פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 11-08-2022

משהו חדש לגבי המריטה?

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 11-11-2022

הי רוני, תודה על התעניינות. לא הצלחתי להגיב לך בפרטי כי התיבה שלך מלאה.
יש עדכון, מזה שבועיים אני שם לו תרסיס מר על אזור הצוואר איפה שהיה לו קרחת ומעסיק אותו בים צעצועים ותעסוקה.
כעת משמעותית הוא פחות מורט אך עדיין פעם בכמה ימים אני רואה נוצה שתיים חדשות בתחתית הכלוב....
לפעמים, אם אני שוכח לשים לו תעסוקה או שהוא סיים להשמיד הכל בכלוב אז הוא מתחיל להתעסק עם עצמו 
מאוד מתסכל ואני מקווה שהוא יגמל מזה.

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 11-11-2022

כבר יותר טוב, עדיין יש קרחות?

כן עדיין יש קצת קרחות מתחת לצואר והראש...

אם מישהו כאן התנסה או שמע על ספריי מר למריטה, אשמח לדעת כמה זמן לפחות יש לשים אותו

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 11-11-2022

לא התנסתי בזה אף פעם, אך למיטב הבנתי צריך להשתמש בספריי עד שהתוכי מבין את הענין ומתרגל שלא להתעסק עם הנוצות (מן הסתם שלכל תוכי זה ייקח זמן שונה...)

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 12-29-2022

הי ערב טוב, הרבה זמן לא עדכנתי בנושא אז אשמח לעדכן ולקבל כאן את דעתכם בהתלבטות שלי...
אני עדיין ממשיך עם הספריי כל ערב כי התופעה של מריטה לרוב מתרחשת בלילה או בבוקר כשהוא עם עצמו ומשועמם כנראה..
כמו כן אני שם לב שהוא המון מתגרד ויש לו עדיין חילופי נוצות...
שדיברתי עם הוטרינר לגבי הגרד אז הוא הסביר לי למה ומה הסיבה... לטענתו, על ידי גירוד הוא מנקה ופותח נוצות חדשות שצומחות לו באזורים שלא יכול להגיע עם המקור.. כמו הראש למשל.
עדיין הוא ממשיך למרוט בצוואר ובעיקר נוצות כאלו כמו בתמונה, שזה אשכרה קוצים ואולי זה ממש מציק לו...
(אגב היו לו קרחות גם באזורים אחרים בגוף בגלל "קוצים" אבל חלפו מעצמם אפילו בלי ספריי)
קראתי המון בשבועות האחרונים בנושא של מריטה בעיקר באתרים בחול וחיפשתי פתרונות שאנשים מצאו.
אז ראיתי שיש הרבה המלצות ברשת על שמן דקל אדום כתוסף למזון של מספר פעמים בשבוע שמטרתו למנוע עור יבש, ושיהיה יותר אלסטי ופחות מגרד.
כמו כן המון מגדלים ברשת בחול המליצו על מקלחות אבל הוא מפחד ממים אז זה פחות יעבוד איתנו בשלב הזה למרות שאני מת להכניס אותו למקלחת עם מים פושרים.
אז קודם מה דעתכם או נסיונכם עם שמן דקל אדום או מקלחות? האם יש אמת בדברים ?
בנוסף חשבתי ואני לא בטוח (אשמח לדעתכם), אבל במקום לרסס עליו את הספריי הכימי הזה שקניתי, אכין לו ספריי עם אלוורה אמיתי מצמח מהול במיים מעט וארסס על אזור הצוואר ? למעשה אם אין בעיה עם אלוורה , אני משיג כאן שני דברים:
  1.  אלוורה מרגיע את העור
  2. הוא מר מאוד 
מה דעתכם על זה? 
תודה 
[Image: 7efb1SP.jpg]

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 12-29-2022

בתמונה אתה מראה לנו נוצות דם, שהם נוצות בתחילת גדילתן.
אני לא מכיר את האלוורה, אתה יכול לעשות ניסיונות, ואם יצליחו תעדכן אותנו.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 12-29-2022

(12-29-2022, 08:16 PM)צבי דגן כתב: בתמונה אתה מראה לנו נוצות דם, שהם נוצות בתחילת גדילתן.
אני לא מכיר את האלוורה, אתה יכול לעשות ניסיונות, ואם יצליחו תעדכן אותנו.

מה דעתך על שמן דקל אדום?

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 12-29-2022

ידוע שלשמן דקל אדום מייחסים תכונות מרפא ותכונות בריאותיות, אבל לא ברור לנו באופן מובהק אם יש לו השפעה על מריטת נוצות.
להלן מספר תכונות של השמן הזה:
  • שמן דקל אדום הוא מוצר לגמרי טבעי, שמופק מגלעיני עצי הדקל הטרופיים.
    טעמו של שמן דקל אדום מוכר מאוד לתוכים, שכן בטבע הם משתמשים בפירות ובגלעיני הדקל כחלק
    גדול מהתזונה היומית שלהם.
  • שמן דקל אדום עוזר בהתפתחות תקינה של הנוצות ופיגמנטציה מושלמת לציפורים צעירות כמו גם לציפורים בשלבי חילוף הנוצות.
    הוא פועל ביעילות למניעת יובש בעור, ובכך הוא מסיע למניעת גרד ומריטת נוצות.
  • שמן דקל אדום יעיל במיוחד עבור תוכים מבוגרים הסובלים לעיתים קרובות מיובש בעור, וכמו כן מיועד ולהוספת משקל לציפורים צעירות.
  • שמן דקל אדום מקבל את צבעו האדמדם האופייני, בגלל תכולה גבוהה של בטא קרוטן ו-ליקופן.
    בטא קרוטן, הוא מקור טבעי לוויטמין A ולרטינול, החיוניים לחיזוק ולשמירת מערכת הראייה ומערכת החיסון.
    בנוסף בטא קרוטן משמש כפיגמנט שמחזק ומעמיק את הצבע האדום בכל חלקי מבנה הנוצה.
    ליקופן, הוא אחד מנוגדי החמצון הקרוטנואידיים החזקים ביותר בטבע, ואחת התכונות הבולטות שלו היא מניעת הזדקנות העור.
    הקרוטנואידיים הם פיגמנטים צמחיים בצבעים אדום, כתום וצהוב. הם נוגדי חמצון, החיוניים להגנה על התאים, וכן מסייעים לגוף ביצירה של ויטמין A שמשפיע על ראייה טובה, על מערכת חיסון בריאה ועל עצמות חזקות.
  • שמן דקל אדום עשיר במיוחד בוויטמינים A, E, K. זהו גם מקור טבעי לחומרים מזינים אחרים כגון: נוגדני חמצון וחומצות שומן  חיוניות, שדרושים לצמיחה והתפתחות טובה של הגוזלים. מתאים במיוחד לבעלי לתוכים מהמינים: ארה, קקדו, וג'אקו.