פורום תוכיפדיה
רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה (/showthread.php?tid=1408)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 10-24-2019

שלום וברכה
דיברנו היום עם המוכר טוען כי קנה את הכלה לפני חודש ממישהו שככל הנראה לא בדק את עניין הכלימדיה או לא יודע מהעניין..דיברנו עם וטרינר לגבי בדיקה טוען כי התשובות ייקחו בערך שבועיים
מצד אחד נראה כי המחיר טוב ולפי התמונות (כמובן שנבדוק את כל הסעיפים אצל הוטרינר) נראה כי התוכי בריא ופעיל אך המוכר לא מוכן לחכות שבועיים...
האם יש דרך לזהות סימנים של המחלה אם קיימת?
האם זה נכון שאם התוכי כבר עומד על המקל ומתפקד כבר ארבעה חודשים זה מעיד על משהו??
או שבכל מקרה יכולה להיות נשאות לא פעילה ואז אין שום סימן?
כמה מורכב הטיפול?
האם תצטרך להיות בבידוד עד לתשובות..האם מסוכנת לילדים במקרה של נשאות?
תודה מראש

דא
רציתי לצרף תמחנחת ולא הצלחתי איך עושים זאת?

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 10-24-2019

להעלאת תמונה לחצי על האייקון הזה שליד החייכן [Image: 8SZ2fiZ.gif]

אם הוטרינר הזה אומר שבועיים סימן שהוא שולח למעבדה בספרד או דרום אפריקה ואני לא ממליץ.
אני לא בטוח שבודק גם נשאות של מחלה ולא בטוח עד כמה זה אמין.

בארץ הכי טוב, יש לך את מעבדת קרניאלי או את בית חולים וטרינרי בית דגן.
אני ממליץ דרך מעבדת קרניאלי, מתקשרים אליהם ומבקשים ערכה לשליחת בדיקת דם וישלחו לך בדואר.
הערכה כוללת עם מחט סטרילית, שקית עם פס אטימה ובתוכה פיסת נייר סופג יעודי גם הוא סטרילי.

את יכולה לעשות בעצמך ראי כאן או לחלופין אפשר לבקש מהוטרינר שיעשה בעצמו ואת תשלחי וסביר להניח שיקח פחות כסף
יכול להיות שהתוכי עירני ובריא אבל יכול להיות שהמחלה מקננת בגופו במצב סביל (נשא) ועלולה להתפרץ יותר מאוחר במצב של סטרס או ירידה במערכת החיסונית.
אם התוכי נראה בריא כפי שצבי כתב (ערני, פעיל, לא משלשל, ביב נקי, אין הפרשות מהאף וכו..) אז זה בסדר שיהיה בקרבת הילדים עד שיתקבלו התוצאות.

למקרה שהתוצאה חיוביות צריך לקבל מרשם מהוטרינר של אנטיביוטיקה (שכחתי את שמה) ונותנים אותה למשך 40 ימים.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 10-24-2019

ינון תודה רבה
לאחר התלבטויות אנחנו נוותר על הספיציפית הזו ונחכה למשהו יותר מסודר
שיהיו לו הבדיקות שצריך
לא שווה לסכן חלילה את הילדים
בכל אופן תודה רבה לכולכם ומקווה שנשתמע בקרוב עם מציאה במחיר שפוי חייכן

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 10-24-2019

(10-24-2019, 08:55 AM)ענבל כתב: שלום וברכה
  • דיברנו היום עם המוכר טוען כי קנה את הכלה לפני חודש ממישהו שככל הנראה לא בדק את עניין הכלימדיה או לא יודע מהעניין.
    זה נשמע חשוד, איך יתכן שלפני חודש הוא היה בטוח בקנייה ועכשיו הוא רוצה להיפתר מהתוכי. מומלץ לבדוק את העניין היטב.

• דיברנו עם וטרינר לגבי בדיקה טוען כי התשובות ייקחו בערך שבועיים.
    אני מציע לערוך את הבדיקה בארץ, במעבדת קרניאלי
    ראי גם כאן: 
    התרשמות מביקור שערכתי במעבדת קרניאלי ביום ‏26 ‏אוגוסט ‏2010

• מצד אחד נראה כי המחיר טוב ולפי התמונות (כמובן שנבדוק את כל הסעיפים אצל הווטרינר) נראה כי התוכי בריא ופעיל אך המוכר לא מוכן לחכות שבועיים. גם זה נראה חשוד, לא מוכן להמתין שבועיים גם אם הוא מקבל מקדמה?
    לפי דעתי, עדיף לך לקנות במקום אחר (לא חייב שיהיה קקדו) ואפילו לשלם קצת יותר ובלבד לקבל תוכי איכותי.
    הרי מדובר להשקעה לטווח רחוק ואם תחלקי את ההפרש במחיר במס]פר שנות חייו של התוכי, תראי שמדובר בפרוטות.

• האם יש דרך לזהות סימנים של המחלה אם קיימת?
    את סימני המחלה עצמה אפשר לזהות בתנאי שהתוכי כרגע חולה. עייני כאן: כלמדיה
    אבל צריך לבדוק גם אם הוא נושא את החיידקים והוא עדיין לא חולה ואת זה ניתן לזהות רק בבדיקה מולקולרית במעבדה.
    לידיעתך, תוכי שנושא את החיידק יכול להיראות לגמרי בריא, אבל המחלה עלולה להתפרץ במצבים שונים, למשל בזמן סטרס.

• האם זה נכון שאם התוכי כבר עומד על המקל ומתפקד כבר ארבעה חודשים זה מעיד על משהו??
    כן, זה יכול להעיד שכרגע התוכי בריא (עם דגש על "כרגע", אבל אף אחד לא יכול להבטיח לך שגם בביתך הוא יהיה בריא, זהו סיכון מיותר.
    או שבכל מקרה יכולה להיות נשאות לא פעילה ואז אין שום סימן? 
    בהחלט כן, הוא יכול להיות נשא ולא יראו שום סימן.
    "נשא", זה אומר שהחיידק קיים בגופו בצורה "רדומה", והוא עלול להתעורר כל רגע.

• כמה מורכב הטיפול?
    הטיפול די פשוט אבל מאוד ממושך: 30 יום עם אנטיביוטיקה, אח"כ בדיקה ואם החיידק עדיין קיים, מטפלים שוב באנטיביוטיקה למשך 30 יום נוספים.

• האם תצטרך להיות בבידוד עד לתשובות. לא
    האם מסוכנת לילדים במקרה של נשאות? נשאות - לא, המחלה - כן. אבל מכיוון שאני לא רופא ואין לי סמכות רפואית, את צריכה להתייעץ עם רופא המשפחה שלך.

תודה מראש
נ.ב.
רציתי לצרף תמונת ולא הצלחתי איך עושים זאת? תלחצי על האייקון הזה: [Image: uIZd4cq.jpg], הוא נמצא משמאל לחייכן.

(10-24-2019, 12:04 PM)ענבל כתב: ינון תודה רבה
לאחר התלבטויות אנחנו נוותר על הספיציפית הזו ונחכה למשהו יותר מסודר
שיהיו לו הבדיקות שצריך
לא שווה לסכן חלילה את הילדים
בכל אופן תודה רבה לכולכם ומקווה שנשתמע בקרוב עם מציאה במחיר שפוי חייכן
החלטה נכונה
תקני במקום מסודר.
ראי כאן: בתי עסק

לאחר שתבחרי את בית העסק, תתייעצי שוב.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 10-24-2019

מדוע את רוצה דווקא את הזן הזה?

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 12-02-2019

שלום וברכה

בהמשך לייעוץ באשכול 
עדיין ממתינים בקוצר רוח לקקדו המיוחלחייכן
כרגע בקשר עם אדם פרטי שמגדל קקדו ציצית צהובה מגיל 3 חודשים...כעת הוא בן שנה ושלושה חודשים
טוען כי הוא מאוד חברותי בתמונות נראה מאוד יפה
יש לו אישור שאינו נשא של כלמדיה
מוכר בעקבות מעבר לחו"ל 
השאלה שלי האם כדאי לקנות תוכי בגיל כזה והאם ההקשרות למשפחה תהיה יותר קשה או פחות טובה בעקבות כך?
האופציה השניה היא רכישה של גוזל בן 4 חודשים מאחד מבתי העסק שהמלצת לי 
האם יהיה הבדל משמעותי או שאולי דווקא יש יתרון ברכישה של תוכי שכבר מתקשר שר מדבר וכו
תודה רבה

[Image: KhLIqzR.jpg][Image: 4DG9Gba.jpg]

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - אהבת חיות - 12-02-2019

אם את לוקחת גוזל בן 4 חודשים הסיכוי שהוא יתרגל אליכם יותר בקלות הוא גדול אבל ביחד עם זאת אתם תצטרכו לדעת לחנך "תינוק" עם כל מה שמשתמע מכך.
אם את לוקחת בוגר יהיה לו יותר קשה להתרגל אליכם ויש סיכונים של דיכאון (כי נפרד מבעליו הקודמים) אגרסיביות מריטות.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-02-2019

אין שום בעיה לקחת תוכי בגיל הזה, תוך זמן קצר הוא יתרגל אליך ולמשפחתך בתנאי שתקדישו לו מזמנכם.
תנאי נוסף הוא שהתוכי עונה על כל התנאים לפני הקנייה.
ראי בתגובה הבאה.