פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-30-2022

הי צבי וכל המומחים. צבי, אין צורך להתעצבן, סך הכל שאלתי שאלה ואם זה ככה איך תסביר את זה שהתוכון שלי ישן על הוילון כשבחוץ רואות חזקים שאמרתם שהתוכונים יכולים לישון רק במקומות חשוכים.

RE: תוכון - צבי דגן - 05-01-2022

למה ואיך הבנת שאני מתעצבן?
אף אחד לא אמר שהתוכים יכולים לישון רק במקומות חשוכים.
מה שכן נאמר הוא שהתוכי ישן טוב יותר כאשר יש לו תנאי שינה טובים - חשיכה ושקט, כפי שיש לו בטבע.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 05-02-2022

הי צבי וכל המומחים. שמתי לב שפי הטבעת של התוכון שלי מלוכלך . איך אפשר לנקות לו את זה? ושאלה קצת מוזרה: תוכונים או תוכים ככלל, משתינים?

RE: תוכון - צבי דגן - 05-02-2022

הביב (הקלואקה) לא צריך להיות מלוכלך ואם הוא מלוכלך, כנראה שיש בעיה לתוכי.
תהי במעקב במשך 2-3 ימים ותדווחי.
תוכים (ולכל הציפורים) לא משתינים, אצלם יש פתח אחד (הביב) שממנו מופרשים הצואה והשתן יחד וזה נקרא לשלשת.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 05-02-2022

הי צבי ועל המומחים. אני כביכול רואה חתיכת צואה כאילו תלויה לו בפי הטבעת. אך יחד עם זו, הוא עושה את הצרכים שלו. הוא אוכל את הציון ביצים, ירקות, פירות. הוא אוכל את החטיף. שלו.הוא ישן כם בכלוב שלו. גם במקום החדש שלו. על הוילון. שמתי לב אבל שהוא כביכול פיתח תלות מסיימת. זאת אומרת הוא עדיין עף ותסכימו אי י שהנוצות תעופה שלו יפות ומרהיבות. יש לי הרגשה שהוא פשוט שומר עליי ומפחד שיקרה לי משהו, לכן הוא מקפיד להיות קרוב אליי. איך טפשר בכל זאת לנקות לו את הצואה שנשארה תלויה . ואני בהחלט אקבע תור לוטרינר בהקדם ואעדכן אתכם

RE: תוכון - צבי דגן - 05-02-2022

תנגבי לו עם מטלית לחה ונקווה שזה יספיק.
ואם נדבק לנוצה, תגזרי את הנוצה.
בינתיים אין צורך לרוץ לווטרינר.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 05-03-2022

הי צבי וכל המומחים. אני לא רוצה לגזור לו את הנוצה. אני מפחדת שהוא יחשוב שאני רוצה להרע לו וזה לא נכון. אני אמשיך לנגב לו עם מגבון או מטלית
לחה ואעקוב ואעדכן במידת הצורך. עוד שאלה: איך תוכים מתקלחים?. ראיתי באחד הסרטונים שתוכים אוהבים מים ואחד המילים שם כלי עם מים והתוכים שלו נכנסו לכלי והרטיבו את עצמם.
האם זה נכון?

עוד שאלה: יש זמנים מסוימים לשעת האוכל של התוכי או מתי שהוא מרגיש רעב, אז הוא אוכל?
התוכון שלי למשל, יש פעמים שעבר ב-04:30, כבר אוכל, יש פעמים שבצהריים. בכל הקודם שהיה עגול.
התוכון שלי יוכל להתנדנד על הנדנדה שלו עכשיו בכלוב בנוכחותי שלו הוא לא מצליח. מה אפשר לעשות?
נכון שהנוצות שלו מדהימות? כל אחד שרואה אותו ישר אומר; וואו, איזה תוכון חתיך. מה אתם אומרים?

RE: תוכון - אורלי רבינו - 05-03-2022

הי צבי וכל המומחים, אני מנסה לצלם את התוכון שלי כדי שתגידו לי אם הכל בסדר איתו. אבל הוא לא ממש אוהב להצטלם. הכוונה להראות לכם את פי הטבעת שתגידו לי אן הוא בסדר. מה בכל זאת ניתן לעשות?

RE: תוכון - צבי דגן - 05-03-2022

(05-03-2022, 01:27 AM)אורלי רבינו כתב: אני לא רוצה לגזור לו את הנוצה. אני מפחדת שהוא יחשוב שאני רוצה להרע לו וזה לא נכון. אני אמשיך לנגב לו עם מגבון או מטלית לחה ואעקוב ואעדכן במידת הצורך.
בסדר גמור.
עוד שאלה: איך תוכים מתקלחים? ראיתי באחד הסרטונים שתוכים אוהבים מים ואחד המילים שם כלי עם מים והתוכים שלו נכנסו לכלי והרטיבו את עצמם.
האם זה נכון?
שימי לו כלי שטוח עם מים בגובה  השרשכף- שורש כף הרגל, כדי שיוכל לטבול במים בזמנו החופשי ולפי רצונו.
[Image: XYoz9iw.jpg]
מקרא:
 1- שרירים כופפי אצבעות
2- ברך
3- גיד
4- אצבע
5 - קרסול
6- שרשכף

עוד שאלה: יש זמנים מסוימים לשעת האוכל של התוכי או מתי שהוא מרגיש רעב, אז הוא אוכל?
אין זמנים מיוחדים, צריך להשאיר לתוכי כופתיות ותערובת זרעים כל הזמן, התוכי אוכל כשהוא רעב.
ירקות, השרייה ונבטים לתת 2-3 פעמים ביום בשעות הבוקר, כאשר בערב לני כן, את מוציאה את כל המזונות.

התוכון שלי למשל, יש פעמים שעבר ב-04:30, כבר אוכל, יש פעמים שבצהריים. בכל הקודם שהיה עגול.
התוכון שלי יוכל להתנדנד על הנדנדה שלו עכשיו בכלוב בנוכחותי שלו הוא לא מצליח. מה אפשר לעשות?
במשך הזמן הוא ירכוש את המיומנות הזו 

RE: תוכון - shauliav2 - 05-03-2022

(05-02-2022, 07:04 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי וכל המומחים. אני לא רוצה לגזור לו את הנוצה. אני מפחדת שהוא יחשוב שאני רוצה להרע לו וזה לא נכון. אני אמשיך לנגב לו עם מגבון או מטלית
לחה ואעקוב ואעדכן במידת הצורך. עוד שאלה: איך תוכים מתקלחים?. ראיתי באחד הסרטונים שתוכים אוהבים מים ואחד המילים שם כלי עם מים והתוכים שלו נכנסו לכלי והרטיבו את עצמם.
האם זה נכון?

הי ממליץ לרכוש דבר כזה לצערי לא הצלחתי להעלות סרטון עולה באלי אקספרס 30-50 ₪ [Image: 7giB849.jpg]

(05-03-2022, 01:27 AM)אורלי רבינו כתב: