09-11-2023

קמומיל אינו מזון ולכן הוא לא יכול לבוא במקום הארוחה.
אם הזפק לא מתרוקן אתה יכול לדלל מעט את הדייסה.
אם הזפק מתרוקן תתחיל להפחית את הקמומיל בכל יום עד שתפסיק אותו לגמרי.

(09-11-2023, 05:21 PM)צבי דגן כתב: קמומיל אינו מזון ולכן הוא לא יכול לבוא במקום הארוחה.  צבי אתה כתבת לי שעדיף לתת את הקמומיל בנפרד מהדייסה, וכדי לעשות את זה אני חייב לדלג על ארוחה...
אם הזפק לא מתרוקן אתה יכול לדלל מעט את הדייסה. ברור שהזפק מתרוקן פשוט מתרוקן קצת לאט (אבל יותר טוב עכשיו...) וכבר דיללתי לו את הדייסה, אני לא רוצה לדלל יותר מידי.
אם הזפק מתרוקן תתחיל להפחית את הקמומיל בכל יום עד שתפסיק אותו לגמרי. לא הבנתי מה זה הרמונית??