פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-24-2022

(10-24-2022, 04:37 PM)רוני כתב: האם היית שם ג'ל/ בושם גם לפני שהתוכי התחיל למרוט?

כן רוני, הייתי שם. בדיוק לפני חודש קניתי בושם חדש שמעולם לא השתמשתי בו.. שוב אני לא יכול לומר שתמיד שהייתי עם בושם החדש הוא מרט נוצות, קשה לי לעשות חיבור כזה לאורך כל הפעמים שזה קרה. אך בהחלט יכול לומר בוודאות שלפחות פעמיים כאלו (כולל היום) אני זוכר בוודאות. שוב היות וחילופי נוצות התחילו לםני חודש וזה די חופף לזמן שבו התחלתי לשים לב לנוצות תלושות אז מבחינת הזמנים זה די חופף...
למשל, היום לא הייתי בבית 8 שעות ואימא שהיתה רוב היום בבית אמרה שממה שהיא ראתה הוא בכלל לא התעסק שם. איך שאני הגעתי הוא התחיל עם זה ... אני ממש אבוד עייצות חברים . אתם לא מבינים עד כמה זה תחושה עצובה ומתסכלת. אני רוצה לפתור את הבעיה, לא חוסך שקל עליו. אם זה צעצועים, טיפולים, וטרינרים ואיפלו בזמנו אילוף.. אבל להיות בחוסר אונים זה מתסכל, מתיש ועצוב.

אגב, עוד משהו מאז שאני זוכר אותו הוא כל הזמן מגרד את הראש ואזור הצוואר והמקור, בהנחה שזה לא טפילים כי הוא קיבל טיפול לפני כמה ימים האם זה יכול להיות עניין של עור מגורה, אלרגיה או משהו...? או שבכל זאת יש סיכוי לטפילים?

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-24-2022

(10-24-2022, 05:06 PM)אמנונימוס כתב:
(10-24-2022, 04:37 PM)רוני כתב: האם היית שם ג'ל/ בושם גם לפני שהתוכי התחיל למרוט?

כן רוני, הייתי שם. בדיוק לפני חודש קניתי בושם חדש שמעולם לא השתמשתי בו.. שוב אני לא יכול לומר שתמיד שהייתי עם בושם החדש הוא מרט נוצות, קשה לי לעשות חיבור כזה לאורך כל הפעמים שזה קרה. אך בהחלט יכול לומר בוודאות שלפחות פעמיים כאלו (כולל היום) אני זוכר בוודאות. שוב היות וחילופי נוצות התחילו לםני חודש וזה די חופף לזמן שבו התחלתי לשים לב לנוצות תלושות אז מבחינת הזמנים זה די חופף... אני מציע לך לנסות להפסיק עם הבושם ולראות איך הוא מגיב.
למשל, היום לא הייתי בבית 8 שעות ואימא שהיתה רוב היום בבית אמרה שממה שהיא ראתה הוא בכלל לא התעסק שם. איך שאני הגעתי הוא התחיל עם זה ...אני מקווה שאתה לא מתייחס אליו כשהוא עושה את זה, מבחינתך כשאתה רואה אותו מורט אל תגיב שום תגובה. אני ממש אבוד עייצות חברים . אתם לא מבינים עד כמה זה תחושה עצובה ומתסכלת. אני רוצה לפתור את הבעיה, לא חוסך שקל עליו. אם זה צעצועים, טיפולים, וטרינרים ואיפלו בזמנו אילוף.. אבל להיות בחוסר אונים זה מתסכל, מתיש ועצוב.

אגב, עוד משהו מאז שאני זוכר אותו הוא כל הזמן מגרד את הראש ואזור הצוואר והמקור, בהנחה שזה לא טפילים כי הוא קיבל טיפול לפני כמה ימים האם זה יכול להיות עניין של עור מגורה, אלרגיה או משהו...? או שבכל זאת יש סיכוי לטפילים? לא ניראלי טפילים אחרי שקיבל טיפול מהווטרינר אבל עדיין יכול להיות...
באיזו תדירות הוא מגרד?

זה יכול להיות כל כמה דקות, לםעמים פחות לפעמים יותר... הכוונה לגירודים

עדיף שתשאל ווטרינר, למרות שזה לא נשמע לי משהו שאמור להדאיג...

פעם היה לי תוכי שהתגרד הרבה, הווטרינר נתן לו משהו שעזר (אני לא יודע מה זה היה החומר כי זה היה כשהייתי ילד קטן אבל אני זוכר שזה עזר, והווטרינר אמר שזה משהו שלא קשור לטפילים...)

(10-24-2022, 05:22 PM)רוני כתב: עדיף שתשאל ווטרינר, למרות שזה לא נשמע לי משהו שאמור להדאיג...

פעם היה לי תוכי שהתגרד הרבה, הווטרינר נתן לו משהו שעזר (אני לא יודע מה זה היה החומר כי זה היה כשהייתי ילד קטן אבל אני זוכר שזה עזר, והווטרינר אמר שזה משהו שלא קשור לטפילים...)

לדעתך דבר כזה יכול להביא למריטה? ורק באזור מסויים?

לדעתי אין קשר בין זה לבין המריטה, מכיון שאמרת שהוא מתגרת מאז ומתמיד, והמריטה התחילה לא מזמן אז לדעתי רוב הסיכויים שזה לא קשור...

מה לגבי מה שכתבתי לך לעיל? האם אתה מתייחס אליו כשהוא מורט או שאתה מתעלם לגמרי?

אני זוכר שפעם איזה ווטרינר (אמנם לא ווטרינר שמומחה בתוכים...) אמר לי שיש מחלה מסויימת שגורמת לגירודים ולהארכת מקור וציפורניים.
האם אתה רואה שהמקור שלו ארוך מידי או הציפורניים? (אם כן, זה אמור להיות משהו מאוד ניכר...)

אני לא מתייחס אליו דווקא כשהוא עושה את זה.... אלא מנסה להסיח דעתו בכל פעם שאני רואה אותו מתעסק בנוצות. אתה צודק מהבחינה הזו של גרד.. זה לא מהיום זה מאז ומתמיד והכל היה בסדר.
זה משהו שקרה לאחרונה וגרם לו למריטה. העניין שהוא לא עוצר
תחשוב, אתה רואה נוצות חדשות ואטמר הנה יופי זה מתחיל לחזור ... ואז, בום תולש אותן...
לגבי מקור וציפורניים, הכל בסדר.. גם בבדיקה וטרינרית לא נמצא משהו בהקשר הזה

לבינתיים תנסה להפסיק עם הבושם ותעדכן איך הוא מגיב, מקווה לטוב.

(10-24-2022, 07:11 PM)רוני כתב: לבינתיים תנסה להפסיק עם הבושם ותעדכן איך הוא מגיב, מקווה לטוב.

הלוואי שזו הצרה חחחח
מוכן לתרום את 3 החבילות במבצע שקניתי בחג רק שיפסיק עם זה חייכן

גם אני מקווה שזו הסיבה.